Esileht Koolilaps Avatud Kool

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Avatud Kool

Postitas:

Laps sai sinna koha. Palun nüüd kooliga kogemust omavatelt lapsevanematelt kiitust, laitust ja muidu klatshi.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 19:14; 15.01 21:13; 15.01 22:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teil on võimalik minna ise tutvumisvestlusele kooli ja küsida asjade kohta, mis teid huvitavad. Kurb kui lapsele valitakse kooli Perekooli klatshi alusel ????

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 21:07; 15.01 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea küll, sõna “klatsh” (mida ma mõtlesin huumoriga) oli hetkel liiast. On aga ilmselge, et kui ma oma last kuhugi kooli panema hakkan, siis huvitab mind siiski ka nö reaalne kasutajakogemus. Sellest mida räägivad kooli enda esindajad, jääb väheks kui mõelda, et valin lapsele üsna pikaks ajaks kasvukeskkonda. Kui teiste koolide puhul on võimalik ikka mõni vilistlane või konkreetses koolia käiva lapse vanem leida, siis antud juhul on Perekool tõesti ainus koht kust nõu küsida.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 19:14; 15.01 21:13; 15.01 22:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult toimus koolis ka tutvumispäev, kus minu teada ka lapsevanemad oma kogemusi jagasid. Kuna küsimus oli kiitke-laitke, siis mina kiidan. Mina olen rahul kooliga. Aga samas sõltub rahulolu sellest, mida oodatakse koolilt. Mis Teile kooli puhul tähtis on? Millised on Teie ootused koolile? Mis põhjusel Te üldse seda kooli lapsele kaalusite? Miks mitte tavaline piirkonna kool või katsetega kesklinna kool? Mida hetkel sellest koolist teate? Seejärel saab selguse kuivõrd Teie ootused ja reaalsus kattuvad ja kas Teile ja Teie perele võiks selline koolitüüp sobida.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 21:07; 15.01 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tahaksin ka teada, kuidas lapsevanema nägemus on, kelle laps seal käib. Kui nüüd mõni siin lihtsalt räägiks, kuidas elu on seal, saaksid kasu ka need, kes edaspidi seda kooli kaaluvad oma lapsele, nagu mina. Kõik ei satu kooli korraldatud üritustele!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See miks ma oma lapsele seda kooli kaalun, ei ole hetkel oluline ja loomulikult on mul kooli koduleht ükspulgi läbi uuritud, facebook samuti. Suures plaanis huvitab mind siiski kõige rohkem see, kas teoorias välja käidud programm rakendub enam-vähem edukalt ka praktikas. Kas kümblusprogramm õigustab ennast, kuidas on kooli üldine atmosfäär jne.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 19:14; 15.01 21:13; 15.01 22:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul sõbranna laps käib. Lapsega olen rääkinud- meeldib, et kodus õppida ei jäeta, tunnid on alati sama pikad. Pikapäevarühm. See on tore, et saab suhu eesti ja vene keele. Aga negatiivse koha pealt- esineb ikka kiusamist klassis ka( kui õpetaja ei märka).Nüüdseks on sellega tegeletud vist ka. On raske,kui pool klassi vene ja pool eestlased, temperament ja arusaamine ikka erinev. Ongi just olenu probleeme eesti lapsel vene lastega.
Aga muidu pidavat olema tore!Väike ja armas kool.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen lapsevanem. Kiidan koolitundide ülesehitust (kus süvenemist nõudvad ülesanded vahelduvad aktiivse tegevusega), hariduslikke ja sotsiaalseid metoodikaid, mida kasutatalse (SEL, VEPA jm). Lapsel on huvitav, sest õppimine on vaheldusrikas, on palju õppekäike. Minu lapse jaoks on vene keele omandamine keeruline, aga kümblusmeetodist on niipalju kasu, et ta suudab ikka aru saada ja ehkki häbeneb kõva häälega vene keeles lugeda, suudab ta lihtsamast tekstipildist aru saada küll. Ma ei kujutaks ette sõnade pähetuupimist jmt. Kümbluse korral ei panda pahaks, kui laps grammatiliselt valesti ütleb. Õpetaja vastab õigesti lihtsalt ja nii see grammatika ka paraneb. Samuti meeldib projektiõpe. Teadmised, mida saadakse baasõppe tundides (eesti keel, matemaatika, vene keel) kasutatakse aktiivselt projektitöös (mis aine mõttes on siis nt kodulugu, loodusõpetus jt). Julgustatakse lapsi esinema, aga ei panda pahaks kui laps on häbelik ja ei julge.
No ja muidugi laste rõõm – kodutöid paaril esimesel aastal ei ole, päev kestab pikemalt lihtsalt – 9-14 või 14.45. Kodus soovitatakse lugeda ja mõned korrad aastas on ka koduõppepäev.
Pluss on veel see, et on palju erinevaid huviringe.

Kui miinustest rääkida, siis mõne aastaga on selginenud arusaam, et 30 last on klassis siiski paljuvõitu. Tekib ikka lastevahelisi erimeelsusi, müratase on kõrgem jne. Tundlikumad lapsed on vahel raskustes. Õnneks siiski asjad kohe lahendatakse ja tegeletakse lastevaheliste probleemidega ning muude käitumisest tulenevate probleemidega kohe varases staadiumis. Kooli personal on muidu väga toetav ja professionaalne, orienteeruitud lahenduste leidmisele.

Miinus on oma staadioni/hooviala puudumine. Sporti saab teha õnneks ka mujal (Sõle ujula üle tee), aga õuevahetundideks võiks olla suurem ja mõnusam hoov, kus saab ka pallimänge jm teha.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Koolilaps Avatud Kool

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.