Esileht Erivajadustega laps Autistlike joontega laps (asperger) laagrisse

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Autistlike joontega laps (asperger) laagrisse

Postitas:

Tere,

kas olete saatnud aspergeri lapsi suvel laagrisse ööbimisega?
Laps soovib väga minna 5 päevaks aga pisut kardan, kuna tean, et ta on väga emotsionaalne ja käitumine väga ette arvamatu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kooli laagris 3 päeva (2 ööbimist) sai hakkama, aga ta oli siis juba 11 või 12. ja kogu seltskond sh ka õpetajad olid enne tuttavad talle.
tavalaagrites pole käinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kaks korda on käinud nädalastes laagrites, 10- ja 11-aastaselt. olin kogu aeg stardivalnis, et sõita tulekahjut kustutama (laps lõuna-eestis ja mina tallinnas), aga ei olnud vaja, laps sai hakkama. minu lapsel olid koolis suured käitumis-probleemid, aga laagris sai hea käitumise eest eriauhinna. eks laagri distsipliin sundis teda ennast kokku võtma ja õnneks oli periood piisavalt lühike kokkuvõtmiseks. ja võimalik ka, et laagri juhtkonna hulgas oli keegi, kes tundis aspergeri lapse mõneminutilise suhtlemise järel ära (nagu ma isegi tunnen) ja sai aru, et sellist last võib ja on pedagoogiline premeerida juba ainuüksi pingutuse eest 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 21:21; 29.07 01:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus laagris olite (viimane postitaja?). Kõlab väga lubavalt!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kaks korda on käinud nädalastes laagrites, 10- ja 11-aastaselt. olin kogu aeg stardivalnis, et sõita tulekahjut kustutama (laps lõuna-eestis ja mina tallinnas), aga ei olnud vaja, laps sai hakkama. minu lapsel olid koolis suured käitumis-probleemid, aga laagris sai hea käitumise eest eriauhinna. eks laagri distsipliin sundis teda ennast kokku võtma ja õnneks oli periood piisavalt lühike kokkuvõtmiseks. ja võimalik ka, et laagri juhtkonna hulgas oli keegi, kes tundis aspergeri lapse mõneminutilise suhtlemise järel ära (nagu ma isegi tunnen) ja sai aru, et sellist last võib ja on pedagoogiline premeerida juba ainuüksi pingutuse eest ????

Tundub küll jah, et seal keegi siis oli 🙂 Ûldiselt on see soov ning võimalus minna jms hea, sest see annab sotsiaalse suhtlemise kogemusi. Aga võibki minna nii ja naa. See on hea, et laagrites on üldiselt kindel päevakava ning menüü ja tavaliselt ka kuskil seina peal kirjas jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saadaks ainult sellisesse laagrisse, kus aksvatajate hulgas on eripedagoogi haridusega inimesi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 16:05; 12.09 08:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus laagris olite (viimane postitaja?). Kõlab väga lubavalt!

meie tore laager oli Taevaskojas )

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 21:21; 29.07 01:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

kas olete saatnud aspergeri lapsi suvel laagrisse ööbimisega?
Laps soovib väga minna 5 päevaks aga pisut kardan, kuna tean, et ta on väga emotsionaalne ja käitumine väga ette arvamatu.

Kui laagri kasvatajate hulgas on vähemalt kaks või rohkem eripedagoogi haridusega inimest, siis julgeksin, muidu mitte.
Teine variant on, et läheksin ise ka sellesse laagrisse kasvatajana tööle sama vahetuse ajaks, kui võimalik, kolmas variant oleks tugiisikuga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 16:05; 12.09 08:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 9-aastane asperger käis see suvi 1.korda ööbimisega laagris, kestis 5 päeva. Korraldas loomaaia looduskool (laps käib seal loodusringist). Laagris ei olnud tal küll ühtegi ringikaaslast ega tema ringi juhendajat. Kuid laps sai üllatavalt hästi hakkama ning talle väga meeldis.
Minu suurim mure oli söömisega, sest laps on väga valiv. Ma selgitasin talle, et igal toidukorral ta peab sööma, kui kohe mitte midagi ei sobi, siis sööb leiba-saia.
Ma kirjutasin ka laagrikasvatajale, et laps on asperger ning palusin kui vähegi võimalik serveerida talle toitu selliselt, et kastmed oleks eraldi. Paaril toidukorral oli ka nii, et ta ei söönud midagi, kuid lõppkokkuvõttes oli söömisega kõik hästi.
Laagrikasvataja pakkus ka võimaluse, et paneb lapse väiksemasse tuppa, kus pole nii palju lapsi ning ka see soosis lapsel hakkama saamist.
Laps oli väga motiveeritud laagris osalema, sest loodus on tema üks erihuvisid ning probleeme laagris ei esinenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Erivajadustega laps Autistlike joontega laps (asperger) laagrisse

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.