Esileht Erivajadustega laps autistlike joontega laste emmedele

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: autistlike joontega laste emmedele

Postitas:

Tere!
Meie pere on siis nii nö \”karistatud\”, et peres sirgumas 2 possi 4a ja 2a ja kumbki ei räägi :(…vanemale pojale on tehtud reh plaan, 3x nädalas logopeed, hetkel diagnoos autistlike joontega kuna kõne katkes 1,8aastaselt. Nüüd ka kohe 2 saav noorem poeg on täiesti vait vaid lalpin ja pudikeel.
Kuidas Te emad hakkama saate, minul on igatahes närvidega kõik, ma isegi ei tea kust enam ise endale abi saada :´(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.05 10:39; 14.05 10:20; 15.05 09:06; 27.05 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas otsitakse autistlikke emasid? Kindlasti on selliseid emasid, autistid võivad ju ka lapsi saada.

Praegu aga tundub mulle, et emal on endal natuke eneseväljendusega raskusi. Proovi natuke aega sügavalt sisse-välja hingata ja siis tuleb ka kirjutamine paremini välja. Praegu kipuvad emal endal sõnad ära kaduma ja poolikuks jääma. Nii ei lähe. Sinu kõne peab poegadele eeskujuks olema. Kõnetu lapsega tuleb rääkida aeglaselt ja rahulikult. Kasuta lühikesi lauseid. Korda neid mitu korda üle.
Kui sa niiviisi paristad, nagu siin postituses, siis su lapsed ei saagi kõnelema õppida.

Kui ema on rahulik, siis on ka lapsed rahulikud. See on minu nõuanne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.05 10:54; 13.05 12:49; 13.05 14:17; 16.05 09:52; 16.05 23:39; 19.05 20:00; 21.05 17:11; 25.05 00:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin, olen ilma igasuguse toetuseta loll ema, mul on küll üks autistlik laps, aga kuna olen nii tühjaks imetud ei tule endalgi mingit sõna suust. Näiteks täna öösel tõusis laps kell 4.30 ja hakkas häälitsema palaksutama ja uksi paugutama. olen viimase piirini viidud, aga abi pole kusagilt võtta!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.05 11:56; 13.05 13:46; 13.05 14:59; 13.05 15:05; 14.05 17:56; 14.05 18:00; 14.05 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga lapse isa? Kas te temaga kordamööda ei või öösel tõusta ja lapsega tegeleda? Teiseks vanaemad? Kas lapse vanaemad ei võiks teda öösel või päeval hoida, et sina magada saaksid?

Mis laps öösel ei maga? Kas sa teda päeval piisavalt ära väsitad, palju õues käid? Veeprotseduurid? Kui on tõsised unehäired, siis viimases hädas pöördu lapse raviarsti poole, et saada mõnd lapsele sobivat rahustit või unerohtu.

Kas laps lasteaias ei käi, et sina päeval puhata saaksid?
Kas sa tugiisiku teenust ja riiklikku lapsehoiuteenust oled taotlenud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.05 10:54; 13.05 12:49; 13.05 14:17; 16.05 09:52; 16.05 23:39; 19.05 20:00; 21.05 17:11; 25.05 00:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No aga lapse isa? Kas te temaga kordamööda ei või öösel tõusta ja lapsega tegeleda? Teiseks vanaemad? Kas lapse vanaemad ei võiks teda öösel või päeval hoida, et sina magada saaksid?

Mis laps öösel ei maga? Kas sa teda päeval piisavalt ära väsitad, palju õues käid? Veeprotseduurid? Kui on tõsised unehäired, siis viimases hädas pöördu lapse raviarsti poole, et saada mõnd lapsele sobivat rahustit või unerohtu.

Kas laps lasteaias ei käi, et sina päeval puhata saaksid?
Kas sa tugiisiku teenust ja riiklikku lapsehoiuteenust oled taotlenud?
[/tsitaat]

Mitte ühtegi asja mis kirjeldad ei ole!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.05 11:56; 13.05 13:46; 13.05 14:59; 13.05 15:05; 14.05 17:56; 14.05 18:00; 14.05 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hm. Kas sa elad üksikul saarel?
Niisiis, lapsel pole isa, sinul ei ole sugulasi. Lasteaeda selles asulas, kus sa elad, ka ei ole. Kas laps vähemalt lasteaia järjekorras on?
Isegi, kui teie omavalitsusel ei ole mitte ühtegi teenust puudega lastele ja nende peredele, siis riiklik lapsehoiuteenus on üleriigiline ja selle saamiseks pead pöörduma KOV sotsiaaltöötaja poole.
Raviarst ikka on lapsel? Ja rehaplaan? Rehaplaanis on ju kirjas, milliseid teenuseid peab pere saama. Kas seal ei ole kirjas, psühholoogiline nõustamine perele/vanemale?

Kui sul kõiki neid asju ei ole, siis tuleb hakata neid taotlema. Ei tohi koju nutma jääda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.05 10:54; 13.05 12:49; 13.05 14:17; 16.05 09:52; 16.05 23:39; 19.05 20:00; 21.05 17:11; 25.05 00:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge kaotage lootust! Logopeed on hea, lasteaed veel parem. See ema kellel on reh. plaan tehtud, sul on võimalik saada tasuta psühholoogi abi. Teine ema, tee ka reh. plaan, saad igasugu abi.
Olen ise selle kõik läbi teinud ja uskuge mind, tean mis te tunnete vägagi hästi. See on tohutu südamevalu, enesesüüdistamine ja kõike palju-palju muud. Eriti vihastab kui keegi ütleb et sa pead olema tugev. Tule ja ole minu olukorras, eksole.
Praegu püüan teha kõik, et laps saaks igasugust abi, meie laps ka 4-aastane, üksikute sõnadega. Palun ärge kaotage lootust, lapsele abi otsides saate uut jõudu. On tõusu ja langusperioode. Oli päevi kus ma ei jõudnud voodist tõusta, muudkui nutsin ja eks neid päevi tuleb veel. Ise loodan väga lasteaia peale, sest olen kuulnud väga palju positiivset tagasisidet. Teiste lastega koos on vähese või lausa olematu kõnega lapsed rääkima hakanud!
Teen teile suure pai ja saadan kallistused, võitleme koos eks?!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kus kandis sa elad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.05 14:34; 14.05 18:53; 14.05 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.autism.ee/

Otsi abi, edu sulle!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hm. Kas sa elad üksikul saarel?
Niisiis, lapsel pole isa, sinul ei ole sugulasi. Lasteaeda selles asulas, kus sa elad, ka ei ole. Kas laps vähemalt lasteaia järjekorras on?
Isegi, kui teie omavalitsusel ei ole mitte ühtegi teenust puudega lastele ja nende peredele, siis riiklik lapsehoiuteenus on üleriigiline ja selle saamiseks pead pöörduma KOV sotsiaaltöötaja poole.
Raviarst ikka on lapsel? Ja rehaplaan? Rehaplaanis on ju kirjas, milliseid teenuseid peab pere saama. Kas seal ei ole kirjas, psühholoogiline nõustamine perele/vanemale?

Kui sul kõiki neid asju ei ole, siis tuleb hakata neid taotlema. Ei tohi koju nutma jääda. [/tsitaat]

Jah elan väga üksikus kohas.
Lasteaia järjekorras pole, kuna sissekirjutus on mujal.
Isa on, aga ta on 24/7 tööga hõivatud.
Toetavad sugulased puuduvad, kuna olen nii halb inimene.
Lihtne rääkida, aga mul puudub igasugne jõud, et end kokku võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.05 11:56; 13.05 13:46; 13.05 14:59; 13.05 15:05; 14.05 17:56; 14.05 18:00; 14.05 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]http://www.autism.ee/

Otsi abi, edu sulle![/tsitaat]

Edu sullegi, aga nii negatiivset kogemust ja suhtumist annab otsida, see asutus peab kiiremas korras oma eestvedajat vahetama. Mingit toeks olemist seal ei harrastata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.05 11:56; 13.05 13:46; 13.05 14:59; 13.05 15:05; 14.05 17:56; 14.05 18:00; 14.05 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Logopeedist üksi on vähe. Köne ja peenmotoorika areng on omavahel väga seotud ning selleks on vaja kodus teha pidevalt vastavaid harjutusi.

Soovitan kindlasti sul autis.ee liiduga ühendust vötta, kuna seal on sulle juba \”rada ette käidud\” ja on vaja ainult teiste nöuandeid ning soovitusi kuulata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 15:08; 16.05 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu autistlik poeg rääkis ka kaheselt \”omas keeles\”, selgemalt hakkas rääkima vist alles 5-6 aastaselt.
ka meil on peres 2 autistlikku last. vanim on juba 21 ja olen täiesti elus.
mina soovitan hoopis foorumit kus autistlike laste vanemad suhtlevad.
omamoodi.noh.ee
ka soovitan otsida üles kohaliku ühingu, et omasugustega suhelda.http://www.autismeesti.ee/meist/meie-tegevusest/liikmesorganisatsioonid/

kus kandis elad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Te emmed jätaksite siia oma e-postid et saaks privaatselt koos edasi suhelda 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.05 10:39; 14.05 10:20; 15.05 09:06; 27.05 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas otsitakse autistlikke emasid? Kindlasti on selliseid emasid, autistid võivad ju ka lapsi saada.

Praegu aga tundub mulle, et emal on endal natuke eneseväljendusega raskusi. Proovi natuke aega sügavalt sisse-välja hingata ja siis tuleb ka kirjutamine paremini välja. Praegu kipuvad emal endal sõnad ära kaduma ja poolikuks jääma. Nii ei lähe. Sinu kõne peab poegadele eeskujuks olema. Kõnetu lapsega tuleb rääkida aeglaselt ja rahulikult. Kasuta lühikesi lauseid. Korda neid mitu korda üle.
Kui sa niiviisi paristad, nagu siin postituses, siis su lapsed ei saagi kõnelema õppida.

Kui ema on rahulik, siis on ka lapsed rahulikud. See on minu nõuanne. [/tsitaat]

Täiesti nõus sinu kommentaariga.
Ema ise ei saa aru, mida ta suust välja ajab ja kirja paneb, kuidas peaks ta suutma oma lapsi aidata. Ehk oleks alustuseks endale mingit abi ja ravi vaja?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.05 16:19; 14.05 18:06; 14.05 18:47; 14.05 19:25; 14.05 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Täiesti nõus sinu kommentaariga.
Ema ise ei saa aru, mida ta suust välja ajab ja kirja paneb, kuidas peaks ta suutma oma lapsi aidata. Ehk oleks alustuseks endale mingit abi ja ravi vaja?[/tsitaat]

Ei ole teemaalgataja, aga miks sa tuled siia niigi haiget saanud inimesi solvama.
Ütle selle asutuse nimi kus autistlike laste vanemaid oodatakse ja tasuta nöustamist saab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.05 11:56; 13.05 13:46; 13.05 14:59; 13.05 15:05; 14.05 17:56; 14.05 18:00; 14.05 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas Te emmed jätaksite siia oma e-postid et saaks privaatselt koos edasi suhelda :)[/tsitaat]

Tee algust 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.05 11:56; 13.05 13:46; 13.05 14:59; 13.05 15:05; 14.05 17:56; 14.05 18:00; 14.05 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ei ole teemaalgataja, aga miks sa tuled siia niigi haiget saanud inimesi solvama.
Ütle selle asutuse nimi kus autistlike laste vanemaid oodatakse ja tasuta nöustamist saab?[/tsitaat]

Miks tasuta? Kas teisi haigusi põdevate laste vanemaid nõustatakse tasuta? Kui nõustatakse, siis on tegemist saatusekaaslaste loodud ühinguga ja võimalik, et selline ühing on ka autistidest laste vanematele. Tasuta on ka psühhiaatri vastuvõtt, sealt peaks see ema endale abi otsima.
Ja segaseks jääb siiski ka see, et kas nii ema kui lapsed on autistid ja ta otsib teisi autistlikke naisi, kellel on ka lapsed või siiski tervete naiste abi, kellel on haiged lapsed.
Ma ei solva haiget saanud inimest aga natukenegi selgemat eneseväljendust oleks oodanud küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.05 16:19; 14.05 18:06; 14.05 18:47; 14.05 19:25; 14.05 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks tasuta? Kas teisi haigusi põdevate laste vanemaid nõustatakse tasuta? Kui nõustatakse, siis on tegemist saatusekaaslaste loodud ühinguga ja võimalik, et selline ühing on ka autistidest laste vanematele. Tasuta on ka psühhiaatri vastuvõtt, sealt peaks see ema endale abi otsima.
Ja segaseks jääb siiski ka see, et kas nii ema kui lapsed on autistid ja ta otsib teisi autistlikke naisi, kellel on ka lapsed või siiski tervete naiste abi, kellel on haiged lapsed.
Ma ei solva haiget saanud inimest aga natukenegi selgemat eneseväljendust oleks oodanud küll.[/tsitaat]

Kes sa selline oled, et sulle peab aru andma provokaator?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.05 11:56; 13.05 13:46; 13.05 14:59; 13.05 15:05; 14.05 17:56; 14.05 18:00; 14.05 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kes sa selline oled, et sulle peab aru andma provokaator?[/tsitaat]

Kes sina selline oled, et siia kriiskama tuled?
Tehti teema, küsiti nõu ja abi, aga aru ei saa isegi seda, kelle nõu ja kogemusi soovitakse. Teiste autistide? Palju neid siin Perekoolis käib sinu meelest? Ja paljudel neist lapsed on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.05 16:19; 14.05 18:06; 14.05 18:47; 14.05 19:25; 14.05 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kes sina selline oled, et siia kriiskama tuled?
Tehti teema, küsiti nõu ja abi, aga aru ei saa isegi seda, kelle nõu ja kogemusi soovitakse. Teiste autistide? Palju neid siin Perekoolis käib sinu meelest? Ja paljudel neist lapsed on?[/tsitaat]

Oled loll või mängid lolli?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.05 14:34; 14.05 18:53; 14.05 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Oled loll või mängid lolli? [/tsitaat]

Sama küsimus sulle.
Tuletan meelde, teema pealkiri on- \”autistlike joontega emmedele\”
Kuidas on sellest võimalik kaheti aru saada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.05 16:19; 14.05 18:06; 14.05 18:47; 14.05 19:25; 14.05 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jube!
eraldi registreeritud sisselogimist vaid erivajadustega laste foorumisse on ikkagi vaja. muidu ikka aeg-ajalt hüppab siia sisse mõni isehakanud tark,kes jõuab rohkem haiget teha, kui teised pärast tükke kokku korjata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sama küsimus sulle.
Tuletan meelde, teema pealkiri on- \”autistlike joontega emmedele\”
Kuidas on sellest võimalik kaheti aru saada?
[/tsitaat]

Tead, tõesti, palun mine siit ära. Sa saad ju ise ka aru missugune jäärapeast õeluskott sa oled…või oled ikkagi loll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.05 14:34; 14.05 18:53; 14.05 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tead, tõesti, palun mine siit ära. Sa saad ju ise ka aru missugune jäärapeast õeluskott sa oled…või oled ikkagi loll.[/tsitaat]

Saan aru ja lõpetan vaidluse. Ilmselt on see koht tõesti vaid \”autistlike joontega emmedele\”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.05 16:19; 14.05 18:06; 14.05 18:47; 14.05 19:25; 14.05 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema algatajana küsin, et kas siin nüüd muutub midagi kui olengi ise ka autist! Kas see haigete inimeste kallal lõõpimine on su igapäeva töö?
Loodan et saad täna öösel rahulikumalt magada 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.05 10:39; 14.05 10:20; 15.05 09:06; 27.05 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajale ja teistele ka. Eestis on olemas Eesti autismiühing, Marianne Kuzmenko vdamisel. Tegutseb Tartus ja peamiselt hõlmab Lõuna -Eesti peresid, on Tallinn Harjumaa autismiühing, mida soojalt soovitan, pea iga kuu toimuvad vanemate tugigrupid. Sügisest on sinna juurde lootus saada ka lastehoid grupi toimumise ajaks. Samuti on ka Põhja – eesti autismiliit Ivica Mägi vedamisel. Tallinna kesklinna lastepolikliinikus töötab Kai Teeäär, kes on spetsialiseerunud autistlikele lastele. Saaremaal on kuuldavasti ka oma autismiliit. Rohkem praegu ei tea peast, aga ehk leiab sellest nimekirjastki ühtteist.
Kindlasti tuleb lapsele taotleda puue, alles siis saab taotleda ka lapsehoiu teenust ja teha reh. plaan ning selles pakutavaid teenuseid võimalikult palju kasutada. Tallinnal ja Tartul on võimalused kindlasti paremad, kui mujal aga usun, et mingit abi on ikka võimalik saada.
Jaksu kõigile, üks teie seast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema võib ju olla haigetsaanud ja katki ja väsinud ja üle väsinud. Aga loll ei tohiks üks puudega lapse ema olla.
Muidu öeldakse jälle seda, mida kõik eripedagoogid, psühholoogid ja muud spetsialistid omavahel räägivad, et need autistlike laste emad on ise ka parajad pooletoobised ja ullikesed. Ühiskonnas on nagunii levinud suhtumine, et puudega lapsed sünnivad ainult joodikutel ja asotsiaalidel. Või siis öeldakse, et erivajadustega lastel on erivajadustega vanemad.
Mul on endal ka autist kodus kasvamas ja olen sellist suhtumist kohanud küll ja küll.
Tasuta nõustamist saab autistliku lapse ema sellisest kohast nagu raamatukogu. Mine sinna ja laenuta endale hunnik autismi käsitlevaid raamatuid. Nt. \”Meie laste lood\” I ja II osa peaks päris kasulik olema lugeda. Kui oled oma lapse puude osas teadlik, siis on kergem hakkama saada. Teiste toetus on küll tore asi, aga omad lapsed pead ikka ise ja omal jõul üles kasvatama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.05 10:54; 13.05 12:49; 13.05 14:17; 16.05 09:52; 16.05 23:39; 19.05 20:00; 21.05 17:11; 25.05 00:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ema võib ju olla haigetsaanud ja katki ja väsinud ja üle väsinud. Aga loll ei tohiks üks puudega lapse ema olla.
Muidu öeldakse jälle seda, mida kõik eripedagoogid, psühholoogid ja muud spetsialistid omavahel räägivad, et need autistlike laste emad on ise ka parajad pooletoobised ja ullikesed. Ühiskonnas on nagunii levinud suhtumine, et puudega lapsed sünnivad ainult joodikutel ja asotsiaalidel. Või siis öeldakse, et erivajadustega lastel on erivajadustega vanemad.
Mul on endal ka autist kodus kasvamas ja olen sellist suhtumist kohanud küll ja küll.
Tasuta nõustamist saab autistliku lapse ema sellisest kohast nagu raamatukogu. Mine sinna ja laenuta endale hunnik autismi käsitlevaid raamatuid. Nt. \”Meie laste lood\” I ja II osa peaks päris kasulik olema lugeda. Kui oled oma lapse puude osas teadlik, siis on kergem hakkama saada. Teiste toetus on küll tore asi, aga omad lapsed pead ikka ise ja omal jõul üles kasvatama. [/tsitaat]

Einohh nii jaburat juttu pole ammu lugenud. Kes köik erapedagoogid ja spetsialistid nimetavad meid(puudega lapse vanemaid) pooletoobisteks?

Ma olen 6 aastat selle teemaga kokkupuutunud ja pole üheltki spetsialistilt viltuvaatamist kogenud, vaid ainult abi ja koostööd.
Muideks, spetsialist-terapeut, kellelt meie köige rohkem abi saime, EI LUBANUD hakata ise raamatuid ja netist hulgaliselt igasugust jama lugema, kuna, pole kahte ühesugust autisti!
Köik sellise puudega lapsed vajavad individuaalset reh.plaani. Näiteks mönele ei sobi hobuseteraapia, aga sobib hoopis veeterapia. Mönele lapsele piisab ainult seletustest, mönel on vaja kaardikesi/pilte päevareziimi jaoks.

Mul on heameel, et perekool on teinud sellise rubriigi, kus meie emad, kes on sellise murega, saame omavahel informatsiooni vahetamisega teineteist aidata. Köige suurem rumalus oleks jääda üksi oma murega neljaseina vahele ja tuhnida raamatuid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 15:08; 16.05 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Einohh nii jaburat juttu pole ammu lugenud. Kes köik erapedagoogid ja spetsialistid nimetavad meid(puudega lapse vanemaid) pooletoobisteks?

Ma olen 6 aastat selle teemaga kokkupuutunud ja pole üheltki spetsialistilt viltuvaatamist kogenud, vaid ainult abi ja koostööd.
Muideks, spetsialist-terapeut, kellelt meie köige rohkem abi saime, EI LUBANUD hakata ise raamatuid ja netist hulgaliselt igasugust jama lugema, kuna, pole kahte ühesugust autisti!
Köik sellise puudega lapsed vajavad individuaalset reh.plaani. Näiteks mönele ei sobi hobuseteraapia, aga sobib hoopis veeterapia. Mönele lapsele piisab ainult seletustest, mönel on vaja kaardikesi/pilte päevareziimi jaoks.

Mul on heameel, et perekool on teinud sellise rubriigi, kus meie emad, kes on sellise murega, saame omavahel informatsiooni vahetamisega teineteist aidata. Köige suurem rumalus oleks jääda üksi oma murega neljaseina vahele ja tuhnida raamatuid.

[/tsitaat]
Kallis inimene, sinu postituse ja rohkete kirjavigade põhjal võib juba julgelt väita, et sina olwdki üks nendest pooletoobistesst, kellest eripedagoogid ja spetsialistid räägivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )


Esileht Erivajadustega laps autistlike joontega laste emmedele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.