Esileht Tööelu, raha ja seadused. Autoliising ja jääkväärtus

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Autoliising ja jääkväärtus

Postitas:

kas võtta autoliising autole jääkväärtusega 30% või 10%?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 00:37; 23.03 15:57; 23.03 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled sa valmis seda summat ka hiljem maksma kõik korraga välja?
Meil oli auto liisingus jääkväärtusega(30%) ja kui tuli aeg selle maksmiseks siis olime eelnevalt juba üsna kaua selle jaoks raha kõrvale pannud. Seega sama hästi oleks võinud kohe see auto liisingumakse veidi suurem olla igakuiselt. Aga liisingu lõppedes oleks auto kohe meie oma olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta pigem ikka 10%. Hiljem on seda summat palju lihtsam kokku saada. Muidugi pakuvad pangad ka sellist varianti, et kui jääkväärtust ei jõua korraga maksta, tehakse liisingulepingu jätkamine vms. Aga pigem maksta korraga veidike suurem summa ja kiiremini laenust prii olla 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin 0% (kapitalirent), kohe saab liising läbi ja auto on minu. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 13:26; 23.03 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina võtsin 0% (kapitalirent), kohe saab liising läbi ja auto on minu. :)[/tsitaat]
Kas eraisik saab ka kapitalirenti võtta ja liisingufirmad annavad seda meelsasti? Kas sel juhul tuleb igakuine makse suurem, kui liisinguga, loogiline vist?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 00:37; 23.03 15:57; 23.03 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas eraisik saab ka kapitalirenti võtta ja liisingufirmad annavad seda meelsasti? Kas sel juhul tuleb igakuine makse suurem, kui liisinguga, loogiline vist?[/tsitaat]Mis mõttes, kas eraisik saab kapitalirenti võtta? Nii era- kui ka jur. isikud saavad võtta nii kapitalirendi, kasutusrendi kui ka järelmaksu peale autot liisingusse.

Igakuine liisingumakse tuleb suurem juhul, kui jääkväärtust lõppu ei jää. Loogiline ju! Jääkväärtus jäetaksegi lõppu just sellepärast, et igakuised maksed oleks väiksemad. Pärast liisinguperioodi lõppu võid ise valida, kas ostad korraga välja või pikendad liisingulepingut ehk jagad jäägi uue perioodi peale. Kasutusrendi puhul lisandub võimalus auto tagasiostjale tagastada.
Muidu, jääkväärtust saab kõikide liisingulepingu liikide puhul lõppu jätta, kui auto vanus seda lubab. Ja jääkväärtuse võimalust saavad kasutada nii era- kui ka jur. isikud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.03 18:02; 23.03 23:05; 24.03 11:36; 24.03 14:16; 24.03 20:53; 24.03 21:19; 25.03 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mis mõttes, kas eraisik saab kapitalirenti võtta? Nii era- kui ka jur. isikud saavad võtta nii kapitalirendi, kasutusrendi kui ka järelmaksu peale autot liisingusse.

[/tsitaat]
Mulle on jäänud mulje, et kapitalirenti antakse vaid firmadele.
Mis vahe on üldse liisingul, kapitalirendil ja kasutusrendil?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 00:37; 23.03 15:57; 23.03 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult saavad kapitalirenti kasutada nii era- kui ka juriidilised isikud.

No üks vahe ongi näiteks see, et kapitalirendi puhul saab määrata jääkväärtuseks ka 0%. Üldiselt on idee poolest mõeldud nii, et see, kes soovib auto päriseks endale saada, vormistab pigem kapitalirendi, ja see, kes soovib liisinguperioodi lõppedes uue auto liisingusse võtta, teeb kasutusrendilepingu. Praktilises elus see muidugi nii üks ühele ei käi, aga idee on selline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 13:26; 23.03 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mulle on jäänud mulje, et kapitalirenti antakse vaid firmadele.
Mis vahe on üldse liisingul, kapitalirendil ja kasutusrendil?[/tsitaat]Siis on sul vale mulje jäänud.

On olemas kapitalirent, kasutusrent ja järelmaks.

Kapitalirent on see, kui oled ostnud auto käibemaksukohuslaselt ja sul on soov saada lepingu lõpus auto omanikuks.

Kasutusrent on see, kui oled auto ostnud käibemaksukohuslaselt, aga lepingu lõpus jätad endale võimaluse auto autopoodi tagastada. Samas on sul alati võimalik auto ka ise välja osta.

Järelmaks on see, kui oled ostnud auto mittekäibemaksukohuslaselt (kes on enamasti eraisikud, aga võivad olla ka firmad). Lepingu lõppedes oled ise auto omanik.

Eraisikute ja jurride vahel seal erinevusi ei ole. Kõik võivad ükskõik millise lepingu liigi valida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.03 18:02; 23.03 23:05; 24.03 11:36; 24.03 14:16; 24.03 20:53; 24.03 21:19; 25.03 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no ei ole kriteeriumiks see, kas ostad auto käibemaksukohustuslaselt või mitte, ka mittekäibemaksukohustuslaselt soetatud auto võib võtta nii kasutus- kui kapitalirenti.
kokkuvõttev info soovituste ja erinevuste kohta: http://www.laenuvaatlus.ee/?m=inf_help&sm=&eqa_L=8

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.03 09:15; 24.03 13:28; 24.03 18:00; 24.03 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]no ei ole kriteeriumiks see, kas ostad auto käibemaksukohustuslaselt või mitte, ka mittekäibemaksukohustuslaselt soetatud auto võib võtta nii kasutus- kui kapitalirenti.
kokkuvõttev info soovituste ja erinevuste kohta: http://www.laenuvaatlus.ee/?m=inf_help&sm=&eqa_L=8%5B/tsitaat%5DKapitalirendi ja kasutusrendi puhul on auto müüjaks (või rendile andjaks) siiski käibemaksukohuslasest firma.

Järelmaksuna vormistatakse liisingleping siis, kui auto ostetakse eraisiku või mittekäibemaksukohuslase käest.

Eraisikud näiteks ei anna autot kasutusrendile.

Liisinguvõtja jaoks ei ole põhimõtteliselt vahet, millise lepinguliigi ta valib, sest liisinguintressi see ei mõjuta. Pigem on küsimus maksustamises. Kapitalirendi puhul makstakse käibemaks liisingulepingu alguses, järelmaksu puhul ei olegi vaja käibemaksu maksta ja kasutusrendi puhul makstakse käibemaksu koos igakuise liisinguarvega. Kui leping lõppeb, siis lisandub viimasele, lõppu jäetud suurele osamaksele käibemaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.03 18:02; 23.03 23:05; 24.03 11:36; 24.03 14:16; 24.03 20:53; 24.03 21:19; 25.03 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaata kui huvitav.
minu ettevõte just sõlmis kapitalirendilepingu, kus müüjaks oli eraisik (kel loomulikult ei ole käibemaksuga mingit pistmist) ning lõppostjaks käibemaksukohutsuslasest ettevõte.
skeem on selline, et eraisik müüb oma sõiduki pangale ning pank müüb kapitalirendi alusel selle sõiduki meie ettevõttele. meil on selliseid tehinguid aastas mitu.
aga see läheb juba teemaalgataja küsimusest kaugele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.03 09:15; 24.03 13:28; 24.03 18:00; 24.03 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]vaata kui huvitav.
minu ettevõte just sõlmis kapitalirendilepingu, kus müüjaks oli eraisik (kel loomulikult ei ole käibemaksuga mingit pistmist) ning lõppostjaks käibemaksukohutsuslasest ettevõte.
skeem on selline, et eraisik müüb oma sõiduki pangale ning pank müüb kapitalirendi alusel selle sõiduki meie ettevõttele. meil on selliseid tehinguid aastas mitu.
aga see läheb juba teemaalgataja küsimusest kaugele.[/tsitaat]Vaata enda liisinguleping üle, kas tegemist on ikka kapitalirendiga või järelmaksuga.

Kust liisingufirmast liisingut võtsid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.03 18:02; 23.03 23:05; 24.03 11:36; 24.03 14:16; 24.03 20:53; 24.03 21:19; 25.03 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]vaata kui huvitav.
minu ettevõte just sõlmis kapitalirendilepingu, kus müüjaks oli eraisik (kel loomulikult ei ole käibemaksuga mingit pistmist) ning lõppostjaks käibemaksukohutsuslasest ettevõte.
skeem on selline, et eraisik müüb oma sõiduki pangale ning pank müüb kapitalirendi alusel selle sõiduki meie ettevõttele. meil on selliseid tehinguid aastas mitu.
aga see läheb juba teemaalgataja küsimusest kaugele.[/tsitaat]

loomulikult nii tehakse aga pank paneb sulle 20% otsa sest tema on ju km kohuslane ja auto tuleb sulle lõppkokkuvõttes kallim. kui kuulutuses on kaks sama hinnaga sõidukit ja ühte müüb eraisik ja teist firma, siis tehing firmaga on igal juhul kasulikum kui eraisikuga, kui ostjaks on eraisik, siis pole vahet, kas ostab eraisikult või firmalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

loomulikult nii tehakse aga pank paneb sulle 20% otsa sest tema on ju km kohuslane ja auto tuleb sulle lõppkokkuvõttes kallim. kui kuulutuses on kaks sama hinnaga sõidukit ja ühte müüb eraisik ja teist firma, siis tehing firmaga on igal juhul kasulikum kui eraisikuga, kui ostjaks on eraisik, siis pole vahet, kas ostab eraisikult või firmalt.[/tsitaat]
las ta paneb otsa. ma küsin selle sisendkäibemaksuna maksuametist tagasi ning seejärel kannan liisingule. minu käibemaksu kulu on 0¤.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.03 09:15; 24.03 13:28; 24.03 18:00; 24.03 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]no ei ole kriteeriumiks see, kas ostad auto käibemaksukohustuslaselt või mitte, ka mittekäibemaksukohustuslaselt soetatud auto võib võtta nii kasutus- kui kapitalirenti.
kokkuvõttev info soovituste ja erinevuste kohta: http://www.laenuvaatlus.ee/?m=inf_help&sm=&eqa_L=8%5B/tsitaat%5DSul on see teema pisut rohkem kui sassis.

Näiteks kasutusrendile annavad autosid vaid liisingufirma koostööpartnerid, kes ei saa mitte kuidagi olla mittekäibemaksukohuslased.
Eraisikult ei ole võimalik autot kasutusrenti võtta, sest kasutusrent tähendab seda, et sul on lepingu lõppedes võimalik auto tagastada. Kuidas sa siis eraisikule selle auto pärast tagastad?

Samuti ei saa saa autot eraisikult kapitalirenti võtta. Jah, auto võetakse liisingfirma kaudu liisingusse, aga see ei puutu asjasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]luuleluule kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Sul on see teema pisut rohkem kui sassis.

Näiteks kasutusrendile annavad autosid vaid liisingufirma koostööpartnerid, kes ei saa mitte kuidagi olla mittekäibemaksukohuslased.
Eraisikult ei ole võimalik autot kasutusrenti võtta, sest kasutusrent tähendab seda, et sul on lepingu lõppedes võimalik auto tagastada. Kuidas sa siis eraisikule selle auto pärast tagastad?

Samuti ei saa saa autot eraisikult kapitalirenti võtta. Jah, auto võetakse liisingfirma kaudu liisingusse, aga see ei puutu asjasse. [/tsitaat]
jah, loomulikult on sul õigus. oleks ma sinuga vaid enne konsulteerinud, siis äkki ei oleks ma oma tööd 24 aastat valesti teinud:)
ps. see teema on algusest juba väga kaugele läinud, las ta nüüd jääb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.03 09:15; 24.03 13:28; 24.03 18:00; 24.03 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]luuleluule kirjutas:[/small]

jah, loomulikult on sul õigus. oleks ma sinuga vaid enne konsulteerinud, siis äkki ei oleks ma oma tööd 24 aastat valesti teinud:)
ps. see teema on algusest juba väga kaugele läinud, las ta nüüd jääb.[/tsitaat]Hm, tundub, et see SEB-liisingu kägu jälle möllab!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.03 18:02; 23.03 23:05; 24.03 11:36; 24.03 14:16; 24.03 20:53; 24.03 21:19; 25.03 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]luuleluule kirjutas:[/small]

jah, loomulikult on sul õigus. oleks ma sinuga vaid enne konsulteerinud, siis äkki ei oleks ma oma tööd 24 aastat valesti teinud:)
ps. see teema on algusest juba väga kaugele läinud, las ta nüüd jääb.[/tsitaat]Ei tea, kellena sa töötad. Ilmselt raamatupidajana? Aga liisingulepingu liikidest ja nende olemusest ei ole sa tõesti õigesti aru saanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.03 18:02; 23.03 23:05; 24.03 11:36; 24.03 14:16; 24.03 20:53; 24.03 21:19; 25.03 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks üldse seda jääkväärtust jätta? Ma pigem maksaks võimalikult palju sisse ja teeks võimalikult lühikese liisingulepingu ja jätaks jääkväärtuseks 0%. 30% jääkväärtuseks jätta, ma ei tea, eks oleneb muidugi auto hinnast ka 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

las ta paneb otsa. ma küsin selle sisendkäibemaksuna maksuametist tagasi ning seejärel kannan liisingule. minu käibemaksu kulu on 0¤.[/tsitaat]

sa ei saanud jutu mõttest aru. kui samaväärsete autode turuhind on ütleme 10 000 EUR ja müügikuulutustes on alati lõpphind, mitte ilma km- ta hind, siis eraisiku puhul ostab sinu firma auto 10 000 + 20% aga firma puhul on km juba selle 10 000, tagasi saad selle km nii ehk naa aga eraisikuga tehingut tehes tuleb auto hind sulle lõppkokkuvõttes kallim.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Milleks üldse seda jääkväärtust jätta? Ma pigem maksaks võimalikult palju sisse ja teeks võimalikult lühikese liisingulepingu ja jätaks jääkväärtuseks 0%. 30% jääkväärtuseks jätta, ma ei tea, eks oleneb muidugi auto hinnast ka 😀
[/tsitaat]No kasutusrendile jäetakse ikka jääkväärtus lõppu:)

Muidugi võib kapitalirendi või järelmaksu lepingu teha niimoodi, et maksad kohe nulli. Jääkväärtuse idee seisneb nende lepingute puhul selles, et liisinguperioodi jooksul liisinguvõtja maksekoormust vähendada. On ju ilmselge, et kui lõppu jääb suurem osamakse, siis on igakuised maksed selle võrra madalamad.
Kui sul on piisavalt hea maksevõime ja sa jääki ei soovi jätta, siis võid teha ilma jäägita lepingu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.03 18:02; 23.03 23:05; 24.03 11:36; 24.03 14:16; 24.03 20:53; 24.03 21:19; 25.03 18:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Autoliising ja jääkväärtus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.