Esileht Ajaviite- ja muud jutud Balti kett 30

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Balti kett 30

Postitas:
Kägu

Kas seisite ketis ja mäletate ka asukohta? Ise sain samal päeval 11 ja on hästi meeles nii päev kui ka koht, kus seistud sai.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olin siis 5 kuu ja 20 päevane beebi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olin siis 13a. Kohta ikka mäletan, kus seisime, aga täpsemaid detaile eriti mitte.. Mul on üldse mälu kuidagi kehv. Meie kolhoosi rahvas oli Mudistes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kes seda maanteel seismise täpset kohta teab. Nii 30 m täpsusega ehk

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina mäletsn, et käisin enda vanatädi ja õega ja imelik nõelda, aga ma olin 3,5 aastane siis alles, aga on meeles. Mittemuidugi üksikasjalikult, aga ikkagi mäletan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olin viiene.
Täpset kohta nimetada ei oskaks, aga pilt on silme ees: selline teeäär oli, kus kasvasid kohe taga männipuud, oli nagu selline kõrvaltee hargnemise koht maantee ääres ja seal kõrvalteel seisis männi all kellegi roostepunane auto, uksed lahti, ja raadiost (või makist?) kostis Ivo Linna häälega laulja mingi laul. Mu vanaema ja vanaisa seisisd juba ketis, kui meie ema, isa ja õega kohale jõudsime, vanaisa võttis mu käe otsa ja käskis mul teise käe ühele võõrale paksu punase habemega onule anda, mida ma kartsin teha, nihverdasin end vanaema ja vanaisa vahele hoopis.
Mäletan päikesepaistet, männitüvesid, tolmust teed ja eelkõige seda imestust, et mu muidu pigem vaiksed ema ja isa lobisesid rõõmsalt mulle täiesti võhivõõraste inimestega. Kõik olid elevil, rõõmsad ja üksteise suhtes ebaharilikult sõbralikud, möödujad lehvitasid ja vehkisid lippudega.

Järgmine mälupilt on sama päeva õhtust: mängisin oma maja ees muruplatsil, oli juba hiline õhtu, päike oli maja taha vajunud ja varjud pikad. Kohe kõrval oli tänav. Mäletan tunnet, et tahaks seda erilist pidupäevameeleolu alles hoida, misjaoks lehvitasin kõigile möödasõitvatele autodele. Päris paljud lehvitasid vastu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olime kuskil Mäo ristist edasi Tartu poole, koos vanematega ja õe perega, kahjuks meie kohal inimesi nappis ja käest kinni eriti ei ulatunud. Olin siis 19-aastane, töölt saime vabaks, kuna ülemus kihutas ka kogu perega Balti ketti. Väga ülev ja uhke tunne oli, autod sõitsid mööda ja tuututasid, lehvitasime ise ka vastu. Tagasi sõitsime hästi aeglaselt ning isa keeras kuhugi kõrval teele, et jõudsime hoopis tuttavate juurde, tegime seal aja parajaks.
Käisin ka öölaulupidudel ja mäletan, et tutvusin ühe poisiga, rääkisime terve öö õhinal eesti iseseisvumisest, et kui ta mu koju saatis – siis alles ukse juures küsis mu nime. Kohtusime veel mõned korrad ja sinna paika see jäigi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olime kuskil Mäo ristist edasi Tartu poole,

Kas ma tean valesti, aga minu meelest Balti kett ei läinud mööda Tartu maanteed, vaid seda vana Viljandi maanteed mööda? Igatahes meie alevi inimestele määratud koht asus kusagil Käru lähedal, Rapla ja Türi vahel. Sinna me ei jõudnudki, Türil olid teed täiesti umbes ja õige aeg hakkas kätte jõudma. Buss peeti kinni ja võtsime sealsamas kusagil Türi juures kätest kinni. Loodan, et meie pärast sinna Käru kanti tühja auku ei jäänud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Võin eksida, mäletan, et sõitsime Paide kanti ja kuskil seal olime. Millegipärast jäi meelde Mäo ristist oli jutt, ei ole selle kandi inimene.

Please wait...
Postitas:
Tõutäkk

Mina mäletan paari meetri täpsusega kohta,kus seisin ja kellega seisin. Teeks keegi kaardirakenduse siis saaks ka ära märkida. https://www.google.com/maps/dir//59.0809832,24.8013304/@59.0811209,24.8016998,439m/data=!3m1!1e3!4m2!4m1!3e0

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olin kaheksane. Seisime ema ja isaga Türil söökla vastas. Seda ei mäleta, kas me suure lipu ka kaasa võtsime, aga mäletan, et olid väike sinimustvalge ja Rahvarinde lipp. Seda sinimustvalget sai nii hoolega lehvitatud, et lõpuks see rebenes sulatatud õmblusest.
Mitmel inimesel oli raadio kaasas. Laule lauldi kaasa. Mina ka – sõnad olid ju peas. Uhkelt ja kõvasti. Kuni keegi mu lähedal kommenteeris: „See võiks vähe vaiksemalt laulda, ajab viisi segi.“
Jah, ega mul viisipidamisega eriti kiita olnud tõesti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olin kuuene. Seisime isa ja õega Türi lähedal, suhteliselt sealsamas kus Balti keti mälestusmärk on. Ema oli beebiga kodus.
Mäletan sellest päevast vähe. Ainult seda kui paluti kätest kinni võtta, ühel pool oli osa ja teisel mingi võõras tädi. Sellel hetkel asja pidulikkusest niiväga aru ei saanud, see teadmine tuli hiljem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kõige eredam mälestus on sellest, kuidas me pärast keti lõppu teosammul kodu poole sõitsime ja isa jagas kaasavõetud võileibu vastutuleva autoga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sõitsime naabrite Mossega Tallinnast kuhugi Rapla lähistele. Meil on sellest 8mm filmijäädvustus. Olin 14.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen siiani vanemate peale solvunud, et nad ise läksid Balti ketti ja meid õega jätsid vanaema juurde. Mina olin siis 11.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igatahes meie alevi inimestele määratud koht asus kusagil Käru lähedal, Rapla ja Türi vahel. Sinna me ei jõudnudki, Türil olid teed täiesti umbes ja õige aeg hakkas kätte jõudma. Buss peeti kinni ja võtsime sealsamas kusagil Türi juures kätest kinni. Loodan, et meie pärast sinna Käru kanti tühja auku ei jäänud.

Meie buss (ja hulk teisi busse) ei jõudnudki õigeks ajaks kohale. Ma ei tea, kus me seisma pidime, aga olime hirmsas ummikus ja lõpuks jõudsime Türile. Seal pidi vist mingi üritus ka pärast olema? Võib-olla mäletan valesti, aga igatahes kui me kohale jõudsime oli juba pime ja kõik läbi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina käisin koos töökaaslastega, jätsime autod kuhugi eemale, müttasime üle aasade ja seisime Viljandi mnt-l

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei käinud, aga see päev on meeles küll. Mängisime teiste lastega, enamus olid vene lapsed, luurekat ja olime arvamusel, et kui palju on lolle kes selles jamas osalesid või seda telekast vaatasid. Jooksime majadest mööda ja esimese korruse akendest kus oli kuulda või näha telepilti, mööda joostes karjusime “böö”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina olen see, kes arvas, et me Mäo kandis olime, selgus hoopis Raplamaal ja Käru (?) kandis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma olin ka Türil ketis (10 aastane), kohe Tallinna poolse sissesõidu juures, Türilt läks kett edasi Viljandi poole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olin 10-aastane. Ema töökohast läks mikrobuss kuskile linnast välja. Täpset asukohta ei tea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olin 11-kuune ja ema rääkis, et tegime vanaemaga ja vennaga ise toas Balti ketti 😀 vanemad käisid ketis kuskil Viljandi ligidal

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu ema tahtis väga minna. Mäletan, et ema seisis esikus ja ütles isale, et lähme. Me õega olime juba nii elevil. Siis aga isa ütles, et kuskile ta ei lähe, kõik kes seal osalevad, viiakse Siberisse.
Ja jäigi minemata. Seda ma ei mäleta, miks siis ema meiega ei läinud, kas tal polnud tol hetkel enda autot või ei tahtnud lihtsalt ainult lastega minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lõpetasin sellel aastal just keskkooli ja matkasime sõpradega mööda maad telkidega ringi. Praegu on kahju, et ma ei pidanud seda nii oluliseks, et ketti seisma minna. Minu vanemad ja vennad käissid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

olin keti alguskohas Toompea ees. seal oli muidugi nii palju rahvast, et ketti nagu otseselt teha ei saanudki, lihtsalt hoiti käest kinni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

jah, mina ka olin toompeal, mälu järgi lossiplatsil, nüüd piltide pealt vaatan, et ehk hoopis kõrgemal, pika hermanni kõrval. ei mäleta enam nii täpselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil läks kodutänava alguse juurest läbi. Seisime seal koos küllatulnud sugulastega. Seega polnud kuhugi kaugele vaja minna. 19 olin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olime kuskil Mäo ristist edasi Tartu poole,

Kas ma tean valesti, aga minu meelest Balti kett ei läinud mööda Tartu maanteed, vaid seda vana Viljandi maanteed mööda? Igatahes meie alevi inimestele määratud koht asus kusagil Käru lähedal, Rapla ja Türi vahel. Sinna me ei jõudnudki, Türil olid teed täiesti umbes ja õige aeg hakkas kätte jõudma. Buss peeti kinni ja võtsime sealsamas kusagil Türi juures kätest kinni. Loodan, et meie pärast sinna Käru kanti tühja auku ei jäänud.

Meie olime oma perega Käru kandis, auku ei jäänud, kuigi alguses kippus hõredaks jääma, inimesi voolas õigel ajal juurde.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meenus Balti ketiga veel üks seik. Kui kohale jõudsime, siis esimesena hüppas bussist maha üks koolidirektor, rullis sinimustvalge lahti ja hakkas kõiki kamandama, kes kuhu seisma peab. Mille peale üks lõuapoolik ütles, et see oli punalipuga vehkimas esimene ja nüüd vehib samamoodi esimesena sinimustvalgega. Aga tolle direktori kohta see käis täpselt. Olin ka tema kooli õpilane ja ta tõesti ei olnud selline, et ameti tõttu lihtsalt parteipilet taskus. Oli ikka ehtne kommunist ja igasugused naljad nõukogude võimu ja riigi kohta surus karmilt maha. Olin tunnistajaks, kui ta astus klassi ja sattus kuulma, kui üks poiss rääkis teistele anekdooti. Enam ei mäleta, mis teema oli. Aga oli midagi umbes taolist, et anekdoot käis toidupuuduse ja järjekordade kohta. Direktor ütles selle peale umbes nii, et kas sa oled näljas siis või? Midagi taolist. Ja selliseid seiku oli veel, mitte see üks. Tean näiteks, et ta konkreetselt luuras jõulude ajal kiriku ümber, et kes lähevad.
Kas teie teate ka selliseid, kes 1980te lõpus imekiiresti värvi vahetasid?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olin 16. Klassikaaslasel oli sel päeval sünnipäev ja tema juurest otse läksimegi ketti seisma. Olime Viljandis Riia mnt Männimäelt väljasõidu juures suure kurvi peal.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Balti kett 30