Esileht Pereelu ja suhted B-kat. autojuhilubade “libedakoolitus”

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: B-kat. autojuhilubade “libedakoolitus”

Postitas:

Peaksin sooritama lähiajal nn \”libedakoolituse\”, et saada B-kat autojuhiload. Kas kuskil Tallinnas või selle lähiümbruses saab selle koolituse ainult platsil sõitmisega ära teha? Asi nimelt selles, et ma pole auto puudumisel saanud vahepealsed 1,5 aastat sõita, ja ei tunne end roolis kindlalt kui peaks hakkama sõitma kuskile Pärnusse (nagu mulle silma jäänud koolitajad pakuvad).

Tänan!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mhmmm,loota ju võid.
Ökosõit tuleb ka läbida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 16:05; 18.07 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ökosõit kestab 1,5h linnas, Tallinna puhul siis läbi linna. Muidugi juhul kui koolitajad reeglitest kinni peavad. Osad ehk ei teegi seda sõitu ja panevad linnukese kirja… mina tegin selle libedasõidu libedaplatsil Männikul ning ökosõidu Mustamäe-kesklinn-Viimsi-Lasnamäe-Mustamäe marsruudil.

Kui sa nagunii ei sõida siis ehk tasub natuke seda julgust koguda ja võtta sõidutunde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.07 16:40; 18.07 20:05; 18.07 20:08; 18.07 20:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ökosõit? Mis see veel on. Vabandan, aga kuulen esimest korda seda.
Olen kuulnud, et peab tegema libedasõidu ja pimedasõitu, et vahtralehest lahti saada. Aga ökosõit?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ökosõidus põhimõtteliselt sõidad lihtsalt läbi linna ja püüad võimalikult vähe pidurdada. Vähemalt minul nägi see nii välja.
Ausalt öeldes läheb minu meelest kõik see autokoolide ahnus juba liiale. Minu teada on nüüd juba vaja teha libedakoolitus nii ennem esmase loa saamist kui ka lõppastmel. Ja seda pimedasõitu on vist ka topet. No andke andeks, kas ei saa siis teha nii, et õpetate kõik need asjad kohe koolis selgeks? Milleks kõik need sõidud, kui inimesel on juba juhiluba käes? Siis on ju juba mingi sõidustiil kujunenud ja seda on raske muuta.
Aga kui tahad Tallinnas teha, siis uuri autosõidu kodulehelt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.07 18:12; 18.07 20:24; 18.07 20:41; 19.07 08:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Libedasõidukoolitus koosneb tegelikult libedasõidust kuskil eraldatud platsil, mis on libedaks tehtud ja nn ökosõidust. See ökosõit toimub 1-päevase koolituse puhul samal päeval kui libedaplats. 2-päevase koolituse puhul ökosõit toimub teisel päeval.

Ökosõidus vaadatakse kuidas sa sõidad ning õpetatakse võimalikult ökomalt sõitma. Põhimõtteliselt sina 1,5h sõidad mööda linna ja koolitaja jagab näpunäiteid. Toimub see linnas sees, sest point ongi foorist foorini võimalikult väheste peatumisteta sõit.

Libedasõit oli hullem kui auto kontrollimatult piruette pani, mul käis korra surm silme eest läbi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.07 16:40; 18.07 20:05; 18.07 20:08; 18.07 20:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Asi nimelt selles, et ma pole auto puudumisel saanud vahepealsed 1,5 aastat sõita, ja ei tunne end roolis kindlalt kui peaks hakkama sõitma kuskile Pärnusse (nagu mulle silma jäänud koolitajad pakuvad)[/tsitaat]

Pärnusse küll keegi ei sõida aga Pärnus toimuvad ka kindlasti need koolitused. Helista autokooli ja küsi üle kuidas asi välja näeb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.07 16:40; 18.07 20:05; 18.07 20:08; 18.07 20:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Pärnusse küll keegi ei sõida aga Pärnus toimuvad ka kindlasti need koolitused. Helista autokooli ja küsi üle kuidas asi välja näeb.[/tsitaat]
Mõnes autokoolis toimub see asi just nii, et koolitusel osalejad on Pärnusse sõites ise roolis ja teevad nii oma ökosõitu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.07 18:12; 18.07 20:24; 18.07 20:41; 19.07 08:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mõnes autokoolis toimub see asi just nii, et koolitusel osalejad on Pärnusse sõites ise roolis ja teevad nii oma ökosõitu.[/tsitaat]

Tegu ikka norm.autokooliga?
Mis ökosõitu saab ikka teha sõites kogu tee 90km/h?
Ja kuidas koolitusel osaleja tagasi saab? Oma mure?
Pole sellistest koolitustest kuulnud, mina tegin Autosõidu oma ja tuttavad teistes autokoolides sarnaselt minule.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.07 16:40; 18.07 20:05; 18.07 20:08; 18.07 20:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tegu ikka norm.autokooliga?
Mis ökosõitu saab ikka teha sõites kogu tee 90km/h?
Ja kuidas koolitusel osaleja tagasi saab? Oma mure?
Pole sellistest koolitustest kuulnud, mina tegin Autosõidu oma ja tuttavad teistes autokoolides sarnaselt minule.[/tsitaat]
No Tallinnas ja Pärnus tuleb ka veidi sõita. Ja eks ka maanteel saab ökonoomselt sõita.
Autos on 4 koolitusel osalejat, 2 sõidavad Pärnu ja 2 tagasi. Vahepeal siis vahetatakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.07 18:12; 18.07 20:24; 18.07 20:41; 19.07 08:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mõnes autokoolis toimub see asi just nii, et koolitusel osalejad on Pärnusse sõites ise roolis ja teevad nii oma ökosõitu.[/tsitaat]

Just, mina tegin täpselt nii ökosõitu.
Ja käisin Testudos- väga toredad õpetajad ja üldse.. kiidan!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 16:05; 18.07 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin just hiljuti Pärnus libedasõidul ja saime kõik neljakesi ka maanteel sõita, aga ökosõiduna see küll arvesse ei läinud. Säästlik sõidutund peaks alles tulema peale esmaste juhilubade saamist ehk siis lõppastmekoolitusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina käisin just hiljuti Pärnus libedasõidul ja saime kõik neljakesi ka maanteel sõita, aga ökosõiduna see küll arvesse ei läinud. Säästlik sõidutund peaks alles tulema peale esmaste juhilubade saamist ehk siis lõppastmekoolitusel.[/tsitaat]
Tulebki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.07 18:12; 18.07 20:24; 18.07 20:41; 19.07 08:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin just äsja, kuu aega tagasi libedakoolitusel Männikul. OÜ Autosõit pakub teooria läbimiseks ka e-õpet. Ise käisin loengus kohal, põnev oli 🙂 Libedasõidu harjutused pole ka midagi hullu. Säästlik sõit on pm oma vana õpetajaga taaskohtumine, vaatab üle, kuidas sa sõidad ja annab soovitusi, kuidas paremini sõita 🙂 Täitsa kahju kohe, et nüüd ongi nn. õppesõidud igaveseks möödas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust Kägutüdrukud, aga kuidas saab siduda antud teema pereeluga?
Adekvaate on piisavalt juba liikluses, ehk peaks siiski kuidagi karmim olema liiklusesse laskmisel reaalselt, hoolimata võimest tasuda korduseksameid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Pereelu ja suhted B-kat. autojuhilubade “libedakoolitus”

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.