Esileht Pereelu ja suhted Avaldame arvamust laste vanusevahest!

Näitan 29 postitust - vahemik 31 kuni 59 (kokku 59 )

Teema: Avaldame arvamust laste vanusevahest!

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Minu tuttavate üksikemade sissetulekud on kõigil ca 640 eur ringis, mis teeb 10 000 eek. Sellest saab kenasti end ja lapsi elatada. Üks normaalne, keskmine naine teenibki keskmist palka. Ja keskmine palk on vähemalt naise ja 1-2 lapse majandamiseks piisav, kui mitte priisata.[/tsitaat]

piisav? hmm. no minu arust on see ikka üpriski peost suhu virelemine. Kahe lapse lasteaed maksab 120 euri, kommunaalid on sama palju, keskmine inimene maksab pangalaenu ka 100-300 euri ja ongi otsas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

piisav? hmm. no minu arust on see ikka üpriski peost suhu virelemine. Kahe lapse lasteaed maksab 120 euri, kommunaalid on sama palju, keskmine inimene maksab pangalaenu ka 100-300 euri ja ongi otsas.[/tsitaat]

Kui ma olin veel üksikema ühe lapsega, siis selle raha eest sai täiesti normaalselt elada- üür ja kommunaalid olid krooniajal kokku 3300 kr keskmiselt, telekas ja nett 210 kr, lasteaed 600 kr ja ülejäänu(st. peaaegu 6000 kr jäi elamiseks, mida oli enam kui küll). Kahe lapsega lisanduks vaid teine lasteaiaarve juurde, imeilusaid riideid antakse kottide viisi tasuta ära, neile ei ole üldse tarvis kulutada. Ja kui lapsed on teismelised, on loomulik, et suvel tehakse tööd ja korjatakse raha, kui on soov millegi suurema/ägedama järele. Aga väikeste lastega üksikemal peaks küll piisama, kui puhtalt toidule-majapidamisele jääb 5000 kr/kuus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.04 17:00; 16.04 18:12; 16.04 19:26; 16.04 19:27; 16.04 19:42; 16.04 20:16; 17.04 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul laste vahe 9,5 aastat ja olen väga rahul. Poeg on vanem ja ta hoiab väga nooremat õde. Loomulikult ka nemad kaklevad ja mängivad oma võimumänge, aga samas suudavad nad ka sõbralikult koos aega veeta (näiteks kui on kaheksi kodus).
Poiss on meie peres rohkem isa kui päris isa ongi:) Endal on ka mugavam, kuna saan südamerahuga lapsed omapead koju jätta ja tegeleda endale meelepäraste tegevustega … iseasi, kas see nüüd õige on, aga vähemalt on see võimalik.
Õel on kaks poissi kaheaastase vahega ja no minuarust on see liig mis liig, vähemalt esimesed 5 aastat. Kuidagi liiga palju lärmi, sebimist, arvestamist ja ei mingit oma isklikku elu.
Õnneks on laste saamisel valikuvabadus:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss 14, tüdruk 10 ja 2013 kevadel plaanime veel ühte last! Mulle meeldib suurem vanusevahe kuna kaks väikest on stressi tekitavad ja liiga palju tegemist.Ükshaaval on hea, saad ka ise seda aega nautida.Ootan seda kolmandat plaanitavad rasedust juba praegu väga, sest olen vanem ja kogenum ja saan 100 % pisikesele pühenduda kuna teised lapsed juba suured ja enamuses asjades saavad ise suurepäraselt hakkama!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul lastel 6a vanusevahet – väga hea 🙂 väikese vanusevahega lapsi ei taha, pole loodud selliseks emaks. Arvan et läheksin siis lolliks 🙂 aga 5-8a ntx on minu jaoks ideaalne 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lastel 1,9a vahet.
väga mõnus on praegu, kui lapsed 6ja8.
Kui olid väga väikesed (kui väiksem veel tita), siis olin küll vahel ahastuses, aga nüüd olen juba mitmeid aastaid nautinud. Ammu juba mängivad omavahel (muidugi ka kaklevad).
Üks kommentaar oli, et 4,5-sega palju tegemist. – aga sellepärast ongi palju tegelemist, sest ta on üksi ja ripub kaelas. kui on kaks, siis neil igav ei ole. keegi ei ripu kaelas, et mängi minuga.
mängime vaid lauamänge vahel kogu perega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Arvan, et parim vanusevahe on 1a(pluss maksimum paar kuud).. Siis on üks titetamine, ei ole armukadedust. Järgmine mõistlik vahe on siis juba 10 aastat.

Endal tulebki praegu kahe lapse vahet ca 10a, aga kui ükskord see teine tuleb, siis teen kohe kolmanda ka otsa, ma väga pooldan väikese vanusevahega lapsi(pean siin silmas alla 1,5a). [/tsitaat]

üks a on tõesti hea vahe, aga enamus naisi ei jää imetamise ajal rasedaks, seega 2a reaalsem, siis aga juba armukadedus mängus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 11:39; 18.04 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina oleks tahtnud vanuse vaheks 3 aastat,aga on teisiti läinud.
loodan,et kui rasedaks jään,siis peale teist tuleb kolmas ka kohe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 ja 2 vahe 2a10k, 2 ja 3 vahe 2a5k ja 3 ja 4 vahe tuleb 2a6k.Beebi sünniks on lapsed 8a,5a,2,6a ja tita.
Meile sellised vahed sobivad.Enam-vähem üks kodusolemine(ei ole sellist eriala kus ei saaks kaua ära olla);igale järgmisele on juba riided,mänguasjad,jalatsid,rattad,turvatoolid jms olemas,lastel ühised huvid/mängud,ühised väljaskäimised,korraga haiguste põdemised.Suuremaid saan tihti lasteaiast koju jätta(ka eraldi,et pakkuda neile nö päevi vaid emmega).Kahe vanema lapse koolimineku aeg saan kodune olla ja ka alati nende lasteaia üritustest osa võtta.
Endale ja mehele on ka piisavalt aega,sest lapsed mängivad ja toimetavad palju omaette ning ei ripu pidevalt küljes nagu üksiklapsed.Iga järgneva areng on olnud mingis osas kiirem,sest on veidi suuremad ees keda soovitakse jäljendada.
Samas ei välista enda puhul võimaust nt 8-10a pärast veel pesamuna saada,eks siis ole näha kuidas ka suurem vanusevahe meie perele sobib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Kui suurem pannakse eest ära sõime, milleks siis ometi väikese vahega lapsed? Ma saan aru, kui vanemad naudivad kahe väikesega toimetamist, aga kui see on raske ja ei meeldi, siis milleks?[/tsitaat]
Kas suurema lapse varane sõimepanek väikese vanusevahe korral on muidu taunitavam kui suure vahega laste puhul vanema lapse lapsehoidjana kasutamine?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest 4-5a on küll juba pigem suurem vanusevahe. Nii üle 7-8a vahe oleks juba nagu 2 üksikut last minu meelest. Kui suurem juba koolis, siis titt jääb titeks. Aga eks arvamusi mitmeid ja igaühele oma ikka.

Minu meelest oleks vähim mõeldav vanusevahe 2.5-3a. Minu esimene laps sai siis minu jaoks titeeast välja ja mul oleks olnud energiat teise titega tegelda. Vähem oleks ikka väga karm olnud. Samas tööle naasmise ja emapalga seisukohalt on see totaalne häving ju. Reaalselt tuleb meil suurem vahe siiski.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 22:47; 20.04 19:40;
To report this post you need to login first.

[small]krokodill kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas suurema lapse varane sõimepanek väikese vanusevahe korral on muidu taunitavam kui suure vahega laste puhul vanema lapse lapsehoidjana kasutamine?[/tsitaat]

Kui tahad lihtsat vastust, siis on see \”jah\”.

Ise tunnen väga vähe lapsevanemaid, kes, olles teadlikult valinud väikese vanusevahe, suudavad ka sellega hakkama saada ning tõepoolest mõlemale lapsele turvalise ja armastava lapsepõlve tagada. Veel suurem on probleem, kui lapsi on 3 või rohkem. Ka minu vanemad ei kuulunud hakkamasaajate hulka- laste vanusevahe 1 a 10 k (täiskasvanuna, tõsi küll, me saame hästi läbi juba).

Normaalne vanusevahe algab 3,5-4-st aastast. Mul on tihti valus, ku mõtlen järjestikku tehtud \”emapalgalaste\” peale…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 23:00; 17.04 23:04;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

üks a on tõesti hea vahe, aga enamus naisi ei jää imetamise ajal rasedaks, seega 2a reaalsem, siis aga juba armukadedus mängus.[/tsitaat]

Oh, 1-1,5 a vanusevahe puhul pole tõenäoliselt kumbki eriti emapiima saanud. Väga harva, kui on. Esimest ei saa imetada, sest vaja teine hakkama panna ja teist ei saa sellepärast, et vaja esimese lapsega ka tegeleda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 23:00; 17.04 23:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelpool ūks lapsevanem mainis, et eriti hea variant on see, kui peres on tita ja samal ajal saab veel suuremat last esimesse klassi saata. Ma julgeks vastu piiksuda sellele väitele. Nimelt meie kolmanda ja neljanda lapse vahe on 7a. Laps alustas kooliteed ja sama aasta septembris sündis beebi. Väga raske beebi esimesed 4 elukuud, st väga närviline ( sai sünnitusel hapnikupuuduse tõttu kannatada), ma ei saanud tema juurest esimestel nädalatel isegi korralikult vetsu, ega pesema…Samas koolialustajal lapsel oli väga raske kooliga harjuda ( see oli minu jaoks tõeliselt üllatav, sest kahele esimesele meeldis koolis üliväga). Meie pereisa komandeeriti ka just septembri lõpust kolmeks kuuks välismaale. No lihtsalt uskumatult raske aeg oli, kartsin, et kaotan täiesti pea selles stressis.
Iialgi ei tea, milline on beebi, kes sünnib, on ta terve või terviserikkega jne. Kolm esimest olid ja on musterlapsed. Neljandast beebist on nüüdseks samuti saanud mõnus kaheaastane põnn, aga see beebiiga…Kahju, et sai tookord nii mõtlematult kaks nii suurt sündmust, nagu beebi sünd ja lapse koolitee alustamine samale ajale planeeritud. Teist korda enam iialgi sellist viga ei teeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kolm last. Kõik on 4 aastase vahega sündinud. Nüüd olen pisemaga kodus, suuremal esimene aasta koolis ja keskmine lasteaias käib.
Ka päev on jagatud nelja tunni kaupa. Esimesed neli saab pisem, kui suurem koolist kella ühe ajal tuleb on kella viieni tema aeg ning peale seda keskmise lapse aeg kella üheksani. Siis lapsed magama ja emale ning isale jääb ka oma aeg.
Kõik toimib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed 1,5a, 12a ja 17a.

Ülirahul. Ideaalseim vahe 16a:D 5 on ka enam vähem aga mitte mingil juhul vähem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kolm last kaheaastase vahega, olen rahul. Ise olin õega aastase vahega,ja ei kujuta ette elu üksiku lapsena – koletu tundub. Kõik need ühised rõõmud, lapsevanematega koos tegutsemine on ikka hoopis teine asi kui õe-vennaga. Kuigi ka mu ema tutvustas meid pidevalt erinevate põnevate elunüansside ja tegevustega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 11:39; 18.04 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eelpool ūks lapsevanem mainis, et eriti hea variant on see, kui peres on tita ja samal ajal saab veel suuremat last esimesse klassi saata. Ma julgeks vastu piiksuda sellele väitele. Nimelt meie kolmanda ja neljanda lapse vahe on 7a. Laps alustas kooliteed ja sama aasta septembris sündis beebi. Väga raske beebi esimesed 4 elukuud, st väga närviline ( sai sünnitusel hapnikupuuduse tõttu kannatada), ma ei saanud tema juurest esimestel nädalatel isegi korralikult vetsu, ega pesema…Samas koolialustajal lapsel oli väga raske kooliga harjuda ( see oli minu jaoks tõeliselt üllatav, sest kahele esimesele meeldis koolis üliväga). Meie pereisa komandeeriti ka just septembri lõpust kolmeks kuuks välismaale. No lihtsalt uskumatult raske aeg oli, kartsin, et kaotan täiesti pea selles stressis.
Iialgi ei tea, milline on beebi, kes sünnib, on ta terve või terviserikkega jne. Kolm esimest olid ja on musterlapsed. Neljandast beebist on nüüdseks samuti saanud mõnus kaheaastane põnn, aga see beebiiga…Kahju, et sai tookord nii mõtlematult kaks nii suurt sündmust, nagu beebi sünd ja lapse koolitee alustamine samale ajale planeeritud. Teist korda enam iialgi sellist viga ei teeks. [/tsitaat]

Ma ei pidanudki tegelikult silmas, et beebi just siis sünnib, vaid et väiksem on poole ja kolme aasta vahel. Vastsündinu kõrvalt saab muidugi vastne koolilaps vähe tähelepanu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.04 18:40; 16.04 18:49; 16.04 19:15; 16.04 19:32; 16.04 19:36; 16.04 19:56; 18.04 15:25; 18.04 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]krokodill kirjutas:[/small]

Kui tahad lihtsat vastust, siis on see \”jah\”.

Ise tunnen väga vähe lapsevanemaid, kes, olles teadlikult valinud väikese vanusevahe, suudavad ka sellega hakkama saada ning tõepoolest mõlemale lapsele turvalise ja armastava lapsepõlve tagada. Veel suurem on probleem, kui lapsi on 3 või rohkem. Ka minu vanemad ei kuulunud hakkamasaajate hulka- laste vanusevahe 1 a 10 k (täiskasvanuna, tõsi küll, me saame hästi läbi juba).

Normaalne vanusevahe algab 3,5-4-st aastast. Mul on tihti valus, ku mõtlen järjestikku tehtud \”emapalgalaste\” peale…[/tsitaat]

Mis selles halba on, kui suurem väiksemate järele vaatab? Seda on ju ikka ja alati tehtud. Tänapäeva elamistes on niikuinii lastel vähe kohustusi, väiksema järgi vaadates õpib end vajalikuna tundma, areneb kohustus- ja vastutustunne. Muidugi ei saa suuremat kuritarvitada, aga näiteks väiksema järgi vaatamine, kuni ema õhtusöögi peale paneb, on täitsa normaalne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.04 18:40; 16.04 18:49; 16.04 19:15; 16.04 19:32; 16.04 19:36; 16.04 19:56; 18.04 15:25; 18.04 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil kolm last. Kõik on 4 aastase vahega sündinud. Nüüd olen pisemaga kodus, suuremal esimene aasta koolis ja keskmine lasteaias käib.
Ka päev on jagatud nelja tunni kaupa. Esimesed neli saab pisem, kui suurem koolist kella ühe ajal tuleb on kella viieni tema aeg ning peale seda keskmise lapse aeg kella üheksani. Siis lapsed magama ja emale ning isale jääb ka oma aeg.
Kõik toimib.[/tsitaat]

Sellest küll aru ei saa, kuidas see võimalik on. Kui suurem koolist kella 13 ajal tuleb, siis kuhu te kõige väiksema kuni 21 panete? Tal on siis eraldi lapsehoidja?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 22:47; 20.04 19:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvats suht mõttetu \”vaidlus\”. Igaüks kiidab lõpuks ikka oma: enamusel puudub ju võrdlusmoment ning põhiline on see, et kunagi ei tea, milline sünnib uus laps.
Mul kahe lapse vahe 5 aastat. See ei olnud mul otseselt planeeritud, kuna läksin esimese isast lahku. Leidsin peagi uue mehe ning MEIE jaoks õigel ajal tuli uus laps.
Uue lapsega oli 11 esimest kuud üliraske, kuna rinnaga toitmisega olid probleemid ning olin krooniliselt magamata. Ei kujuta ette, kui oleks pidanud veel ühe pisikesega intensiivselt tegelema. Suurem laps oli pigem palju abiks mulle, iseseisvus kiiresti, st hakkas ise endale võileiba tegema jne. Ei tundnud vajadust ka teda lasteaeda saata, kuna ta kunagi nö ei seganud mind. No ja kooli saatmine oli tõesti mõnus, kuna ma veel siis kodune olin. Mulle tundub, et lähedased on lapsed vaatamata vanusevahele, mängivad koos üllatavalt palju.
Kokkuvõtteks – ma ei oskagi miinuseid tuua, kuna ma ju ei tea, kuidas nad oleksid või käituksid siis, kui neil oleks väiksem vanusevahe. Kindel on aga see, et kuna teise imikuiga oli niivõrd raske, siis oli mulle suht mõttetu tollal rääkida, et äkki teeks kolmanda veel kohe takka. See tekitas minus lausa vastikusvärinad:) Tegelikult ei ole ma veel siiani sellest toibunud, kuigi noorem juba 4. Tahaks küll kolmandat, aga kogun veel jõudu ning kardan paaniliselt, et tuleb jälle selline üliraske imikuiga.
Aa, ja veel, need mõned tuttavad, kellel 2 väikese vanusevahega last, ainult toidavad mu hirme, kuna neil enda sõnul ikka pääris raske.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on 3 poega 9a 9a ja 10a vanusevahega. Minu arust on nad küll lähedased. Suurem on alati pisikest nautinud ja temaga koos mänginud. Küll mitte kogu aeg, aga ikkagi.
Kui pisike oli 4ne siis 13ne käis temaga ka mänguplatsil koos ringi. Oligi kamp suuri poisse ja pisike siis, keda kõik hoidsid. Lahe oli vaadata kui pisike oli pingile istuma pandud ja suured siis kõik ümber. Ei tehtud talle liiga ega midagi.
Sõitsid ka koos ratastega ringi. Minul oli küll lihtne, vanem hoidis pisikesel silma peal.
Ei kujuta ette mitut väikest korraga – ikka tublid inimesed, kes sellega hakkama saavad.
Olen oma pisikesi täiega nautinud. Ei ole nad mind kuidagi ära tüüdanud, aga samuti enne kui laps 5seks sai, ei tahtnud mõeldagi uuest pisikesest.
Nii hea on vahepeal mõned aastad tööl käia ja siis aeg maha võtta ja kodus istuda ja lapsukest nautida ja siis jälle tööle värskena jne.
Mulle on meeldinud. Ma olen seda sorti naine,kellele iga 7 aasta tagant tuleb hirmus suur titakantseldamise isu peale – need pisikesed käekesed jne.
Mulle on nii sobinud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen veendunud, et suurem vanusevahe (alates 5a) on parem. Väikelapse teema on täis kirjutajaid, kes kahe pisikesega hulluvad ja suurema sõime saadavad, kuna ema on ka inimene. Nad elavad laste titeaja korraga üle. Miks peab seda suurepärast aega üle elama? Miks ei võiks endale ja lapsele rahulikult aega võtta üksteist nautida?

Nii mõnus on 5-10 aasta pärast jälle aeg maha võtta ja uut pisikest täiega nautida! …
Õudne on ka haigustega – kaks väikest on haiged korraga ja kordamööda, kui nad on juba lasteaialapsed, on töölkäimine väga raske.[/tsitaat]

Ma loodan, et millalgi oma sõnu sööma ei pea, aga olen ka samasugusel arvamusel!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida suurem vanusevahe lastel, seda mugavam on vanematel. Mida väiksem vanusevahe, seda paremini saavad lapsed omavahel mängida ja seda vähem nõuavad nad vanemate tähelepanu (mängivad omavahel). Samas on laste jutti saamine väga kurnav, kuna aastaid ei saa normaalselt puhata ja abielusuhetele on see kurnav. Mul on väiksemad lapsed vahega 2a 2k, poiss ja tüdruk, ja meeletult armastavad ja hoiavad üksteist. Vanemate poisi ja tüdruku vahe oli 3,5a, nemad ainult kaklesid omavahel kuni teismeani välja. Nüüd on normaalsed ja väikesi õdesi-vendi hoiavad kui silmateri.

Ühte ja ainuksest tõde siin pole, mõlemal variandil oma kindlad eelised. Peab ka arvestama naise vanust, tervist ja palju lapsi ta kokku soovib – ka see paneb oma piirangud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ka 3 poega 8a vanusevahedega. nad on küll lähedased ja suuretst poistest on vägagi abi olnud.
plussiks see, et igaüks neist on saanud olla piisavalt kaua pisike ja pesamuna. ja mina pole pidanud palju hoolduslehti võtma tööl käies.
nt tuulerõuged on ka meil olnud 8- aastase vahega mitte korraga kõigil. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Oh, 1-1,5 a vanusevahe puhul pole tõenäoliselt kumbki eriti emapiima saanud. Väga harva, kui on. Esimest ei saa imetada, sest vaja teine hakkama panna ja teist ei saa sellepärast, et vaja esimese lapsega ka tegeleda.[/tsitaat]

No see väide on küll lauslollus. Ma pole statistikat teinud, aga enda ja oma tuttavate kohta võin küll vastupidist väita. Paar tükki tegid lausa tandemimetamist. Minu lapsed on 1a.6k. vahelise vanusega. Vanem sai rinda 9 kuud ja loobus ise, noorem sai 14 kuud ja loobus ise.

Mullegi tundub, et need, kes lapsed on saanud väikse vahega, lähtuvad pigem lastest endast – lastel on parem koos mängida, ema saab nendega kauem kodus olla ja tegeleda, vanemate vanus on veel selline, et jõuab lapsed aktiivselt üles kasvatada jne.

Suurema vanusevahega lastega on lihtsam raske beebiiga üle elada, aga see ei kaalu ülejäänud puudujäägid üles. Samas aga igaühele oma ja tegelikult elu teeb ise omad korrektiivid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see üksikute arvamuste loetlemine siin ikka tähendab. Mul on õega kaks aastat vanusevahet ja see oli KO-HU-TAV. Meie mõlema jaoks, kogu lapsepõlv oli ainult üks suur sõda ja vastastikune vihkamine. Muidugi polnud ka vanematel selles pidevas vaenumeeleolus kerge. Aga nüüd on mu õel endal kaheaastase vahega lapsed ja nad saavad ülimalt kenasti omavahel läbi, armastavad teineteist lausa silmanähtavalt.

Siin ei ole mingeid kindlaid reegleid. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps oli 7, kui sündisid kaksikud. Väga hea vanusevahe. Suuremast lapsest oli palju abi (vabatahtlikult aitas). Neljas laps sündis siis, kui vanem oli 10 ja kaksikud 2,4 ja siis oli mul juba kolm abilist (jällegi vabatahtlikult). Armukadedust meie majas pole, endalegi tundub uskumatu, aga lapsed mängivad kõik koos. Kui oleme kuskil mänguväljakul nt, siis suurem müttab pesamunaga ja kaksikud mängivad koos.
Kaksikud läksid lasteaeda 2,9 ja oleks läinud ka sel juhul, kui peamuna poleks olnud, sest siis oleksin tööle läinud. Samas oli hea, et olin kodune, sest esimesel aastal olid nad tihti haiged.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen enda jaoks paika pannud, et teist last ei tule enne kui esimene on vähemalt 8 aastane. sinnani saab esimene laps kogu mu tähelepanu, aga samas on võimeline juba ise toimetama ja ise kodus hakkama saama kui peaks sündima veel üks laps ja on võimeline aru saama sellest titemajandusest ja sellest, et öö jooksul üleval olnud ema ei ole päeval kõige adekvaatsem esimese korra peale millelegi pihta saama.
kahte väikese vahega last n kuni 3 aastat vahet, ma lihtsalt ei suudaks kasvatada mõlemat korraga nii, et neist mõlemast tuleks täisväärtuslikud isiksused, kusagilt peaksin tegema järeleandmisi.
näen oma sõbrannade perede pealt seda, kuidas on väikese vahega laste kasvatamine, et vh tuleks ikka sama, mis esimese lapsega. ma lähen ja olen ennemini 6-7 aastat tööl jälle ja siis uus laps ja uus kodus olemine.

minu väikevennaga on mõni nädal rohkem kui 2 aastat vanusevahet. alles nüüd kui mina olen 30 ja tema mõned aastad noorem, saame me omavahel hästi läbi. lapsepõlvest mäletan ainult kaklemist ja võimu näitamist emma kumma poolt ja vanematelt ja suguvõsalt vahe tegemist. koos mängimist oli väga harva, aga seegi lõppes alati ikka viimaks mingi asja üle kaklusega. tunnen südamest kaasa oma emale, kes selle kõige vahele alati jäi.

mina kavatsen teisiti teha ja see on minu arvamus asjast, et pikem vanusevahe on ikkagi parem kui lühikene. ning jah tõesti lugedes väikelapse foorumit, siis aina enam kinnistub mu jaoks mu enda plaan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 31 kuni 59 (kokku 59 )


Esileht Pereelu ja suhted Avaldame arvamust laste vanusevahest!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.