Esileht Kodunurk banaan

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: banaan

Postitas:
Kägu

mida teha pea 2 kg banaanidega?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA ja kuna ei mu läpakas ega telefon ei luba normaalselt teemat algatada ega ka kirjalahtrisse kirjutada, siis lisan, et tahaks neid koju sattunud banaane kuidagi ära kasutada, süüa ei jõua, enne lähevad pahaks. Kunagi olen teinud banaanipannkooke, aga need meile eriti ei maitsenud.
Mida teie banaanidega teete?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küpsetatud banaan jäätisega, banaani-kodujuustukook, smuuti, banaaniga puder, banaanileib.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osta pakk külmutatud mustikaid ja keeda moosi, väga hea moos tuleb.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pane sügavkülma ja kasuta vähehaaval.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju see 2kg banaane on? 10 tk või rohkem? Ma sööks ära, smuutit võiks ka teha. Muffinite või keeksi sisse riivituna. Kõige lihtsam on vist jah ära tükeldada ja sügavkülma panna.

Kui see koju sattunud banaan juba saabudes pruun ei olnud, siis nad seisavad ka üsna mitu päeva ikka.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tavaliselt ei viitsi ekstra küpsetada – niisama ära süüa on kergem 😀

Piimakokteil banaaniga. Kergelt soojas ahjus kuivatatud banaanilaastud, vist võiks ahju ust aegaajalt lahti teha, et niiskus välja pääseks ja banaaniviil paremini kuivaks.

Banaanikoored saab nt jääkappi panna ja kevadel banaanikooreleotist taimeväetiseks teha 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

[quote quote=3965182]Palju see 2kg banaane on? 10 tk või rohkem? Ma sööks ära, smuutit võiks ka teha.[/quote]

Peale seda, kui lapsed olid end neist täis puginud ja meie, vanakesed,  smuutit teinud, jäigi üle ca 2 kg, 8 banaani. Praadisin täna võis 4 banaani  ära, maitsestasin fariinsuhkru, sidrunimahla ja mõned ka kaneeliga, serveerisin kuumalt jäätisega. Ei jõudnud ka nii  kõiki ära süüa. Ilmselt siis ülejäänud tõesti tükeldan ja külmutan tulevaste smuutide tarbeks. Aga banaanileiva soovitus oli ka tänuväärne, guugeldasin ja kavatsen seda keeksi millalgi kindlasti küpsetada.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Banaanikoored saab nt jääkappi panna ja kevadel banaanikooreleotist taimeväetiseks teha ????

Nii palju ruumi mul sügavkülmas pole. Aga lähevad kompostrisse ja väetis saab neist kunagi mingil moel tõesti 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sügavkülma ja hiljem smuuti/kokteili sisse.

Küpsetad mingi koogi.

Teed tavalisi pannkooke ja kasutad banaani moosi asemel (purustad kahvliga või tükeldas noaga)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2 kg banaani on ju mingi 8 tk. See on suur kogus või? Söön paari päevaga ära, mis nendega ikka teha muud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pista sügavkülma, saab hiljem ära kasutada kas smuutide sisse või banaanijäätiseks (lihtsalt lased natuke sulanud banaanitükid belenderis “jäätiseks”, jumala hea kreemjas on). On veel banaanikeeks: https://mariliisilover.com/2011/04/banaanikeeks/

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis järgmine teema on? Lasin kraanist klaasitäie vett, aga ei jõudnud kõike ära juua – mida ülejäägiga teha?

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma teen sügavkülma smuutisegud valmis. Külmutatud banaanid ka, täitsa okeid on olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui mul on banaanid hästi küpseks läinud, siis ma teen tavaliselt banaanikeeksi, no sinna läheb kaks tükki. Aga kui on veel üle, siis lähevad sügavkülma, teinekord saab kasutada kas samamoodi keeksi tegemiseks või siis mingi jäätisekokteili/smuuti sisse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2 kg banaani on ju mingi 8 tk. See on suur kogus või? Söön paari päevaga ära, mis nendega ikka teha muud.

Mu jaoks oleks 8 banaani ikka väga suur kogus. Ei suuda paari päevaga neid ära süüa, tahaks ikka muud toitu ka makku mahutada. Maksimaalselt kuluks mul 1 banaan 10 päeva jooksul, seda ka vaid soolase toidu hulka. Niisama söömiseks ei osta kunagi.

Mis järgmine teema on? Lasin kraanist klaasitäie vett, aga ei jõudnud kõike ära juua – mida ülejäägiga teha?

Su meelest ei või kodunurgas ühtki retseptisoovitust ega kogemust küsida? Ma arvan, et on väga hea, kui küsitakse ja vastatakse.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ka sügavkülma lõiganud ja hiljem smuutidesse kasutanud, kui äkki tuleb lapsel isu ja avastad, et banaani kodus pole või ei viitsi poodi minna. Banaan on meil kodus smuutide põhikompoment. Seda läheb alati vähemalt pool kogusest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis järgmine teema on? Lasin kraanist klaasitäie vett, aga ei jõudnud kõike ära juua – mida ülejäägiga teha?

Sügavkülma panna, mis muud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praadisin täna võis 4 banaani  ära, maitsestasin fariinsuhkru, sidrunimahla ja mõned ka kaneeliga, serveerisin kuumalt jäätisega.

Ma teen paksu taina ja praen selliselt banaane. Kuu rohkem viitsin möllida, siis lasen ks karamellikastmest läbi ja vanilje jäätis kõrvale. See muidugi hammaste surm – külm ja kuum korraga, a vahel võib.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pista sügavkülma, saab hiljem ära kasutada kas smuutide sisse või banaanijäätiseks (lihtsalt lased natuke sulanud banaanitükid belenderis “jäätiseks”, jumala hea kreemjas on). On veel banaanikeeks: https://mariliisilover.com/2011/04/banaanikeeks/

See on võrratu jäätis. Poleks iial uskunud, kui poleks  ise proovinud. Aga meeles peab pidama, et ENNE külmutad ja siis saumikserdad, mitte vastupidi. Muidu tuleb lihtsalt banaanipüree.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2 kg banaani on ju mingi 8 tk. See on suur kogus või? Söön paari päevaga ära, mis nendega ikka teha muud.

Mu jaoks oleks 8 banaani ikka väga suur kogus. Ei suuda paari päevaga neid ära süüa, tahaks ikka muud toitu ka makku mahutada. Maksimaalselt kuluks mul 1 banaan 10 päeva jooksul, seda ka vaid soolase toidu hulka. Niisama söömiseks ei osta kunagi.

Mis järgmine teema on? Lasin kraanist klaasitäie vett, aga ei jõudnud kõike ära juua – mida ülejäägiga teha?

Su meelest ei või kodunurgas ühtki retseptisoovitust ega kogemust küsida? Ma arvan, et on väga hea, kui küsitakse ja vastatakse.

Kui ise banaane ei osta, siis ei tekigi sellist muret, et 2 kilo hakkab hukka minema. Kui keegi teine need sulle tarib, siis teed suu lahti ja ütled, et viigu minema, sa ei tarbi. Kui ikka vägisi topib, siis viskad minema. Banaani kilo maksab mingeid sente ainult, ei ole maailma lõpp ju.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ise banaane ei osta, siis ei tekigi sellist muret, et 2 kilo hakkab hukka minema. Kui keegi teine need sulle tarib, siis teed suu lahti ja ütled, et viigu minema, sa ei tarbi. Kui ikka vägisi topib, siis viskad minema. Banaani kilo maksab mingeid sente ainult, ei ole maailma lõpp ju.

Vahet pole, palju maksab, väga nõme on korralikku toidukraami ära visata.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ise banaane ei osta, siis ei tekigi sellist muret, et 2 kilo hakkab hukka minema. Kui keegi teine need sulle tarib, siis teed suu lahti ja ütled, et viigu minema, sa ei tarbi. Kui ikka vägisi topib, siis viskad minema. Banaani kilo maksab mingeid sente ainult, ei ole maailma lõpp ju.

Vahet pole, palju maksab, väga nõme on korralikku toidukraami ära visata.

Vastu tahtmist omale sisse ajamine on kuidagi toredam?

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahustan väikse paki vahukoort, segan sinna hulka vanilje torukohupiima ja 2-3 saumikseriga püreestatud banaani. Meie pere lemmik magustoit.

Viilitatud banaani panen sügavkülma. Välja võttes lasen natuke sulada ja püreestan saumikseriga koheva vahu. Mõnikord lisan veel sügavkülmast erinevaid marju. Nii saab igakord erineva maitsega mõnusa jäätise. Selle peab kohe ära sööma, hakjab suht ruttu sulama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Banaanipudingut saab teha, kuigi ka sinna eriti palju neid ei lähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ukrainas inimesed nälgivad, aga siin soovitatakse korralik toit ära  visata. Vitsaväärt!   Mina paneks ka sügvkülma.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis järgmine teema on? Lasin kraanist klaasitäie vett, aga ei jõudnud kõike ära juua – mida ülejäägiga teha?

Sügavkülma panna, mis muud.

Nali naljaks, aga just üleeile õpetasin oma lapselast täpselt samal teemal – kui lasid kraanist kruusitäie vett ja kõike ära ei joo, siis ära vala lihtsalt valamust alla, pane koerte-kasside joogikaussi. Nii et vast tema ei tule 15 aasta pärast PKst küsima, mida ülejäänuga teha.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Kodunurk banaan