Esileht Ajaviite- ja muud jutud Banaani pesemine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 102 )

Teema: Banaani pesemine

Postitas:
Kägu

Kas teie pesete banaane enne koorimist?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Banaani pesemine

Miks? Ega ma koort ei söö.

Please wait...
Postitas:
Mutsamamma

kui panen banaani puuviljavaagnasse koos teiste, mittekooritavate puuviljadega, siis loputan üle küll. muidu mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks? Ega ma koort ei söö.[/tsitaat]Raadios just räägiti, et peab, et pestitsiidid ja bakterid.
Aga kui ma banaani ära pesen ja asetan puuviljavaagnale, kui kaua ta seal pestuna säilib?

Please wait...
Postitas:
Kägu

nagu muidki puuvilju – nii kuuma veega kui võimalik tuleks pesta, kui viitsid, siis ka seebiga. aga ainult vahetult enne söömist, sest nad ei seisa muidu, tõmbuvad mustaks – puuviljavaagnale teiste sekka neid seega panna ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pesen.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, minu jaoks on elementaarne kõikide puuviljade pesemine.
Aga puuvilja pesen alati vahetult enne sööma hakkamist, sest vaagnale pestud puuviljad ei seisa.

Mandariini ja apelsini koort ka ei sööda. Ometigi peaks neid hoolikalt pesema, kuna koorimise käigus puutuvad näpud kokku musta koorega ja hljema suhu pistetava viljalihaga.
Nii naljakas, et mõne inimese jaoks on see mõttekäik nii keeruline, et ise ei suuda selle peale tulla.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Loomulikult pesen.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loomulikult ei pese.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

pesen

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Loomulikult pesen peale koorimist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hakkasin siis pesema kui lapsele banaani hakkasin andma. Enne ei pesnud.
Nüüd kui laps enam banaani ei söö (ei maitse) pesen ikka, nüüd on imelik süüa ilma pesemata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pesen ja panen koos teiste puuviljadega vaagnale, ei muretse, et hukka läheks – meil süüakse päevas õunu, pirne, banaane, apelsine jm ikka kilode kaupa, riknema ei jõua midagi hakata, pigem jääb puudu. Iga päev vehin suurte kottidega poest koju ja järgmine hommik jälle köögis tuuga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pesen. Ma pesen arbuusi ka, need on eriti mustad. See on lamba mõttekäik, et ega ma koort ei söö, mis tast pesta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

varem ei pesnud, aga viimastel aastatel olen hakanud ka mandariine ja banaane pesema. ülejäänuid olen alati pesnud.
samas on huvitav see, et näiteks rosinaid pesen ma alati enne söömist, kuid pähklite, päevalilleseemnete jms pesemiseni pole veel jõudnud. samas on need ju ühtviisi käideldud

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on lapsepõlvest tekkinud täielik kiiks puuviljade ülepesemise koha pealt. Mu ema oli täielik friik, kes nühkis arbuusi pool tundi harja ja igasugu puhastusvahenditega. Viinamarjade maitset ma lapsepõlvest ei tea, kuna need pesti üle keeva veega-igasugune värv ja maitse kadusid.
Nüüd siis ise jah pesen puuvilju ikka aga normaalsuse piirides ja vahetult enne söömist. Banaane ei pese, samuti ka kiivisid ja mandariine ka ei pese. Huvitaval kombel on minu lapsed palju tervemad kui meie vennaga lapsena olime. Ei ole see liigne bakterikartus tervisele alati kõige kasulikum.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Jah, minu jaoks on elementaarne kõikide puuviljade pesemine.
Aga puuvilja pesen alati vahetult enne sööma hakkamist, sest vaagnale pestud puuviljad ei seisa.

Mandariini ja apelsini koort ka ei sööda. Ometigi peaks neid hoolikalt pesema, kuna koorimise käigus puutuvad näpud kokku musta koorega ja hljema suhu pistetava viljalihaga.
Nii naljakas, et mõne inimese jaoks on see mõttekäik nii keeruline, et ise ei suuda selle peale tulla.[/tsitaat] mitte paha pärast, aga kas sa pesed ka näiteks juustupaki enne ära kui selle avad? pakki katsudes lähevad ju ka käed mustaks ja pärast katsud nende samade näppudega juustu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
mitte paha pärast, aga kas sa pesed ka näiteks juustupaki enne ära kui selle avad? pakki katsudes lähevad ju ka käed mustaks ja pärast katsud nende samade näppudega juustu.[/tsitaat]lol!! juustupakki ei ole ju pestitsiidiega töödeldud. 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

lol!! juustupakki ei ole ju pestitsiidiega töödeldud. :D[/tsitaat] inimene, keda tsiteerisin, ei rääkinujd midagi pestitsiididest, vaid mustusest. ma arvan, et juustupakk võib olla mustem kui puuviljad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuuma veega pole küll soovitav pesta, kuskilt lugesin, et siis igasugu mürgid imenduvad just paremini puuviljadesse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mul on lapsepõlvest tekkinud täielik kiiks puuviljade ülepesemise koha pealt. Mu ema oli täielik friik, kes nühkis arbuusi pool tundi harja ja igasugu puhastusvahenditega. Viinamarjade maitset ma lapsepõlvest ei tea, kuna need pesti üle keeva veega-igasugune värv ja maitse kadusid.
Nüüd siis ise jah pesen puuvilju ikka aga normaalsuse piirides ja vahetult enne söömist. Banaane ei pese, samuti ka kiivisid ja mandariine ka ei pese. Huvitaval kombel on minu lapsed palju tervemad kui meie vennaga lapsena olime. Ei ole see liigne bakterikartus tervisele alati kõige kasulikum.[/tsitaat]Huvitav, millised lapse jaoks kasulikud bakterid seal mandariinikoorel küll olla võiks? Pestitsiidid? Kemikaalide jäägid pluss muu korjamise ja transpordiga peale sattunud mustus? Linnukaka?
Mina, kes ma oma kodus alati kõiki puuvilju pesen ja seda ka oma lastele olen õpetanud võin kinnitada, et mul on ka lapsed, kes on haiged heal juhul ehk kord aastas. Igasuguseid kõhuhädasid ja allergiaid (mis võivad kaasneda pesemata puuviljade söömisest) pole juttugi.
Samas, olen täheldanud töö juures, et need, kes ei pese ei puuvilju ega armasta ka peale vetsuskäiku käsi pesta on alailma nn. kõhuviiruste ja -hädadega kodus pikali maas.

See asi muidugi ka, et mustus ja keemia, mis puuviljade koorel pesitsevad ei pruugigi kohe, söömisejärgselt haigeks teha. Ma usun, et sellel võib olla ka nn. pikaajaline mõju ehk näiteks aastate pärast on organismi kogunenud meeletu hulk mürke, millega keha peab võitlema. Ehk siis teisisõnu, võib sellistel asjadel ka vaikne, pikaajaline laastav mõju olla ning halb ei pruugi avalduda sugugi koheselt. Miks teha oma lapsele niimoodi?
Lihtsalt ei kujuta ette, kui laisk see inimene peab olema, kes ei viitsi seda väikest liigutust teha, et puuvili ära pesta?

Please wait...
Postitas:
Kägu

mitte paha pärast, aga kas sa pesed ka näiteks juustupaki enne ära kui selle avad? pakki katsudes lähevad ju ka käed mustaks ja pärast katsud nende samade näppudega juustu.[/tsitaat]Veel üks lammas, kes pakendeid ei söö.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mitte paha pärast, aga kas sa pesed ka näiteks juustupaki enne ära kui selle avad? pakki katsudes lähevad ju ka käed mustaks ja pärast katsud nende samade näppudega juustu.[/tsitaat]Juustupakki ma ära ei pese, aga kui juustupaki avanud olen, siis peale paki avamist ja vahetult enne juustu puudutamist ja välja võtmist lobistan küll käed ära. Täpselt sama teen peale mistahes pakendi puudutamist, mis on kuskil poeletil vedelenud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina, kes ma oma kodus alati kõiki puuvilju pesen ja seda ka oma lastele olen õpetanud võin kinnitada, et mul on ka lapsed, kes on haiged heal juhul ehk kord aastas. Igasuguseid kõhuhädasid ja allergiaid (mis võivad kaasneda pesemata puuviljade söömisest) pole juttugi.
Samas, olen täheldanud töö juures, et need, kes ei pese ei puuvilju ega armasta ka peale vetsuskäiku käsi pesta on alailma nn. kõhuviiruste ja -hädadega kodus pikali maas.
[/tsitaat]
Mina pesen ka kõik ära ja sageli pesen ära ka poest ostetud piimapaki, juustu-ja vorstipaki, konservikarbid jne.., aga no kõhuviirused on vaatamata mu hullusele sagedased külalised, tundub, et lapsed rabavad kõik viirused kaasa, mis kuskil jagatakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav, millised lapse jaoks kasulikud bakterid seal mandariinikoorel küll olla võiks? Pestitsiidid? Kemikaalide jäägid pluss muu korjamise ja transpordiga peale sattunud mustus? Linnukaka?

See asi muidugi ka, et mustus ja keemia, mis puuviljade koorel pesitsevad ei pruugigi kohe, söömisejärgselt haigeks teha. Ma usun, et sellel võib olla ka nn. pikaajaline mõju ehk näiteks aastate pärast on organismi kogunenud meeletu hulk mürke, millega keha peab võitlema. Ehk siis teisisõnu, võib sellistel asjadel ka vaikne, pikaajaline laastav mõju olla ning halb ei pruugi avalduda sugugi koheselt. Miks teha oma lapsele niimoodi?
Lihtsalt ei kujuta ette, kui laisk see inimene peab olema, kes ei viitsi seda väikest liigutust teha, et puuvili ära pesta?[/tsitaat]
Tõenäoliselt on efekt sama mis näiteks antibakteriaalsete seepidega kätepesemisel. Kui organismi hoida paaniliselt eemal kõikidest bakteritest, siis loomulik vastupanuvõime nõrgeneb ja haigeks jäädakse hoopis kergemini.
Ja ma ei saa aru miks sa kohe klassifitseerid inimesed kes banaane ja mandariine ei pese laisaks? Siin ei ole laiskusega mitte mingisugust tegemist. Käsi pesevad meie peres kõik ja õunu-pirne jne ka. Banaanide pesemine on minu jaoks üks samm liiga kaugele minek. Järgmisena paneksin juba poodi minnes kummikindad kätte, et äkki ehk puutun vastu mõnda batsilli või pestitsiidi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veel üks lammas, kes pakendeid ei söö.[/tsitaat] kas minu solvamine annab sinu mõtetele kaalu juurde? ma loodan, et sa oma lastele sellist pahatatlikku sildistamise kommet pole õpetanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas minu solvamine annab sinu mõtetele kaalu juurde? ma loodan, et sa oma lastele sellist pahatatlikku sildistamise kommet pole õpetanud. [/tsitaat]Ega ma paha pärast – nagu sinagi oma juustupaki pesemise jutuga 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veel üks lammas, kes pakendeid ei söö.[/tsitaat] kas minu solvamine annab sinu mõtetele kaalu juurde? ma loodan, et sa oma lastele sellist pahatatlikku sildistamise kommet pole õpetanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma töötasin ühe suve Prantsusmaal virsikute pakkijana – vormitud kile kasti, õiges suuruses virsikud sisse ja nii ta läks. Muuhulgas loeti sõnad peale, et vaadake, et te silmi ja soovitatavalt üldse nägu ei katsu, kui läheb otsaesine higiseks, tõmmake käisega – sest kraam, millega need üle pritsitud olid, pani muidu silmad kipitama. Käte pealt hakkas nahk mõne päevaga ketendama jne. Pärast seda pesen puuvilju tunduvalt hoolikamalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõenäoliselt on efekt sama mis näiteks antibakteriaalsete seepidega kätepesemisel. Kui organismi hoida paaniliselt eemal kõikidest bakteritest, siis loomulik vastupanuvõime nõrgeneb ja haigeks jäädakse hoopis kergemini.
Ja ma ei saa aru miks sa kohe klassifitseerid inimesed kes banaane ja mandariine ei pese laisaks? Siin ei ole laiskusega mitte mingisugust tegemist. Käsi pesevad meie peres kõik ja õunu-pirne jne ka. Banaanide pesemine on minu jaoks üks samm liiga kaugele minek. Järgmisena paneksin juba poodi minnes kummikindad kätte, et äkki ehk puutun vastu mõnda batsilli või pestitsiidi. [/tsitaat]Ma olen selles osas nõus, et ei ole vaja ennast küürida safequardiga (või, mis iganes selle antibakteriaalse seebi nimi oli?) ja kodu keskkond ei pea olema täiesti steriilne, kuid väita, et kemikaalidega pritsitud mandariini koorel on lapse organismi vastupanu tugevavad ained on muidugi sulaselge jaburus!
Ma arvan küll, et see, kes ei viitsi seda väikest liigutust teha ja mandariini ära pesta on vähese teadlikkusega ja ka laisk, no mille muuga siis veel seda mittepesemist põhjendada?

Kui sulle üldse kohale ei jõua, mida sulle öelda tahetakse, siis loe minust eelnevat kommenteerijat!
Kas sa tõsiselt ka soovid oma laste organismi \”karastada\” sellisel moel?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 102 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Banaani pesemine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.