Esileht Ajaviite- ja muud jutud Balti Jaama turu toidutänava parimad ja halvimad elamused

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Balti Jaama turu toidutänava parimad ja halvimad elamused

Postitas:
Kägu

Käin sageli Balti Jaama turu tänavatoidukohtadest lõunat ostmas ja olen saanud nii väga häid sööke kui ka parajaid pettumusi.

Milliseid sööke teie sealt kiidate ja mida teine kord ei ostaks?

Minu lemmikkoht on Wrap n Roll. Kana-parmesani ja rebitud veise wrapid on nii head! Palju täidist, väljast krõbe, seest mahlane, valmib kiiresti. Ostan ikka ja jälle.

SurfCafe jäätis karamellikastmega on nii hea. Siiani on kõik masinajäätised minu maitsele suht sarnased olnud, aga nende oma on kuidagi eriti koorene ja karamelli lasevad peale ka lahkesti.

Hiina tänavatoidukoht NuFace valmistas pettumuse. Võtsin mingi nuudliroa – see oligi ainult kauss hästi õliseid pakse spagette, mille sisse oli segatud natuke kõvaks praetud hakkliha.

Baojaama toit maitses väga, aga teenindus on alati kuidagi ebasõbralik. Alati peab kaua ootama, enne, kui tellimust anda saab, sest teenindajad mõlemad toimetavad midagi ja keegi tellimusi ei võta. Ükskord läksin lihtsalt ära selle pärast, et nähvati mulle: “Oota!”. ja kui olin oma 5 minutit vahtinud ja ikka keegi tellimust ei võtnud, siis läksin mujale. Teine kord jõudsin varakult kohale, leti taga oli 2 teenindajat, aega kella 11ni veel paar minutit. Soovisin tellida, aga sain vastuseks: “Me avame kell 11”. Jäi arusaamatuks, miks nad siis paar minutit varem ei oleks saanud pihta hakata kui nad niikuinii juba leti taga valmis olid. Nii et olgugi, et toit oli hea, siis ebasõbralik teenindus enam tagasi minema ei kutsu.

Tokumaru Poke Bowlide süsteem iseenesest meeldib väga, sest nad annavad tellimuslehe, kus saad ise oma bowli kokku panna. Kahjuks serveeritakse seda kõrges kitsas topsis, kust on nii ebamugav süüa. Ei saa hästi kätte erinevaid asju ja kogu riis on põhjas. Nii et ei saa hästi süüa nii, et võtad apsu riisi ja kõrvale siis muud, vaid sööd enne pealt kogu salati ja liha ära ja paljas riis jääb pärastiseks.

Andke soovitusi, kuhu veel võiks seal sööma minna ja kust on targem eemale hoida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Soovisin tellida, aga sain vastuseks: “Me avame kell 11”. Jäi arusaamatuks, miks nad siis paar minutit varem ei oleks saanud pihta hakata kui nad niikuinii juba leti taga valmis olid.

Konkreetsest kohast ei tea, aga paljudes kohtades kassasüsteem ei lase endale enne ja pärast avamisaega üldse ligigi. See on turvakaalutlustel.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

nojah, nu face on mu tõeline lemmik seal. kõik toidud, mida olen söönud seal, on olnud väga head. teenindamisega pole ka probleeme olnud, hiina proua inglise keel on küll, ütleme nii, minimaalsel vajalikul tasemel, aga see-eest saab temaga hiina keeles rääkida 😉 proua on väga sõbralik, alati vestleme, kuni toidu kätte saan. ingliskeelset noormeest olen ka kohanud, kuid mind ei häiirnud see, et ta eesti keelt ei oska (äkki tema ütleski, et oota, kuna ei osanud rohkem?). see on tln ka ainus koht, kus minu teada pärliteed saab.

tokumarus olen harjunud pigem solarises käima ja ulejäänud kohad, kust mu lapsed tihtipeale midgai ostavad, on tavalised, ei eristu millegagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Halvimad elamused on need lõhnad. Õli ja vürtside, eriti vist karri ja chilli, kõrbenud rasva ja ei-tea-mille-veel lõhnad, mis sealt mööda käieski südame pahaks ajavad. Kuna hinnad on üle mõistuse ja tänavatoidukohtades ma tahaksin pigem vaid juua mingit eripärase maitsega käsitöölimonaadi (200ml pudel 4 eurot keskmiselt, no minge ausalt…), siis maitseelamused puuduvad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hmm, ma selle peale ei tulnudki, et kassasüsteem ei võimalda paar minutit enne tellimust võtta. Seda oleks võinud siis ju öelda, muidu jäi selline nõme tunne, et peletati lihtsalt tüütu putukas minema, kes tuli härraste hommikurahu rikkuma paar minutit enne õiget aega.

NuFace teenindajate sõbralikkuse kohta pole ühtegi paha sõna, väga toredad. See, kes oodata käskis ja edasi lihtsalt ignoreeris, oli ka Baojaama kutt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soovisin tellida, aga sain vastuseks: “Me avame kell 11”. Jäi arusaamatuks, miks nad siis paar minutit varem ei oleks saanud pihta hakata kui nad niikuinii juba leti taga valmis olid.

Konkreetsest kohast ei tea, aga paljudes kohtades kassasüsteem ei lase endale enne ja pärast avamisaega üldse ligigi. See on turvakaalutlustel.

Huvitav, mul on samad emotsioonid, ma olen mitu korda seal seisnud nagu loll ja ei saa aru, kas nad tahavad teenindada või mitte. Ükskord tehti jõhkraid grimasse, mina puterdasin et tere, kas te süüa ka pakute? Vastust ei tulnud, taas grimass. Seisan nagu loll, miks ta nägusid teeb? Siis sain lõpuks aru, et grimass tehti sildi suunas, kus oli kirjas, et neil on praegu lõunavaheaeg. Ma tõesti seda silti ei märganud. Arusaadav, et pärast lõunaaega on neil mingit pausi vaja, aga kuidagi loll oli ikkagi olla. Ja hiljem on veer paar korda olnud loll olla, tunne, et ma ilgelt segan neid oma tellimusega ja siis ma olengi valinud teised kohad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen sealt (ei tea mis nimelisest, lihasaali nurgal oli) ostnud bataadipulki, sest Mustamäe spas on need maru head. Balta omad olid kahjuks vastikud lödid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

India köögi letike (nime ei tea) vlnd burgeri kõrval on kindel lemmik. Kuna esimene kord sattusime sinna vaid sellepärast, et seal oli sel momendil vaikne hetk, siis üllatus oli muidugi suur, et toit päriselt süüa kõlbab ja veel isegi väga hea on 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hmm, ma selle peale ei tulnudki, et kassasüsteem ei võimalda paar minutit enne tellimust võtta. Seda oleks võinud siis ju öelda

Nõus, loomulikult.
Aga jah, kassa lukustub paljudes kohtades automaatselt kas kogu kaubavalikult või osale (näit poes alkohol kell 22).

Halva teenindusega kohta ärge oma raha viige. Jätan endalegi meelde, et sinna mitte minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eh, vaevalt neil kassa lukustub, ise avad ja sulged päeva, aga mina samuti töötan teeninduses ja kui päev algab kell kümme, siis algab, iga päev 5min enne algust ja 5min peale sulgemist, eiei, tavaliselt on 10- 12 tundi koht lahti, palun sel ajal külastada.

Balti jaamas on minu lemmik Uulits ja Päästke Willy, parimad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Balti jaamas on minu lemmik Uulits ja Päästke Willy, parimad.

oo, ma ei teadnudki, et balti jaamas uulits on. tuleb täpsem asukoht välja uurida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Balta Uulitsa kanawrap on palju kehvem kui Soo tn oma. Kuiv ja vähe kana. Soo tn omas on megahea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lemmik on Vorstiabi 🙂 Seal käimine hea tuju elamus!
Bao ka meeldib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõus, Baojaamas olen ka mina sattunud tihti tõreda oleku ja ebasõbraliku teeninduse otsa. Kuigi baod ise on väga maitsvad.
Aga eelistan Tokumare done, poke bowl on jäänud just selle kitsa topsi pärast proovimata, tundub nii jabur lahendus sedalaadi roale. Muidu Balti jaama vana ootepaviljoni nurgal avati nüüd ka Poke Bowl, sealt sõin mõnusat lõhekaussi (ja ikka kohe päris kausis, saab mõnusasti kõik segi keerata).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vegmachine ja Baojaam. Toidud mõlemas head, esimeses ka super teenindus, teises vahel jätab soovida. Tokumaru meeldib Solarises, Baltas mitte nii väga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täpselt sama negatiivsed kogemused Baojaama osas, ei oska need inimesed suhelda, ei oska…

Mina lähenesin nende letile keskelt, aga mulle öeldi, et “tellida saab külje pealt”. No jumal küll, asi nüüd, kus see ainuke klient sul seisab, vahemaa pole ju nii suur, et sa ei kuule kassaaparaadi juurde. Läksin siis küljele seisma, nagu kuulekas kutsikas, sealt oli jällegi seinal olev toidulist halvemini näha, pidi viltu kõõritama, et mis me nüüd valime… Aga noh, peaasi, et teenindajal väga mugav oleks! Me ei ole tahtnud neid rohkem tülitama minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on tore vabandus, aga täiesti kliendivaenulik. Ma saan aru, et turvareeglid peavad olema ranged sularahaga tegelevas pangakontoris või valuutavahetuse kontoris, a’la enne kui turvamehel pole relv laetud siis uksi ei avata, aga kiirtoidu putkas on see räme ülepingutamine. isegi pangakontoris võiks normaalse teeninduse taseme huvides kassasüsteem hakata tööle 15 minutit enne ametlikku aega ja lõpetada töö mitte varem kui 15min peale ametlikku aega. Sest on ikka äärmiselt nõme klient lihtsalt minema saata, põhjendades “computer says “no””. Kas kassa sulgub kell 22:15 või 22:00, see 15 minutit ei mängi turvalisuse seisukohalt mingit rolli.

Eks tegelikult kliendi teenindamisest keeldumise põhjus oli see, et teenindajateks on võetud tööle inimesed, kellele see töö ei meeldi või kes seda tööd ei soovi teha. Isegi kui kassas on mingi mõttetu kellaaja piirang oleks normaalne teenindaja võtnud tellimuse ja pannud wrapi küpsema, ja toksinud kassasse selle ostu siis kui kell kukub. Klienti ei pea jätma ootele mingi tobeda reegli pärast.

Lisaks võiks igal firmal olla talitluspidevuse säilimiseks protsess olukorraks, kus kassasüsteem ei tööta, näiteks seepärast, et on kokku jooksnud, rikkis, või andmeside katkestus (seda kõike ikka juhtub). Ehk siis kuskil leti all peaks olema ruuduline kaustik, pastakas ja kalkulaator ning aku pealt toimiv pangaterminal.

Ühes Reval Cafes (mitte Balti jaama turu oma) öeldi mulle 13:01 (vms), et kassa ei luba peale 13:00 enam hommikusööki müüa – sama range reegel kui toidupoes alkoholiga. Aga ma olin tulnud õigeks ajaks, kuid pidin 10 minutit passima järjekorras. Normaalne firma teenindab ära kõik järjekorras olevad kliendid, ka siis kui järjekord on 2 tundi pikk, kui just seadus ei keela seda teha (nt. alkoholimüük). Teenindajatele tuleks lisatöö eest maksta muidugi kompensatsioon (aga tundes natuke meie putkanduse omanikke, siis nad ei raatsi seda teha, odavam lasta käskida kliendil minema minna).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ootepaviljoni nurgal olevas Poke Bowlis on tõesti hea lõhega kauss, aga kana oma see-eest ei meeldinud üldse. See oli üle kallatud mingi väga imeliku maitsega kastmega, mis kogu söögi minu jaoks ära rikkus 🙁 Neil oli mõnusas laias kausis, Tokumaru peaks õppust võtma – selle seest oli igati mugav süüa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jaa, ise mõtlesin praegu sama, et kui mind tol hommikul oleks tahetud Baojaamas teenindada, siis oleks vabalt saanud ju teha nii, et võtta tellimus, panna toit küpsema, sest see võtab niikuinii ju paar minutit aega. Ja kui siis kell 11 kukub, saaks tellimuse kassast läbi lüüa. (Kui neil on selline süsteem, mis enne ligi ei lase.) Aga kuna ka varem olen seal ebasõbraliku teeninduse osaliseks saanud ja siin teistelgi sama kogemus, siis pigem kaldun arvama, et nad lihtsalt ei viitsinud mind teeninda.

Mõni ettevõte on tegelikult ju sellisest tõredast teenindusest lausa oma kaubamärgi teinud – Balta lähistel on Burger Box, kus alati sinatatakse ja Facebookis on neil ka päris teravad vastused kommentaaridele. Samas see on kuidagi naljakas ja minu meelest hea huumori piiridesse jääv, nii et Burger Boxi lähen ikka ja jälle tagasi. Kui Baojaam püüab ka sellist stiili teenindust rakendada, siis paistab, et neil ei tule see välja, sest mina pole ainus, kes siin teemas teeninduse üle kurdab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jaa, ise mõtlesin praegu sama, et kui mind tol hommikul oleks tahetud Baojaamas teenindada, siis oleks vabalt saanud ju teha nii, et võtta tellimus, panna toit küpsema, sest see võtab niikuinii ju paar minutit aega. Ja kui siis kell 11 kukub, saaks tellimuse kassast läbi lüüa. (Kui neil on selline süsteem, mis enne ligi ei lase.) Aga kuna ka varem olen seal ebasõbraliku teeninduse osaliseks saanud ja siin teistelgi sama kogemus, siis pigem kaldun arvama, et nad lihtsalt ei viitsinud mind teeninda.

Mõni ettevõte on tegelikult ju sellisest tõredast teenindusest lausa oma kaubamärgi teinud – Balta lähistel on Burger Box, kus alati sinatatakse ja Facebookis on neil ka päris teravad vastused kommentaaridele. Samas see on kuidagi naljakas ja minu meelest hea huumori piiridesse jääv, nii et Burger Boxi lähen ikka ja jälle tagasi. Kui Baojaam püüab ka sellist stiili teenindust rakendada, siis paistab, et neil ei tule see välja, sest mina pole ainus, kes siin teemas teeninduse üle kurdab.

Burger Box võis seda endale lubada siis kui neil veel toit süüa sündis. Varsti on see putka kinni. Sama teed läks nende omanike Noodle Box. Inimesed andsid andeks, kuniks toidu tase ületas lugupidamatu ja halva teeninduse. Nii kui menüü muutus, läks asi pankrotti ja ei päästnud enam see ka, et hinnad qlla lasti

Please wait...
Postitas:
Kägu

Burger Boxi kvaliteet on alla käinud? Ma pole sinna pikalt sattunud, nii et sellest oleks küll kahju. Nende Pulled Pork burger ja kimchi friikad olid väga head varem. Praegu selle vürtsika burksi peale mõtlemine ajas sellise isu peale…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vegmachine ja Baojaam. Toidud mõlemas head, esimeses ka super teenindus, teises vahel jätab soovida. Tokumaru meeldib Solarises, Baltas mitte nii väga.

Vegmachine on super jah, iga kord, kui pealinna satun, käin nende juures läbi. Neil suvel oli mingi selline jama, et hommikul sai ainult ühte toitu, loodetavasti lõpetavad selle ära, nii hea oli rongiga Tallinnasse jõudes seal söömas käia.

Please wait...
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Balti Jaama turu toidutänava parimad ja halvimad elamused