Esileht Beebi ja mitmikud B12 vitamiini kontrollimine

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: B12 vitamiini kontrollimine

Postitas:

kui beebil kontrollitakse B12 vitamiini taset, kas siis võetakse näpust verd või veenist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veenist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 05:16; 18.04 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas nii väiksel( alla aastasel)veenist üldse võetakse- ema hoiab jõuga kinni või? See mõte juba tundub jube…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.04 10:38; 16.04 11:11; 17.04 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas nii väiksel( alla aastasel)veenist üldse võetakse- ema hoiab jõuga kinni või? See mõte juba tundub jube…

Kui on vaja, siis on vaja. Võetakse ju ka enneaegsetelt verd, tehakse erinevaid protseduure. Kui ema läheb liiga närvi, siis võimalusel saadetakse ta ukse taha

Seda ma mõtlengi, et kas on hea mõte et just ema last kinni hoiab…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.04 10:38; 16.04 11:11; 17.04 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehakse nii ja naa, aga veenist tulemus palju täpsem. Ja kui näpust võetud analüüs ei ole korras, siis tihtipeale korratakse veenist.
Minu lapsel võeti 3 või 4 korda veenist verd esimese eluaasta jooksul just b12-ga seoses. Ebameeldiv, aga elasime üle. Kui peab, siis peab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil võeti näpust. Lisaks kontrolliti d-vit, hgb ja veel midagi. Jah oli palju katsuteid täita aga 6-kuune istus rahulikult mul süles ja näppis haiglaõe käekella. Läks hästi:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veenist.

minu 3kuusel võeti küll varbast ja 5kuuselt ülekontrollides võeti näpust.

Ja keegi siin eespol küsis – jah, hoitask ejõuga kinni kui vaja 😀 3kuuselt on tegelikult suht lihtne võtta, see veel ei lase end nii palju häirida, 5kuune laseb end juba rohkem häirida 🙂 Ja põhiliselt häiriski se ekinnihoidmine (üpris palju vers oli vaja), mitte torge ja verevõtt ise.

Lisaks veel juurde, et kummalgi korral ei hoidnud ma laps ejäset ise kinni, vaid laps oli mul süles ja õde ikka ise toimetas lapsega. Näpust/varbast võtab küll kauem aega, aga siis ei pe anii jõuga paigal hoidma, õde pigistamise ajal hoiab ise jäset ja kui laps väga rqapsib,s aab korraks lahti lasta (kusjuures esimesle ja teisel kotrollil võeti erinevates laborites, nii et ei olnud sama tegija vid erinevad tegijad toimetasid sarnaselt).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veenist.

minu 3kuusel võeti küll varbast ja 5kuuselt ülekontrollides võeti näpust.

Ja keegi siin eespol küsis – jah, hoitask ejõuga kinni kui vaja ???? 3kuuselt on tegelikult suht lihtne võtta, see veel ei lase end nii palju häirida, 5kuune laseb end juba rohkem häirida ???? Ja põhiliselt häiriski se ekinnihoidmine (üpris palju vers oli vaja), mitte torge ja verevõtt ise.

Lisaks veel juurde, et kummalgi korral ei hoidnud ma laps ejäset ise kinni, vaid laps oli mul süles ja õde ikka ise toimetas lapsega. Näpust/varbast võtab küll kauem aega, aga siis ei pe anii jõuga paigal hoidma, õde pigistamise ajal hoiab ise jäset ja kui laps väga rqapsib,s aab korraks lahti lasta (kusjuures esimesle ja teisel kotrollil võeti erinevates laborites, nii et ei olnud sama tegija vid erinevad tegijad toimetasid sarnaselt).

Meid kutsuti 10-kuuselt perearsti juurde kontrollvereanalüüsile, öeldi et võetakse veenist. Suurematel lastel beebina ei tehtud sellist analüüsi ( 10 ja 12-aastat tagasi).Ühesõnaga kolmas laps aga esmakordselt kogen sellist asja ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.04 10:38; 16.04 11:11; 17.04 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada tehakse kõigile lastele 9 kuuselt veenivere proov, vähemalt minu perearst teeb ja minu tutavate oma ka 🙂 ja b12 kontrollitakse kindlasti selle käigus (d-vitamiini, raud jne )

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veeniveri võetakse, sest neil on vaja veidi rohkem verd, kui vaid näpuotsast – nii mulle öeldi. Meie 5-kuusel lapsel kontrolliti hiljuti B12. Elan välismaal ja kirjeldan, kuidas tehti siin: mulle öeldi kohe, et beebi puhul on kaks võtjat, üks hoiab kinni ja teine võtab. Nii et kui läksime laborisse, pandi laps pikali, üks töötaja hoidis last kinni ja teine otsis veeni üles ja võttis verd. Mõlemad olid hästi lahkete nägude ja hääletooniga lapse juures. Mina ei pidanud kinni hoidma, ma lihtsalt olin lapsele hästi lähedal ja rahustasin. Äkki saab Eestis laborisse helistada või sinna minnes küsida, kas saaks ka mitut võtjat lapse juurde, kui sa ise ei taha kinni hoida. Ilma kinnihoidmiseta vist ikka pole ju võimalik, kui laps päris väike. Meie beebi röökis siis, kui ta pikali pandi ja tal alles veeni sõrmedega otsiti. Kui juba nõel sisse läks, rahunes laps hoopis maha ja veri saadi kiirelt ja probleemita kätte. Pärast ka ei nutnud. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu südamehaigelt beebilt võetakse Tartus lastehaiglas 1-2 korda kuus veeniverd. Alati on kohal 2-3 õde, mina olen juures, et lapsel turvalisem oleks. Kunagi pole pidanud ise kinni hoidma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 05:16; 18.04 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada tehakse kõigile lastele 9 kuuselt veenivere proov, vähemalt minu perearst teeb ja minu tutavate oma ka ???? ja b12 kontrollitakse kindlasti selle käigus (d-vitamiini, raud jne )

Mina jällegi ei ole kuulnud, et ühelgi tervel beebil võetaks veenist. Ikka ainult näpuotsast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Beebi ja mitmikud B12 vitamiini kontrollimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.