Esileht Ajaviite- ja muud jutud Autoga hauale

Näitan 12 postitust - vahemik 61 kuni 72 (kokku 72 )

Teema: Autoga hauale

Postitas:
Kägu

Kas invamärgist autole ei piisa?

Kas invamärki saades üldse tutvusid, millistel puhkudel see kasutatav on? See on parkimiskaart, mis võimaldab tasuta ja ka mõnedes keelatud kohtades parkida, küll aga ei võimalda keelumärgi alt sissesõitu. Selleks tuleb ikkagi territooriumi valdajalt luba saada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tagasi algusesse… ärge tühja erutuge! Nagu ma mainisin, kell 8 ei näinud ma surnuaias mitte ainumastki inimhinge minuga samas suunas liikumas (autol tuled peal), oli kottpime, ometi nö aia taga parkimiskohad olid täis. Ei seganud meie kedagi ega keegi meid.

Sa oleksid pidanud järgmisel päeval tagasi minema ja laibad üle lugema – ega normaalne inimene taipa haudade vahel komberdamiseks helkureid külge panna.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Käisime emaga (75) mõni päev enne jõule vanaema-vanaisa ja veel ühel meie hooldataval haual ja arutasime sama teemat. Meil oli kaheksa suurt kuuseoksa ja küünlad-tikud. Sõitsime kalmuaia välisküljele ja tirisime oma oksad kohale ning arutasime, et minu lapsepõlves tegime sama tee läbi liinibussiga. Mööda siseteid kulges samal ajal palju sõidukeid.
Jõulude järel käisime kahel suurel maakalmistul, kus lähedaste toel jalutasid aga väga vanad inimesed pikki teid.
Ma arvan, et sisetunde küsimus, kas minna jalgsi või autoga. Maainimesed on lihtsalt teistsugused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas meie väikelapse kiirusel veniv auto tõesti “paarutas”, et “hordidena” kalmistuteedel liikuvate vanainimeste elu ohus oli?

Aga vastav luba sissesõiduks territooriumi valdajalt oli sul ju muidugi olemas?

Jube hea on siin minu kallal kräunuda, aga kas sa seal kohapeal neid mugavussõitjaid ka manitsed? Vean kihla, et selleks sul julgust ei ole.

Minu kogemus ütleb muide, et need kõige suuremad õigluse, võrdsuse ja joonepealt taga ajamise nõudjad on ise esimesed, kes valjuhäälselt omale privileege ja erikohtlemist ja punast vaipa nõuavad, kui nendega peaks midagi juhtuma, et nad ka servapidi sinna erandite alla hakkavad käima.

Nii et õiendage-õiendage invaliidi kallal, küllap saate oma karma ka kätte, ja kiiremini, kui arvatagi oskate.

Sa tundud nii ebameeldiv inimene olevat, et ei oska sulle puude pärast isegi kaasa tunda.

Minu kasvatus on selline, et kalmistul kindlasti autoga sõita ei tohi, v.a muidugi matuseauto. Kui pole võimeline isegi ratastoolis liikuma, siis jääb minemata. Sugulasi mälestada saab ka kodus, selleks ei pea iga hinna eest isiklikult surnuaiale minema ja haudade rahu ning kalmistu korda rikkuma.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Paarutamisest pole juttugi, seal’isaagi paarutada, peldiku juures on päris kena muhklik tee, pealeselle kurvid.

Muhklik tee ongi sellepärast, et sõidetakse autodega kohas, kus tee ei ole selleks sobilik. Nii rikutakse ka jalakäijate jaoks see tee ära.

Õige.
Lisaks on mõned sõitjad kas niivõrd tähelepanematud või lihtsalt lohakad, et ilma piirdeta nurgapealsetest haudadest lihtsalt “lõigatakse” üle. Viimasel korral nägin rehvijälgi kahel lähedalasuval haual.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul ei ole ei autot ega invamärki, see pannakse sugulaste autole peale siis, kui nad mind sõidutavad.
Hea küll, järgmisel korral küsin selle loa, kui see teid rahustab, aga kas ma peaksin siis suure sildi auto esiklaasile kleepima, et Hei, Perekooli käod, mul on luba siin “paarutada”, tõmmake koomale ja ärge katsugegi õiendada, või kuidas te seda ette kujutate? Et ma peaksin oma autojuhil laskma igaühele, kes vastu tuleb, seda luba näidata või mismoodi fašistikäod seda asja ette kujutavad?
Ja ma tõesti muutun halvaks inimeseks, kui mul tuleb sedasorti ebainimlike põmmpeadega asju ajada, kes idioodi järjekindlusega ajavad mingit napakat joru nagu rikkis grammofoniplaat. Seadused on inimeste jaoks, mitte vastupidi, ja äkki peaks hoopis pöörduma linnaosa valitsuse või ma ei teagi, kelle poole, et nad ka kalmistuteed ratastooliga sõidetavaks muudaksid.
Teie, kulla raisakäod, tegelge oma kassalintide pulkadega ja muude sedasorti pakiliste asjadega, mitte ärge tundke muret, kuidas mõni liikumispuudeline kord aastas rängalt kõiki vabariigi seadusi rikkudes oma vanaema haua peale saab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas liikumispuue teeb kurjaks?

Teeb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul ei ole ei autot ega invamärki, see pannakse sugulaste autole peale siis, kui nad mind sõidutavad.
Hea küll, järgmisel korral küsin selle loa, kui see teid rahustab, aga kas ma peaksin siis suure sildi auto esiklaasile kleepima, et Hei, Perekooli käod, mul on luba siin “paarutada”, tõmmake koomale ja ärge katsugegi õiendada, või kuidas te seda ette kujutate? Et ma peaksin oma autojuhil laskma igaühele, kes vastu tuleb, seda luba näidata või mismoodi fašistikäod seda asja ette kujutavad?
Ja ma tõesti muutun halvaks inimeseks, kui mul tuleb sedasorti ebainimlike põmmpeadega asju ajada, kes idioodi järjekindlusega ajavad mingit napakat joru nagu rikkis grammofoniplaat. Seadused on inimeste jaoks, mitte vastupidi, ja äkki peaks hoopis pöörduma linnaosa valitsuse või ma ei teagi, kelle poole, et nad ka kalmistuteed ratastooliga sõidetavaks muudaksid.
Teie, kulla raisakäod, tegelge oma kassalintide pulkadega ja muude sedasorti pakiliste asjadega, mitte ärge tundke muret, kuidas mõni liikumispuudeline kord aastas rängalt kõiki vabariigi seadusi rikkudes oma vanaema haua peale saab.

Ma jätaks pigem surnuaias käimata, kui et sõidaks autoga “letti”. Mingi asi võiks elvatele ikka püha ka olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja teie oma südametuses ei ole kurjad?
Erilised silmakirjateenrid ja trollid ikka küll.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

küllap saate oma karma ka kätte

Ei saa, sest karma on indiakeelne väljend ja hommikumaa traditsioonid siin ei toimi. Miks sa ei oska kasutada kena eestikeelset sõna saatus?

Teemast välja – aga ma ei saa aru sellest pidevast karmaga ähvardamisest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

küllap saate oma karma ka kätte

Ei saa, sest karma on indiakeelne väljend ja hommikumaa traditsioonid siin ei toimi. Miks sa ei oska kasutada kena eestikeelset sõna saatus?

Teemast välja – aga ma ei saa aru sellest pidevast karmaga ähvardamisest.

Ei saa mina ka. Lihtsalt üks popp hooajaline moesõna ja küll varsti kaob. Lihtsalt sellepärast on imelik, et keegi mingi muu kultuuri väljendiga tuleb ähvardama. Näitab kerget arengupeetust 😁

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina jällegi mõtlen ja mõtlen, et kuidas on võimalik autoga üldse haua juurde sõita? Meie külakeses on kaks surnuaeda, mõlemas on hauad nii tihedalt üksteise kõrval, et autoga kellegi hauale sõitmiseks, peaks teistest haudadest lihtsalt üle sõitma. Suuremad käiguteed on täpselt nii laiad, et aiakäruga veel mahub läbi sõitma, aga suurema asjaga küll mitte. Autoga ei pääseks sissegi, mõlemal surnuaial on maakividest müür ümber ja läbi väravate sõites kaugele ei saa, hauad on ju ees juba.
Äi on maetud Rakveresse ja ka sellel kalmistul on autoga sõitmine võimatu, matustel ootas terve seltskond ligi 45min et äia tugeva liikumispuudega vanemad jõuaks väravast 100m kaugusel asuvale hauale. Kui need kaks vanainimest jaksasid selle tee läbida, siis ma usun, et tegelikult jaksavad ka need, kes enda sõnul üle paarikümne meetri kõndida ei suuda.
Surnuaial autoga hauani sõitmine on halva lastetoa ja puhtalt laiskuse teema, sellest ma ei räägigi, et see on ääretult ebaviisakas ja matslik.

Please wait...
Näitan 12 postitust - vahemik 61 kuni 72 (kokku 72 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Autoga hauale