Esileht Koolilaps Balleti head ja vead

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Balleti head ja vead

Postitas:

Tüdruk tunneb huvi balleti vastu. Eeldused on olemas. Mina emana siiski kahtlen, kas ma ikka tahaksin, et ta sellega tegelema hakkaks.
Äkki kogenud balletilaste vanemad annaksid mulle ülevaate sellest, millised probleemid reaalselt selle alaga kaasas käivad. Teoreetiliselt muidugi tean, aga tahaks teie kogemustest ka kuulda. (Vigastused, liigesed, jne) Mis on positiivne, mis negatiivne.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.06 09:30; 14.06 12:09; 14.06 13:12; 14.06 16:31; 14.06 17:40; 14.06 19:33; 14.06 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnen isiklikult üht baleriini ja see, mida ta oma töökohast räägib, on päris kohutav. Ta ütles, et tahab ainult tantsida, aga kõik see pinge, rivaalitsemine ja paljud inetused, mis sellega kaasnevad, on üliraske taluda. Mis puutub söömisse, siis tema sööb ainult hommikul, lõunat ja õhtusööki ta ei söö.
Kui tahad pilguheitu balleti, siis võiksid vaadata seda filmi, aga see on üsna jäämäe tipp.
Siin on üsna pehme arvustus.
https://www.sirp.ee/s1-artiklid/film/unistuse-haaletult-alla-neelatud-hind/

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

enne kui rohkem rääkida, oleks oluline teada, miks teemaalgataja seob nii tugevalt lapse huvi balleti vastu ja vigastused ning muud probleemid? kas lapse eesmärk on saada professionaalseks baleriiniks? kas tegelemine tähendab balletikooli astumist? ja keda on mõeldud balletilaste emade all?

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 10:07; 15.06 00:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millest teemaalgataja räägib? Kas 4-aastasest, kes soovib balletiga tegeleda, või algklassi õpilasest, kes soovib Tallinna Balletikooli astuda? Need ju täiesti kaks iseasja.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.06 11:18; 14.06 17:04; 14.06 17:57; 14.06 20:04; 14.06 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem pidasin silmas ikka esimese klassi last, kes balletikooli vastu huvi tundmas. See ju koolilapse teema ka.
Ma olen lugenud ja vaadanud palju videosid balleti kohta. Teoreetiliselt tean neid raskusi.
Pigem huvitab ikkagi see, kuidas ja kui palju on reaalseltja füüsiliselt ballett teie lapsi mõjutanud.
Liigesed naksuvad, põletikud jmt ?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.06 09:30; 14.06 12:09; 14.06 13:12; 14.06 16:31; 14.06 17:40; 14.06 19:33; 14.06 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te üldse kahtlete? Pane laps trenni kui ta seda soovib.
Tavaliselt alustatakse baleriinikarjääri küll 3-4 aastaselt. Hiljem alustajad peavad superandekad olema, et Ballettikooli või lavale saada.

NB! Igal spordiala on omad vigastused. Kui ette karta, siis pole mõtet katsetadagi.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Head – laps käib trennis ja liigutab. Rüht läheb heaks ja oskab tantsida. Lisaks graatsilisus.

Miinused – Eestis on õpetajad enamasti väga kurjad. Vana vene kool kumab kõvasti läbi.
Kui ta harrastajana just ei taha tegeleda, siis ilmselt ka vigastused (väänatakse kõvasti ja koormus on suur) ning kaalu juures õiendatakse juba maast madalast. Lisaks siis omavaheline rivaalitsemine. Ehk profikarjääri tegemiseks peab vaimselt väga tugev olema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te üldse kahtlete? Pane laps trenni kui ta seda soovib.

Tavaliselt alustatakse baleriinikarjääri küll 3-4 aastaselt. Hiljem alustajad peavad superandekad olema, et Ballettikooli või lavale saada.

NB! Igal spordiala on omad vigastused. Kui ette karta, siis pole mõtet katsetadagi.

Ta liiguks sinna võimlemisest. Päris null oskustega ei oleks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.06 09:30; 14.06 12:09; 14.06 13:12; 14.06 16:31; 14.06 17:40; 14.06 19:33; 14.06 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las ta käib seal trennis. VÄga huvitav vaatenurk on sul, et enne trenni minemist juba mõtled sellele, et mis saab, kui laps tippu jõuab. Sinna tipuni on päris mitu trepiastet. Kõikidel aladel on oma head ja vead ja kui niiviisi mõtled, sa ei saagi oma last kuskile trenni või ringi panna.
Kui probleemid ilmnema hakkavad (näiteks liigesed valutama või vigastused, vms.), siis alles hakkad mõtlema nendele asjadele ja vahetate ala või suundumust (näiteks vabatants vms). Klassikalise balleti põhi on igasuguse tantsu viljelemisel superhea põhi. Selge see, et kangutades polemõtet midagi teha, aga enne sa ju seda ei tea, kas tuleb kõik ludinal (pingutama peab ikka) või veremaitse suus ja ikka tulemusi pole – siis pole küll mõtet edasi teha.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las ta käib seal trennis. VÄga huvitav vaatenurk on sul, et enne trenni minemist juba mõtled sellele, et mis saab, kui laps tippu jõuab. Sinna tipuni on päris mitu trepiastet. Kõikidel aladel on oma head ja vead ja kui niiviisi mõtled, sa ei saagi oma last kuskile trenni või ringi panna.

Kui probleemid ilmnema hakkavad (näiteks liigesed valutama või vigastused, vms.), siis alles hakkad mõtlema nendele asjadele ja vahetate ala või suundumust (näiteks vabatants vms). Klassikalise balleti põhi on igasuguse tantsu viljelemisel superhea põhi. Selge see, et kangutades polemõtet midagi teha, aga enne sa ju seda ei tea, kas tuleb kõik ludinal (pingutama peab ikka) või veremaitse suus ja ikka tulemusi pole – siis pole küll mõtet edasi teha.

Ma ei mõtle tippu jõudmise peale. Olen üsna ettevaatlik lapsevanem. Mu tuttav nt kaebab, et lapse puusad naksuvad ja ragisevad iluvõimlemise tagajärjel. Laps ise on omal alal tegelikult andekas ja tahab võimelda.
Ma sellepärast palungi reaalselt asjaga kursis olevatelt lapsevanematelt, et mis probleeme neil nt on ette tulnud või milleks ma valmis peaksin olema. Ei ole ju nii raske mõista. Ballett pole ju mingi kerge ala.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.06 09:30; 14.06 12:09; 14.06 13:12; 14.06 16:31; 14.06 17:40; 14.06 19:33; 14.06 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu tuttav nt kaebab, et lapse puusad naksuvad ja ragisevad iluvõimlemise tagajärjel.

Mõtle nüüd veelkord (ja soovita tuttavalgi) – millest ta järeldab, et need puusad just iluvõimlemisest naksuvad? Pigem kõlab kui organismi eripära. Tihti on ju nii, et võimlema ja balletiga tegelema hakkavadki üht tüüpi kehadega lapsed – painduvad, ülimobiilsete liigeste ning elastsete lihastega lapsed. See kõik on sünnipärane ja tihti soovitavad arstid juba beebieas lapsele sobivat spordiala just tema luu- ja lihaskonda vaadates. Seega oleks neil lastel liikuvad (ja liikumise juurde käib ka naksumine) liigesed ka siis, kui nad balleti või võimlemisega ei tegeleks.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.06 11:18; 14.06 17:04; 14.06 17:57; 14.06 20:04; 14.06 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu tuttav nt kaebab, et lapse puusad naksuvad ja ragisevad iluvõimlemise tagajärjel.

Mõtle nüüd veelkord (ja soovita tuttavalgi) – millest ta järeldab, et need puusad just iluvõimlemisest naksuvad? Pigem kõlab kui organismi eripära. Tihti on ju nii, et võimlema ja balletiga tegelema hakkavadki üht tüüpi kehadega lapsed – painduvad, ülimobiilsete liigeste ning elastsete lihastega lapsed. See kõik on sünnipärane ja tihti soovitavad arstid juba beebieas lapsele sobivat spordiala just tema luu- ja lihaskonda vaadates. Seega oleks neil lastel liikuvad (ja liikumise juurde käib ka naksumine) liigesed ka siis, kui nad balleti või võimlemisega ei tegeleks.

Ei pruugi olla nii. Ka laste puhul esineb ülekoormusest või ebaproportsionaalsest koormusest tingituna liigeshädasid. Ja need puusad on tõesti hakanud intensiivsema treeningu tagajärjel nagisema.
Ootan siiski reaalset kogemust omavate vanemate arvamusi.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.06 09:30; 14.06 12:09; 14.06 13:12; 14.06 16:31; 14.06 17:40; 14.06 19:33; 14.06 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pruugi olla nii. Ka laste puhul esineb ülekoormusest või ebaproportsionaalsest koormusest tingituna liigeshädasid. Ja need puusad on tõesti hakanud intensiivsema treeningu tagajärjel nagisema.
Ootan siiski reaalset kogemust omavate vanemate arvamusi.

Mul ongi reaalne kogemus lapsega, kes on käinud nii võimlemas kui aastaid balletis, nüüd, gümnaasiumiealisena, juba mõnda aega tegeleb muude tantsustiilidega. Liigeste probleeme on temalgi, kuid kindlasti ei tulene need tema balletitreeningutest, vaid pärilikest teguritest. Aga mis su küsimus siis nüüd ikkagi on? Et kas sinu lapse liigesed hakkavad nagisema? Me ei tea seda ja mina tõesti aru ei saa, mida sa jahud siin tervise jms ümber. Pane laps trenni ja ei tule need hädad üleöö midagi. Vanuses 4-9 aastat balletitrennis käinud lastest vaid murdosa hakkavad tegelikult balletiga tegelema, enamasti see huvi kaob või muundub huviks muude tantsustiilide vastu. Nagu eespool keegi juba ütles – ballett on kõigi tantsude alus, seega tantsuhuvilise lapse jaoks ei ole balletitrennid kunagi maha visatud aeg. Mu tütar näiteks praegu kahetseb, et veel mõnda aastat kauem balleti ei õppinud, tunneb, et vajaks veel tugevamat balletipõhja.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.06 11:18; 14.06 17:04; 14.06 17:57; 14.06 20:04; 14.06 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke on ju aega veel mõelda. Balletikooli võetakse alles 5. klassi. Nii kaua võib käia balletitrennis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pruugi olla nii. Ka laste puhul esineb ülekoormusest või ebaproportsionaalsest koormusest tingituna liigeshädasid. Ja need puusad on tõesti hakanud intensiivsema treeningu tagajärjel nagisema.

Ootan siiski reaalset kogemust omavate vanemate arvamusi.

Mul ongi reaalne kogemus lapsega, kes on käinud nii võimlemas kui aastaid balletis, nüüd, gümnaasiumiealisena, juba mõnda aega tegeleb muude tantsustiilidega. Liigeste probleeme on temalgi, kuid kindlasti ei tulene need tema balletitreeningutest, vaid pärilikest teguritest. Aga mis su küsimus siis nüüd ikkagi on? Et kas sinu lapse liigesed hakkavad nagisema? Me ei tea seda ja mina tõesti aru ei saa, mida sa jahud siin tervise jms ümber. Pane laps trenni ja ei tule need hädad üleöö midagi. Vanuses 4-9 aastat balletitrennis käinud lastest vaid murdosa hakkavad tegelikult balletiga tegelema, enamasti see huvi kaob või muundub huviks muude tantsustiilide vastu. Nagu eespool keegi juba ütles – ballett on kõigi tantsude alus, seega tantsuhuvilise lapse jaoks ei ole balletitrennid kunagi maha visatud aeg. Mu tütar näiteks praegu kahetseb, et veel mõnda aastat kauem balleti ei õppinud, tunneb, et vajaks veel tugevamat balletipõhja.

Ma esitasin lihtsa küsimuse, mille ümber hakati keerutama ja üleolevalt suhtuma.
Kui mul oleks olnud kogemus oma lapse puhul, oleksin vastanud teemaalgatajale nii: jah, mul on kogemus. Minu laps on tegelenud nii ja naa palju aastaid ja kogenud seda ja teist või siis mitte. Kõik. Küsisin inimlikult teiste vanemate kogemusi. Mina ei “jahu” siin midagi.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.06 09:30; 14.06 12:09; 14.06 13:12; 14.06 16:31; 14.06 17:40; 14.06 19:33; 14.06 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma esitasin lihtsa küsimuse, mille ümber hakati keerutama ja üleolevalt suhtuma.

Ei, ei hakatud. Sa lihtsalt esitasid küsimuse väga poolikult, jätsid selgitamata, mida sa balletiga tegelemise all silmas pead. Küsimus oleks põhjendatud, kui su laps oleks sisse saanud balletikooli ning sa küsiksid, mida sealne õppetöö tähendab. Et sa aga tunned huvi, mida toob kaasa tavaline balletitrenn, siis see ongi natuke veider. Toob kaasa kohustuse osta lapsele trikoo ja sussid, teda viia ja tuua, aeg-ajalt mõni tutu õmmelda või õmblemiseks raha anda. Esialgu õpivad nad joonduma ja sünkroonis samme tegema, painutavad ja saavad selgeks mõned prantsuskeelsed sõnad a la “grand pliee” või “dosadoo” (kirjapilte ma loomulikult ei tea 🙂 ). Selle käigus, võin lubada, su laps viga ei saa, ainult areneb ning tänab sind aastate pärast selle painduvuse, rühi ning tugeva tehnilise baasi eest (kui just muidugi treeneriks mingi koletis ei satu, aga miks peaks). Seda kõike harjutab ja treenib ta mitmeid aastaid, enne kui saab hakata rääkima tegelikult balletiga tegelemisest. Ja vot siis on see koht, kus sa küsi endalt või perekoolist uuesti see küsimus – et mida edasised valikud endaga kaasa toovad. Siis on juba konkreetsem asi, mida arutada ning tegelik valik, teelahe olemas.

+3
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.06 11:18; 14.06 17:04; 14.06 17:57; 14.06 20:04; 14.06 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma esitasin lihtsa küsimuse, mille ümber hakati keerutama ja üleolevalt suhtuma.

Ei, ei hakatud. Sa lihtsalt esitasid küsimuse väga poolikult, jätsid selgitamata, mida sa balletiga tegelemise all silmas pead. Küsimus oleks põhjendatud, kui su laps oleks sisse saanud balletikooli ning sa küsiksid, mida sealne õppetöö tähendab. Et sa aga tunned huvi, mida toob kaasa tavaline balletitrenn, siis see ongi natuke veider. Toob kaasa kohustuse osta lapsele trikoo ja sussid, teda viia ja tuua, aeg-ajalt mõni tutu õmmelda või õmblemiseks raha anda. Esialgu õpivad nad joonduma ja sünkroonis samme tegema, painutavad ja saavad selgeks mõned prantsuskeelsed sõnad a la “grand pliee” või “dosadoo” (kirjapilte ma loomulikult ei tea ???? ). Selle käigus, võin lubada, su laps viga ei saa, ainult areneb ning tänab sind aastate pärast selle painduvuse, rühi ning tugeva tehnilise baasi eest (kui just muidugi treeneriks mingi koletis ei satu, aga miks peaks). Seda kõike harjutab ja treenib ta mitmeid aastaid, enne kui saab hakata rääkima tegelikult balletiga tegelemisest. Ja vot siis on see koht, kus sa küsi endalt või perekoolist uuesti see küsimus – et mida edasised valikud endaga kaasa toovad. Siis on juba konkreetsem asi, mida arutada ning tegelik valik, teelahe olemas.

Ka selle oleks saanud ühe postitusega kirja panna. Lühiajaliselt tegelemine läheb tõenäoliselt kenasti, midagi erilist ei juhtu. Kui asi jõuab tõsismate õpinguteni, on probleemideks see, teine ja kolmas. Ausalt, saaks ilma hoiakuteta. Aga ma ei hakka rohkem enam kirjutama.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.06 09:30; 14.06 12:09; 14.06 13:12; 14.06 16:31; 14.06 17:40; 14.06 19:33; 14.06 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, sa pingutad üle. Kui su esimese klassi laps tahab balletti proovida, siis las ta proovib. Talle ei pruugi see üldse meeldidagi ja tahab aasta pärast nt. ujumisse. Või siis meeldib väga ja tahab balletikooli minna. Siis mõtled põhjalikult järele ja arutad lapsega.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka selle oleks saanud ühe postitusega kirja panna. Lühiajaliselt tegelemine läheb tõenäoliselt kenasti, midagi erilist ei juhtu. Kui asi jõuab tõsismate õpinguteni, on probleemideks see, teine ja kolmas. Ausalt, saaks ilma hoiakuteta.

Ausalt, hoiakud lisad sa ise. Minul polnud algusest peale mingit hoiakut, alles nüüd hakkab tekkima. Paningi ühe postitusega kirja, niipea kui aru sain, mida sa kuulda tahad. Teinekord sõnasta teema kohe selgelt, eks.

Teemaalgataja, sa pingutad üle. Kui su esimese klassi laps tahab balletti proovida, siis las ta proovib. Talle ei pruugi see üldse meeldidagi ja tahab aasta pärast nt. ujumisse. Või siis meeldib väga ja tahab balletikooli minna. Siis mõtled põhjalikult järele ja arutad lapsega.

No täpselt.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.06 11:18; 14.06 17:04; 14.06 17:57; 14.06 20:04; 14.06 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on üsna arusaamatu, miks sa just vanemate kogemusi ootad.

Mina olen lapsena käinud balletiringis, Salme kultuurikeskuses. Läksin sinna juba lasteaias ja käisin ka algklasside ajal, hiljem mina enam ei viitsinud, aga seal oli ka vanemaid lapsi, põhikoolikaid. Osad läksid balletikooli ka, mina seda ei soovinud.

Väiksematel lastel ei ole seal midagi nii väga hullu, olen ka iluvõimlemises käinud, minu meelest seal oli palju karmim ja sealt ma tulin kiiresti ära. Balletis harjutad neid poose, kehahoiakut, käte liigutamist, palju on soojendusharjutusi, poomi ääres painutad, hüppad. Sellist rutiinset ühe koha peal harjutamist oli palju ja muidugi saab teada veidi prantsuse keelest, sest kõik need plisseed ja graandplieed on prantsuse keeles. Mina balletiringist mingit suurt painutamist ei mäleta, et oleks kindlasti sunnitud spagaati tegema. Kes ise tahtis, see harjutas ja tegi, aga nemad olid juba suuremad. Väikseid algklassilapsi selleks ei sunnitud. Tantse õpetatakse ka, seal on ikka rebimine, kes saab solistiks, tuleb numbreid ette näidata. Solistina on elu huvitavam kui reatantsijana. Balletiringis eri tantsudele püüti panna erinevad solistid etteotsa ja see sõltus ka kasvust. Mina sain ükskord solisti koha seepärast, et olin sobivalt väike (no ja sammud olid ka selged) 😀 Mingit hullu rivaalitsemist ringis olles meil siiski ei olnud, et keegi oleks kellelegi tahtnud jalga ette panna vms. Võitis see, kellel paremini välja tuli, selle vastu ei saanud keegi vaielda. Konkurents oli aus, kandidaadid tegid oma etteaste ja siis valiti.

Vigastusi… Nende nelja aasta peale vist oli kaks juhtumit, kui keegi jalga vigastas terve trennigrupi peale.

Balletiringis käimine annab kindlasti eluks ajaks hea rühi ja kena hoiaku. Ja laheda esinemiskogemuse.

Kui laps on huvitatud, siis niisama trenni võid ta ikka panna, äkki talle meeldib, aga äkki ei meeldi. Sest eemalt vaadates on see ju tore, aga trenn on suuremas osas üsna rutiinne, teed oma ühte keerutust ja ühte kniksu järjest ja järjest. Ma kujutan ette, et peotants on põnevam 😀 Ja isegi siis kui ta ei taha minna balletikooli, aga talle meeldib see tants, ikkagi annab ballett huviringina talle positiivse elamuse eluteele kaasa.

Nõustun sellega, kes arvab, et sa mõtled üle. Kui sul on laps alles väike, siis väikestele lastele ei panda kohe peale suurt survet. Aga eks see ilmselt oleneb ka õpetajast, minu trenn oli väga tore, kuigi, eriti talvel, ei viitsinud mõnikord minna. Õnneks meil oli esinemisi piisavalt tihti korraldatud, see andis indu ja tekitas tahtmist käia. Enne esinemisi tehti küll ka pikki peaproovi päevi, aga ma mäletan neid pigem kui elevaid, mitte kurnavaid.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eeldusel, et jutt käib harrastustasemest, mõtled tugevalt üle. Mina alustasin täiskasvanute hobiballetiga 17-aastaselt ning mu ema alustas 40(!)-aastaselt. Väga mõnus tunne on pärast trenni ning vaevaline oli ainult päris alguses. Ballett on aidanud mul ka teisi tantsustiile paremini omandada, sest ta on nende alus. Kui juba täiskasvanud ja hilisteismelised saavad rõõmuga hakkama, peaks ammugi algklasside laps saama. Kui lapsel on huvi, soovitan kindlasti ta trenni saata.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps käib iluvõimlemises ja 2 korda nädalas balletis (iluvõimlemise trenni osana). Balletitreener ütles, et iluvõimlemine “lõhub” rohkem last kui ballett. Treener on ise olnud profitantsija ja nüüd juba mitu aastat iluvõimlejaid treeninud. Balleti miinuseks on minu meelest ainult jalalabade deformeerumine… iluvõimlemises- põlved, puusad ja selg.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tegelikult on siin mitmel käol, kes oma postituste eest miinuseid saanud, päris õige jutt. selles vanuses lapsel ei ole mitte mingit erilist ohtu vigastusteks – ma ei tea siin eestis ühtki stuudiot, kes 7-aastast last niimoodi väänama hakkaks, et sellest edaspidi probleeme tekiks. muidugi ei ole tipptasemel ballett kerge ala, aga see ei ole ju sinu lapse puhul praegu teemaks.

kunagi, kui Kaie Kõrbi balletistuudio veel Eesti Tantsuagentuuri all tegutses, käis mu praeguseks täiskasvanud laps seal, neil olid valikrühmad, õpetajad olid samad kes balletikoolis, tunnid neli korda nädalas. ka neil ei olnud see treening niisugusel tasemel, et mingit hullu ülekoormust oleks olnud. jah, natuke ühekülgseks (kehalise koormuse poolest) jäi see asi, aga siis tulid teised tantsustiilid juurde ja see kompenseeris oluliselt. puusad naksuvad tal tõesti, aga balleti arvele ei saa ma seda panna, sest naksuvad ka neil meie pere lastel, kes ei ole balletti sellise koormusega saanud.

ühesõnaga, kui küsimus on 7-aastases, kes tahab lihtsalt balletitunnis käia, siis ei ole küll karta midagi.kui tahab viie aasta pärast balletikooli minna, siis mõelge uuesti.

PS minu lastel on vigastusi küll olnud, aga need ei ole 90% pärit mitte balletitunnist, vaid teiste tantsustiilidega seotud. põlved olid ühel lapsel vahepeal päris läbi, lisaks on olnud hulgaliselt traumasid. aga mitte balletist.

PPS ma ka ei kiirustanud kohe vastama, sest ei saanud aru, mida sa teada tahad. balletilapse ema – ma siiamaani ei tea, kas kolme balletti harrastanud lapse (üks neist tantsis 12-13 aastat) emana kvalifitseerun sinu jaoks selleks või ei, sest minu lapsed ei ole balletikoolis käinud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 10:07; 15.06 00:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina puutun professionaalse balletiga kokku. Balletikooli lapsed satuvad sinna väga noorena, vigastusi on palju. Söövad enamasti kõik normaalselt, mitte nii, et ainult hommikusöök, ja sellel hoitakse ka silm peal. Aga lihtne see ala pole, nõuab kehalt füüsiliselt väga palju ja peab väga suur armastus tantsu vastu olema, et see valida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See balletivärk on üsna individuaalne ja selle mõju lapse kehale samuti. Tean noort, kes oli balletist vaimustuses ja käis trennis. 14. eluaastaks oli tal läbitud juba mitu jalaoppi ning trennikeeld, et mitte eluaegse vigastuseni jõuda.Ehk siis selle konkreetse neiu tervise rikkus ballett ära.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

7 aastaselt-ainult pluss lapsele!
Kindlasti tuleks ja peakski huvitatud last viima balletitrenni.
Annab hea rühi, pikad kenad lihased, venimise, lisaks armastuse klassikalise tantsu vastu.

Iluvõimlemise ballett ei ole ballett samal tasemel, mis seda on ballett proffessionaalsel tasemel, see on ikkagi hobitreening.(Tean, sest minu noorem tütar käib ka 2-3x nädalas “balletis” oma 6 korra nädalas iluvõimlemise osana).

Minu vanem tüdruk on tegelenud balletiga nüüdseks siis 13 aastat.
Jah-liigesed naksuvad, jah on ka olnud vigastusi, on olnud nuttu ja mõnetunnist ideed üldse ballett kõrvale jätta….Aga tema ainus soov on sellegi poolest saada baleriiniks.
Mina olen talle mitu korda aastas pakkunud, et kui ta tahab, siis ta võib selle ära lõpetada või jätkata treenimist hobitasemel, aga see ei ole tema soov.

Ballett proffessionaaliks saamisel on tõeline katsumuste rägastik nii emotsionaalselt kui ka füüsiliselt…aga milline spordiala seda ei oleks?(ja Eestis käib ballett spordi hulka haigekassa mõttes).

Ja eelduseid ei saa mitte keegi sellises vanuses öelda: see selgub siis, kui laps on juba puberteedi esimesed aastad läbinud-alles siis segub tegelikult kui pikad jalad, käed, keha lapsel on, milline on tema pea-kaela suhe, kui pikk ta tuleb, milline on tema jalalaba kuju jne jne

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Koolilaps Balleti head ja vead

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.