Esileht Ilu ja tervis Autoimmuunhaigused+ külmetused-viirused

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Autoimmuunhaigused+ külmetused-viirused

Postitas:

Küsimus neile, kel endal või lapsel on autoimmuunhaigus (neid on ju palju), mis kehas põletiku tekkides või külmetudes ägeneb- kuidas ennast hoiate, mis toidulisandeid kasutate, kuidas ennast/last ravite? Vastata avõivad ka nõrgenenud imuunsusega jne inimesed, kellel on täitis mitte suvalisi tatitõbesid külge korjata.
Lapsel on haigus (hulgipõletik), mis taandub pikaks ajaks, aga on alati pea kohal oht, et külmetuse ja viirushaigustega ägeneb ka autoimmuunhaigus. Ja et teeks kõik, et vältida järgmist poolaastat-aastat kangete ravimite peal, mis omakorda immuunsust pärsivad ja haigustele vastuvõtlikumaks teevad (ravimid ju suruvad immuunsust maha).
Tavalised asjad on just immuunsust tugevdavad, päevakübarad ja suurem osa turgutusvahendeid, mis autoimmuunhaigusele töötab teoreetiliselt vastu, immuunvastus on niigi tugev lihtsalt valesti suunatud.
Jagage palun nippe, tavapärased kätepesu ja rahvahulkade vältimine jne on muidugi elementaarne, kui oleme talvel nt mängutoas, siis pärast kasutame soolavett nina pihustamiseks, et võimalikke haigusetekitajaid minema” uhtuda”.

Kas on mõtet külmetuse ja nohuga kasutada ibuprofeeni kohe alguses (seda mõnikord soovitatakse niisama ka, sest ka nohu on põhimõtteliselt põletik ja ibuprofeen on põletikuvastane). Ma lihtsalt kogun mõtteid, mida teha kui laps haigestub, kuidas tema tervist kõige rohkem säästa. Raviarst hoiab pöidlaid ja käsib korralikult süüa ja magada 🙂 eks tähtis seegi.

Mis on autoimmuunhaigused: https://et.wikipedia.org/wiki/Autoimmuunhaigus#Inimestel

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.03 12:47; 16.03 11:28; 16.03 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on juba teismeeast artriit. Enamasti olen üsna tugeva tervisega olnud, aga kuna töötan aeg-ajalt lastega ja nood mulle näkku (ma tean, on küll rõve, jah) aevastanud/tatistanud on, siis olen neilt kohe nohud külge võtnud. Muidu käin soojalt riides, joon palju vett, võtan arstide väljakirjutatud ravimeid (saan bioloogilist ravi + tablette). Teoorias ei ole immuunsüsteem väga tugev. Enamasti vitamiine lisaks ei võta, aga kuna selle talvega on juuksed hakanud hirmsasti välja langema, soovitas arst d-vitamiini võtta (seda olen varem ka võtnud, tase kipub suht madal olema).
Algava nohuga pole tablette kunagi krõbistanud aga nii, kui tunnen, et hiilib ligi, panen looduslikku nohurohtu (mingisugune õli vms), esimese kurguvalu peale lasen saialilletinktuuri. Senimaani on enam-vähem aidanud. Mingeid kangemaid ravimeid ei taha oma niigi keerulisse “kokteili” lisada, kui, siis ainult palaviku või migreeni korral.

Ühesõnaga soojalt riide, järgi arsti soovitusi ja ära lase endale näkku aevastada :D. D-vitamiin ei tee ka kunagi halba (küsi enne vitamiinide võtmist igaks-juhuks arstilt üle, äkki on mingeid koosreaktsioone)

PS! Kuidagi õnnestus isegi sellest hirmsast 24h kestvast okseviirusest eemale põigata, kuigi hoidsin õelapsi, kui nood järjest haiged olid, pärast neid jäid kohe haigeks õde ja ema. Võibolla lihtsalt vedas 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 23:07; 16.03 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur-suur tänu! Me saame varsti Trexanest lahti, sest põletikku pole mitu kuud olnud enam. Aga kuna see on esimene episood, siis ega keegi ei tea, kuna ja kas artriit tagasi tuleb, keegi ei oska haiguse kulgu ennustada, see on igalühel nii erinev. Lihtsalt iga hinna eest tahaks vältida taasägenemist ja remissiooni pikendada. Võtame d-vit ja järgime kõiki rahvatervise alaseid nõuandeid 🙂 ja loodame parimat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.03 12:47; 16.03 11:28; 16.03 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

autoimmuunhaigustel on tihti side gluteeniga. gluteenivaba dieet võib aidata.
ma võtaks ühendust toitumisnõustajaga, kes neist asjadest teab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle väga hea nõuanne, muide, me olemegi juba mitu kuud gluteenivabal dieedil ja kes teab, kas nüüd see 100% aitas, aga arst ka imestas, et trexane hakkas juba mõne nädalaga mõjuma, niiet põletikunäidud ja vedelik-vereliig uhs täielikult taandusid. Laps on alles 2a ja loodame muidugi, et see kunagi tagasi ei tule, et oligi mingi viirusejärgne reaktiivne artriit, aga seda ei tea ette, eks seda loodavad ju kõik JIA laste vanemad. Kindlasti jätkame ka gluteenivaba dieediga, sest sellest küll kellelegi mingit kahju tulla ei saa, ainult rukkileivast/leiburi tatraleivast täielikult ei ole loobunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.03 12:47; 16.03 11:28; 16.03 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle väga hea nõuanne, muide, me olemegi juba mitu kuud gluteenivabal dieedil ja kes teab, kas nüüd see 100% aitas, aga arst ka imestas, et trexane hakkas juba mõne nädalaga mõjuma, niiet põletikunäidud ja vedelik-vereliig uhs täielikult taandusid. Laps on alles 2a ja loodame muidugi, et see kunagi tagasi ei tule, et oligi mingi viirusejärgne reaktiivne artriit, aga seda ei tea ette, eks seda loodavad ju kõik JIA laste vanemad. Kindlasti jätkame ka gluteenivaba dieediga, sest sellest küll kellelegi mingit kahju tulla ei saa, ainult rukkileivast/leiburi tatraleivast täielikult ei ole loobunud.

Kuidas see siis gluteenivaba dieet on, kui laps rukkileiba sööb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodan ka, et see jäi teil ühekordseks episoodiks 🙂
Mul algas kogu asi teismeeas, kord paari aasta jooksul aktiviseerub ja nendel hetkedel ei tea enam arstid ka, mida teha. Liigesesüste olen saanud juba nii palju, et neid enam teha ei taheta.
Muidu elan täitsa normaalset elu, mõnikord annavad liigesed tunda, kuid enamasti elu ei sega. Ainult ravimeid tuleb korralikult võtta. Võiks lausa öelda, et olen üsna “kergelt pääsenud”

Kuna mu ema oli suhteliselt endast väljas, kui diagnoosi sain, proovisime ka alternatiivseid meetodeid (nt käisime homöopaadi juures), aga need ei aidanud. Bioloogilise ravi kõrvale ma vaktsiine teha enam ei julge, õnneks olin selleks ajaks enamuse ka kätte saanud (ainult puukentsefaliidi süstid jäid pooleli).

Kui teil jääb see nüüd korduma, siis arstiks soovitan dr. Chris Pruunsilda. Suurepärane arst, olen ka täiskasvanueas talle kirjutanud ja nõu küsinud. Kontrollis alati kõik üle, probleemide korral reageeris koheselt. Ta on eestis ka üks parimaid oma ala tegijaid. Alati tore, hea suhtleja, sai lastega hästi läbi ja tegi oma tööd äärmiselt profesionaalselt.
Praegu guugeldades leian ma vaid tema erakliiniku kontaktid ja tunnistan, et ei ole odav lõbu. Mina omal ajal olin tema patsient TÜ lastekliinikus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 23:07; 16.03 13:56;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis Autoimmuunhaigused+ külmetused-viirused

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.