Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Baasaali mõõtmiskogemused?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Baasaali mõõtmiskogemused?

Postitas:

Tere! Otsustasin kallite OV-testide asemel hakata hoopis basaali mõõtma. Otsisin ka infot selle kohta, kuid sooviks nüüd kogemuspõhiseid vastuseid 🙂

Kas oletegi basaali mõõtnud igal hommikul esimese asjana, kui silmad lahti teete, või annab ka hilisem mõõtmine arvestatava tulemuse? Ja siis veel soovituslik kella pealt ärkamine? Kas teete ka nii või ärkate ikka oma tavapärases vormis (nt tööpevadel kella peale ja nv siis, kui uni ära läheb/lapsed üles ajavad vms)?

Millisest kohast olete teie otsustanud basaali mõõta ja miks? Kas lihtsalt mugavusest lähtuvalt või tundub temperatuuri üleliigne kõikumine just seal kõige väiksem vms?

Igasugused nõuanded basaalimõõtmiseks on teretulnud. Tundub lihtne asi olevat, kuid ometi tekivad küsimused…

Aitäh vastajatele juba ette! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.12 13:00; 14.12 14:14; 14.12 14:32; 15.12 08:36; 30.12 15:26; 06.01 20:43; 06.01 20:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Basaali tuleb igal hommikul samal ajal mõõta +/-15 minutit. Mina mõõtsin iga päev kell 07.00, ka nädalavahetustel. Enne mõõtmist peab vähemalt 4 tundi järjest magama.

Kindlasti tuleb mõõta esimese asjana. Kui korra wc-s käid, siis juba temperatuur muutub.

Mõõtsin vaginaalselt, sest see annab kõige täpsema temperatuuri. Suust mõõtes mõjutab temperatuuri isegi see kui öösel suu lahti magad.

Kui mõõtma hakkad, siis soovitan sul endale fertility friend lehele kasutaja teha, sinna saad iga päev mõõtmise tulemuse sisse kanda ja see arvutab ise automaatselt ov aja välja 🙂

Edu ja kui küsimusi, siis võid julgelt küsida! 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesingi, et kas tõesti nii hullult võib erineda see temp, kui veidi hiljem mõõta, aga samas tundub isegi loogiline, kui nii seletada. Vot hea teada, et suust mõõtes juba mingid tegurid võivad tulemust muuta, eks pean ka siis vist vaginaalselt mõõtma hakkama.

Ma ise kasutan Flo äppi ja kuna leidsin ka seal basaalinäitude märkimisvõimaluse, siis hetkel muid äppe/lehekülgi kasutama ei hakkaks. Flo analüüsib samuti tulemusi, et ses mõttes ei tohiks vahet olla. 🙂

Tänan vastamast! Sain juba targemaks 🙂
Aga kui kellegi teise kogemus ütleb midagi muud, siis kuulaks ka neid kogemusi hea meelega!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.12 13:00; 14.12 14:14; 14.12 14:32; 15.12 08:36; 30.12 15:26; 06.01 20:43; 06.01 20:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina mõõtsin basaali hommikuti suust, oli lihtsalt kõige lihtsam/mugavam minu jaoks. Tööpäevadel ärkasin alati kindlal ajal ja nädalavahetusel ärkasin enamasti tund-paar hiljem, mõõtmisega harjus nii ära, et isegi nv juhtus, et ärkasin varem automaatselt, mõõtsin ära ja jäin uuesti magama. Basaali graafik ei olnud mul seetõttu ideaalne ja arvestasin sellega (nv hiljem ärgates oli temp alati natuke kõrgem kui tööpäevadel), aga suures pildis oli peale ovulatsiooni toimuv temperatuuri tõus alati ilusti graafikult näha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tööpäevadel mõõdan 6.00 siis kuskil enne ov 36.3 peale ov 36.7
Vabadel päevadel mõõdan kuidas ärkan siis enne ov 36.4-36.5 pärast ov 36.9-37.1
Mõõdan alati suust keele alt 🙂
Niivisi toimib juba aastaid ja ovulatsiooni aega tean tänu sellele juba +-2 päeva

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, seda hea kuulda, sest ma tegelikult ei ole üldse selline inimene, kes viitsiks koguaeg kella pealt üldse ärgata, kuigi unerütm tundub enam-vähem ise paigas olevat. Aga eks teangi siis arvestada temp kõikumistega vastavalt. Ise mõõdaksin ka heameelega pigem suust, aga eelnev kommenteerija pani mõtlema, et siiski vist parem vaginaalselt mõõta, muidu on veel mitu tegurit, millega arvestama peaksin…

Nagunii saab see esimene kuu ehk siis vist homsest alates siuke proovikuu olema. Ilmselgelt ma küll loodan, et nüüd lõpuks saan oma triibulise RT kätte, aga kui ikka ei, siis järgmisel kuul saan juba oma enda kogemsue põhjal vajadusel basaalimõõtmist muuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.12 13:00; 14.12 14:14; 14.12 14:32; 15.12 08:36; 30.12 15:26; 06.01 20:43; 06.01 20:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.everydaywithblondie.ee/2018/12/basaaltemperatuurmootmine.html

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina mõõdan vahetult pärast ärkamist tupest. väike kõikumine on igapäevaselt, aga ov-i ennustamisks piisavalt täpne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh-aitäh vastuste eest! 🙂 Blogi lugesin ka läbi 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.12 13:00; 14.12 14:14; 14.12 14:32; 15.12 08:36; 30.12 15:26; 06.01 20:43; 06.01 20:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötas väga hästi, mõõtsin peale ärkamist tupest. Eraldi selle pärast kindlal ajal üles ei ärganud, aga kuna nädala sees ärkan nagunii samal ajal ja nv natuke hiljem, siis sellest erinevusi ei tulnud. Ovd tähistav +0,4-0,5 kraadine hüpe oli hästi näha. Rasedaks selle mõõtmise jooksul siiski ei jäänud, temp langes alati 1 päev enne päevade algust. Minu jaoks oli hea odav, lihtne ja usaldusväärne vahend, et silma peal hoida, mis tsükli jooksul toimub. Ov ennustamiseks ta just ei sobi (tuvastab ju tagantjärele, sest 24 peale viljastumist on õige hetk juba möödas. kui, siis järgmise tsüklite ajal tead umbes arvestada ja tagantjärele on teada, kuna ov oli), aga head infot saab küll. Selle mõõtmise endaga harjub ruttu (et enne ei lähegi voodist välja) ja see pole ju suur vaev see minut mõõtmist päevas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõõtsin kunagi – iga päev enne tööle minekut. Ühtegi liigutust peale termomeetri võtmise ei teinud enne. Nädalavahetusel panin samuti äratuse. Pärast magasin edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun seletage algajale uuesti. Lähen ostan selle basaaltermomeetri, millal ma pean temperatuuri mõõtmist alustama? Tsükli kohta ei oskagi öelda, sest lõpetasin detsembri alguses ras. vastaste tablettide võtmise (Yarina), kui tsükkel juhtub olema regulaarne (ma praegu seda ju veel ei tea), siis 5.jaan peaksid hakkama uued päevad. Ja mis saab siis kui ei hakka 5. jaan?
Ja siis on mulle segane see, et kui ma selle fertility friendi ja basaali mõõtmisega tuvastan mingi tdmperatuuri tõusu, kas siis see kõige kõrgema temperatuuriga hommik/päev on parim aeg mees rakkesse panna?
Minu jaoks on see uus asi. Mul on üls laps juba 9a, kuid siis toimus rasestumine umbes nii, et kui mõte tuli nii kohe jäingi. Praegu olen 38a ja võimalik, et vanus mängib ka juba pisut rolli ja ei pruugi nii lihtsalt õnnestuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja, vastan oma seniste teadmiste ja uurimuste põhjal 🙂

Esiteks, basaaltermomeeter polegi midagi muud kui tavaline kraadiklaas.
Sul on vaja teha valik, kust basaali mõõdad: keele alt, vaginaalselt või päraku kaudu. No seda viimast vaevalt kasutad. Nagu eespoolt lugesid, soovitatakse vist pigem vaginaalselt mõõta, sest kui magad nt suu lahti vms, võib tulemus kõikuda. Samas mina ise valisin ikkagi mugavuse tõttu suu kauud mõõtmise. Mis siis, kui see temp väheke siia-sinna kõigub max 0,2 kraadi võrra, enamasti üle päeva on 36,2 ja iga teine päev 36.3.

Kõige olulisem: selle meetodiga EI SAA ette OV aega ennustada (kui siis pikemal perioodil oskad mingeid tunnuseid näha, aga algajana kindlasti mitte), sest temp tõuseb PEALE OVi ehk saad teada, et OV on toimunud ja selleks kuuks on nüüd võimalus möödas! Ehk siis vastupidi, mees tuleb rakkes hoida niikaua, kuniks temp ülesse läheb ja siis enam pole mõtet. Kui Sa tahad OVi ette ennustada, siis ikka kasuta OV-teste ja jälgi voolust jne.

Mina soovitan mõõtmist alustada vahetult peale päevi, siis saad alustuseks veidi harjuda sellega, ja näed kogu tsükli vältel temperatuuri kõikumisi, et siis nende põhjal mingeid järeldusi tegema hakata, kui just rasestuda kohe ei õnnestu…

Mõõtma peaksid kindlasti hommikuti vahetult peale ülesärkamist. Üldiselt soovitatakse igapäev täpselt samal ajal mõõta, aga minu puhul see ei toimi, sest mõnikord ärkan väga vara ehk siis pmst juba enne võimalikku äratuskella ja teinekord tahaksin sügavalt veel tükk aega edasi magada. Seega võtsin kohe algusest peale vastu otsuse, et vahet pole, mis kell loomulikult ärkan, aga koheselt siis ka mõõdan basaali. Tulemused vähemalt siiani on arvestatavad ning märkimisväärseid kõikumisi siiani pole olnud, va paaril korral, kui pühadega seoses on alkoholi tarvitatud (siis tõuseb temp alko tõttu, neid tulemusi mitte arvestada!).

Temp numbrid võivad kõikuda igal inimesel erinevalt. Ühe vastaja näitel on keskmiselt esimese tsüklipoole temp 36.3 (minul nt 36,2) ja teine pool ehk peale OVi 36.7 või nv kauem magades kuni 37.1 (teist poolt mina veel öelda ei oska). Üldiselt peaks olema OVi järgne temp tõus vähemalt 0,4 kraadi või rohkem ja seda siiski püsivalt.
Kui tsükkel läheneb lõpule, siis vahetult enne uute päevade algust peaks temp jälle langema, mille järgi tead, et paari päeva jooksul peaksid päevad algama, kui aga juhuslikult temp ei lange, siis on võimalus rasedusele.

Ma tean, et soovitatakse temp märkimiseks kasutada seda veebilehte, aga minu jaoks on palju-palju mugavam kasutada Flo äppi, mis analüüsib samal ajal OV ennustamiseks ka teisi tunnuseid. Soovitan proovida.

Loodan, et said mu jutust aru ja said abi 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.12 13:00; 14.12 14:14; 14.12 14:32; 15.12 08:36; 30.12 15:26; 06.01 20:43; 06.01 20:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen käinud mitmes apteegis juba ja küsinud basaaltermomeetrit…. ükski müüja ei saa aru, mida ma tahan. Mis nimetusega see termomeeter apteekides müügil on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata, viimase pika teksti teine lause on: “Esiteks, basaaltermomeeter polegi midagi muud kui tavaline kraadiklaas.” 😀 Kausta ükskõik millist kraadiklaasi, mugavam kasutada kiiret elektroonilist, aga muidu jah, sellist asja nagu “basaalitemperatuur” eraldi pole olemas 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.12 13:00; 14.12 14:14; 14.12 14:32; 15.12 08:36; 30.12 15:26; 06.01 20:43; 06.01 20:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tähendab, “basaalitermomeeer” pole olemas* 😀 mul mõtte lappab ja kirja saavad valed sõnad…

Mul oli esimeses tsüklifaasisis keskmiselt 36.2 kraadi, teine faas on olnud 36.6 keskmiselt. Eile hakkas määrima ja täna jätkub see nali, ilmselt homme punased platsis, kui temperatuur alla pole läinud. Hetkel ei oska midagi asjast arvata, üsna segaduses olena…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.12 13:00; 14.12 14:14; 14.12 14:32; 15.12 08:36; 30.12 15:26; 06.01 20:43; 06.01 20:46;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Baasaali mõõtmiskogemused?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.