Esileht Tööelu, raha ja seadused. avaldus – puhkus ja dekreet

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: avaldus – puhkus ja dekreet

Postitas:

Kui sünnitähtaeg on 23 mai, ja viimane tööpäev on 31 märts, peale seda võtan veel puhkust ka välja. Siis millal on viimane puhkuse ja dekreeti jäämise avalduse esitamise tähtaeg? Kas teen ühe avalduse või mitu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 14:57; 17.02 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhkust ei saa võtta PÄRAST dekreeti jäämist.

Puhkuse saad võtta ENNE dekreedi algust.

Saan ma aru, et sa jääd dekreeti 31.märtsil?
Või mis mõttes on viimane töpäev 31.märts? Lõpeb tööleping-siis ei saa ei puhkust ega dekreeti?
Miks nii vara? Miks mitte 30p enne tähtaega st 23.aprill?
Kes ja miks määras 31.märts?

Palju sa soovid puhkust võtta? Mitu puhkusepäeva? Mis perioodi eest?

Puhkuseavaldus tuleb esitada VÄHEMALT 14p enne puhkuse algust.

Rasedus-sünnituspuhkus(dekreet) on töövõimetus ja selleks EI ESITA mingit AVALDUST vaid viid tööandjale arstilt saadava nn dekreedilehe.

Täpsusta. küsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma väljendasin end vist segaselt… jah, dekreeti jään ma 23 aprill, aga enne seda (1-22 apr) võtan puhkusel välja. Seega nagu aru sain peab puhkuseavalduse esitama märtsi keskel.
Aga millal hiljemalt peab esitama dekreedilehe tööandjal?
Tänud:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 14:57; 17.02 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, puhkuseavalduse pead esitama vähemalt 14p enne puhkuse algust. Aga varem võib alati.

Dekreedilehe esitamiseks tööandjale pole mingit kindlat aega ette nähtud, kui kiiresti peaks.
Dekreedilehe pead esitama tööandjale nii, et see jõuaks Haigekassasse enne seda, kui täitub 90päeva selle algusest, muidu Haigekassa ei maksa
st
tööandjale viimisega ei tohiks üle 2,5 kuu viivitada.
Loomulikult keegi nii kaua ka ei oota, viiakse esimesel võimalusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada peab dekreedilehe (ja igasuguse haiguslehe) tööandja esitama HK-le 90 päeva jooksul pärast selle lõppu. Kui hiljem, siis hk ei maksa. Dekreedileht siiski tavaliselt viiakse tööandjale päeva-paari jooksul pärast selle alguskuupäeva ja tööandja edastab selle 7p jooksul. Enamasti on ka 30p enne sünnitust dekreeti minnes raha enne sünnitust arvel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 22:35; 17.02 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hiljemalt 90 p pärast väljastamist
aga
tavalisel töövõimetuslehel väljastatakse leht lõpetamise päeval, sünnitusleht erandina aga ju alguspäeval 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haigekassa lehelt info tööandjale:
———–
Töövõimetuslehe peab haigekassale esitama hiljemalt 90 kalendripäeva jooksul, alates töövõimetuslehel märgitud töö- või teenistuskohustuste täitmisele asumise päevast. Töövõimetuslehe hilisema esitamise korral keeldub haigekassa hüvitise maksmisest.
———–
Ma ei näe, et siin oleks erisust rasedus- ja sünnituspuhkuse lehel ja muudel töövõimetuslehtedel. Samuti pole väljastamise päevast mingit juttu. Samas ega ilmselt keegi seda lehte ka nii kaua enda käes ei hoia, va mingid väga imelikud erijuhud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 22:35; 17.02 23:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. avaldus – puhkus ja dekreet

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.