Esileht Ajaviite- ja muud jutud Banaani pesemine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 102 )

Teema: Banaani pesemine

Postitas:
Kägu

RE: Banaani pesemine

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Ega ma paha pärast – nagu sinagi oma juustupaki pesemise jutuga ;)[/tsitaat] ma tõesti ei küsinud paha pärast. mind tõesti huvitas, et kas kooritava puuvilja puhutus on olulisem kui näiteks juustu puhtus. teise inimese lambaks nimetamine ei ole kuidagi heatahtlik, ikka solvav. minu arust nõustusid sa kasutajatingimustes ka sellega, et sa teisi ei solva ja saad aru, et vestled teiste inimeste, mitte arvutitega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Loomulikult pesen peale koorimist.[/tsitaat]
issand kui vaimukas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma olen selles osas nõus, et ei ole vaja ennast küürida safequardiga (või, mis iganes selle antibakteriaalse seebi nimi oli?) ja kodu keskkond ei pea olema täiesti steriilne, kuid väita, et kemikaalidega pritsitud mandariini koorel on lapse organismi vastupanu tugevavad ained on muidugi sulaselge jaburus!
Ma arvan küll, et see, kes ei viitsi seda väikest liigutust teha ja mandariini ära pesta on vähese teadlikkusega ja ka laisk, no mille muuga siis veel seda mittepesemist põhjendada?

Kui sulle üldse kohale ei jõua, mida sulle öelda tahetakse, siis loe minust eelnevat kommenteerijat!
Kas sa tõsiselt ka soovid oma laste organismi \”karastada\” sellisel moel?[/tsitaat]
Oh jumal küll…saa ometi aru, et ma pesen ära virsikud, õunad, pirnid ploomid jne, ühesõnaga kõik mille koore ma ära söön. Mandariinide koort ei söö ma ei ise ja ei lase lastel ka seda lakkuda. Lapsed ei puutu kokku mandariinide koorega absoluutselt. See kaduvväike võimalus, et ma mandariinii koorides puutun käega vastu viljaliha…selle teadmisega saan ma kenasti elada:) Samal põhjusel ei küüri ma banaane ka.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oh jumal küll…saa ometi aru, et ma pesen ära virsikud, õunad, pirnid ploomid jne, ühesõnaga kõik mille koore ma ära söön. Mandariinide koort ei söö ma ei ise ja ei lase lastel ka seda lakkuda. Lapsed ei puutu kokku mandariinide koorega absoluutselt. See kaduvväike võimalus, et ma mandariinii koorides puutun käega vastu viljaliha…selle teadmisega saan ma kenasti elada:) Samal põhjusel ei küüri ma banaane ka.[/tsitaat]Kui banaani puhul võin veel mõista, et käed ei puutu vastu viljaliha, siis mandariini ja apelsini koorimisel küll ette ei kujuta, kuidas saab niimoodi koorida ja lapsele ulatada, et kätega viljaliha ei puudu?
Kas peale puuviljade koorimist pesed käed ära? Ilmselt mitte (kuna kätepesu pole ju primaarne), kuid lähed lapsele peale seda näiteks võileiba tegema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ah, mis te vaidlete. siin on ju alati neid, kelle arvates pesemine on kahjulik.
vot needsamad ei pese puuvilju ka.
ja arvatavasti needsamad inimesed ka haisevad ja levitavad nakkusi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma tõesti ei küsinud paha pärast. mind tõesti huvitas, et kas kooritava puuvilja puhutus on olulisem kui näiteks juustu puhtus. teise inimese lambaks nimetamine ei ole kuidagi heatahtlik, ikka solvav. minu arust nõustusid sa kasutajatingimustes ka sellega, et sa teisi ei solva ja saad aru, et vestled teiste inimeste, mitte arvutitega.[/tsitaat]
tohoh ja mitte keegi ei pea siinsetest reeglitest kinni, kopin selle kohe oma jutu alla kus mind mõnitatakse ja kõik veel kiidavad ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma tõesti ei küsinud paha pärast. mind tõesti huvitas, et kas kooritava puuvilja puhutus on olulisem kui näiteks juustu puhtus. teise inimese lambaks nimetamine ei ole kuidagi heatahtlik, ikka solvav. minu arust nõustusid sa kasutajatingimustes ka sellega, et sa teisi ei solva ja saad aru, et vestled teiste inimeste, mitte arvutitega.[/tsitaat]Jajah, sind siiralt huvitas, kas see inimene peseb juustupakke. No olgu siis. Eks ma siis usun sind 😀
Sellist ütlemist oled kuulnud: Nagu küla koerale, nii koer külale?
Kui sa tahad kindel olla, et sulle halvasti ei öelda, siis on mõttekam ka ise mitte väga teravmeelitseda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Jarka

Ei ole seda kunagi teinud ja ilmselt ei tee ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Banaane ei pese enne söömist, aga pärast söömist pesen käed ära. Banaanid ja vesi ei sobi kokku mu meelest. Muid puuvilju kõiki pesen.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina banaane , apelsine ja mandariine ei pese ( pole kunagi pesnud ja samas pole ka düsenteeriat ega muid haigusi põdenud , mu meelest kõiksugu hullemaidki pisikuid võib saada kusiganes mujalt ) Need puuviljad, mida söön koos koorega ( sh marjad ja köögiviljad ) pesen ära ( oma aia õunu ka ei pese ) Mõned ületavad küll pesemisega mõistlikkuse piire 🙂 Paar lapsega tuttavat on just head näited, nad alati küürivad apelsine ja banaane enne söömist , kui lapsel nt kukub küpsis korra vaiba peale siis viskavad selle minema jne jne, samas lapsed on nagu irooniana alailma neil haiged , ju siis immuunsüsteem nii nõrk neil )

Please wait...
Postitas:
Atena

Viljad, mida kooritakse, lasen kergelt jooksva vee alt làbi; aga need, mida sùùakse koorega, kùùrin ikka korralikult. Oma aia viljad pesen ka kergelt àra (ka need kooreta sòòdavad fruktid), sest mòni lind vòib olla lasknud oma vàljaheited just minu sòòdava vilja peale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jajah, sind siiralt huvitas, kas see inimene peseb juustupakke. No olgu siis. Eks ma siis usun sind 😀
Sellist ütlemist oled kuulnud: Nagu küla koerale, nii koer külale?
Kui sa tahad kindel olla, et sulle halvasti ei öelda, siis on mõttekam ka ise mitte väga teravmeelitseda. [/tsitaat] ma ei teravmeelitsenud, vaid küsisin täiesti tõsimeeli. kui banaane pestakse, siis miks ei võiks pesta juustupakki või leivakotti? on need ju ühtmoodi mustusega kokku puutunud. või on sul mingeid fakte, et juustupakk on puhtam kui banaan?
kummaline on see, et Perekoolis õigustatakse solvamist. noh, et nii peabki ja ise norisid. Tujurikkuja klipp tuleb jälle meelde. kusjuures, ma olen kindel, et sa pead oma käitumist täiesti normaalseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No seebiga söödavat puuvilja pesta küll pähe ei tuleks. Seep on ju ka keemia ja pole just parima maitsega. Enne olen puuviljata kui seebimaitselist sööks. Neid pestitsiite ma hammaste all õnneks ei tunne. Ma olen see lammas, kes peseb ainult neid puuvilju, mille koort ta sööb, harjunud lihtsalt nii ja laisk olen ka. Kunagi oli mul harjumus ka apelsinikoort süüa, see on kinldasti veel ebatervislikum.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] ma ei teravmeelitsenud, vaid küsisin täiesti tõsimeeli. kui banaane pestakse, siis miks ei võiks pesta juustupakki või leivakotti? on need ju ühtmoodi mustusega kokku puutunud. [/tsitaat]no teema lõpuks nüüd vast on selgeks saanud, et ei pesta \”mustuse\” pärast, vaid pestitsiidide pärast. 😉

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
kitah

keegi \”tark\” veel kuskil ütles, et kiivisid süüakse koos koorega. no oma aia aktiniidiaid ta võib süüa koorega, aga minu arust pole koorega kiivi just kõige maitsvam, ei anna midagi juurde, juu nõu.. ennem siis süüa apelsini või sidrunit koos koorega (ja hoolega pestult muidugi).
pealegi olen ma kindel, et sinna karvase koore peale jäävad pestitsiidid ja muu sodi erilise mõnuga kinni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

no teema lõpuks nüüd vast on selgeks saanud, et ei pesta \”mustuse\” pärast, vaid pestitsiidide pärast. ;)[/tsitaat] mina ju küsisin inimese käest, kes rääkis mustusest. oleks ta pestitsiididest rääkinud, ma poleks ju küsimust esitanud.

Please wait...
Postitas:
Peggy_Bundy

Muidugi pesen, nii nagu ka kõike muid poest ja turult ostetavaid puu- ja aedvilju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei pese ja ei kavatse pesta ka, hea kui õunugi pesen. Tundub, et mõni istub pärast poest tulekut toidukotiga du¨i all ? Andke armu tõesti..
miinustage terviseks 🙂

Please wait...
Postitas:
kitah

pagana hea mõte muuseas! 😀 😀 😀 siis pole vaja kooridagi, ei puuvilju ega ennast lahti, kohe müraki toidukotiga du¨i alla! supppper!

Please wait...
Postitas:
Kägu

loomulikult pesen, ei pane ju vaagnale pesemata puuvilju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga mina ntx pesen käed vahetult pärast mandariini/apelsini koorimist, enne söömist. Banaani ei pese ja apelsine/mandariine ka ei pese.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina ju küsisin inimese käest, kes rääkis mustusest. oleks ta pestitsiididest rääkinud, ma poleks ju küsimust esitanud.[/tsitaat]Sa tsiteerisid mind ja mina rääkisin nii mustusest kui ka pestitsiididest ja kemikaalidest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas te küll julgete puuvilju kuumtöötlemata süüa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]No seebiga söödavat puuvilja pesta küll pähe ei tuleks. Seep on ju ka keemia ja pole just parima maitsega. Enne olen puuviljata kui seebimaitselist sööks. Neid pestitsiite ma hammaste all õnneks ei tunne. Ma olen see lammas, kes peseb ainult neid puuvilju, mille koort ta sööb, harjunud lihtsalt nii ja laisk olen ka. Kunagi oli mul harjumus ka apelsinikoort süüa, see on kinldasti veel ebatervislikum.[/tsitaat]Muide, aga pestud ja pesemata puuvilja/köögivilja on maitse järgi võimalik väga hästi eristada.
Vähemalt mina, kes ma pesen alati erilise hoolega puuvilju tunnen kohe maitsest ära, kui mulle pakutakse pesemata puuvilja (näiteks kuskil peolaual). Ju mul on väga tundlik (ja ehk
äratreenitud) maitsemeel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole pesnud ja ei pese ka edaspidi. Elus ja terve olen, samamoodi ka ülejäänud pereliikmed. öunagi ei viitsi enne söömist pesta. Ema juures vötan otse mullast porgandi, pühin suurema mulla ära ja hakkan sööma. Liiv aeg.-ajalt ragiseb hamba all, aga see ei tee midagi.
Ei viitsi oma elu keeruliseks elada ja batsillifoob olla. Ennast pesen muidugi iga päev ja oma riideid (ka rinnahoidjat) mitte kunagi üle ühe päeva ei kanna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mind jälle huvitab, kuidas teil näpud selle banaani viljalihaga kokku puutuvad, kui te banaani sööte? Mina nt tõmban otsast koore lahti ja siis koorimata osast kinni hoides söön banaani ära. Seda söödavat osa küll ei näpi. Banaane ei pese ka – ei enne ega pärast söömist.
Kooritavaid vilju pesen üldse nii, kuidas jumal juhatab – kui ostan nt reisi ajal kotikese mandariine, siis mugin neid sealsamas autos ilma pesemata. No kui on vaja panna banaani koogi sisse vms ja seda näppude vahel hoida, siis peseksin banaani ka enne koorimist ära.
Neid vilju, mida ei koori, pesen raudselt enne söömist. Kasvõi ludistan poest ostetud veepudelist vett peale. (See ei kehti oma aia viljade kohta – isegi porganidit olen söönud otse põllul, dressipükste vastu puhtaks nühituna 🙂 )

Please wait...
Postitas:
Kägu

http://www.bioneer.ee/eluviis/tarbimine/aid-9017/Kuidas-puhastada-puuvilju-

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei pese. Ei pese ka melonit, apelsini, mandariini jne..

See binoeeri artikkel ei luba apelsinikoortki toitudesse lisada. Absurd.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ausalt, ei pese. Lihtsalt enne saavad otsa. Õunad, pirnid kallan kohe kraanikaussi, pesen ja tõstan rätikule nõrguma, enne kui kaussi jõuan panna on otsas. Banaanid ja kõik muu panen kotiga lauale ja sealt need haihtuvad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma töötasin ühe suve Prantsusmaal virsikute pakkijana – vormitud kile kasti, õiges suuruses virsikud sisse ja nii ta läks. Muuhulgas loeti sõnad peale, et vaadake, et te silmi ja soovitatavalt üldse nägu ei katsu, kui läheb otsaesine higiseks, tõmmake käisega – sest kraam, millega need üle pritsitud olid, pani muidu silmad kipitama. Käte pealt hakkas nahk mõne päevaga ketendama jne. Pärast seda pesen puuvilju tunduvalt hoolikamalt.[/tsitaat]Virsikuid ma ei saa üldse süüa, pese palju tahes. Suu hakkab kipitama ja keel sügelema. Sama on viinamarjadega ja poeõuntega.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 102 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Banaani pesemine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.