Esileht Ajaviite- ja muud jutud Balti kett 30

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: Balti kett 30

Postitas:
Kägu

Olin 7-aastane ja asukoht oli vist kuskil Saku ligidal (sealtkandi sugulased olid meiega koos), Tallinn-Rapla-Türi maanteel. Hommikul hakkasime sinnapoole minema, sadas vihma ja sain läbimärjaks.

Mäletan, et seisime maanteel, oli palju inimesi ja sai käest kinni hoitud. Ega ma päris täpselt nendest põhjustest, miks seda korraldati, sel ajal aru ei saanudki. Lapse jaoks oli lihtsalt põnev midagi teha, täiskasvanud olid elevil ja eks see nakkas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin enamik minust tublisti nooremad. Mina käisin oma ema ja isa ja oma kahe väikese lapsega. Seisime Rapla lähistel.

Mäletan seda ülevat tunnet ja kuidas Savisaar helikopteriga üle sõitis. Algul viibutati rusikat, et vene kopter, raisk. Aga kui saime teada, et omad, Savisaar sõidab, siis kõik vehkisid ja lehvitasid talle vastu.

Hiljem olen kõiges pettunud. Balti keti meeleolu purunes olupoliitikas õige varsti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olin 7 ja käisin ema, vanaema ja naabritega, Viljandis.
Mäletan, et oli uhke tunne küll olla keti üks lüli, aga mäletan ka süütunnet, kuna seistes hakkas hirmus külm ja tahtsin koju, aga siiski vapralt kannatasin ja arutlesin omaette, kas nüüd Eesti ei saa vabaks, kui ma koju lähen? Pidasin ikkagi niikaua vastu, kui täiskasvanud otsustasid koju hakata minema ja olin jube uhke, et minu poolt on nüüd küll kõik tehtud, et vabadus tuleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olin 9 ja mäletan sellest mingeid seikasid..olime Tõdva poe juures.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teismeline olin. Mäletan, et seisime raudtee ülesõidukoha juures ja täiesti tühi pikk reisirong sõitis mööda. Siis on meeles kojusõit, autotulede rivi. Nüüd on see peale suuri üritusi tavaline, aga siis mitte.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olime kuskil Mäo ristist edasi Tartu poole,

Kas ma tean valesti, aga minu meelest Balti kett ei läinud mööda Tartu maanteed, vaid seda vana Viljandi maanteed mööda? Igatahes meie alevi inimestele määratud koht asus kusagil Käru lähedal, Rapla ja Türi vahel. Sinna me ei jõudnudki, Türil olid teed täiesti umbes ja õige aeg hakkas kätte jõudma. Buss peeti kinni ja võtsime sealsamas kusagil Türi juures kätest kinni. Loodan, et meie pärast sinna Käru kanti tühja auku ei jäänud.

Jah, mööda Rapla ja Viljandi maanteed läks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma osalesin päris kindlasti, aga kus ma Tallinnas olin seal, ma ei mäleta. Vabaduse väljakult me kõndisime kuskile, äkki ol Kaarli kiriku juures?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuskil nagu nägin filmilõiku, mis Kaarli juures tehtud. Vaata üle. Linnas on suurem tõenäosus, et jäid kuhugi pildile või filmile.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sõitsime naabrite Mossega Tallinnast kuhugi Rapla lähistele. Meil on sellest 8mm filmijäädvustus. Olin 14.

Kas te seda jäädvustust olete ka kuhugi pakkunud? Mõnele arhiivile või ajaloolasele? Palun tehke seda.

Please wait...
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Balti kett 30