Esileht Hobinurk autoreis või lennureis?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: autoreis või lennureis?

Postitas:
Kägu

Millist viisi eelistate reisimisel, kui tegemist on selliste paarituhande km kaugusel asuvate riikidega? Näiteks Tšehhi, Ungari, Austria, Saksamaa, Norra, Horvaatia, Rumeenia, Bulgaaria … Miks eelistate seda viisi?
Horvaatia teemas natuke tekkis see küsimus. Ma pakkusin ka mehele välja üks hetk, et läheks Horvaatiasse autoga. Aga läheme ikkagi lennukiga, sest mees on liiga mugav. Ja mina ei kannataks Krakowist, Viinist, Budapestist (mis kõik suisa teele jäävad) niisama mööda kihutada. Ma tahaks igaühes vähemalt päeva veeta ja nii läheks reis väga pikaks. Nii et meil on lennupiletid ostetud ja läheme nädalaks lennukiga.
Aga lugedes ka Tripi, siis nt Horvaatia teemad on enamuses autoreisi käinute tehtud.
Mis on autoreisi plussid-miinused ja mis lennureisi plussid-miinused? Ja kas olete kindlalt ühte viisi reisijad, või sõidate üks kord nii ja teine kord naa?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna puhkuse päevad on limiteeritud, siis kindlasti lennureis. Lennukiga sihtkohta ja seal siis tiirutame rendiautoga. Autoga reisimiseks ja avastamiseks peab olema rohkem aega kui nädal, isegi paarist jääb väheks. Autoreisil ongi suur miinus ajakulu ja roolis olijal on suur vastutus ja närvipinge. Kui ikka puhkusereis, siis võiks olla kõigil chill ja cool:)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleme teinud nii autoreise kui ka lennureise, viimaseid siiski tunduvalt rohkem.
Ma olen selline kontrollfriik, kellel peab olema reis paigas, öömajad kinni pandud, vaatamisväärsused kindlaks tehtud jne. Autoga reisides oleme kord hotellist ilma jäänud kuna istusime Saksamaal mitu päeva ummikutes kinni. Ja see päev otsa autos kinni istumine pole tore.
Kuna lastega reisides annab auto siiski eelise ja vabaduse ringi liikuda, siis oleme nüüd samuti lennukiga kohale lennanud ja rendiauto võtnud. Tavaliselt tuleb see tunduvalt odavam kui kohapeal bussi ja rongipileteid osta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ikka lennukiga kohale ja kohapeal rendiauto või rong.
Meie puhul tuleb auto kõne alla vaid Läti ja Soome puhul, no ei meeldi pikka teed sõita. Riias käime ka Lux Expressiga pigem…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui reis kestaks nii 2-3 nädalat, siis miks mitte kohe siit autoga teha nö euroopa-tuur. Aga kui ainult nädal, siis ikka lennukiga kuskile kohaleja kohapealt siis auto. nt jõudsime niimoodi käia Šveits-Austria-Saksamaa, lennukiga Zürichisse, lennujaamast auto ja siis sõitsime ringi, tagasi ka Zürichi kaudu

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sama siin. Kui oleks puhkuseks aega 3 nädalat, läheksime raudselt autoga ja võtaks vabalt. Kuna aga üle 2 nädala ei vea välja, siis ikka auto+rendiauto. Ei viitsiks küll 4-5 päeva lihtsalt uhada, et siis 5-6 päeva kohal olla.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna meil on mehega mõlemal suvi vaba ja autoga maad mööda reisimime meeldib meile kõigile, siis ikka autoga. Ööbimisi kunagi ette ei broneeri, ehkki eeltööd teen kõvasti. Väga mõnusad reisid on meile alati niimoodi olnud. Oleme peaagu kogu Eoroopa läbi sõitnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Me oleme aastaid käinud autoga Norras, laps oli siis juba algklassides, ehk selline, kellel natukene mõistust ja kannatas läbi rääkida.
Mulle meeldis see omas rütmis kulgemine, igas meelepärases kohas sai peatusi teha ning kuna meie ajakava väga limiteeritud polnud, siis võtsime üpris rahulikult. Öömajasid me ei broneerinudki, igaks juhuks oli telk autos, aga seda kasutasime vaid kahel korral ja sellepärast, et sattusime nii sobivasse kohta, kus oleks kripeldama jäänud, kui paar õhtut laagrielu ei ela.

Nüüd on peres üks aastane poiss juures ja viimase reisi tegime lennukiga sihtkohta ja kohapeal auto rentides. Nii väikesega ei tahaks ülipikki otsi sõita, eriti kui laps eriline autosõidusõber pole.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Autoga reisimise eelis on see, et ei pea reisi kuude kaupa ette planeerima. Näiteks kui ei tea ette, kas saad puhkusele vms. Võtad auto ja lähed, ööbimised võib mõni päev ette broneerida. Lennuk+rendiauto tuleb üldiselt kallim ka. Mulle autoga sõita meeldib, 2x on Horvaatias käidud. Kaugemale ilmselt siiski ei viitsiks sõita.

0
0
Please wait...

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Hobinurk autoreis või lennureis?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.