Esileht Ajaviite- ja muud jutud Autosõit autokool

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Autosõit autokool

Postitas:
Kägu

Tere!
Kas keegi oskab mulle sealt head sõiduõpetajat soovitada? Võiks olla selline muhedamat tüüpi.
Olen oma autokooli valikus ausaltöeldes veidi pettunud. Ok, teoorialoengud veebis vahetati välja kaasaegsete vastu, see on väga mõnus. Aga järsku selgus, et pean teoorias vahepeal kahes vaheloengus käima, mis ideeliselt on okei ja normaalne, aga neid saab teha vaid kord kuus. Enne, kui need pole läbitud, ei saa teooriaosa ka edasi õppida. Ehk siis sõita võin, teooriat juurde õppida ei saa. Lisaks ei oska ma millegi järgi sõiduõpetajaid valida, nimi ei ütle ju midagi, iga kord on nagu väike bingo, et kes selle nime taga nüüd on. Üks mees oli ülisupertore, kellega tahaksingi edasi minna, aga ta oli vaid mõneks päevaks Haapsalust siia kutsutud, sõidujärjekorrad olid nii üle koormatud. Samas üks naisõpetaja oli nagu vägisi minu kõrvale pandud, kui midagi küsisin, vastas targutaval hääletoonil ja ohates, sellest poindist ma ei saanud nagu hästi aru. Ilmselge ju, et kui oskaksin, poleks mul temaga vaja sõitmas käia, õpetajale ei tohiks nagu võimalikud küsimused eriti vastukarva olla. Üks härrasmees oli eriti ülbe suhtumisega, veidrad isiklikud märkused. Minul oli suva, aga kui oleksin 17, oleksin ilmselt sealt autost nuttes lahkunud.
Või kas saan autokooli vahetada? On sellel mõtet või pole tegelikult suurt vahet?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina läksin eelmise aasta lõpus autokooli. Tegin põhjaliku uurimise, otsides parima hinna ja kvaliteedi suhet jne. Sõelale jäid Autosõit ja Autom, lõpuks valisin viimase, kuna sõidutunni hinnavahe oli pea 10 eurot. Ainus miinus minu jaoks, et Automis ei ole seda elektroonilist bukkimissüsteemi, ajad peab õpetajaga kokku leppima telefoni, smsi või e-posti teel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Udusaar 100%! Või see direktor, Jaanus. Haapsalu õpetaja Andrus oli ka tore, tegin libedasõitu temaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See naine on kohutav õpetaja. Ta ei peaks üldse inimestega töötama.
Sôitsin sel suvel Autosôidus seitame eri õpetajaga, Mart Udusaar oli lemmik.

Kord kuus vaheloengus käia on normaalne, sa ei jōua ju tervet teooriat ühe kuuga selgeks õppida. Vahepeal käi esmaabikursusel ka ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hea õpetaja on veel Ilmar Riimann, Udusaarega tegin ka paar sõitu, tema oli ka hea.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oleneb milline see õpetaja olema peab. Mina olen Autosõit OÜ-s lõpusirgel, tegin just teooriaeksami ja loodetavasti saan õigepea ka sõidueksami teha.

Mina olen sõitnud kolme õpetajaga. Esimene 10 sõitu Argo Matalojaga, ei sobinud, ta on kahtlemata pädev õpetaja, aga minule lihtsalt ei istunud. Alustab Kadriorust Koidula trammipeatuse kõrvalt üldiselt.

Siis olen mõned tunnid teinud Veiko Väädiga, kes on minu arvates väga super õpetaja algajale, kes end ebakindlalt tunneb ja täpselt ei tea, kus ja mida teha. Ka on tegemist siiralt toreda inimesega, kes julgustab ja kiidab kui vaja. Alustab Kristiine keskuse vastast Circkle K parklast.

Kõige rohkem tunde Marek Aasamäega ja teda kiidan küll taevani, ta on sõidu mulle täiesti selgeks teinud. Väga kannatlik ja toetav. Päris algajale juhile ütleb kus ja mida teha. Juba kogenumal laseb ise mõelda ja otsustada, noomib, kui mõne erilise lollusega silma paista. Erilist kiitmist ei ole ma märganud, aga see pidavatki petlikult enesekindlaks tegema. Algus enamasti Magistrali juures olev Crickle K.

Pluss Autosõidu veebilehel on olemas reitingud – all lehe jaluses – seal on kõikide õpetajate kohta hinnangud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kiidan Mart Udusaart. Olin väga kartlik õpilane ja paremat, toetavamat õpetajat ei ole ilmselt olemas 🙂
Tänaseks load ka taskus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ok, teoorialoengud veebis vahetati välja kaasaegsete vastu, see on väga mõnus. Aga järsku selgus, et pean teoorias vahepeal kahes vaheloengus käima, mis ideeliselt on okei ja normaalne, aga neid saab teha vaid kord kuus. Enne, kui need pole läbitud, ei saa teooriaosa ka edasi õppida.

See on normaalne. Kuna käima peab ainult kahes vaheloengus, saab ju kolme kuuga teooria läbi, senikaua teed sõidutunde.

oli nagu vägisi minu kõrvale pandud, kui midagi küsisin, vastas targutaval hääletoonil ja ohates, sellest poindist ma ei saanud nagu hästi aru. Ilmselge ju, et kui oskaksin, poleks mul temaga vaja sõitmas käia, õpetajale ei tohiks nagu võimalikud küsimused eriti vastukarva olla. Üks härrasmees oli eriti ülbe suhtumisega, veidrad isiklikud märkused.

See ei ole normaalne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina sõitsin ka Ilmar Riimanniga, väga soovitan. Paar sõitu tegin lõpus Udusaarega ka, tema oli ka hea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kus neid õppesõite üldse tehakse ja kust ma seda teada saan? Ma tahaks lihtsalt sõidutunde võtta, sest load on väga ammu tehtud. Kuid ma ei tahaks selleks teise linnaosasse sõita. Kus harjutavad autokoolid, mille kontaktid on kesklinnas?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Autosõit OÜ on nt kesklinnas, mine kohale ja uuri.
Sõitude broneerimine käib nii, et logid Autosõidu e-keskkonda sisse ja paned endale aja. Seal on reaalajas näha vabad sõiduajad ja kohad, kust sõitu alustatakse.
NB! Heade õpetajate juurde on aegu keeruline saada (mõned nimed eelpool postitustes välja toodud). Sel puhul on kasulik õpetajale otse helistada ja küsida, kuna ta aegu välja paneb. Autosõidus nagu igas autokoolis on mõned väga head õpetajad ja siis ülejäänutega on nii nagu on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kus neid õppesõite üldse tehakse ja kust ma seda teada saan? Ma tahaks lihtsalt sõidutunde võtta, sest load on väga ammu tehtud. Kuid ma ei tahaks selleks teise linnaosasse sõita. Kus harjutavad autokoolid, mille kontaktid on kesklinnas?

suurtel koolidel on palju sõiduöpetajaid ja palju erinevaid alustuskohti. mõned neist on ka siin nimetatud, autosõidu paremad opetajad nt alustavad erin parklatest mustamäel – kui see sulle sobib, siis saad mitme vahel valida. ei tohiks ju vahet olla, kas lähed sõidutundi mustamäe keskuse v sõpruse rimi juurest.

aga kui sa näed, kui keeruline on autosõidus hea õpetaja juurde tööpäevavälist aega saada, siis oled varsti nõus ka teise linnaossa sõitma 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvi pärast vaatasin, et Autosõidus on hetkel võimalik saada esimene sõiduaeg 30.08 algusega 15:00 Mustika Circle K parklast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kohe näha, et Eestis on ainult üks linn.

Please wait...
Postitas:
Kägu

suurtel koolidel on palju sõiduöpetajaid ja palju erinevaid alustuskohti. mõned neist on ka siin nimetatud, autosõidu paremad opetajad nt alustavad erin parklatest mustamäel – kui see sulle sobib, siis saad mitme vahel valida. ei tohiks ju vahet olla, kas lähed sõidutundi mustamäe keskuse v sõpruse rimi juurest.

aga kui sa näed, kui keeruline on autosõidus hea õpetaja juurde tööpäevavälist aega saada, siis oled varsti nõus ka teise linnaossa sõitma 😉

Asi selles ongi, et Mustamäe mulle kohe kuidagi ei sobi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ise arvasin ka enne sõitma hakkamist, et Mustamäe ei sobi. Üsna ruttu sai selgeks, et tuleb panna sobima ja nii ma kahe bussiga sõidutundides käima hakkasingi. Tagantjärgi võib öelda, see oli seda väärt. Samas kui sulle ei sobi, siis õpetajaid on tõesti Tallinna pea igas piirkonnas. Tallinn muidu väga suur ei ole, et vajadusel punktist A punkti B sõita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Autosõidu puhul on koole üle Eesti. Kuna linna ei küsitud, siis eks kõik kirjutavad just oma kogemustest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Asi selles ongi, et Mustamäe mulle kohe kuidagi ei sobi.

mustamäe oli näitena toodud, eks lasnamäel või kristiines on need alguspunktid umbes samasuguse tihedusega. kui sa ei leia endale sobivas linnaosas alustavate õpetajate hulgast ühtki nö soovitustega tegijat, eks pead siis otsustama, mis sulle olulisem on, õpetaja või asukoht. minu laps käis igatahes nõmme linnaosast mustamäele, sest kodulähedasest parklast alustav sõiduõpetaja oli allpool igasugust arvestust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Autosõidu puhul on koole üle Eesti. Kuna linna ei küsitud, siis eks kõik kirjutavad just oma kogemustest.

Kõik kirjutavad Tallinnast, sest ilmselgelt on Eestis ainult üks linn ja mis teemaalgataja ikka teeks Valga sõiduõpetajate infoga.

Please wait...
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Autosõit autokool