Esileht Ajaviite- ja muud jutud Avastasin eile et oskan süüa teha küll, kui vaja :P

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Avastasin eile et oskan süüa teha küll, kui vaja :P

Postitas:
Kägu

Mul mees kokk, tema on alati teinud ja eile hakkasid mehel vist jälle \”päevad\” ja mossitas ja pidin ise, bravuurist ikka, süüa tegema (okei, okei, pelkude ja omletiga olen ikka hakkama saanud).

Ja uskumatu, tegin paneeritud kana, riisi ja salatiga. Mees irvitas küll, kui ma vahepeal jooksin nagu tulitakus ja näppudel 3 põletus villi.

Kirjutan kohe oma töökäigu kah ära 🙂

Riis keema, kana filee pooleks ja pooleks lõigata ja siis haamriga laiaks. Jahusisse ja siis muna sisse. Praevad. Riis valmis. Uued kanad pannile, riis kurnata. Aken lahti (leek oli nii suur all, et panni sangad mutanteerusid). Kanad vaja pöörata. Üliosavalt salat hakitud (kust see oskus nüüd küll tuli???)- kirsstomatid ja jääpeakapsas.
Riis kaussi, herne-maisi-paprika konserv peale.
Ja nõudepesu- kiirpesu. Viimased kanad pannile.

Ja valmis, õhtusöök võis alata. Ahjaa riisile sai kastmeks magus-hapu hiina kaste.

Tundsin ennast eile ikka tõelise Staar Kokana :D:D:D:D:D

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
CrystalClear

RE: Avastasin eile et oskan süüa teha küll, kui vaja :P

Eks siis kui mees kokk, jääb miskit külge ka 🙂 Tubli

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõht läks tühjaks.. Sellised lihtsad asjad ongi vahest kõige maitsvamad. Soovin sulle jaksu ka edaspidi \”bravuurist\” kokkama hakata 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

paneeritakse ikka nii, et kõigepalt muna ja siis jahu sisse

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]paneeritakse ikka nii, et kõigepalt muna ja siis jahu sisse[/tsitaat]

Jah, kokaraamatus oli nii, aga minuarust läheb siis see jahu pannil kõrbema ja peab õlivahetama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Jaagular

[tsitaat]paneeritakse ikka nii, et kõigepalt muna ja siis jahu sisse[/tsitaat]

No ei ole nii:)
¦nitsli praadimisel on järjekord selline: jahu, muna, riivsai.
Kes ei usu, vaadaku targematest kohtadest järele.

Please wait...
Postitas:
lükkatõmba

riisi mina ei kurna, kuumutan riisi kuuma õlitilga sees, üleni valgeks ja siis hautan pehmeks, vajadusel lisan vett, kurnama ei pea ja jääb sõmer.

Please wait...
Postitas:
Kägu

et mees oli üritanud sulle selgeks teha, et söögi tegemine on nii keeruline, nii keeruline? 😛
ausalt ma olen alati mõelnud, et mida tähendab \”ma ei oska süüa teha.\” et ei oska suvalisest külmkapist leiduvast 5-käigulist gurmee-õhtusööki valmistada ega tea peast 101 retsepti? See on juba kõrgem pilotaaz. Aga võtta kokaraamat ja järgida instruktsioone – oskad lugeda, oskadki ju süüa teha.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

hehehehehe..

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
Üliosavalt salat hakitud (kust see oskus nüüd küll tuli???)- kirsstomatid ja jääpeakapsas.
[/tsitaat]eks see teema sinna \”7 naist köögis\” kaldub, a nii edaspidiseks – (jää)salatit ei hakita vaid rebitakse (nagu köiki salateid tgelikult)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Jaagular

Tubli oled, teemaalgataja. Pealehakkamine on ka midagi väärt.

Mina ei osanud kuni 25-nda eluaastani eriti süüa teha. Kodus olid ema ja vanaema kõvade kokkadena köögi ‘vallutanud’ ja ülikooli ajal ühikas elades sai kas sööklas söödud või lihtsalt kartuleid praetud.

Praegu pean end täiesti viisakaks kodukokaks. Eks kokkamine nõuab huvi, tahtmist, pealehakkamist ja tibake võib-olla annet ka.

No ja praktika on oluline. Mõni asi võib-olla esimese korraga ei kuku välja nii nagu soovid. Siis teed järeldused ja proovid uuesti.
Ajapikku hakkad õppima ka ‘retsepte lugema’. Mõne retsepti puhul võid juba pilku peale visates öelda, et see asi sellisel kujul ei tööta või , et seda komponenti tuleks rohkem panna ja toda lühemat aega kuumutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

WTF is pelkud???? OMG

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Jaagular

Samamoodi võiks mõni pisut teise taustaga inimene küsida, et mida sa mõtled lühenditega WTF või OMG?

Kas need on kuidagi ‘peenemad’?

Ma ka esimest korda ‘pelkusid’ nägin, aga kui toidust juttu, arvab nutikas vanainimene, et tegu võiks olla pelmeenidega:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Jaagular kirjutas:[/small]
[tsitaat]Samamoodi võiks mõni pisut teise taustaga inimene küsida, et mida sa mõtled lühenditega WTF või OMG?

Kas need on kuidagi ‘peenemad’?

Ma ka esimest korda ‘pelkusid’ nägin, aga kui toidust juttu, arvab nutikas vanainimene, et tegu võiks olla pelmeenidega:)[/tsitaat]

Vaata Jaaguar või Jäägar või mis iganes su kasutajanimi ka poleks 😀 Ma pole harjunud eriti arvama, erinevalt sinust, muig. Ma olen harjunud lugema.

Please wait...
Postitas:
Jaagular

Nojah, pisikese vahemärkusena võin lugemisoskusega inimesele öelda, et mu kasutajanimi ei ole kumbki sinu poolt nimetatutest, vaid hoopis
J A A G U L A R.
(pärit lastekirjanduse klassikast)

Aga tunnista, kui sul vähegi naljasoont on, et kui kahe VÕÕRKEELSE lühendi vahele nõuad sa EESTIKEELSE lühendi tähendust, on koomika täitsa olemas:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nojah, ma pole ka eriline kokk, aga tänapäeval on kõik nii lihtsaks tehtud – osta kanafileed, mis on valis tehtud, osta kaste ja viska peale, mis on valmis tehtud, osta konserv, mis on valmis tehtud. Ja õnneks, et on nii, siis oskavad ka meiesugused mittekokad hea söögi valmis teha. Aga minu mees teeb samuti süüa, kuid mina ikkagi nii ei oska teha, et teeks kõik otsast lõpuni ise valmis, nt ostaks terve kana ja puhastaks ja teeks ise kõik kastmed maitseainetest jne. Või noh, see oleks juba teine tase ja kunagi tahaks proovida küll

Please wait...
Postitas:
RebaseMaie

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vaata Jaaguar või Jäägar või mis iganes su kasutajanimi ka poleks 😀 Ma pole harjunud eriti arvama, erinevalt sinust, muig. Ma olen harjunud lugema.[/tsitaat]

No aga miks peavad EESTLASED sinu juttu lugedes mõistatama, mida need võõrkeelsed lühendid tähendada võiksid? Siin käib ka 50aastaseid inimesi ja vanemaidki. Aga näed, kõik saavad hakkama, arvavad natuke ja jõuab kohale. Nii et proovi ka vahepeal konteksti põhjal aru saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Jaagular kirjutas:[/small]

Vaata Jaaguar või Jäägar või mis iganes su kasutajanimi ka poleks 😀 Ma pole harjunud eriti arvama, erinevalt sinust, muig. Ma olen harjunud lugema.[/tsitaat]

Tead, lugeda oskavad peaaegu kõik aga loetu mõistmisega on nii mõnelgi raskusi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Jaagular kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nojah, pisikese vahemärkusena võin lugemisoskusega inimesele öelda, et mu kasutajanimi ei ole kumbki sinu poolt nimetatutest, vaid hoopis
J A A G U L A R.
(pärit lastekirjanduse klassikast)

Aga tunnista, kui sul vähegi naljasoont on, et kui kahe VÕÕRKEELSE lühendi vahele nõuad sa EESTIKEELSE lühendi tähendust, on koomika täitsa olemas:)[/tsitaat]

Noo kui lastekirjandusest, siis on täitsa õigustatud kasutajanimi sulle 😀 Huumorit saab sinu najal piisavalt :D:D:D

Please wait...
Postitas:
Kägu

Noo kui lastekirjandusest, siis on täitsa õigustatud kasutajanimi sulle 😀 Huumorit saab sinu najal piisavalt :D:D:D[/tsitaat]
Mille üle sa naerad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tuttav olukord, mul samamoodi, mehega koos olles esimene aasta tegi ainult tema süüa, sest ma tundsin ennast tõesti oskamatuna köögis ja peale aastat on seis selline, et mina muudkui vaaritan. Mees rahul, jagab vahepeal näpunäiteid – peamiselt mis puudutab ta suguvõsa rahvuskööki. 😛

Ja tõesti kui söök tuleb väga hästi välja siis käin ja liputan saba, mees suht kõht kõveras siis ja kiidab, et \”oskad küll kui vaja\” 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pelkud, mässud, lällud, pellerid. Totaalne eesti keele risustamine, mis näitab inimese arengutaset.
Vastik, vastik, vastik.

Please wait...
Postitas:
talent

Ja mina olen harjunud TÄHELE PANEMA ja mitte sõna otseses mõttes. Kaks muigi.

Teemaalgataja – kohe lendavad feministide parved su katuseräästasse ja kraaksuvad – SA ANDSID JÄRELE MEHELE! SA TEENINDAD MEEST! SA TEED TALLE SÜÜA, ISEGI, KUI SINU ÜLE MÕNITATAKSE!
Sa meenutad Prantsusmaa naisi, kes võitlesid naiste õiguste eest kanda teksapükse…

Ok.
Tubli punkt pealeahakkamise eest, kaks õnnestumise eest, natuke vähem kohutava kirjapildi eest. Jajaa, see ju ei puutu asjasse, aga puutub küll.

Edaspidi on parem teada, et kui pole antud söögitegemissoolikat, siis ei juhtu ka midagi ja see, et sa naine oled, ei tähenda automaatselt, et sa PEAD süüa tegema.
Mina olen naine, aga ma ei oska absoluutselt käsitööd. Ja lapsi nähes tekib nõutus.
Kui pole atud, siis pole antud, ei pea ennast putkestama. Vanakooliämmale ütledki nii, et sureme nälga, tellime pizza või tuleme sinu juurde sööma, mamma!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]talent kirjutas:[/small]

Ja lapsi nähes tekib nõutus.
Kui pole atud, siis pole antud, ei pea ennast putkestama[/tsitaat]sul pidavat ju laps olema… valetad nyyd v valetanud siin varem?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mille üle sa naerad?[/tsitaat]

Mis päev täna on?

Please wait...
Postitas:
talent

[tsitaat] [small]talent kirjutas:[/small]
sul pidavat ju laps olema… valetad nyyd v valetanud siin varem?[/tsitaat]

Olen ma su kartoteegis, et tunned vajadust üle kontrollida?

Jah, peres on laps. Siis? Nõutust tekitab ikka.

Mida sa teada tahtsidki?

Please wait...
Postitas:
rohekonn

kuidas moodi sa lugema oled harjunud, kui pole kasutajanime suutnud ära lugeda? arvan, et pead veel lugemist harjutama. mes arvad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei noh, teemaalgataja roog on muidugi eriline kulinaarne ¨edööver:D

Las ma arvan – magushapu kaste oli purgikas?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]talent kirjutas:[/small]

Olen ma su kartoteegis, et tunned vajadust üle kontrollida[/tsitaat]I am watching you

P.S Paras debiil siin PK oled ja jah, ette jääd ja sellest ka ikka ja jälle kuuled

Please wait...
Postitas:
Jaagular

[tsitaat]Ei noh, teemaalgataja roog on muidugi eriline kulinaarne ¨edööver:D

Las ma arvan – magushapu kaste oli purgikas?[/tsitaat]

No mis siin tänitada. Esimese korra kohta väga viis.
Kusagilt peab ju alustama. Loomulikult on inimene õnnelik ja rahul, kui teatud eneseületusega toime tuleb.
Loodetavasti ei jää see esimene kord tal viimaseks.

Mina vaidleksin vastu neile, kes ütlevad, et söögitegemise oskus on ebavajalik. Nojah – kui ikka tõesti vastik ja vastumeelne kohustus, siis on teine asi. Kuid saan aru, et enamusel jääb see lihtsalt oskuste puudumise taha. Ükski omandatud oskus ei ole teadupärast kahjulik. Mõni võib olla suisa kasulik ja meeldivgi:)

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Avastasin eile et oskan süüa teha küll, kui vaja :P

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.