Esileht Ajaviite- ja muud jutud Autoost ja taustakontroll

Näitan 13 postitust - vahemik 61 kuni 73 (kokku 73 )

Teema: Autoost ja taustakontroll

Postitas:
Kägu

Salongist auto ostmisega kaasneb ju see lihtne tõsiasi, et kui sa temaga sealt välja sõidad, siis hind kukub kolaki umbes 20% .

40 tonni maksva autoga sõidad välja ja homme tema hind ongi juba 32000€.

Sest ta on siis kasutatud auto.

Sellega peab arvestama.

kusjuures minul on kogemus elust, kuidas õnnestus 3 kuud vana auto müüa eestis maha kallimalt kui salongist tuttuue oleks saanud, sest mingil momendl oli selle mudeli saamiseks nõudlus nii suur, et järjekord uue auto kättesaamiseks oli meeletult pikk.

Ja selle auto mark ja mudeli nimi oli? Sellisel kekkamisel pole küll muidu mingit mõtet.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mm, huvitav kui viisakas või mõttekas oleks nüüd nende esinduste nimesid nimetama hakata? Samas, mida see annaks.

See annaks mingi laimujuhtumi, sest juba tema jutus on väike vastuolu sees:
– pidurite hooldus ei tähenda ketaste ja klotside vahetust.

Pealegi, miks peaks esindus valetama, kui ütleb, et lasi eelmisel omanikul hoolduse ära teha? Nende jaoks täiesti mõttetu teema sellist asja valetada, neil on ju savi. (kui hooldus tõepoolest tehtud)

Seal on mingi muu juhtumiga tegu.
(millest ta paraku ei taha rääkida)

Näiteks see, et hooldus tõepoolest oligi tehtud, aga auto vedeles 6 kuud esinduse platsil vihma käes, ENNE, kui ära osteti.
Pärast sellist seismist on piduriHOOLDUS taas täiesti elementaarne ja vajalik töö.

Kui tal mõni klots kinni oli ja klient sellest ise aru ei saanud, et velg kuumaks läks, siis kuluski kuu ajaga üks neljast klotsist maha. Või roostes ketas ei hakanudki uuesti tööle.
Vms.

Ma ei usu esinduse süüd, nad ei tee enam ammu seliseid apsakaid.
Neil pole 100 aastat mingit huvi omale max. 200€ eest mingit Kuuuurija või Õhtulehe jama omale kaela saada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vaatasin just kuulutusi ja üks 2013a Chrysler on soodushinnaga 1€ müügis. Mnt. infos on sõiduki võõrandamisest teatamine. Mis see siis tähendab? Auto on mingi võla katteks? Kui tahaksin seda autot osta peaksin võla maksma või on mingi narkodiiler ja auto konfiskeeritud riigi poolt? Päriselt müüvadki 1€ ära?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaatasin just kuulutusi ja üks 2013a Chrysler on soodushinnaga 1€ müügis.

Keegi ju ei ole selgeltnägija, et teaks kohe, mis kuulutusi sa vaatasid.

Aga selge see, et 1€ – ga sa seda endale ei saa ja mingeid võõraid võlgu sa maksma ka ei pea.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päriselt müüvadki 1€ ära?

Jah, miks Sa ei ostnud, praeguseks on ilmselt ära võetud.

Tõsisemalt rääkides, 1 EUR alghinnaga okson?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Päriselt müüvadki 1€ ära?

Jah, miks Sa ei ostnud, praeguseks on ilmselt ära võetud.

On jah nüüd juba maha võetud. Kirjas ei olnud, et oksjon oleks. Ju siis depresssioonist või vihast pani sellise pakkumise ülesse. Muidu oli autohind 13000€ ringis ja soodus oli siis pandud 1€.

Leidsin oma ajalooga selle lingi ka ülesse.
https://www.auto24.ee/used/3392721

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma vaatasin auto24.ee, osta.ee, romu.ee, avariilised-autod.ee, haamer.net, varad.ee, oksjonikeskus.ee läbi, seal sellist ei olnud.

Kõiki muidugi ei tea, aga ma pole mingi stammostja ka.
Võimalik, et naabrilapsed olid bussipeatusse mingi kuulutuse nalja pärast knopkadega üles pannud.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas see perekooli autospets on ka kohal? Mul oleks samuti tarvis, et keegi teeks mu asjatundmatu eest töö ära ja lingiks mõne poolmuidu müüdava hea skorras autokuulutuse :d.

Aga tõsiselt – üksiku naisena olen pisut hädas küll ja ei, mul pole meestuttavaid-sõpru-sugulasi, kes autodest midagi teaksid.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas see perekooli autospets on ka kohal? Mul oleks samuti tarvis, et keegi teeks mu asjatundmatu eest töö ära ja lingiks mõne poolmuidu müüdava hea skorras autokuulutuse :d.

Aga tõsiselt – üksiku naisena olen pisut hädas küll ja ei, mul pole meestuttavaid-sõpru-sugulasi, kes autodest midagi teaksid.

Ta ju ei tea, millist tahad. Vali ikka ise välja midagi ja siis saad tagasisidet ja ega tast muidugi suurt abi ka pole. Liiga pessimistlik. Läbisõit unusta kohe ära, pead vaatama kere välisilmet,palju/vähe roostet, istmete, uksepolstri,rooli ja pedaalide kulumisjälgi. Kui äsja ülevaatuse läbinud siis laskma kuskil suvas mootoridiagnostika töökojas üle vaadata ja otsustada, kas lisasid piisavalt või vähe ning ostma või järgmist vaatama.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

võib-olla üks aspekt siia juurde. mina olen jõudnud oma elukogemusega faasi, et ostan ainult selliseid kasutatud autosid, mis on uuena Eestist ostetud. kõik, mis on kuskilt itaaliast, saksamaalt, rootsist jms toodud lükkan kohe kõrvale, põhimõtteliselt ei osta neid. ma ei te kas minususguseid on palju autosid ostmas, aga jutu mõte on see, et kuskilt välisriigist kasutatuna toodud autole võib sul tulevikus müües olla piiratum huviliste hulk.

nojah, aga tegelikult on eestis olnud ka selliseid perioode, kus mõni siinsesse autopoodi tellitud auto võeti algselt arvele hoopis margi soome esinduses ja eestisse jõudes (1.reaalse omanikuni) oli vaja uuesti siis siin arvele võtta. nt 2003a lõpul toimus suzukidega selline süsteem.
maanteeameti leht näitab “Registreeritud Eestis kasutatuna, päritolu riik Soome”, vanaisa sai selle kätte esindusest sisuliselt tuttuuena ja läbisõit oligi vaid suzuki esindus soomes-sadam-laev-sadam-suzuki esinduse eesti filiaal.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma mõtlesin, et ei hakka siin mu personaalteemat lahkama ja võtaks isiklikult ühendust vms.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Salongist auto ostmisega kaasneb ju see lihtne tõsiasi, et kui sa temaga sealt välja sõidad, siis hind kukub kolaki umbes 20% .

See on mingi täiesti jabur hüüdlause, millel pole mitte mingit sisu taga. Keegi ei osta uut autot selleks, et see järgmisel päeval maha müüa. Auto ostetakse ikkagi plaaniga seda x aastat kasutada.

muidugi ei osta keegi autot kohe maha müümiseks, aga kas poleks siis mõistlik osta nt aasta-kaks vana auto ja jääb see 20% ja rohkemgi veel sulle taskusse? selliseid autosid on ju palju turul, inimesed (või pigem firmad) võtavad ju kolmeks aastaks kasutusrenti/liisingusse ja siis annavad tagasi ning võtavad uue.

meil on peres olnud kaks tutikat auto (audi, mitte dacia) ja mitmeid kasutatud autosid nii enne kui pärast ja ausalt, ma ei näe suurt vahet. vajas see audi juba garantiiajal remonti ja vajavad ka vanad autod. mind see uue naha lõhn absoluutselt ei tõmba 😉

Mind huvitaks, kuskohast neid salongist välja sõitnud autosid saab, mille hind oleks 20-25% odavam kui uuel?

Ostsin ise eelmisel aastal auto. Tahtsingi konkreetset marki, Skoda Octavia (v Superb) ja oleksin olnud valmis ostma selle vähekasutatuna. Skoda lehel olid uute autode hinnad väljas ja no ei olnud kuskil turul vähe sõitnud alla aasta vana autot, mis oleks olnud 20% odavam. Umbes 10% odavamaid oli, aga siis tekkis juba tõrge, et miks ma peaks paari tuhande euro säästmise nimel ostma kasutatud auto, millega on jõutud juba üle 10 tuhande km sõita, kui ma saan osta tutika salongist ja ei pea muretsema, et mida eelmine omanik autoga teinud on ja miks see nii kähku uuesti müügis on. Ostsingi uuena lõpuks.

+2
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Umbes 10% odavamaid oli, aga siis tekkis juba tõrge, et miks ma peaks paari tuhande euro säästmise nimel ostma kasutatud auto, millega on jõutud juba üle 10 tuhande km sõita, kui ma saan osta tutika salongist ja ei pea muretsema, et mida eelmine omanik autoga teinud on ja miks see nii kähku uuesti müügis on.

Mul on Skoda salong.
Seal on palju Skoda autosid müügil. Tuleb sinusugune debiil midagi ostma. Teatan talle, et proovida sa ei kahjuks ei saa, sest kasutatut autot ma ei müü kunagi pärast maha.
Kas nii?

PS. Ka sinu selles nö uues autos on keegi varem suitsetanud või maganud.
Või isegi küljekarbi lömmi sõitnud.
Sa lihtsalt ei tea seda. Sest keegi ei ütle sulle seda.

Mina selle Skoda salongi omanikuna samuti sulle ei ütle. Sest mul pole sinu kisa kuskil Õhtulehes vaja.

0
-4
Please wait...

Näitan 13 postitust - vahemik 61 kuni 73 (kokku 73 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Autoost ja taustakontroll