Esileht Ajaviite- ja muud jutud Bakalaureuse ja magistritöö vahe

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Bakalaureuse ja magistritöö vahe

Postitas:
Kägu

Mis vahe neil on? Bakalaureusetööd kujutan ette. Aga mida kujutab endast magistritöö?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Bakalaureuse ja magistritöö vahe

Meil oli magistritöö kohustuslikuks elemendiks teadusajakirjas artikli avaldamine. See oli siis teadusmagistri aegu.

Please wait...
Postitas:
feliscatus

RE: Bakalaureuse ja magistritöö vahe

3+2 süsteemis, loodusteadustes, on baka korralik referaat, nii nagu üks referaat muiste olema pidi (st mitte copy-paste). magistritöö põhineb tudengi enda uurimistööl.
LOTE mag. töö juhendist: \”Magistritöö põhineb üliõpilase poolt iseseisvalt või uurimisrühma koosseisus kogutud ja analüüsitud empiirilisel andmestikul (õppetooli juhatajaga eelnevalt kooskõlastatud erandina võib kõne alla tulla ka varem avaldatud tulemuste üldistav kvantitatiivne analüüs – metaanalüüs – või modelleerimisel põhinev töö). Praktilise töö maht peab ligikaudu vastama erialal tüüpilise uurimusliku teadusartikli (case study) aluseks oleva töö mahule. Töö kirjutamisel /koostamisel/ tuleb järgida traditsioone, mis kehtivad vastava kitsama eriala uurimusliku teadusartikli vormistamisel.\”
ja baka kohta: \”Üldjuhul kujutab bakalaureusetöö endast erialakirjandusele tuginevat eestikeelset teadusliku ülevaateartikli formaadis teksti.\”

või siis nõuka-aegsetele inimestele:
bakatöö on nagu kursusetöö, ainult rohkem materjali peab olema kasutatud (nõuka-ajal ju polnud igal alal 20-30 allikat võtta…)
mag. töö on nagu diplomitöö, aga tehnilise teostuse peale kuluv aeg (trükimasinal tippimine, joonestamine jne) on nüüd suunatud teaduslikku uurimistöösse ja on ehk pisut sisukam (teaduslikus mõttes väärtuslikum) kui omaaegne diplomitöö.
see kehtib muidugi loodusteadustes ja inseneerias, muus osas mul puudub võrdlusmaterjal.

Please wait...
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Ajaviite- ja muud jutud Bakalaureuse ja magistritöö vahe

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.