Esileht Ajaviite- ja muud jutud Autoga välismaale

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Autoga välismaale

Postitas:
Kägu

Mul on rumal küsimus. Esimest korda elus läheme autoreisile Slovakkiasse. Kas autol peab olema ka mingid paberkandjal dokumendid(auto pass niikuinii), ma ei tea, mingi kleeps aknal või kindlustus vms või piisab sellest, kui on kehtiv kindlustus ja ülevaatus?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kasko peab ka olema minu teada. Kleepsu aknal pole juba ammu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kasko peab ka olema minu teada.

Juba viimased 100 aastat pole välismaale sõiduks kaskot vaja olnud. Kedagi ei huvita, millega sa sealt tagasi saad, kui ise vastu puud sõidad.
Tavakindlustus, kohustuslik, loomulikult peab olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna läbid ainult EL riike, siis on kohustuslik ainult liikluskindlustuspoliisi olemasolu. Sinu läbitavate riikide jaoks ei ole ka rohelist kaarti vaja. Kehtiv ülevaatus on ka muidugi kohustuslik 🙂
Sõiduautoga minnes ei ole vaja kiirteemakse maksta enne Slovakkiat. Poolas on paaris kohas vaja maksta kiirteemaksu teele seatud tolliputkades, aga need lõigud ei tohiks jääda su trajektoorile. Slovakkias ostad esimesest kiirtee bensukast endale vinjeti ehk kleebise, mille kleebid esiklaasile kleebisel näidatud kohale (kleebisel on juhend olemas), ostad vastavalt enda reisi pikkusele, miinimum on 10-päevane ja see maksab 10.-eur, kui on plaan olla kauem, ostad 1-kuuse kehtivusajaga, mis maksab 14.-. Kiirteemaksu tasumine on ainult siis vajalik, kui plaanid ka kiirteed kasutada, muud teed on tasuta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna läbid ainult EL riike, siis on kohustuslik ainult liikluskindlustuspoliisi olemasolu. Sinu läbitavate riikide jaoks ei ole ka rohelist kaarti vaja. Kehtiv ülevaatus on ka muidugi kohustuslik 🙂

Sõiduautoga minnes ei ole vaja kiirteemakse maksta enne Slovakkiat. Poolas on paaris kohas vaja maksta kiirteemaksu teele seatud tolliputkades, aga need lõigud ei tohiks jääda su trajektoorile. Slovakkias ostad esimesest kiirtee bensukast endale vinjeti ehk kleebise, mille kleebid esiklaasile kleebisel näidatud kohale (kleebisel on juhend olemas), ostad vastavalt enda reisi pikkusele, miinimum on 10-päevane ja see maksab 10.-eur, kui on plaan olla kauem, ostad 1-kuuse kehtivusajaga, mis maksab 14.-. Kiirteemaksu tasumine on ainult siis vajalik, kui plaanid ka kiirteed kasutada, muud teed on tasuta.

Sa oled ingel! Aitäh!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lisan siia, et Slovakkias on teed korralikud, vähemalt need olid mida mööda meie sõitsime, saab ka ilma kiirteedeta hakkama. Ka on Slovakkias meeldiv liikluskultuur, erinevalt Poolast kus enamus juhte on nagu segased isegi kiirteedel. Rek(k)adest Poolas ma ei räägigi, üle mõistuse kui palju neid seal liikumas on, roolis poolearulised juhid. Kui võimalik soovitan läbi Poola sõita nädalavahetusel, siis on liiklus enamvähem normaalne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ära unusta juhiluba!
Kuna Eestis piisab ID-kaardist, ei tulnud meil pähegi, et mujal on juhiluba vaja. Paanika oli, aga õnneks keegi ei kontrollinud ka…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna Eestis piisab ID-kaardist, ei tulnud meil pähegi, et mujal on juhiluba vaja. Paanika…

See vist on üks lumehelbekese näide…
Silmapiir on kitsas kui lumesadu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küsi oma liikluskindlustusfirmast (sealt kus oled sõlminud oma autole liikluskindlustuse) kaasa ka roheline kaart. See on tasuta.
Näiteks siin lingis seda rohelist kaarti natuke selgitatud:
https://auto.geenius.ee/rubriik/hea-nipp/mis-on-roheline-kaart-ja-millal-seda-vaja-laheb/
Mina alati välisreisile minnes küsin selle kaasa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina alati välisreisile minnes küsin

Kui perekoolis keegi kirjutab, et “Mina alati…..”, siis tekib MINUL ALATI küsimus, et kas ta tegelikult ka alati seda teeb või lihtsalt vahutab.

Sest palju sa ikka autoga väljapoole Schengeni ruumi satud, üliharva?
Mul on juhtunud ainult ühe korra, kui autoga sai UK-sse mindud. Ja nüüd on plaan minna Venemaale, aga pk kägu vaevalt, et autoga nii UK-s kui Venes käib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sest palju sa ikka autoga väljapoole Schengeni ruumi satud, üliharva?

ta küsib siis ka rk kaasa, kui schengeni riikides sõidab 😉 siis on “alati”.

tegelikult jääb nt ida-euroopas tiirutades mitu riiki ette, kus rk vajalik.

Mul on juhtunud ainult ühe korra, kui autoga sai UK-sse mindud.

tegelikult uk-sse minnes ei ole rk vaja, kuna uk on nii euroopa majanduspiirkonna kui el liikmesriik. schengen ei puutu iseenesest üldse teemasse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Roheline kaart on ikka kasulik kaasa võtta. Ja just originaal roheline mitte valge. Rohelisel on taga kindlustuse info ka peal mida võib vaja minna.

Please wait...
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Autoga välismaale