Esileht Tööelu, raha ja seadused. Autoliisingu eest tasumine peres

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 210 )

Teema: Autoliisingu eest tasumine peres

Postitas:
Kägu

Tere!

Kuidas jaotada ausalt autoliisingu eest tasumist peres?

Pereisa käiks autoga igapäevaselt tööl, samas peres 2 last, kelle tõttu valitud just selline auto, et turvatoolid, vanker peale mahuks. Pereema ise väga ei sõida ise autoga, eelistab Bolti ja ühistransporti, aga tulevikus tuleks ette olukordi, kus ta ka autot kasutaks. Pluss pere ühised sõidud.

Minu meelest liisingusummat pooleks ei peaks tegema, pigem mingi väiksem osa?

Konks veel asja juures selles, et pereema võtab enda peale liisingu, sest tema sai paremate tingimustega pakkumise.

+1
-28
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne laste saamist tuleks ise täiskasvanuks saada ehk siis sellised küsimused ei tohiks toimivas peres üldse üles kerkida. Mõlema vanema teenitud palk peaks olema pere käsutuses ja maksab see, kel raha ja kelle kohustus see on. Näiteks maksab mees eluasemelaenu, naine aga kommunaalkulud, mees ostab kütuse ja teostab autole vajalikud remondid-hooldused, naine tasub liisingu jne. ja otse loomulikult ostetakse masin vastavalt pere vajadustele (turvatoolide ja käru mahutavus), olenemata, kui palju seda reaalselt vaja on.

+40
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pereema maksab ise ja auto on 100% ainult tema kasutada. Pereisa pole tohtinud sõita ühtegi meetrit. Pereisale jääb: toit peab olema poest toodud ja eluasemelaen koos kommunaalide ja tv/internetiga makstud!

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest liisingusummat pooleks ei peaks tegema, pigem mingi väiksem osa? Konks veel asja juures selles, et pereema võtab enda peale liisingu, sest tema sai paremate tingimustega pakkumise.

Mees maksab liisingu kinni.

PS: Ma ei võtaks eales teise inimese kohustusi endale.

Kui mees sõidab, siis võtku see liising ikka ise. Lahku minnes vähem jändamist.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan juurde, et eluasemelaen ja kommunaalid on jagunenud  pooleks. Abielus ei ole.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma siiski näen, et auto on pere huvides. Või oleks mehel boltiga odavam tööl käia? Tglt see ju sinu mure, et ei taha autot juhtida ja eelistad maksta juhile.

Meil maksab mees hoopis 2 auto liisingu. Samas eluasemelaen + lasteaia tasud ja trennid on minu kanda. Ei näe pointi raha edasi-tagasi kontode vahel liigutada, lihtsam jagada kulud enam-vähem võrdselt või proportsioonis sissetulekuga, kui on väga suured vahed sissetulekus.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen selline, kes usub, et kui on pere, siis on ka eelarve ühine. See ei tähenda, et raha peaks olema ühisel arvel, aga ei tohiks olla mitte mingit vahet kes mille eest maksab, sest kokkuvõttes on tegu ühise rahaga. Kui aga hakatakse senti saagima kui täpselt keegi ikka midagi maksma peab, siis kõlab see pigem nagu kahe inimese äriühing, mitte pere. Õnneks mu mees on minuga sama meelt.

Seetõttu on meil kujunenud suhteliselt juhuslikult kes mille eest maksab ja kui ühel koguneb vaba raha seetõttu rohkem, siis kasutame toda raha, et suuremaid oste/kulutusi, mis terve pere huvides on, ära katta.

 

 

+22
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et sellist asja on mõistlik kõigepealt enda mehega arutada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen selline, kes usub, et kui on pere, siis on ka eelarve ühine. See ei tähenda, et raha peaks olema ühisel arvel, aga ei tohiks olla mitte mingit vahet kes mille eest maksab, sest kokkuvõttes on tegu ühise rahaga. Kui aga hakatakse senti saagima kui täpselt keegi ikka midagi maksma peab, siis kõlab see pigem nagu kahe inimese äriühing, mitte pere. Õnneks mu mees on minuga sama meelt.

Ma arvan samamoodi, et selliste igapäevaste kulutuste jaoks peaks olema siiski ühine rahakott. Kui on ekstreemselt kallis personaalne hobi, mis ainult ühte puudutab, siis võibolla tõesti ei oleks vaja teist poolt panna selle rahastamises osalema, aga niisugused pere jaoks olulised väljaminekud nagu autoliising peaks minema ikkagi ühisest rahast. Loodetavasti tegite ka autoostu otsuse ikka ühiselt?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei oska öelda, meil igaühel oma auto, mille eest maksab igaüks ise.

Mina laseks mehel maksta. Tema kasutab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui liising naise nimel, siis naine makasab. Vähemalt olukorras, kui abielus ei ole ja muid kulusid ka piinlikult pooleks jagatakse. Lahku minnes ei pea vaidlema, kellele auto jääb. Kuivõrd mees kasutab põhiliselt, siis kütus, hooldus, rehvid, remont jäävad mehe tasuda.

Kui selline jagamine ei sobi, võiks mees liisingu ise enda nimele võtta ja ise maksta ja kõik muud autokulud ka. Pere ühiste sõitude kütuse jagate sel juhul pooleks pooleks.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pereema maksab ise ja auto on 100% ainult tema kasutada. Pereisa pole tohtinud sõita ühtegi meetrit. Pereisale jääb: toit peab olema poest toodud ja eluasemelaen koos kommunaalide ja tv/internetiga makstud!

Ja pereema siis seda eluaset koos nende lisadega kasutada ei tohi? Lasteaed.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peab üldse autot liisinguga ostma? osta selline, mille jaoks rahast piisab, sõitvate ja ülevaatusega autode hinnad algavad juba 500€st, 1000 eest võib juba täitsa tipptopp auto saada.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1000 eest võib juba täitsa tipptopp auto saada.

Ja võib ka mitte saada.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pereema maksab ise ja auto on 100% ainult tema kasutada. Pereisa pole tohtinud sõita ühtegi meetrit. Pereisale jääb: toit peab olema poest toodud ja eluasemelaen koos kommunaalide ja tv/internetiga makstud!

Ja pereema siis seda eluaset koos nende lisadega kasutada ei tohi? Lasteaed.

Ronib lausa teki alla.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olete ikka üldse üks pere?

Täiesti hämmastav, milliseid elusid inimesed elavad!

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peab üldse autot liisinguga ostma? osta selline, mille jaoks rahast piisab, sõitvate ja ülevaatusega autode hinnad algavad juba 500€st, 1000 eest võib juba täitsa tipptopp auto saada.

Kas sa arvad, et liising on neile, kel rahast autoostuks ei piisa? 😀

Ükski rikas inimene ei osta oma autot välja.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imestan seda sendisaagimist  perekonnas, ma saan aru, et korterinaabrid nii teevad – aga perekond? Päriselt? Et see, kes rohkem sõidab maksab rohkem liisingut. Kas muude asjadega on sama – kes käib rohkem duši all maksab rohkem vee eest või kes sööb rohkem peab rohkem süüa koju tooma.

 

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kes sööb rohkem peab rohkem süüa koju tooma.

Jah, ilmselgelt peaks mees söögi eest rohkem maksma. Välja arvatud juhtudel, kui naine iganädalaselt austreid sööb muidugi…

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu meelest peaks kulud olema jaotatud nii, et kui kasutad siis maksad. Mugavused maksavadki.

Meil peres 2 autot. Mehel auto välja ostetud, mina enda oma maksan veel peaaegu aasta. Kui mehe autol vaja kindlustus maksta, tankida, uusi rehve osta, remontida siis see on tema mure. Kui mu autol neid asju vaja teha siis minu mure.

Internet/vesi/ elekter/ kodulaen pooleks. Poes käimiseks ja maksude maksmiseks on meil yhine konto, kuhu mõlemad kanname kindla summa. Kui yle jääb siis ostame vajalikke asju koju või laristame rohkem väljas söömas käies.

Ainus, mis eraldi maksame on telefoni arved ja minu auto liising.

See sai nii ära jagatud, sest mehel on hobid, mida ma finantseerida ei tahtnud. Muidu oli nii, et ma maksin arved ja mees maksis mulle, kuidas tal võimalik oli hobide kõrvalt. Nüüd on arved ja ühine konto prioriteet. Kõik, mis sellest yle jääb on meie enda asi, kuidas kulutame.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mees ei saa autota tööl käia? Kui saaks, siis oleks teil targem üldse liisinguautost loobuda. Milleks auto, kui pereema ei taha oma autoga sõita? Kui mees saab tööle ja tagasi ühistranspordiga või jala, siis oleks nii igas mõttes mõistlikum, nii rahaliselt kui keskkonna mõttes. Milleks pereema nimele liising, mida ta maksta ei taha ja mille eest soetatud eset ei taha kasutada?

Veider, et on peresid, mis ei toimi nagu pered, vaid nagu korterinaabrid.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan juurde, et eluasemelaen ja kommunaalid on jagunenud pooleks. Abielus ei ole.

Vabandust, aga sel juhul tekib mul üldse küsimus, millest me räägime. Jorss hakkab igapäevaselt töö vahet kärutama, sina sõidad ikka ühistranspordiga. Aaa et jorss  lubaks autosse aegajalt ka yhised lapsed, pead sina naisena tõmblema ja maksma (pole isegi vahet, kas kõik, pool v kolmandik), minu jaoks nii pildist väljas kõik.

Mees taob kogu autokulu kinni, minu puhul muu ei tuleks mõttessegi. Tema ju saab endale uue auto.

Teine variant minu puhul kui mul oleks selline mees (õnneks pole ja sellistega ka ei suhtlekski) – mina maksan ja auto on minu. Seisab hoovi peal ja ootab, kui mul ja lastel tekib soov/vajadus minna poodi, linna, arsti juurde, trenni järele. Mees läheb hommikul bussipeatusesse ja töölt tulles samuti bussipeatusesse või ostab oma auto või katab autokulud 100% kui minu auto.

Kuidas saab yldse teisiti mõelda.

Kuidagi hale. Naine võtab isegi liisingu, sest saab parema intressi. Ja seda kahe lapse saamise kõrvalt. Millega see jorss yldse hakkama on saanud, et sul teda vaja ikka?

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mees isegi kahe lapsega naisest kehvema intressi saab, ei saa tal eriti hea palk ja ajalugu olla, milleks sellisele üldse tööl käimiseks autot vaja on. Kõige rohkem paaritujandene junn, mis ülevaatuselt läbi läheb.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peab üldse autot liisinguga ostma? osta selline, mille jaoks rahast piisab, sõitvate ja ülevaatusega autode hinnad algavad juba 500€st, 1000 eest võib juba täitsa tipptopp auto saada.

Kas sa arvad, et liising on neile, kel rahast autoostuks ei piisa? ????

Ükski rikas inimene ei osta oma autot välja.

Vot siin sa jälle eksid. Ära targuta kui ei tea.

Me eesti mōistes väga jõukad julgen arvata ja nimme ostame minu autod kohe välja. Pole vaja liisingut. Mehe auto ettevõttes, see liisingus.

Ja me räägime 80,000.-+ autodest. Miks ma pean liisingut kasutama, ütle üks põhjus, kui see raha on käiberaha mõõtu mu kontol? Milleks maksta intressi, täita dokumente ja mida iganes nõudeid?

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui liising naise nimel, siis naine makasab. Vähemalt olukorras, kui abielus ei ole ja muid kulusid ka piinlikult pooleks jagatakse. Lahku minnes ei pea vaidlema, kellele auto jääb. Kuivõrd mees kasutab põhiliselt, siis kütus, hooldus, rehvid, remont jäävad mehe tasuda.

Kui selline jagamine ei sobi, võiks mees liisingu ise enda nimele võtta ja ise maksta ja kõik muud autokulud ka. Pere ühiste sõitude kütuse jagate sel juhul pooleks pooleks.

Vabandan nyyd, aga kui minu mees tuleks mulle a la vanavanemate juurde sõitmise kütusekulu arvet näitama, siis see oleks meie abielu viimane päev ka.

Kas te, rahvas, nagu tõsiselt elategi nii ja arvate, et see on tōsimeeli normaalne???

Minu jaoks on see haige. Täiesti haige.

On teil muidu kodus OÜ või perekond? Ühised lapsed saite OÜ-sse?

Ja kust te leiate selliseid mehi, kes peale nädalavahetust ühiste lastega ringi sõitmist tulevad abikaasale arvet esitama, poole kütuse ja autosnäkkide osas? Ma ei tea, minu jaoks ulmefilm. Ei tunne ühtegi.

Kuidas on selliste meestega võimalik üldse koos elada ja ühiseid lapsi tahta?

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pere ühiste sõitude kütuse jagate sel juhul pooleks pooleks.

Püha issand! Ei oskagi kohe midagi muud selle peale öelda.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kunagi perekoolis kirjutasin, et meie peres on ühine rahakott, siis pilluti mind vaat, et kividega surnuks. See pidada nii nõme, ebaaus ja ebamugav olema.

Selliseid teemasid lugedes tuleb ahastus peale. Kuidas on võimalik, et peres, kus inimesed eeldatavasti üksteis armastavad, sellised teemad üldse lauale tulevad?

Kuidas teemaalgatajasugused inimesed oleks sel ajal pereeluga hakkama saanud, kui veel emapalka ei olnud? Minu lapsed sündisid just sel ajal, kui emapalka polnud. Sel ajal me elasimegi 100% mehe palgast. Mitte iialgi ei tekkinud kummalgi tunnet, et keegi kellelegi midagi võlgu oleks. Tema raha oli ka minu raha ja minu raha oli ka tema raha. Hiljem läksin mõistagi tööle ja rahakott jäi pärast seda 100% ühiseks. Hilisemas elus on olnud kordi, kus temal on minust oluliselt väiksem sissetulek. Ja samamoodi ei tekkinud üldse küsimustki raha teemal.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas jaotada ausalt autoliisingu eest tasumist peres?

Kui see on pere, siis pole vahet, kumb maksab. Meil näiteks maksan mina, aga sõidab mees. Mees maksab mingeid asju, mida kasutan ainult mina – näiteks minu krediitkaarti. Mis vahet seal on, kes maksab, kui juba on perekond. Kellel saab otsa, sellele teine annab jne.

See sendisaagimine on tavaliselt ikka nendel, kes kas mõlemad või vähemalt üks neist arvab, et see suhe ei kesta enam kaua. Või kes ei usalda oma teistpoolt. Või lihtsalt üks kasutab teist julmalt ära – maksab, toidab, kasib ja annab seksi ka veel. Aga see pole ju perekond.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära pane tähele neid, kes karjuvad, et neil on pere ja kõik rahaasjad segamini.  Tavaliselt maksab mees siis rohkem.

Maksab see, kes tarbib. Lihtne. Ülejäänu on möga.

Kui mees ei maksa, siis võtmed sinu kätte. Või lõpetad liisingu.

/mul sama olukord. Mehel ei tulnud pähegi pakkuda, et liising pooleks vms. Ta õnnelik, et paremad tigimused sai ja msksab kogu asja eest ise/

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vot siin sa jälle eksid. Ära targuta kui ei tea. Me eesti mōistes väga jõukad julgen arvata ja nimme ostame minu autod kohe välja. Pole vaja liisingut. Mehe auto ettevõttes, see liisingus. Ja me räägime 80,000.-+ autodest. Miks ma pean liisingut kasutama, ütle üks põhjus, kui see raha on käiberaha mõõtu mu kontol? Milleks maksta intressi, täita dokumente ja mida iganes nõudeid?

😀

Mis ära targuta, kui ei tea. Tean küll ja olen ise ka rikas inimene.

Esiteks ei hoia ükski rikas sellist raha kontol seismas, vaid see oleks tootluses. Teiseks liisingu intress on 5 korda väiksem, kui sama raha väikseim mujale paigutamine.

Kahtlen, et sa rikas oled. Võib olla oled, aga mitte arukas.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 210 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Autoliisingu eest tasumine peres