Esileht Tööelu, raha ja seadused. Autoliisingu eest tasumine peres

Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 210 )

Teema: Autoliisingu eest tasumine peres

Postitas:
Kägu

Kes selle sama autoga ikka pikalt sõita viitsib, mõistlik on pärast garantii lõppemist uus võtta.

Sa oled ikka ülirumal. Päris kindlasti ei kuulu 5 a vana auto mahakandmisele ja sellega saab veel pikalt sõita, kas siis vana või uus omanik, vahet pole. Selles oli point: uuena ostetud autol on korralik jääkväärtus peale 5-aastast kasutust.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul pole vist liisingust ega selle eesmärgist õrna aimugi. Mitte iialgi ei ole ma maksnud autot liisides kasutusperioodi jooksul ära täishinda pluss intressi. Ei amortiseeru ka 100 000 auto 5 aastaga nii palju, et kogu hind vaja selle eest tasuda.

Veider. Siiani on liisingu variantideks olnud kapitalirent või kasutusrent jäägiga(tavaliselt siis 20%). Kapitalirendi puhul maksad kõik liisingperioodil ära, kasutusrendi lõppemisel tagastad või maksad jäägi välja.

Mis huvitavad versioonid sul veel on?

Nii kasutus- kui kapitalirendi puhul saab jätta liisinglepingusse jäägi. Ei pea kapitalirenti nulljäägiga sõlmima. Kuidas sa sellist asja ei tea? Ja uutel autodel on täiesti tavaline jääkväärtuse pakkumine 25% (isegi 30%, sõltub margist). 20% jääki pakutakse vanematele ja viletsamatele autodele.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust krdi kohast sa nii kalli liisingu leiad tänapäeval? Sellise auto kuumaks 10% sissemaksu ja 5 aasta peale tuleb alla 1000€. Kasutusrendi puhul ei pea kellelegi midagi müüma, lihtsalt tagastad auto müüjale. Kui arvad, et turuväärtus on jääkväärtusest suurem, siis tasub edasi müüa. Igal juhul ei kulu sellistel tingimustel iialgi liisingperioodi peale auto esialgne täishind. Aga noh, loll saab kirikus ka peksa ????.

Võta lahti Swed liisingukalkulaator. Sealt võtsin andmed.

Loomulikult müüakse auto ise edasi, ise müües on kõvasti parem hind kui tagastades.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii kasutus- kui kapitalirendi puhul saab jätta liisinglepingusse jäägi. Ei pea kapitalirenti nulljäägiga sõlmima. Kuidas sa sellist asja ei tea? Ja uutel autodel on täiesti tavaline jääkväärtuse pakkumine 25% (isegi 30%, sõltub margist). 20% jääki pakutakse vanematele ja viletsamatele autodele.

Noh, saab. Jääk jääb 25-30 tuhat, ostad välja ja müüd edasi. Mis su probleem on?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled ikka ülirumal. Päris kindlasti ei kuulu 5 a vana auto mahakandmisele ja sellega saab veel pikalt sõita, kas siis vana või uus omanik, vahet pole. Selles oli point: uuena ostetud autol on korralik jääkväärtus peale 5-aastast kasutust.

Sa oled ise ülirumal. Kas ma kirjutasin, et kuulub mahakandmisele? Müüakse ära loomulikult.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust krdi kohast sa nii kalli liisingu leiad tänapäeval? Sellise auto kuumaks 10% sissemaksu ja 5 aasta peale tuleb alla 1000€. Kasutusrendi puhul ei pea kellelegi midagi müüma, lihtsalt tagastad auto müüjale. Kui arvad, et turuväärtus on jääkväärtusest suurem, siis tasub edasi müüa. Igal juhul ei kulu sellistel tingimustel iialgi liisingperioodi peale auto esialgne täishind. Aga noh, loll saab kirikus ka peksa ????.

Võta lahti Swed liisingukalkulaator. Sealt võtsin andmed.

Loomulikult müüakse auto ise edasi, ise müües on kõvasti parem hind kui tagastades.

Kuidas sa saad automüüja tingimusi swedi kalkulaatorist? Ka liisingpakkumine tehakse ju personaalselt. Mina arvutan nende näitajate järgi, millega sel aastal olen reaalseid tehinguid sõlminud.

Igaüks ei viitsi auto müügiga tegeleda Viib salongi tagasi ja saab uuele autole parema diili tänu sellele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii kasutus- kui kapitalirendi puhul saab jätta liisinglepingusse jäägi. Ei pea kapitalirenti nulljäägiga sõlmima. Kuidas sa sellist asja ei tea? Ja uutel autodel on täiesti tavaline jääkväärtuse pakkumine 25% (isegi 30%, sõltub margist). 20% jääki pakutakse vanematele ja viletsamatele autodele.

Noh, saab. Jääk jääb 25-30 tuhat, ostad välja ja müüd edasi. Mis su probleem on?

Mul pole probleemi. Mina ei osta oma autosid tingimata alati välja ega maksa liisingperioodi jooksul nende eest auto täishinda. Milles sinu probleem on, et sa sellest aru ei saa?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled ikka ülirumal. Päris kindlasti ei kuulu 5 a vana auto mahakandmisele ja sellega saab veel pikalt sõita, kas siis vana või uus omanik, vahet pole. Selles oli point: uuena ostetud autol on korralik jääkväärtus peale 5-aastast kasutust.

Sa oled ise ülirumal. Kas ma kirjutasin, et kuulub mahakandmisele? Müüakse ära loomulikult.

Rumal oled seepärast, et sa ei saanud kohe (ega saa vist ka praegu) aru, miks jääkväärtust üldse mainiti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole probleemi. Mina ei osta oma autosid tingimata alati välja ega maksa liisingperioodi jooksul nende eest auto täishinda. Milles sinu probleem on, et sa sellest aru ei saa?

Sinul on probleem, et siis ei saa auto 100  tuhat või rohkem maksta, kui liisingusse võetakse.

Mina oskan arvutada ning olen autode koha pealt targem kui enamik naisi. Samuti tean, mis on liising ja kõrgem matt on ka selge.

Kui sõlmid jäägita lepingu või jäägiga, mille lõpus välja ostad, maksad auto hinna+liisingu%. Selle kohta vaidled, et pole võimalik. Mata oli 2 või?

 

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rumal oled seepärast, et sa ei saanud kohe (ega saa vist ka praegu) aru, miks jääkväärtust üldse mainiti.

Ma ei tea jah, miks seda mainiti, kui mina oma sõprade ostust rääkisin. Ostad jäägi välja ja oled kenasti sellega kogu auto kinni maksnud. Müüd ise edasi, sest esindus koorib päris korralikult, mõistlik on nende hinnaga mitte tõmmelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rumal oled seepärast, et sa ei saanud kohe (ega saa vist ka praegu) aru, miks jääkväärtust üldse mainiti.

Ma ei tea jah, miks seda mainiti, kui mina oma sõprade ostust rääkisin. Ostad jäägi välja ja oled kenasti sellega kogu auto kinni maksnud. Müüd ise edasi, sest esindus koorib päris korralikult, mõistlik on nende hinnaga mitte tõmmelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sa saad automüüja tingimusi swedi kalkulaatorist? Ka liisingpakkumine tehakse ju personaalselt. Mina arvutan nende näitajate järgi, millega sel aastal olen reaalseid tehinguid sõlminud.

25% jäägiga 100-tuhandese auto kuumakse on 10% sissemakse puhul 1176.-

10 000+60 x 1176.- + lepingutasu 1500.- teeb reaalseteks makseteks 82 060.- Jääki jääb siis 25 000.-

Kohe välja ostes maksad 100 000.- ja 5 aasta pärast müüd samuti maha 25 000-ga.

Selle kohta sa ju ei ütleks, et hei, ostsin auto 75-ga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu heal järjel oleval sõbrannal oli väga kiiresti probleem, kui korda kolm temast vähem teeniv mees hakkas “yhist” raha nende perest välja suunama – oma emale igati amortiseerunud majasse uut vannituba ja õhksoojapumpasid ostma jne. Mitukümmend tuhat sellest (kummardus maani) ühisest rahast. Lubage naerda. Et see kõik nagu sulle oleks lill? Loll naine sel juhul.

Naine, kes lubab ämmale normaalseid elutingimusi, on loll naine või?

Issand jumal, enamus inimestel lihtsalt ei ole muude kohustuste kõrvalt võimalik lubada sellist asja. See raha läheks ämmale paljudel juhtudel pere säästude arvelt, mis mõeldud kodu sissemaksuks, katuse vahetuseks, tuleviku kindlustamiseks vms.

Perekoolis sellised rikkurid koos, et üldse ei taju reaalset elu.

No ämmale normaalsete elutingimuste loomine on ka muuhulgas iseenda tuleviku kindlustamine. Kui ämm saab omaette hakkama, lükkub tema vanadekodusse minek selle arvelt edasi ehk.

Mina ei näe seda asja nii. Uus aiavärav või uued kahhelkivid seinas ei lükka kuidagi vanadekodusse minekut edasi kahjuks.

Ja suures plaanis on mehe ema isiklikud kulud ikkagi ju tema poja rida, mitte poja abikaasa rida. Kohustus ema aidata/tema kulusid katta (kui ta eeldatavalt ise hakkama ei saa) on siiski ainult tema lapsel ning lapse abikaasa rahakotti kätt ajada pole kohane.

Sõna lausumata ja luba küsimata kanda viiekohalisi summasid naise kontolt oma ema elamise renoveerimiseks, on pehmelt öeldes vargus ja varguseks see jääb.

Seda enam, et see vaene mees on iga päev kodus, lebotab ja mängib arvutimänge. Abikaasa teeb 12 tunniseid tööpäevi, ehk on haljale oksale jõudnud põhjusega.

Mees saab niigi oma elu naise arvelt kinni makstud. Peaks veel mehe ema elu ka kinni maksma??? Tulge mõistusele.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei saa ikka aru. Mitte otsa pole vaja panna (see veel puudus :D), vaid liisingusse auto võtmine viieks aastaks peaks tähendama kahe 100 tuh auto puhul ca 25-30 tuh eurost esialgset väljaminekut.

Auto hind kokku on auto ostuhind+liisingu%. Sa ei oska arvutada, mis sul ese 5 aastase maksmisega kokku maksma läheb? Seepärast omale kõiki asju järelmaksuga ostadki, et sinu jaoks maksab pesumasin vaid sissemaksu hinna, 50 eurot näiteks?

Mõni pole elus ühtegi uut autot ostnud aga raudselt on vaja sõna võtta ja targutada 🙂

Meil on mõlemad autod kasutusliisingus, jääkväärtusega 30%, siss maksin omal autol 10% ja mees maksis 30%, et kui midagi peaks juhtuma, siis poleks igakuised liisingmaksed üle jõu käivad, minu liisingu kuumaks koos kaskoga ( kõigi risikide vastu, kalleim variant)  on 228 eurot, aasta liikluskindlustus on 38 eurot, ja selle raha eest on mul uus auto, tehasegarantiiga 5 aastat, liisingperiood on sama. Mehe auto kuumaks koos kaskoga on 300 euro ringis, pole täpsemalt uurinud. Vanematel autodel võib mõnikord aastas minna remondile rohkem kui mina maksan kasutusrenti. Korraline hooldus esinduses on olnud keskmiselt 300 eurot.

Oma auto plaanin peale liisingperioodi tagasi anda ja sealt uue võtta. Mehe auto ostame välja, tal on jääkväärtuse summa kogumiskontole tiksumas ja täpselt liisingperioodi lõpuks on vajalik summa koos. Tegi kohe alguses plaani, kuidas seda koguma hakata, 5 aasta jooksul tiksub märkamatult täis.

Auto puhul on tähtis elukoht, kui me elaksimeendiselt Tallinnas, oleks meil arvatavasti üks pereauto, mis seisaks kusagil parkimismajas ja milleaga me koos vabal ajal sõidaksime, Tallinnas on nii hea ühistransport ( maalt vaadates ) et ma ei näinud mingit vajadust iga päev autoga südalinna sõita, ummikutes istuda, parkimise eest maksta.. Tallinnas on Tuul ja Bolt ja kõik need muud liikumisvariandid, aga kui sul käib 5 bussi päevas ja sedagi 3 km kaugusele, pole eriti valikuid. See viimane lõik on nüüd neile, kes arvavad, et 2 autot peres on kliimavaenulik ja rumal tegevus, on tõesti aga valikuid maainimestel ei ole

 

 

 

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehe auto ostame välja, tal on jääkväärtuse summa kogumiskontole tiksumas ja täpselt liisingperioodi lõpuks on vajalik summa koos. Tegi kohe alguses plaani, kuidas seda koguma hakata, 5 aasta jooksul tiksub märkamatult täis.

Mille üle sa vaidled nüüd? Mees ju ostab ka välja ehk maksab auto hind+liisingu %

Sinu auto on nii odav, et sellist ongi mõistlik kasutada ja tagasi anda.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni pole elus ühtegi uut autot ostnud aga raudselt on vaja sõna võtta ja targutada ????

Kust sa selle nüüd välja lugesid 😀

Mul on hetkel uue auto liisingust 3 aastat makstud. Sissemakse oli suurem, kui sinu auto hind kokku.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni pole elus ühtegi uut autot ostnud aga raudselt on vaja sõna võtta ja targutada ????

Kust sa selle nüüd välja lugesid ????

Mul on hetkel uue auto liisingust 3 aastat makstud. Sissemakse oli suurem, kui sinu auto hind kokku.

Tore kui sul niipalju vaba raha on, ega rikkust polegi vaja häbeneda.

Minul sobib küll tööl käia 18 tuhandelist autoga, meie oleme vaba raha eest maad ja metsa juurde ostnud. Kui kunagi ka tekib keskeakriisis vajadus oma ego kupeeautoga upitada, võin jupikese maha müüa 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehe auto ostame välja, tal on jääkväärtuse summa kogumiskontole tiksumas ja täpselt liisingperioodi lõpuks on vajalik summa koos. Tegi kohe alguses plaani, kuidas seda koguma hakata, 5 aasta jooksul tiksub märkamatult täis.

Mille üle sa vaidled nüüd? Mees ju ostab ka välja ehk maksab auto hind+liisingu %

Sinu auto on nii odav, et sellist ongi mõistlik kasutada ja tagasi anda.

Aga ta ju kasutab autot ka edasi. Ei maksa 5 aasta eest auto hind + liisingu %.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ta ju kasutab autot ka edasi. Ei maksa 5 aasta eest auto hind + liisingu %.

Mees? Ostab välja ju jäägi, st. väljaostu hetkeks , s.o. 5-nda aasta lõpuks on kinni makstud. See, kaua keegi midagi kasutab, ei puutu asja.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd septembris veel viimased liigutused väljas ja siis on kevadeni jälle kõik. Aastaid käisin niimoodi tööl, et hommikul pool 8 kodust välja ja õhtul 6ks tagasi. Mina seda enam ei kannatanud, siiber sai.  Tahtsin oma pere asja ajada. Praegu olen küll rahul.

Ja mida sa siis oktoobrist kuni kevadeni teed? Ajad ‘oma pere asja’?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehe auto ostame välja, tal on jääkväärtuse summa kogumiskontole tiksumas ja täpselt liisingperioodi lõpuks on vajalik summa koos. Tegi kohe alguses plaani, kuidas seda koguma hakata, 5 aasta jooksul tiksub märkamatult täis.

Vabandust. See on küll vaese inimese kirjutatud tekst. Teie tegite kohe alguses plaani, kuidas seda vajaliku summat koguma hakata? 5 aastat järjest kogute seda summat? Päriselt?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust. See on küll vaese inimese kirjutatud tekst. Teie tegite kohe alguses plaani, kuidas seda vajaliku summat koguma hakata? 5 aastat järjest kogute seda summat? Päriselt?

See on miski rikkusega kekkamise teema või? Päriselt?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehe auto ostame välja, tal on jääkväärtuse summa kogumiskontole tiksumas ja täpselt liisingperioodi lõpuks on vajalik summa koos. Tegi kohe alguses plaani, kuidas seda koguma hakata, 5 aasta jooksul tiksub märkamatult täis.

Vabandust. See on küll vaese inimese kirjutatud tekst. Teie tegite kohe alguses plaani, kuidas seda vajaliku summat koguma hakata? 5 aastat järjest kogute seda summat? Päriselt?

kui vaese siis vaese, eks need peavad ka kuidagi ära elama kellele Onlyfans ülekandeid ei tee 🙂

Mehel on tõest otsekorraldus kogumiskonto jaoks tehtud, igal palgapäeval läheb kindel summa kohe sinna ja selliselt kogudes ei saa arugi, et midagi muutunud oleks. Ta teeb ise oma valikuid, ise teenib, mul pole midagi selle vastu, et ta kokkuhoidlik on ja ette mõtleb. Elu on ootamatusi täis, kogumiskontole ei ole nimeks auto jääkväärtus ja kui mõni muu ootamatus tekib, saab selle raha ka kohe kasutusele võtta, eelmisel aastal sai majaehituse käigus see korraks päris tühjaks võetud, nagu ikka,  läks planeeritust  kallimaks, aga hiljem maksime teadlikult sinna tagasi. Koroonaaeg on ettevaatlikuks teinud, puhverraha peab ikka olema.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehe auto ostame välja, tal on jääkväärtuse summa kogumiskontole tiksumas ja täpselt liisingperioodi lõpuks on vajalik summa koos. Tegi kohe alguses plaani, kuidas seda koguma hakata, 5 aasta jooksul tiksub märkamatult täis.

Vabandust. See on küll vaese inimese kirjutatud tekst. Teie tegite kohe alguses plaani, kuidas seda vajaliku summat koguma hakata? 5 aastat järjest kogute seda summat? Päriselt?

kui vaese siis vaese, eks need peavad ka kuidagi ära elama kellele Onlyfans ülekandeid ei tee ????

Mehel on tõesti otsekorraldus kogumiskonto jaoks tehtud, igal palgapäeval läheb kindel summa kohe sinna ja selliselt kogudes ei saa arugi, et midagi muutunud oleks. Ta teeb ise oma valikuid, ise teenib, mul pole midagi selle vastu, et ta kokkuhoidlik on ja ette mõtleb. Elu on ootamatusi täis, kogumiskontole ei ole nimeks auto jääkväärtus ja kui mõni muu ootamatus tekib, saab selle raha ka kohe kasutusele võtta, eelmisel aastal sai majaehituse käigus see korraks päris tühjaks võetud, nagu ikka, läks planeeritust kallimaks, aga hiljem maksime teadlikult sinna tagasi. Koroonaaeg on ettevaatlikuks teinud, puhverraha peab ikka olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei näe seda asja nii. Uus aiavärav või uued kahhelkivid seinas ei lükka kuidagi vanadekodusse minekut edasi kahjuks. Ja suures plaanis on mehe ema isiklikud kulud ikkagi ju tema poja rida, mitte poja abikaasa rida. Kohustus ema aidata/tema kulusid katta (kui ta eeldatavalt ise hakkama ei saa) on siiski ainult tema lapsel ning lapse abikaasa rahakotti kätt ajada pole kohane. Sõna lausumata ja luba küsimata kanda viiekohalisi summasid naise kontolt oma ema elamise renoveerimiseks, on pehmelt öeldes vargus ja varguseks see jääb. Seda enam, et see vaene mees on iga päev kodus, lebotab ja mängib arvutimänge. Abikaasa teeb 12 tunniseid tööpäevi, ehk on haljale oksale jõudnud põhjusega. Mees saab niigi oma elu naise arvelt kinni makstud. Peaks veel mehe ema elu ka kinni maksma??? Tulge mõistusele.

Nõustun 100%.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehe auto ostame välja, tal on jääkväärtuse summa kogumiskontole tiksumas ja täpselt liisingperioodi lõpuks on vajalik summa koos. Tegi kohe alguses plaani, kuidas seda koguma hakata, 5 aasta jooksul tiksub märkamatult täis.

Vabandust. See on küll vaese inimese kirjutatud tekst. Teie tegite kohe alguses plaani, kuidas seda vajaliku summat koguma hakata? 5 aastat järjest kogute seda summat? Päriselt?

Päriselt ka kirjutad sellist asja????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ta ju kasutab autot ka edasi. Ei maksa 5 aasta eest auto hind + liisingu %.

Mees? Ostab välja ju jäägi, st. väljaostu hetkeks , s.o. 5-nda aasta lõpuks on kinni makstud. See, kaua keegi midagi kasutab, ei puutu asja.

Just see puutubki asja. Auto kasutamise hind.

Keegi ei vaidlegi, et auto koguhind on auto hind + raha hind. Küll aga ei ole  5aastase lepingu puhul liisinguauto kasutamise maksumus auto hind + liisingu hind.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just see puutubki asja. Auto kasutamise hind. Keegi ei vaidlegi, et auto koguhind on auto hind + raha hind. Küll aga ei ole  5aastase lepingu puhul liisinguauto kasutamise maksumus auto hind + liisingu hind.

Ehk sa väidad, et mees on tasunud 5 aastaga kogu auto hinna, siis ta ikka ei ole tasunud seda kogu auto hinda? On ikka ju, ta on sellest rahast(auto hind+liisingu%) ilma.

Kui me räägime autost, mis tagastatakse müüjale, oleks kasutamise maksumus 5 aasta jooksul auto hind+liisingu % -jääkväärtus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just see puutubki asja. Auto kasutamise hind. Keegi ei vaidlegi, et auto koguhind on auto hind + raha hind. Küll aga ei ole 5aastase lepingu puhul liisinguauto kasutamise maksumus auto hind + liisingu hind.

Ehk sa väidad, et mees on tasunud 5 aastaga kogu auto hinna, siis ta ikka ei ole tasunud seda kogu auto hinda? On ikka ju, ta on sellest rahast(auto hind+liisingu%) ilma.

Kui me räägime autost, mis tagastatakse müüjale, oleks kasutamise maksumus 5 aasta jooksul auto hind+liisingu % -jääkväärtus.

Ma räägin kasutamise maksumusest 5 aasta jooksul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma räägin kasutamise maksumusest 5 aasta jooksul.

Kasutamise maksumus on sama, mis tagastamise puhulgi: auto hind+liisingu %-turuväärtus.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 210 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Autoliisingu eest tasumine peres