Esileht Erivajadustega laps Autistlike laste vanemad!

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Autistlike laste vanemad!

Postitas:

Kas keegi sooviks jagada mulle oma kontakti, et küsida abi või nõu? Poiss 3,4 a ja ma tunnen, et enam ei oska hakkama saada. Ei ole pandud diagnoosi, kuid käitumises esineb autistlikke jooni. Üldiselt peale vaadates kes ei tea, ei saagi aru. Väga abiks on emad kelle lapsed juba 6-10+, sest küsimusi on ka tuleviku osas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus elad? Võta ühendust kohaliku tugigrupiga, neid ikka on igas maakonnas. FB-s on grupp ATH ja pervasiivse arenguhäirega lapsed, sealt saad samuti nõu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitaksin Eesti Autismiühingu poolt välja antud raamatuid. Nende väljaandmist eesti keeles on oluliseks pidanud just autismiga laste vanemad ise. Mul endal päris autismi diagnoosiga last ei ole, aga olen kõiki neid ise lugenud ning igaühest saanud nippe, kuidas oma keerulisevõitu lapsega toime tulla ja kuidas teda paremini mõista.

Väikse lapse puhul soovitan kindlasti seda raamatut: https://www.apollo.ee/viis-kusimust-praktiline-juhend-autismiga-lapse-kasvatamiseks.html Sisaldab just hästi palju praktilisi nippe, kuidas igapäevaelu normaalselt tööle saada.

Aga kindlasti on lapse mõistmise juures oluliseks abiks ka need:
Paula Tilli “Teisiti. Minu Aspergeri-elu”
Gunilla Gerland “Päris inimene”

Mõlemad raamatud räägivad sellest, kuidas autismiga või aspergeri sündroomiga inimene maailma tunnetab (autorid on ise Aspergeri sündroomiga). Kuigi väikese lapse puhul on esialgu suur rõhk käitumisprobleemide ohjamisel, siis on suureks abiks, kui mõistad, MIKS ta käitub just nii imelikult ja kuidas tema neid olukordi näeb. Ja samuti aitab see panna paika prioriteete – millega on mõtet võidelda ja millega tuleks pigem leppida ja näidata lapsele, et ta sobib Sinu ellu just sellisena, nagu ta on.

Teiste lapsevanemate kogemustest on välja antud kaks raamatut: “Autism. Meie laste lood” ja “Autism. Meie laste lood 2”.
Neist esimene on positiivne lugemine, paljuski toeks ja abiks. Teine osa on n-ö edasijõudnutele, sest kahe raamatu ilmumise vahel on ca 10 aastat ning osad jutud on järjed, mis tekitavad natuke kurbust, et elu ei lähegi alati roosiliselt ning pärast kooli lõppu on üsna raske autismiga lapsele elus kohta leida. Sinul on veel lootus, et 10-15 aastaga on ühiskonnas asjad kõvasti paremuse poole läinud ning neid probleeme ei teki. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna oma email vöin sinuga kogemusi jagada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapsel on nn jooned, pigem vist autistlikud. Kuna neid jooni ja vorme on nii palju erinevaid, siis meie, raamatuid lugedes abi ei saanud. Mitte miski ei sobinud meie lapsega kokku, mingit äratundmist ei tekkinud.
Kõige parem on oma last ise tundma õppida, suhelda teiste vanematega samuti. Ükski raamat kahjuks jah, pole ennast õigustanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 02:11; 18.11 02:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapsel on nn jooned, pigem vist autistlikud. Kuna neid jooni ja vorme on nii palju erinevaid, siis meie, raamatuid lugedes abi ei saanud. Mitte miski ei sobinud meie lapsega kokku, mingit äratundmist ei tekkinud.
Kõige parem on oma last ise tundma õppida, suhelda teiste vanematega samuti. Ükski raamat kahjuks jah, pole ennast õigustanud.

kui väidad et tunned ühte autisti, siis tunnedki ühte autisti.

mul 2 autistlikku last, diagnoosiga ja Eesti Autismiühingu raamatuid lugedes valdab alati nö äratundmisrõõm. eriti suur äratundmine oli omal ajal lugeda raamatut “aspergeri sündroom”.
ju sinu lastel on mingid muud jooned kui autismiühingu raamatud ei aita. spekter on lai.
teemaalgatajal soovitan leida kohalik lapsevanemate grupp. Nt http://www.autismeesti.ee/meist/meie-tegevusest/liikmesorganisatsioonid/
lisaks neile tegutseb ka väiksemaid tugigruppe maakondades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapsel on nn jooned, pigem vist autistlikud. Kuna neid jooni ja vorme on nii palju erinevaid, siis meie, raamatuid lugedes abi ei saanud. Mitte miski ei sobinud meie lapsega kokku, mingit äratundmist ei tekkinud.
Kõige parem on oma last ise tundma õppida, suhelda teiste vanematega samuti. Ükski raamat kahjuks jah, pole ennast õigustanud.

kui väidad et tunned ühte autisti, siis tunnedki ühte autisti.

mul 2 autistlikku last, diagnoosiga ja Eesti Autismiühingu raamatuid lugedes valdab alati nö äratundmisrõõm. eriti suur äratundmine oli omal ajal lugeda raamatut “aspergeri sündroom”.
ju sinu lastel on mingid muud jooned kui autismiühingu raamatud ei aita. spekter on lai.
teemaalgatajal soovitan leida kohalik lapsevanemate grupp. Nt http://www.autismeesti.ee/meist/meie-tegevusest/liikmesorganisatsioonid/
lisaks neile tegutseb ka väiksemaid tugigruppe maakondades.

Mul ka kaks autistlikku last (üks asperger ja teine päris autist) ja nt selles “Viies küsimuses” oli pea iga lause äratundmist täis. Autist tundub mul küll üsna raamatust võetud olevat, vähemalt nii 80% käib küll tema kohta igast lektüürist, mis mulle näppu on jäänud. Spekter on lai küll, aga see, kui mitte midagi kokku ei lähe, on küll veidi kahtlane. Sest nt “Viis küsimust” käsitles küll nii hästifunktsioneerivaid aspergereid kui ka raskeid autiste.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapsel on nn jooned, pigem vist autistlikud. Kuna neid jooni ja vorme on nii palju erinevaid, siis meie, raamatuid lugedes abi ei saanud. Mitte miski ei sobinud meie lapsega kokku, mingit äratundmist ei tekkinud.
Kõige parem on oma last ise tundma õppida, suhelda teiste vanematega samuti. Ükski raamat kahjuks jah, pole ennast õigustanud.

kui väidad et tunned ühte autisti, siis tunnedki ühte autisti.

mul 2 autistlikku last, diagnoosiga ja Eesti Autismiühingu raamatuid lugedes valdab alati nö äratundmisrõõm. eriti suur äratundmine oli omal ajal lugeda raamatut “aspergeri sündroom”.
ju sinu lastel on mingid muud jooned kui autismiühingu raamatud ei aita. spekter on lai.
teemaalgatajal soovitan leida kohalik lapsevanemate grupp. Nt http://www.autismeesti.ee/meist/meie-tegevusest/liikmesorganisatsioonid/
lisaks neile tegutseb ka väiksemaid tugigruppe maakondades.

Mul ka kaks autistlikku last (üks asperger ja teine päris autist) ja nt selles “Viies küsimuses” oli pea iga lause äratundmist täis. Autist tundub mul küll üsna raamatust võetud olevat, vähemalt nii 80% käib küll tema kohta igast lektüürist, mis mulle näppu on jäänud. Spekter on lai küll, aga see, kui mitte midagi kokku ei lähe, on küll veidi kahtlane. Sest nt “Viis küsimust” käsitles küll nii hästifunktsioneerivaid aspergereid kui ka raskeid autiste.

ÜKS laps on autistlike JOONTEGA, kaks on täiesti terved, aga põhidiagnoos on tal epilepsia. Tal on kõnehäire, mis on tingitud epilepsiast, lõpuks leidsime rohu mille tulemusena ta paraneb ja kõne hakkas kohe tulema. Jooned on lihtsalt nö tikid ja hajuv pilkkontakt, aga ka need hakkavad järjest vähem silma. Diagnoosiks ongi epilepsia ja pervasiivne arenguhäire, ma tean, et see on üüratult lai mõiste. Arstid kirjutavad viimasel ajal selle diagnoosi väga kergekäeliselt. Mitu tutttava last on selle diagnoosi saanud ja hiljem täiesti terveteks lasteks samade arstide (psühhiaatrite siis) poolt tunnistatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 02:11; 18.11 02:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Erivajadustega laps Autistlike laste vanemad!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.