Minu arvates oleks kõikidele riigi kodanikele hädasti vaja sellist koolitust, kus õpetataks ellujäämisoskusi, kättesaadavatest vahenditest nt ööbimiseks telgi meisterdamist, vee kättesaamist ja puhastamist jne.
On küll õige, et ajalooliselt lähevad mehed sõtta n.ö kahurilihaks, ent naiste asi on samal ajal hoida elu toimimas tagalas- vaadata, et lapsed saaksid suureks ja majapidamine ei kukuks kokku, põld annaks toitu jne. Või muidu avastavad nood sõjast naasnud mehed, et elu enam polegi – nende lapsed on nälga surnud, kodu kuhu tulla, ka pole. Ei kõla ju toreda perspektiivina?
Tänapäevainimesed on, soost olenemata, n.ö päriselust liialt võõrdunud. Ilma nutitelefonita ei julgeta enam leivapoodigi minna. Paljud vanemad ei taha enam isegi, et nende lastele koolis üldse mingeid faktiteadmisi jagatakse, vaid soovitavad lapse iga küsimuse peale ainult: “Vaata Googlest!” Kas kujutate ette, mis niisuguse põlvkonnaga juhtub, kui peaks puhkema sõda – elekter kaob, netti pole? Jääb vaid see, mis igaühe isiklikus peakolus alles on! Kaitseväes vähemalt seniajani õpitakse ikka metsas ka Päriselt liikuma, õpitakse kaasapandud toidupakist süüa välja võtma, õpitakse magama telgis välivoodil jms. Väike relvade käsitsemise oskus kulub samuti ära – mis te arvate, kui turvaline on sõja ajal naiste elu tagalas, mil mehed kodust ära ja ringi luusivad ning kodu-lapsi ohustavad kõiksugu kahtlased tüübid? Seega ei saa kohustuslikku Kaitseväge kõigile riigi kodanikele mitte mingil juhul pidada ressursside raiskamiseks; vaid pigem võimaliku tulevase sõja puhul ellujäämise vältimatuks eeltingimuseks.
Küll võiks naiste kohustuslik teenistus olla mõnevõrra lühem, põhirõhk võiks nende puhul olla nimelt tagalas ekstreemtingimustel ellujäämisel ja laste kaitsmisel. Samas võiks vabatahtlikele naistele olla võimaldatud soovi korral ka tavapärane kaitseväeteenistus.
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 11:00; 06.01 11:15;