Esileht Ajaviite- ja muud jutud Avalikud telkimisplatsid ja grillimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )

Teema: Avalikud telkimisplatsid ja grillimine

Postitas:
Kägu

RMK telkimisplatsidel on grillahjud + lauad. Saan aru, et need on kõigile , mitte “kes ees, see mees”? Mitmeid kordi aga kogenud, et mingi seltskond on hõivanud suure maa-ala 5-st grillist (näide!) ühe, istuvad ja tegutsevad seal, ning teisi juurde ei lasta (on kohe konkreetselt palutud “meie kohast” lahkuda).

Kas ma saan valesti aru, et kehtibki “tugevama õigus” või on normaalne, et ma saan ka omad toidud grillitud ühiskasutatavas ahjus? Jah, istuks ka lauda sööma (need ju enamasti pikad, st mitmele inimesele mõeldud), on mugavam, kuigi olen nõus ka oma telgi juures sööma. Kuidas oleks ok?

+6
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kirjutad, et 5st grillist üks on hõivatud. Miks siis mitte ühte ülejäänud 4st grillist kasutada?

+24
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga ühiskasutatavas vetsus kas sa ootad ära kuni eelmine inimene kraani ääres käed ära on pesnud või lükkad oma käed sinna sama veejoa alla koos temaga?

Mu meelest oleks küll tiba imelik kui keegi võõras tuleks minu vorstide kõrvale oma lihatükke laduma ja rääkima, et see siin on ühiskasutatav grill. No on jah ühiskasutatav aga see ei tähenda, et kõik peaksid seda samal ajal saama kasutada. Oodaku oma korda.

+21
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Normaalne on ikka võtta vaba ahi ja vaba laud. Mitte kasutada seda lauda ja grilli, kus keegi juba tegutseb. Kui on viies grillist koosnev koht ja üks seltskond on ühe grilli hõvanud, siis ülejäänud 4 võid kasutada. Teise seltskonnaga samale grillile ei ole tõesti viisakas oma toitu panna.

+31
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga ühiskasutatavas vetsus kas sa ootad ära kuni eelmine inimene kraani ääres käed ära on pesnud või lükkad oma käed sinna sama veejoa alla koos temaga?

Ma ei räägi ju üldse sellest! Räägin, et grill on hõivatud, laud teiste inimeste kraami täis, telk seal juures – aru saada, et keegi on kogu platsi hõivanud. Kuna nad lahkuvad, kust mina tean? Kui grilli ei kasutata, olen läinud oma kraamiga sinna (ükskord sain juba tulegi alla – oma sütega!), kui tuli naisterahvas ja teatas, et vabandage, aga see on meie koht! Ütlesin, et grillid on kõigile, tema kutsus mehe ja see ütles, et nemad olid siin enne (?), hakkavad kohe ise küpsetama ja mul paluti lahkuda.
Loomulikult ma poleks nende toitu sealt minema visanud või sööma hakanud.

See on muidugi ekstreemne juhus, aga kõik need hõivajad peavad vist normaalseks ühiskasutatavad tarbed vallutada. Küsin, kas see on ok?

+12
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina pole ausalt öeldes tulnudki selle peale, et kui üks seltskond juba istub, siis liituda nendega. Pigem leian jah, et kes ees, see mees.

+37
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Normaalne on ikka võtta vaba ahi ja vaba laud. Mitte kasutada seda lauda ja grilli, kus keegi juba tegutseb. Kui on viies grillist koosnev koht ja üks seltskond on ühe grilli hõvanud, siis ülejäänud 4 võid kasutada. Teise seltskonnaga samale grillile ei ole tõesti viisakas oma toitu panna.

Kui juhtud näiteks reede õhtul v laup. hommikul tulema, on KÕIK kohad hõivatud. Telkimisala on suur – kas sinu meelest peaksin päev otsa seal ringi rallima ja peale passima kuna miski vabaneb? Saan aru, et sa pole väga telkija vist?

Veel kord – ma ei tahagi trügida kellegi šašlõki kõrvale, vaid saada grilli kasutada . Need on ju ometi kõigile?

+11
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kirjutad, et 5st grillist üks on hõivatud. Miks siis mitte ühte ülejäänud 4st grillist kasutada?

Sellele vastasin juba: maa-ala, kus grillid on, on suur. Ei ole mõeldav päev otsa peale passida.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei räägi ju üldse sellest! Räägin, et grill on hõivatud, laud teiste inimeste kraami täis, telk seal juures – aru saada, et keegi on kogu platsi hõivanud. Kuna nad lahkuvad, kust mina tean? Kui grilli ei kasutata, olen läinud oma kraamiga sinna (ükskord sain juba tulegi alla – oma sütega!), kui tuli naisterahvas ja teatas, et vabandage, aga see on meie koht! Ütlesin, et grillid on kõigile, tema kutsus mehe ja see ütles, et nemad olid siin enne (?), hakkavad kohe ise küpsetama ja mul paluti lahkuda.

Loomulikult ma poleks nende toitu sealt mibema vissnud või sööma hakanud.

See on muidugi ekstreemne juhus, aga kõik need hõivajad peavad vist normaalseks ühiskasutatavad tarbed vallutada. Küsin, kas see on ok?

Jeesus Maarja, kui on mitu vaba grilli, no misjaoks sa ronid siis tingimata sinna, kus teiste asjad ees on? Päris kummaline käitumine sinu poolt. Ja kui kõik grillid on kinni, no siis on kinni. Ei ole ju mõeldav, et võõrad inimesed samaaegselt oma vorste sussutaksid grilli peal.

+18
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest on see sama nagu restoranis – kui ikka vaba lauda ei ole, siis lähed mujale, mitte ei istu kellegi juurde.

+33
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jeesus Maarja, kui on mitu vaba grilli, no misjaoks sa ronid siis tingimata sinna, kus teiste asjad ees on? Päris kummaline käitumine sinu poolt.

Proua Maarja, palun lugege! Grillid ei ole kõrvuti ühel platsil! Need on pillutatud mööda maa-ala laiali.

Aga ok, pole vaja rohkem vastata. Sain aru, et ongi ok ühiskasutatav asi vaid enda perele võtta. Kes siin ühis wc näiteks tõi – siis miks mitte ka see, on ju? Teised ajame lihtsalt minema!

* kannan ammu oma grilli kaasas. Küsimus hiljutiselt telkimiselt nähtust aga jääb.

+9
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Proua Maarja, palun lugege! Grillid ei ole kõrvuti ühel platsil! Need on pillutatud mööda maa-ala laiali.
Aga ok, pole vaja rohkem vastata. Sain aru, et ongi ok ühiskasutatav asi vaid enda perele võtta. Kes siin ühis wc näiteks tõi – siis miks mitte ka see, on ju? Teised ajame lihtsalt minema!
* kannan ammu oma grilli kaasas. Küsimus hiljutiselt telkimiselt nähtust aga jääb.

No kui grillid on hõivatud, siis nad on hõivatud! Keegi tõi siia hea näite restoraniga: sai ei trügi ju teiste lauda, kui vaba lauda pole, vaid lähed teise kohta. Miks grillimise puhul teisiti peaks olema? Ei taha nemad sind oma seltskonda ja vaevalt, et sinagi nendega ninapidi koos tahaksid vahtida.

+21
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jeesus Maarja, kui on mitu vaba grilli, no misjaoks sa ronid siis tingimata sinna, kus teiste asjad ees on? Päris kummaline käitumine sinu poolt.

Kui suur see maa-ala siis on? Ikka koos on need grillimiskohad, mitte kilomeetrise vahega. 5st grillist 1 on hõivatud (nagu sa kirjutad), 4 on vabad, siis lähed see 10 m kaugemale ja grillid seal.
Jäta meelde, mida oma esimeses postituses kirjutasid, siis on vähem segadust. Või tõepoolest- tassi oma grilli kaasas, kui kaks sammu üle jõu käib.

+11
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

RMK telkimisplatsidel on grillahjud + lauad. Saan aru, et need on kõigile , mitte “kes ees, see mees”? Mitmeid kordi aga kogenud, et mingi seltskond on hõivanud suure maa-ala 5-st grillist (näide!) ühe, istuvad ja tegutsevad seal, ning teisi juurde ei lasta (on kohe konkreetselt palutud “meie kohast” lahkuda).

Kas ma saan valesti aru, et kehtibki “tugevama õigus” või on normaalne, et ma saan ka omad toidud grillitud ühiskasutatavas ahjus? Jah, istuks ka lauda sööma (need ju enamasti pikad, st mitmele inimesele mõeldud), on mugavam, kuigi olen nõus ka oma telgi juures sööma. Kuidas oleks ok?

Sul telefoni pole? Kutsu politsei. Kui inimene on nõus selliste ettepanekutega, mis on seaduse vastased ja sellest teada ei anna, siis ongi nii. Tekib tava. Miks sa ei helistanud politseisse, et sinu õigusi on kahjustatud?

+4
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen teemaalgatajaga ühes paadis. Uhiskasutatav ala on kõigile. Kui ma juba grillin seal, siis grillin, aga ei hõiva ala pikaks ajaks oma seltskonnale. Kui keegi tahab veel grillida, palun oodata (mõistliku aja kuniks vorstid valmis saavad, a’ la 30 minutit) ning siis vabastan koha.

Inimesed on lihtsalt egoistlikud, ei arvesta teistega. Mina, mina, mina.

+20
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samale grillile ei trügiks. Olen kindel, et kui viisakalt küsida, millal grill vabaneb, siis oleks ka sinul võimalus oma liha ära sussutada mõistliku aja jooksul. Minu teada on RMK kehtestanud reeglid, et mingit “hõivamist” ei tohi toimuda, aga pole ka viisakas teistele oma vorstidega peale lennata.

+18
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen teemaalgatajaga ühes paadis. Uhiskasutatav ala on kõigile. Kui ma juba grillin seal, siis grillin, aga ei hõiva ala pikaks ajaks oma seltskonnale. Kui keegi tahab veel grillida, palun oodata (mõistliku aja kuniks vorstid valmis saavad, a’ la 30 minutit) ning siis vabastan koha.

Mina olen ühes paadis… mina grillin seal… mina palun oodata… mina, mina, mina.

+5
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need ühised grilliplatsid on enamasti üsna eemaletõukavad. Kuidagi must ja räpane tunne on seal. Enamasti kusagil lähedal ka haisev kuivkäimla…
Kui siis mingi seltskond veel oma muusikat ka üle metsa tümpsutab ja kahe puu vahele tõmmatud pesunööril trussad kuivavad, siis ma katsun, et kaugele sealt saan, mitte ei mõtle, et äkki läheks neile külje alla oma vorsti sussutama.

+9
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
3.1. Oodatud on arendav ja konstruktiivne arutelu.

Perekooli Moderaator

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No ma küll ei võrdleks olukorda vetsu või restoraniga, vaid ühiselamuga, kus tõepoolest kõik kasutavad sama kööki ja sama pliiti.

Tahad privaatselt grillida, siis tee seda aias või privaatsel krundil.

no ja kui ühikas on keegi oma makaronivee pliidile keema pannud, siis tõstad selle kõrvale, et ruttu oma kratulid ära praadida? temal ju alles vesi soojenes, makarone polnud veel sisse valanud, sul aga kartulid pannile juba lõigutud?

+13
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

käisime üks hommik vara ujumas rmk platsilt läbi ja mõtlesin ka et kuidas nad seda grilli ja lauda jagavad. hommikul oli üleval 5 telki. kõik üksteisest eemal. sõbrad vast paneks oma telgid lähestikku?
sõidad maa maha, eesmärgiga grillida ja telkida. kohapeal selgub et keegi on peab grilli enda omaks. pöördud koju tagasi?

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

käisime üks hommik vara ujumas rmk platsilt läbi ja mõtlesin ka et kuidas nad seda grilli ja lauda jagavad. hommikul oli üleval 5 telki. kõik üksteisest eemal. sõbrad vast paneks oma telgid lähestikku?

sõidad maa maha, eesmärgiga grillida ja telkida. kohapeal selgub et keegi on peab grilli enda omaks. pöördud koju tagasi?

Võta mu nõuanne kuulda paar postitust tagasi.
Mõjub siiski ainult siis kui on suur riist lõdvana.

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loomulikult oleme oma matkaseltskonnaga jaganud grilli teiste matkajatega, kes samale platsile ööbima tulevad. Isegi toitu oleme jaganud.

Äkki vahetaks maxima kassajärjekorras ka toitu üksteisega? Naer

+2
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

No näiteks praeguste ilmadega on need metsaalused ikka tuugalt täis küll, ühe lõkkekoha ümber on ennast pressinud 4-5 seltskonda.
Meie oleme alati kenasti küsinud, et kas grill vaba või millal vabaneb. Mitte keegi ei ole kunagi peale lennanud. Ka oleme ise alati peale grillimist samal platsil olevatele seltskondadele öelnud, et grill vaba, kes soovib kasutada. Käime perega ja isegi jõmisevate 20 aastastaste jorssidega oleme kenasti suheldud saanud, keegi ei ole ära ajanud ja vorste võssa loopinud.

+17
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen ühes paadis… mina grillin seal… mina palun oodata… mina, mina, mina.

Jah, MINA ei palu sul MINUGA ühes paadis olla. Peace muti ✌🏻

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav teemaalgatus. Minu kõhutunne ütleks, et kui plats on hõivatud, siis otsi teine plats. Kes tahaks mingi teise selstskonnaga seguneda? Eestlastele ikka meeldib eraldatus.
RMK koduleht aga ütleb tõepoolest, et ettevalmistatud lõkkeplatsid on ûhiskasutuses ja teiste kasutajatega tuleb arvestada.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No näiteks praeguste ilmadega on need metsaalused ikka tuugalt täis küll, ühe lõkkekoha ümber on ennast pressinud 4-5 seltskonda.

Meie oleme alati kenasti küsinud, et kas grill vaba või millal vabaneb. Mitte keegi ei ole kunagi peale lennanud. Ka oleme ise alati peale grillimist samal platsil olevatele seltskondadele öelnud, et grill vaba, kes soovib kasutada. Käime perega ja isegi jõmisevate 20 aastastaste jorssidega oleme kenasti suheldud saanud, keegi ei ole ära ajanud ja vorste võssa loopinud.

Ma kaldun ka arvama, et teemaalgataja oleks võinud neile teisiti läheneda kui hiilides ja toimetama hakates. Rõõmsalt ja viisakalt lähenedes pole mulle kunagi ära öeldud.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kaldun ka arvama, et teemaalgataja oleks võinud neile teisiti läheneda kui hiilides ja toimetama hakates. Rõõmsalt ja viisakalt lähenedes pole mulle kunagi ära öeldud.

Nõme on ikkagi kellegi teise toimetamistele vahele tükkida. Ostke isiklikud grillid, ei pea ju nende ühiskondlike juures käima tingimata.

+3
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui nii suur tung on grillida ja just seal, võõraste inimeste silma all ja kuuldekauguses, siis grill auto pakiruumi. Kui mil veel oma aeda ei olnud ja olime nooremad, siis kevadest lumeni oli meil autos grillsüsi, tikud, süüteklotsid ja UFOgrill. No ja WC-paber, paar pudelit vett ja veini, konjak, nuga, kaks plekk-kruusi ja mõned pabertaldrikud. Piknikutekk. kaks paari villaseid sokke ja sääsetõrje.

Muidugi aru ma ei saa, miks peaks keegi üldse soovima peatuda sellises telkimiskohas vabatahtlikult, kus teine seltskond on 15 meetri kaugusel. Oleks veel kämping – seal on mingid omanikud ja kui öörahu rikutakse, kutsuvad korrrale. Aga kuskil padumetsas paduvõõrastega…mis pagana puhkus see on, kui sa ei tea, kas äkki sinust 15 meetri kaugusel mõni Vova või Marko pole ennast seaks joonud ja su telgi pihta öösel kusele ei tule.

+14
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täiesti normaalne. Ja järgmised tulijad hõivavad vabast 4 grillist järgmise. Ja nii edasi.

+2
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Avalikud telkimisplatsid ja grillimine