Esileht Tööelu, raha ja seadused. Auto liisinguga või välja osta?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 65 )

Teema: Auto liisinguga või välja osta?

Postitas:
Kägu

Kas sa oled seesama imelik, kes ühes teemas hakkas kuulutama, et oled miljonär? Kui keegi sinu jutust välja ei teinud, siis ütlesid, et soovid kokku saada, et tõestada, et oled miljonär. Mnjah! Imelik, et perekoolis nii rumalaid ja lapsikuid inimesi liigub. Mingigi intelligents võiks ju inimesel olla, kes väidab, et on miljonär ja sõidab vaid MB või BMWga ja kes roobitseb oma firmast välja megasummades dividende.

Inimene on tavaelus suva oss, aga tahab siingi vähemalt hiilata. Ja kui ei saa piisavalt tähelepanu, hakkab jonnima. Las inimene saab vähemalt fantaasiamaailmas olla see, kes ta soovib olla.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Bmw on s.tt auto, seda küll ei ostaks. Audi, MB jah head autod.

Liisingusse pole kunagi ostnud ja ei kavatse ka. Ikka kohe välja. Paar aastat vana hea auto saab mõistliku hinnaga kätte. Soovitan kohe välja osta ja hakata uue auto jaoks raha koguma. 5-6 aasatat peaksid saama sõita küll, siis juba uuemat vaja.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleme nii liisingusse ostnud kui ka kohe välja. Oleneb, kui palju raha on ja kuidas hetkel on häid mooduseid, kuhu vaba raha kasutada. Vahel on liising kasulik, vahel mitte.

5-6 aasatat peaksid saama sõita küll, siis juba uuemat vaja

Ma just paar päeva tagasi mõtlesin, kas müüa oma 11 aastat vana auto ära, mis on minu käes olnud 7 aastat. Aga otsustasin, et ei. Kõige mugavam ja säästlikum masin, mis mul iial olnud on, sõidan, kuni sureb. Väga meeldib, olgugi vanake. Mingit suuremat remonti pole ka  vajanud. Meil on 3-aastane MB ja 5-aastane VW kaubik samuti, aga see väike vana on ikka lemmik. MBga ei taha üldse sõita, kõik need üüratud lisad ja ekraanid võtavad tegelikult juhtimiselt nii palju  tähelepanu ära. Ja mul pole neid üldse vaja. Pikkadel reisidel käia on muidugi hea, aga igapäevaselt tavatrajektooril kasutada mitte.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Bmw on s.tt auto, seda küll ei ostaks. Audi, MB jah head autod. Liisingusse pole kunagi ostnud ja ei kavatse ka. Ikka kohe välja. Paar aastat vana hea auto saab mõistliku hinnaga kätte. Soovitan kohe välja osta ja hakata uue auto jaoks raha koguma. 5-6 aasatat peaksid saama sõita küll, siis juba uuemat vaja.

Ise oled sitt auto. Mis tal viga on? Audist oleks võtta R8, aga Eesti tingimustes jääb veits hätta. Hea MB eest tuleb samuti soti ringis välja käia.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu siiani plussis olnud aktsiad on nädalaga 10 protsenti miinusesse hoopis läinud. FB ja Netflix mõlemad 40 protsenti miinuses. Õnneks ei ole seda raha praegu vaja ja saan oodata kuni turg taastub, aga kole ikkagi.

FB ja Netflix polegi eriti targad investeeringud. Need ongi sellised “rahva aktsiad”, kuhu asjakauge investor esimesena investeerib, sest ta vähemalt teab, millega tegu. Tesla ja Apple samasugused.

Mina olen seni autod välja ostnud. Ei viitsi lisategevusega tegeleda liisingu näol ja pole vajadust ka. Samas kui valjaostmine tähendab piltlikult konto tuhjaks tegemist, võtaks liisingusse. Pole ses liisingus hullu midagi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen seni autod välja ostnud. Ei viitsi lisategevusega tegeleda liisingu näol ja pole vajadust ka. Samas kui valjaostmine tähendab piltlikult konto tuhjaks tegemist, võtaks liisingusse. Pole ses liisingus hullu midagi.

Mis see lisategevus on, mis liisinguga kaasneb?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 25000 maksnud (ostes üks aasta vana) auto on minu hinnangul täiesti normaalne: püsikiirushoidja, konditsioneer, sõidab hästi, bensiinikulu 7l/100km, mahutab mu viieliikmelise pere, käin vaid korralises hoolduses ja pole pidanud kunagi temaga autoparanduses käima. Minu definitsiooni kohaselt on ta täiesti normaalne, sest viib mind probleemideta punktist a pnkti b.

Aa okei. Minu jaoks normaalsed autod on BMW, Audi, Lexus, MB. Minu aasta vana auto maksis rohkem kui 50 tuhat.

Ega unistamine on meil tegelikult üldse tasuta, anna aga minna….

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega unistamine on meil tegelikult üldse tasuta, anna aga minna….

Miks ta unistama peaks? Kas see on sinu arvates nii suur raha või milles asi?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega unistamine on meil tegelikult üldse tasuta, anna aga minna….

Miks ta unistama peaks? Kas see on sinu arvates nii suur raha või milles asi?

50 000 eurot auto eest on muidugi suur raha. Sinu arvates ei ole või? See on vast isegi miljonäri jaoks arvestatavalt suur summa.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

50 000 eurot auto eest on muidugi suur raha. Sinu arvates ei ole või? See on vast isegi miljonäri jaoks arvestatavalt suur summa.

No vaata autode hindu (jäta luksusautod välja) ja sa näed, et 50 000 on üsna keskmine hind uue auto eest.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

50 000 eurot auto eest on muidugi suur raha. Sinu arvates ei ole või? See on vast isegi miljonäri jaoks arvestatavalt suur summa.

Nalja teed või 😀 Enamikke headest autodest uuena sellise hinnaga pole võimalik osta. Linnamaasturi jaoks tuleb 75-120 000 uuena välja käia. Kus maailmas sina küll elad? Tavaline A6 algab 52 tuhandest, hea jaoks tuleb palju enam välja käia.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nalja teed või ???? Enamikke headest autodest uuena sellise hinnaga pole võimalik osta. Linnamaasturi jaoks tuleb 75-120 000 uuena välja käia. Kus maailmas sina küll elad? Tavaline A6 algab 52 tuhandest, hea jaoks tuleb palju enam välja k

Saime juba aru! Sul pole vaja mitu korda oma märga unenägu ja kättesaamatut unistust siin kirjeldada.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen liisinguhaldur ja mul on aastate jooksul üsna selge pilt tekkinud, mida liisitakse. Milliseid marke eelistatakse ja millises hinnaklassis… Võin öelda, et praegu on Eestis keskmine liisinguga soetatud auto hind 20-30 000 eurot. Üle 50 000-euroseid autosid liisitakse pigem harva. Viimati käis 70 000 eurot maksev auto minu laualt läbi rohkem kui 2 kuud tagasi.

Nii et väide, et 50 000-eurone auto on pigem odav ja enamasti soetatakse palju kallimaid autosid, ei vasta tõele. Kindlasti on rikkaid, kes ostavad väga kallid autod otse välja.  Ja kindlasti on ettevõtjaid, kellel on lihtsam divikaid välja võtta ja selle eest kallis auto osta. Aga, kui me räägime keskmisest, eraisikust liisinguvõtjast, siis 50 000+ eurot maksvaid autosid võetakse pigem harva liisingusse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saime juba aru! Sul pole vaja mitu korda oma märga unenägu ja kättesaamatut unistust siin kirjeldada.

Mis sul viga on? Ära projitseeri oma tundeid teistele. Kujuran ette, kui madal sa oled, kui sellised on su märjad unenäod.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii et väide, et 50 000-eurone auto on pigem odav ja enamasti soetatakse palju kallimaid autosid, ei vasta tõele.

Kes seda ütles? Keskmine auto peabki olema 20-30, kuna keskmisi inimesi on kõige rohkem. Loogikaga kehvasti?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii et väide, et 50 000-eurone auto on pigem odav ja enamasti soetatakse palju kallimaid autosid, ei vasta tõele.

Kes seda ütles? Keskmine auto peabki olema 20-30, kuna keskmisi inimesi on kõige rohkem. Loogikaga kehvasti?

Tead, keskmine inimene Eesti keskmise palga juures ei osta ka endale 20 – 30 000 maksvat uut autot. Ostetakse 3 – 5 aastat vana, mille saab juba tunduvalt odavamalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii et väide, et 50 000-eurone auto on pigem odav ja enamasti soetatakse palju kallimaid autosid, ei vasta tõele.

Kes seda ütles? Keskmine auto peabki olema 20-30, kuna keskmisi inimesi on kõige rohkem. Loogikaga kehvasti?

So-sohh! Ma sain aru, et siin käib jutt keskmistest inimestest ja keskmises hinnaklassis autodest. Aga nüüd saan aru, et perekoolis on eraldi kõrgklass, kelle mõistes on alla 50 000-eurone auto pigem odav loks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kes roobitseb oma firmast välja megasummades dividende.

Tunned kedagi sellist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

So-sohh! Ma sain aru, et siin käib jutt keskmistest inimestest ja keskmises hinnaklassis autodest. Aga nüüd saan aru, et perekoolis on eraldi kõrgklass, kelle mõistes on alla 50 000-eurone auto pigem odav loks.

Keskmine inimene kindlasti ei jaksa osta 50K maksvat autot. Seda pole keegi siin teemas väitnud ka.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kes roobitseb oma firmast välja megasummades dividende.

Tunned kedagi sellist?

Tunnen küll ja lähedalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keskmine inimene kindlasti ei jaksa osta 50K maksvat autot. Seda pole keegi siin teemas väitnud ka.

Kui ma ütlesin, et 50 000 eurot maksev auto on kallis, siis hüppas mulle keegi turja väitega, et 50 000 ei ole üldse kallis, vaid täitsa keskmine. Minu loll loogika jälle mõtleb seda, et keskmises hinnaklassis auto soetab omale keskmine inimene.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keskmine inimene kindlasti ei jaksa osta 50K maksvat autot. Seda pole keegi siin teemas väitnud ka.

Kui ma ütlesin, et 50 000 eurot maksev auto on kallis, siis hüppas mulle keegi turja väitega, et 50 000 ei ole üldse kallis, vaid täitsa keskmine. Minu loll loogika jälle mõtleb seda, et keskmises hinnaklassis auto soetab omale keskmine inimene.

No kui me räägime uute autode ostjatest, siis ilmselt jah, 50 tuhandeseid autosid ostavad keskmised neist, kes ostavad uusi autosid…

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tunnen küll ja lähedalt.

Miks sa tema teemaks võtsid siin üldse?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tunnen küll ja lähedalt.

Miks sa tema teemaks võtsid siin üldse?

Kelle tema? Ise küsisid, kas tunnen mõnd sellist. Vastasin, et jah tunnen. Iseasi, mis see vastus peaks andma?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kelle tema? Ise küsisid, kas tunnen mõnd sellist. Vastasin, et jah tunnen. Iseasi, mis see vastus peaks andma?

Mnjah! Imelik, et perekoolis nii rumalaid ja lapsikuid inimesi liigub. Mingigi intelligents võiks ju inimesel olla, kes väidab, et on miljonär ja sõidab vaid MB või BMWga ja kes roobitseb oma firmast välja megasummades dividende.

Siin räägid oma tuttavast ju.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mnjah! Imelik, et perekoolis nii rumalaid ja lapsikuid inimesi liigub. Mingigi intelligents võiks ju inimesel olla, kes väidab, et on miljonär ja sõidab vaid MB või BMWga ja kes roobitseb oma firmast välja megasummades dividende. Siin räägid oma tuttavast ju.

Vabandust, ei saa aru, kuhu sa oma jutuga tüürid? Mina ei ole uhkeldanud millegagi.  Mina kirjutasin just seda, et 50 000-eurone auto on mu meelest kallis. Liisinguhaldurina siiski tean, et osad ettevõtjad otsustavad lõpuks mitte võtta liisingut, vaid võtavad dividende välja ja ostavad selle eest auto kohe välja.

Mina ise ei ole ettevõtja ja mina ei ole ka rikas. Keegi küsis minult, kas ma tunnen kedagi, kes võtab dividende välja ja ostab selle eest auto, siis vastasin – jah tunnen. Läbi oma töö tean paljusid, aga on ka mõned lähedased inimesed, kes nii teevad.

Mida see siia puutub, et ma oma tuttavast kirjutasin? Mis sa selle küsimusega teada tahtsid?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mnjah! Imelik, et perekoolis nii rumalaid ja lapsikuid inimesi liigub. Mingigi intelligents võiks ju inimesel olla, kes väidab, et on miljonär ja sõidab vaid MB või BMWga ja kes roobitseb oma firmast välja megasummades dividende.

Absoluutselt ei saa sellest jutust aru. Mida sa õieti öelda tahtsid? Et inimesed, kel on MB ja võtavad oma firmast diviende, on kõik ebaintelligentsed, rumalad ja lapsikud? Kui su mõte oli milleski muus, siis ehk võiksid oma intelligentsi tasemel veidi läbimõeldumalt oma lauseid kirja panna. Olen ka aru saanud, et tõeliselt intelligentsed inimesed avaldavad oma arvamust kedagi halvustamata, sest ülbitsemine ja kaasvestlejate mõnitamine on enamasti suht madala arengutaseme näitaja.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Absoluutselt ei saa sellest jutust aru. Mida sa õieti öelda tahtsid? Et inimesed, kel on MB ja võtavad oma firmast diviende, on kõik ebaintelligentsed, rumalad ja lapsikud? Kui su mõte oli milleski muus, siis ehk võiksid oma intelligentsi tasemel veidi läbimõeldumalt oma lauseid kirja panna. Olen ka aru saanud, et tõeliselt intelligentsed inimesed avaldavad oma arvamust kedagi halvustamata, sest ülbitsemine ja kaasvestlejate mõnitamine on enamasti suht madala arengutaseme näitaja.

See pole minu kirjutis. Seepärast küsisingi arvatavalt autorilt, kas tal selliseid tuttavaid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Absoluutselt ei saa sellest jutust aru. Mida sa õieti öelda tahtsid? Et inimesed, kel on MB ja võtavad oma firmast diviende, on kõik ebaintelligentsed, rumalad ja lapsikud? Kui su mõte oli milleski muus, siis ehk võiksid oma intelligentsi tasemel veidi läbimõeldumalt oma lauseid kirja panna. Olen ka aru saanud, et tõeliselt intelligentsed inimesed avaldavad oma arvamust kedagi halvustamata, sest ülbitsemine ja kaasvestlejate mõnitamine on enamasti suht madala arengutaseme näitaja.

See pole minu kirjutis. Seepärast küsisingi arvatavalt autorilt, kas tal selliseid tuttavaid.

Minult küsisid seda, kas mul on selliseid tuttavaid. Enne küsimist oleksid võinud vaadata, kuidas vestlus on kulgenud ja enam-vähem aru saada, mida keegi on kirjutanud.

Veel kord, jääb arusaamatuks, miks sa minult küsisid, kas mul on selliseid tuttavaid? Kas sa said aru, et mina olen see, kes siin lapsikult hoopleb? Või tundub uskumatu, et keegi võtab oma firmast dividende välja?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veel kord, jääb arusaamatuks, miks sa minult küsisid, kas mul on selliseid tuttavaid? Kas sa said aru, et mina olen see, kes siin lapsikult hoopleb? Või tundub uskumatu, et keegi võtab oma firmast dividende välja?

Hooplemisest saan aru, aga millest see dividendide välja võtmise jutt? Hoopleja ju ei võtnud oma ettevõttest dividende.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 65 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Auto liisinguga või välja osta?