Esileht Ajaviite- ja muud jutud Auto nrmärk kadunud,kas võib edasi sõita?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Auto nrmärk kadunud,kas võib edasi sõita?

Postitas:
Kägu

Kaotasin autol registreerimismärgi ära.Hommikul vaja aga sõita autoga ja alles õhtul saan ark-i minna dublikaadi avaldust tegema(id kaardi lugejat pole,et netis teha).Kas aga niikaua võib ilma numbrita sõita või võib selle eest trahvi saada?Kaua uue nr saamine aega võtab ja kas peale ark-s käimist võib samuti edasi ilma nr sõita?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Auto nrmärk kadunud,kas võib edasi sõita?

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kaotasin autol registreerimismärgi ära.Hommikul vaja aga sõita autoga ja alles õhtul saan ark-i minna dublikaadi avaldust tegema(id kaardi lugejat pole,et netis teha).Kas aga niikaua võib ilma numbrita sõita või võib selle eest trahvi saada?Kaua uue nr saamine aega võtab ja kas peale ark-s käimist võib samuti edasi ilma nr sõita?[/tsitaat]

Mida sa autkoolis tegid? Kuidas sa ilma liiklusseadust lugemata juhiloa said?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mida sa autkoolis tegid? Kuidas sa ilma liiklusseadust lugemata juhiloa said?[/tsitaat]
Kahjuks pole autkoolis käinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas Sa selle kaotamisega küll hakkama said? 🙂 :O

Aga muidu Sa võiksid ju ise liiklusseadust lugeda:
[tsitaat]Riikliku registreerimismärgita mootorsõiduki või maastikusõiduki või sellele mootorsõidukile või maastikusõidukile mittekuuluva riikliku registreerimismärgiga sõiduki juhtimise eest –
karistatakse rahatrahviga kuni 200 trahviühikut.[/tsitaat]

200 trahviühikut = 800 ¤

Seejurues ma kaldun arvama, et registreerimismärgita ringisõitmine on niivõrd ennekuulmatu ja pilkupüüdev tegevus, et mõni inimene võib kohe ekstra politseisse helistada ja Sinust teada anda. Mõnes mõttes õige ka, sest autovarguste vastu peab võitlema, ja kui märgi puudumise eest ei karistataks, lõpeks see ei tea millega. Rääkimata sellest, kui autojuht õnnetuse või muu jama põhjustab, juht minema sõidab ja pealtnägijad ei saa registreerimismärki näha, sest seda lihtsalt pole.

Midagi pole teha, registreerimismärgita ringisõitmine on täiesti lubamatu. Kui järele mõtled, saad kindlasti ise ka aru.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kahjuks pole autkoolis käinud.[/tsitaat]Otot, millest me siis nüüd räägime? Et Sa tahad ilma juhiloa ja registreerimismärgita sõitma minna?!?! Tont võtku, seesugused tuleks ohutuse huvides üldse ühiskonnast isoleerida!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Otot, millest me siis nüüd räägime? Et Sa tahad ilma juhiloa ja registreerimismärgita sõitma minna?!?! Tont võtku, seesugused tuleks ohutuse huvides üldse ühiskonnast isoleerida![/tsitaat] ega kirjaoskamatus ka teab mis kerge asi pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Otot, millest me siis nüüd räägime? Et Sa tahad ilma juhiloa ja registreerimismärgita sõitma minna?!?! Tont võtku, seesugused tuleks ohutuse huvides üldse ühiskonnast isoleerida![/tsitaat]
Ma käisin autokoolis mitte autkoolis.Ees on numbrimärk olemas aga tagant tuli ära.Ilmselt tänu sellele,et vahepeal tuisused ilmad ja alati enne sõitma hakkamist puhastasin tagant lume ära ja vb läks mingi kinnitus kogemata siis katki.

Please wait...
Postitas:
Kubujuss

No ega sa mõlemalt poolt siis numbrimärgi ära ei kaotanud. Tee suur silt käsitsi ja pane klaasi taha sinnapoole, kus see kadunud.
Pole see midagi nii haruldlane asi, need euronumbri alused on suhteliselt kerged purunema, kui näiteks talvel kuskile vastu jäätunud lumehange tagurdada. Alles mul üks töökaaslane kaotas ka ära ja leidis nädala pärast üles, kui lumi üles sulas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ega kirjaoskamatus ka teab mis kerge asi pole.[/tsitaat]Mingist tühisest täheveast (mida mina isiklikult näiteks kummaski postituses ei märganud, sest tegu on sedavõrd ilmse juhusliku apsuga, mitte mingi sisulise veaga) teeb ei tea mis numbri inimene, kes ise süstemaatiliselt ei oska kirjavahemärgi järele tühikutki panna ning teeb peale selle veel trobikonna muid vigu … :O

Ja kirjaoskamatu olen seejuures loomulikult mina, kes ma muide ülikooliski tudengitele eesti keelt õpetan. 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii, et see on siis tõsi? Et enamus perekooli muttidest on kõrgharidusega, targad ja superpalgaga doktorid, dotsendid, rektorid, direktorid, dekaanid, peaarstid, tippjuhid?

Please wait...
Postitas:
Kubujuss

Mingist tühisest täheveast (mida mina isiklikult näiteks kummaski postituses ei märganud, sest tegu on sedavõrd ilmse juhusliku apsuga, mitte mingi sisulise veaga) teeb ei tea mis numbri inimene, kes ise süstemaatiliselt ei oska kirjavahemärgi järele tühikutki panna ning teeb peale selle veel trobikonna muid vigu … :O

Ja kirjaoskamatu olen seejuures loomulikult mina, kes ma muide ülikooliski tudengitele eesti keelt õpetan. :D[/tsitaat]
Ma arvan, et pigem oli tegu sapise vihjega sellele, et sa ise infot liiklusseadusest üles ei otsinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Nii, et see on siis tõsi? Et enamus perekooli muttidest on kõrgharidusega, targad ja superpalgaga doktorid, dotsendid, rektorid, direktorid, dekaanid, peaarstid, tippjuhid?[/tsitaat]Sinu pakutud omadustest kuulub mulle esimene ning julgen uskuda, et vähemalt osalt ka teine, tiitlitest aga üksnes esimene. 🙂 Kas ma esindan seejuures enamikku Perekooli kasutajatest, ei oska paraku kommenteerida.

Kui soovid minu personaalküsimust pikemalt arendada, jätaksid äkki oma meiliaadressi ja teeksime seda omavahel, mitte liiklusreeglite teemas?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]

Ma arvan, et pigem oli tegu sapise vihjega sellele, et sa ise infot liiklusseadusest üles ei otsinud.[/tsitaat]Mina ju otsisin :), aga võib-olla tõesti. Sel juhul vabandust segaduse pärast. Kuna tsiteeritud oli minu postitust, pidasin märkust enda vastu suunatuks.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

ma usun, et esimese ARK-ini võid sõita k üll, see ei tekita avariiohtu endale ja teistele kaasliiklejatele.

Please wait...
Postitas:
Kubujuss

[tsitaat] [small]Kubujuss kirjutas:[/small]
Mina ju otsisin :), aga võib-olla tõesti. Sel juhul vabandust segaduse pärast. Kuna tsiteeritud oli minu postitust, pidasin märkust enda vastu suunatuks.[/tsitaat]
Eks need asjad kipuvad segi minema jah, ei viitsi ju keegi kogu aeg alt IP-aadresse jälgida, ühed Käod kõik. Suhteliselt neutraalsed teemad ka, ma ei saa aru, miks ei võiks oma kasutajanime alt postitusi teha, oleks ju lihtsam jälgida. Mingeid isiklikke andmeid siin ju ei jagata – ehk siis on tegemist ikkagi sellega, et häbenetakse oma sapist tooni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks need asjad kipuvad segi minema jah, ei viitsi ju keegi kogu aeg alt IP-aadresse jälgida, ühed Käod kõik. Suhteliselt neutraalsed teemad ka, ma ei saa aru, miks ei võiks oma kasutajanime alt postitusi teha, oleks ju lihtsam jälgida. Mingeid isiklikke andmeid siin ju ei jagata – ehk siis on tegemist ikkagi sellega, et häbenetakse oma sapist tooni.[/tsitaat]Midagi ma ei häbene. Minu kasutajanimi on Pilvitus, kui just teada tahad. Aga ma ei kujuta ette, mida Sa selle teadmisega peale hakkad, sest ma kommenteerin põhimõtteliselt ja alati ainult anonüümsena.

Öelnud pole ma ka midagi teravamat, kui olukord nõudis, sest sõiduõiguseta juht registreerimismärgita auto roolis (just nii ma olukorrast kommenteerimishetkel aru sain) ei ole küll selline teema, mida ma ka avalikult kiidusõnadega õnnistaksin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oled kindel, et kaotasid? Äkki bensuvargad tõmbasid ära ja kasutavad seda nüüd bensiini varastamiseks.
minuteada võid sa politseile ka teada anda, et selline asi kaduma läinud.

Please wait...
Postitas:
Kubujuss

[tsitaat] [small]Kubujuss kirjutas:[/small]
Midagi ma ei häbene. Minu kasutajanimi on Pilvitus, kui just teada tahad. Aga ma ei kujuta ette, mida Sa selle teadmisega peale hakkad, sest ma kommenteerin põhimõtteliselt ja alati ainult anonüümsena.

[/tsitaat]
Sul on tõesti vist veidi pikad juhtmed. Räägin ju sellest, et kui kõik on käod, siis on jube raske järge pidada, kes midagi ütles. Nagu üks pikk skisofreeniku monoloog, kägu küsib, kägu vastab, kägu vaidleb vastu. Ja siis see kägu, keda kellegiga segi aetakse, tõmbab vile üles stiilis \”loll oled väää, mina olen hoopis teine kägu, kes seda ütles, mine arene kuskil!!\”
Kas Pilvituse alt kirjutamine ei olegi anonüümne? Sul passis ka nimeks Pilvitus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sul on tõesti vist veidi pikad juhtmed. Räägin ju sellest, et kui kõik on käod, siis on jube raske järge pidada, kes midagi ütles. Nagu üks pikk skisofreeniku monoloog, kägu küsib, kägu vastab, kägu vaidleb vastu. Ja siis see kägu, keda kellegiga segi aetakse, tõmbab vile üles stiilis \”loll oled väää, mina olen hoopis teine kägu, kes seda ütles, mine arene kuskil!!\”
Kas Pilvituse alt kirjutamine ei olegi anonüümne? Sul passis ka nimeks Pilvitus? [/tsitaat]Ei, tegelikult on mul üsna lühikesed juhtmed, aga ma ei pidanud vajalikuks kogu Su eelmist postitust kommenteerida, vaid ainult Su süüdistust häbenemise pärast Käo nime alt kommenteerimise kohta. (Ja tõesti, mu kasutajanimi on praegu samuti anonüümne, aga oleks seda kokkuvõttes vaid väga-väga lühikest aega, kui ma kogu aeg sama kasutajanime tarvitaksin. Ka Sinu Kubujuss on muide anonüümne …)

Niisugust tooni ja niisuguseid sõnu, nagu Sa mu suhu paned, ei ole ma mitte kunagi kasutanud mitte üheski kommentaaris ei siin ega mujal, see jääb küll Su enda südametunnistusele.

Aga lõpetaks nüüd siiski äkki? Kui mu isik on nii paeluv, et soovid minuga tutvuda, siis ma juba pakkusin: jäta oma meiliaadress ja ma kirjutan. Täiesti oma nime ja kõigi andmetega. Siinse foorumi postitajanime valik on aga endist viisi minu otsus, mida kritiseerida pole Sul asja. Kui on huvi ja viitsimist märgata, millise postituse keegi kirjutanud on, saab sellega hakkama (mina küll saan). Kui ei ole huvi, ei märka ka seda, mida kirjutas Kubujuss ja mida Pilvitus (mina vähemasti ei jäta nimeliselt meelde, mida keegi kirjutas, vaid vaatan ikkagi konkreetselt järele, kui peaks vajalik olema).

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Oled kindel, et kaotasid? Äkki bensuvargad tõmbasid ära ja kasutavad seda nüüd bensiini varastamiseks.
minuteada võid sa politseile ka teada anda, et selline asi kaduma läinud.[/tsitaat]
Mina olen sellise asja pärast politseis aru andmas käinud, meil olid küll numbrimärgid alles, aga keegi oli teinud duplikaadid, varastas nendega bensiini ja siis viskas numbrid kuhugile tühermaale kust neeed leiti. Õnneks oli varaste auto teist värvi ja teine mudel, muidu poleks vist uskuma jäänudki.
Mind huvitab tegelikult hoopis see, miks ei politsei ega ARK ei teavitanud meid numbrite leidmisest (politsei kommentaar oli, et meie arvates olid need ehtsad).

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Oled kindel, et kaotasid? Äkki bensuvargad tõmbasid ära ja kasutavad seda nüüd bensiini varastamiseks.
minuteada võid sa politseile ka teada anda, et selline asi kaduma läinud.[/tsitaat]
Olen kindel,et kaotasin.Käisin reede õhtul lapsel lasteaias järgi ja kelku autosse pannes oli nr alles.Tegin selle lumest puhtaks ja sõitsin siis otse koju(10km metsa sisse).Järgmisel hommikul kui oli vaja linna minna avastasingi,et nr enam pole.Auto seisab meil magamistoa akna all ja hoovis lahtine koer.Samuti põleb terve öö õuevalgustus,nii et vaevalt keegi selle öösel pihta pani(siis oleks vast eest ka nr ära võetud).
Kuna terve külatee suhteliselt aukus ja kui puhastamise käigus mingi jubina ka veel katki tegin,siis ei imesta üldse kui see lihtsalt küljest ära tuli.Öösel lükati teed puhtaks ning arvatavasti see nüüd kuskil lumehange all.
Peale tööd saan õnneks ARK-st läbi minna ja eks siis selgub kas tohin selle autoga kuni dublikaadi kättesaamiseni sõita.Kuna elan maal ja siin bussiühendus pea,et puudub,siis ilma autota liikuma ei pääse(ei tööle,kooli ega lasteaeda).

Please wait...
Postitas:
Kägu

joonista suurelt paberi peale auto nr ja pane siis sinna poole kus number kadunud on. ja siis pöördu esimesel võimalusel ARK-i.

samas võiksid kuulata raadiot/lugeda nende kuulutusi, keegi äkki on su nrmärgi leidnud

Please wait...
Postitas:
Kägu

ikka võib,kaota load ka ära ja ütle,et sa ei tea midagi,mällar selles suhtes.

Please wait...
Postitas:
maiiii

Mina teataks politseile, sõber kaotas ka ära kuskil metsa teel, aga hommikul oli 6est juba politsei ukse taga, et tehti bensu vargust sellega, seletamist ja jama oli palju, kuna ei teeinud politseisse selle kohast teavet

Please wait...
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Auto nrmärk kadunud,kas võib edasi sõita?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.