Esileht Ajaviite- ja muud jutud Banaani pesemine

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 102 )

Teema: Banaani pesemine

Postitas:
Kägu

RE: Banaani pesemine

täiesti lõpp, ma täna just mõtlesin sellel teemal:OOO

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on lapsepõlvest tekkinud täielik kiiks puuviljade ülepesemise koha pealt. Mu ema oli täielik friik, kes nühkis arbuusi pool tundi harja ja igasugu puhastusvahenditega. Viinamarjade maitset ma lapsepõlvest ei tea, kuna need pesti üle keeva veega-igasugune värv ja maitse kadusid.
Nüüd siis ise jah pesen puuvilju ikka aga normaalsuse piirides ja vahetult enne söömist. Banaane ei pese, samuti ka kiivisid ja mandariine ka ei pese. Huvitaval kombel on minu lapsed palju tervemad kui meie vennaga lapsena olime. Ei ole see liigne bakterikartus tervisele alati kõige kasulikum.[/tsitaat]
eks nad karda pigem neid aineid, kus neid võõramaa puuvilju loputatakse pikema säilivuse nimel.

aga noh, eks ta lähe läbi koore niikuinii, pluss pestitsiidid ja väetis, nii, et pole sellel pesemisel sellest vaatenurgast mõtet jah, üks mäda kraam kõik.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul tekib automaatselt eelarvamus inimeste suhtes, kes leiavad igasugu vabandusi, et poest või ka turult? ostetud toiduainete pesematajätmist (ja puuviljad ju on toiduained?)seletada. Eks see ole muidugi teie endi valik, aga ma arvan, et siiski on õigus neil spetsialistidel, kes toonitavad, et mitmed nakkushaigused on ärahoitavad käte ja toiduainete pesemisega. Tasub vaid ette kujutada, kui paljude inimeste käest on see banaanikobar läbi käinud, enne kui teie koju jõuab. Või kasvõi juustupakk. Praegusel ajal on need juustupakid ja banaanid ju vabalt poes riiulil, iga teine kodanik läheb ja näpib midagi – see kõik tuleb teiega koju kaasa. Ma arvan, et pesemine ei võta söömiskõlbulikkuselt küll midagi ära, aga võimaldab natuke ennetada igasugu haigusi ja kasvõi näiteks sooleparasiite. Ja et teil seni midagi juhtunud pole, ei ole veel mingi statistika.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
kitah

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Virsikuid ma ei saa üldse süüa, pese palju tahes. Suu hakkab kipitama ja keel sügelema. Sama on viinamarjadega ja poeõuntega.[/tsitaat]
täpselt nii on. ja virsik on veel mu lemmikpuuvili, nii kahju kohe 🙁

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole elus banaane pesnud ja ei tea ühtegi inimest, kes peseks. Nüüd siis esimest korda kuulen. Ei pese ka apelsine ega mandariine. Pärast söömist pesen küll käed puhtaks, sest käed haisevad apelsini koore järele. Samas näiteks arbuusi ja melonit pesen kuuma vee all. Lihtsalt selline komme jäänud. Poest ostetud õunu ja pirne ma üldse koorega ei söö. Ma ei kannata seda koort. Lastele koorin ka ära ja lõikan tükkideks. Muidu nad närustavad ära ja jätavad suured õunasüdamed. Enne koorimist mõnikord pesen õunu, mõnikord mitte. Viinamarjad lasen kuuma vee alt läbi.
Mul on väga harva olnud mõnda kõhuviirust. Ma ausalt öelda ei mäletagi, millal viimati oli. Lastega sama lugu. Lastel muid viiruseid on tihedamini. Ei aita siin mingi kätepesu. Vahepeal ka pesime ikka hoolega käsi. Ikka olid haiged. Mina oma lapsepõlvekodust pole saanud kaasa mingit kätepesu kommet. Nüüd alles olen hakanud pärast poes käimist kodus käsi pesema. Lapsena küüsi näritud ja siiani halb komme küljes. No tõesti, mingit kõhuviirust ei tule. Ma isegi Egiptuses pole kordagi kõhuviirust saanud. Ju siis ongi immuunsüsteem nii tugev.
Aga ma pesemist halvaks ei pea. Need, kes on ülihoolsad, peavadki edaspidigi sellised olema. Muidu on kohe haigused platsis. Ja ma saan ka sellest aru, kes siin väitis, et tunneb maitse järgi ära pestud ja pesemata puuvilja. Väga hoolas ja puhas inimene ka tunneb, et suur osa tema ümber olevaid inimesi haisevad. Keegi siin kunagi väitis, et ühistranspordis võimatu sõita. Kõik haisevad. Mul pole seda probleemi. Minu jaoks haisevad ainult asotsiaalid ja parfüümiga liialdanud inimesed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaid ökopoest ostetuid banaane, ma alati ei pese 🙂
Tavapoest ostetud sidruni- ega apelsinikoort küll ei soovita koogi sisse panna.

Please wait...
Postitas:
maiiii

pesen kõiki puu-juur-köögi jne viljalisi.

Please wait...
Postitas:
Käggu

või on sul mingeid fakte, et juustupakk on puhtam kui banaan?
[/tsitaat]
mingeid fakte nyyd vôi …
aga kui tervet môistust appi vôtta, siis eksootilisltel viljadel (ja ka banaanidel, apelsinidel, viinamarjadel) on teistsugust ja rohkem \”mustust\” kyll.

Please wait...
Postitas:
Käggu

[small]kitah kirjutas:[/small]
[tsitaat]keegi \”tark\” veel kuskil ütles, et kiivisid süüakse koos koorega. no oma aia aktiniidiaid ta võib süüa koorega, aga minu arust pole koorega kiivi just kõige maitsvam, ei anna midagi juurde, juu nõu.. ennem siis süüa apelsini või sidrunit koos koorega (ja hoolega pestult muidugi).
pealegi olen ma kindel, et sinna karvase koore peale jäävad pestitsiidid ja muu sodi erilise mõnuga kinni.[/tsitaat]

no kiivit koorega syyes on tal selline, khmm, pudeliharja lisavâârtus man.
et sôôd marjakest ja samal ajal tômbad kui pyrstiga lâbikâigu ka yle.

Please wait...
Postitas:
Käggu

täpselt nii on. ja virsik on veel mu lemmikpuuvili, nii kahju kohe :([/tsitaat]

pesta nyhkides, siis lahja vesinikylihapendi lahusega loputada. ja siis koorida.

Please wait...
Postitas:
Käggu

täpselt nii on. ja virsik on veel mu lemmikpuuvili, nii kahju kohe :([/tsitaat]

leotada, nyhkida, vesinikylihapendiga loputada, koorida.
tee tôôd ja kyll tuleb ka armastus.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

mis kuradi pasaleotisega need banaanid poes kokku määritakse?

Please wait...
Postitas:
Jarka

[small]Alfonss kirjutas:[/small]
[tsitaat]mis kuradi pasaleotisega need banaanid poes kokku määritakse?[/tsitaat]

Mul ema rääkis alati, et ma peseks käed peale banaani söömist, sest neegrid olevat Aafrikas neid kakaste näppudega näppinud.

Please wait...
Postitas:
yxikmees

Mina arvan,et banaani tuleb pesta enne ja peale tema kasutamist dildo asemel.Kui aga banaani kasutada söömiseks,siis pole tema pesemine vajalik.

Please wait...
Postitas:
Jarka

[small]yxikmees kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina arvan,et banaani tuleb pesta enne ja peale tema kasutamist dildo asemel.Kui aga banaani kasutada söömiseks,siis pole tema pesemine vajalik.[/tsitaat]

Ja meloneid tuleb ka silitada, eks?

Please wait...
Postitas:
yxikmees

[small]Jarka kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]yxikmees kirjutas:[/small]

Ja meloneid tuleb ka silitada, eks?[/tsitaat]
Mulle meeldivad apelsinid.

Please wait...
Postitas:
Jarka

[tsitaat] [small]Jarka kirjutas:[/small]

Mulle meeldivad apelsinid.[/tsitaat]

Ah õigus jah, sulle ju ei meeldi suured suurused.

Please wait...
Postitas:
yxikmees

[small]Jarka kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]yxikmees kirjutas:[/small]

Ah õigus jah, sulle ju ei meeldi suured suurused.[/tsitaat]
Just,Alfons fännab meloneid.

Please wait...
Postitas:
Jarka

[tsitaat] [small]Jarka kirjutas:[/small]

Just,Alfons fännab meloneid.[/tsitaat]

Ja kaarel fännab arbuuse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]aga mina ntx pesen käed vahetult pärast mandariini/apelsini koorimist, enne söömist. Banaani ei pese ja apelsine/mandariine ka ei pese.[/tsitaat]
kas poleks lihtsam (ja mõttekam) puuvilju pesta?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina, kes ma oma kodus alati kõiki puuvilju pesen ja seda ka oma lastele olen õpetanud võin kinnitada, et mul on ka lapsed, kes on haiged heal juhul ehk kord aastas. [/tsitaat]

Mina loputan veega kergelt üle vaid õunad-pirnid, muud puuviljad lähevad käiku pesemata. Sama teevad minu lapsed ja on terved kui purikad. Seega on mul kahtlus, et terve/haige olemine ei ole niivõrd puuviljade pesemisega seotud…

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Pole pesnud ja ei pese ka edaspidi. Elus ja terve olen, samamoodi ka ülejäänud pereliikmed. öunagi ei viitsi enne söömist pesta. Ema juures vötan otse mullast porgandi, pühin suurema mulla ära ja hakkan sööma. Liiv aeg.-ajalt ragiseb hamba all, aga see ei tee midagi.
Ei viitsi oma elu keeruliseks elada ja batsillifoob olla. Ennast pesen muidugi iga päev ja oma riideid (ka rinnahoidjat) mitte kunagi üle ühe päeva ei kanna.[/tsitaat]Et see puhtuse armastus siis nii valikuline on?

Muide, ega soolenugilised (mida leidub mullastel puu- ja köögiviljadel) ka kuigi meeldivad pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Aga mind jälle huvitab, kuidas teil näpud selle banaani viljalihaga kokku puutuvad, kui te banaani sööte? Mina nt tõmban otsast koore lahti ja siis koorimata osast kinni hoides söön banaani ära. Seda söödavat osa küll ei näpi. Banaane ei pese ka – ei enne ega pärast söömist.
Kooritavaid vilju pesen üldse nii, kuidas jumal juhatab – kui ostan nt reisi ajal kotikese mandariine, siis mugin neid sealsamas autos ilma pesemata. No kui on vaja panna banaani koogi sisse vms ja seda näppude vahel hoida, siis peseksin banaani ka enne koorimist ära.
Neid vilju, mida ei koori, pesen raudselt enne söömist. Kasvõi ludistan poest ostetud veepudelist vett peale. (See ei kehti oma aia viljade kohta – isegi porganidit olen söönud otse põllul, dressipükste vastu puhtaks nühituna 🙂 )[/tsitaat]Söömise ajal ei pruugigi näpud viljalihaga kokku puutuda. Aga söömise ajal hoiad sa banaani peos ja selle koor on kindlasti saastunud pritsimiskemikaalide ja olmemustusega.
Peale banaani söömist puudutad nende samade kätega võib-olla oma nägu ja suud või ehk lähed endale võileiba tegema.
Kui selle tagajärjel mingit haigust ja nakkust ei tule, siis kas endal ei ole vastik sellest teadmisest, et millise mustusega kokku puudud ning, et see mustus võib mingil momendil jõuda sinu suhu nii, et sa ei märkagi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käte pesemisel enne ja pärast sööki on ju erinev eesmärk. Kui inimene sellestki aru ei saa, millest me siis räägime üldse. Ega keskajast peale pole palju muutunud vist paljude inimeste mõtlemises 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina polnud ka eriline banaanipesija aga peale seda kui mehe paar töökaaslast nii haigeks jäid, et silmnägemine ära kadus, hakkasin pesema. Rotid-hiired pidid kandma mingit haigust ja kui nad üle puuviljade jooksevad laos või poes, on võimalik see haigus endale külge saada. Nii rääkis mehi ravinud arst. Sellest tükk aega möödas, enam täpseid termineid ei mäleta:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas poleks lihtsam (ja mõttekam) puuvilju pesta?[/tsitaat]

mulle ei meeldi koorte kibe lõhn sõrmedel, sellepärast hoopis pesen 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sain nõukaajal pesemata mandariinidest õudse düsenteeria ja peale seda ikka pesen puuvilju! Soovitan ka rosinaid pesta! Olen töötanud Leiburis ja seal rosinaid puhastanud enne kui need keeksi sisse pandi. Igasugu träni leidis rosinakastidest- pabulaid, konisid, isegi konte!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et see puhtuse armastus siis nii valikuline on?

Muide, ega soolenugilised (mida leidub mullastel puu- ja köögiviljadel) ka kuigi meeldivad pole. [/tsitaat]

Ma olen juba sellest ajast, kui kaela kandma hakkasin, söönud porgandit, maasikaid, vaarikaid, herneid, sibulapealseid, tomatit-kurki otse pöllult ja soolenugilisi pole mul iial olnud.
Niiet endiselt, mina baktereid ei karda, pigem kardavad nemad meid, sest tervemaid inimesi, kui minu pere, niiväga lihtne leida polegi (igaks juhuks muidugi ptüi, ptüi, ptüi).
Ennast pesen igapäevaselt, sest tunnen end muidu räpasena. Kuidas porgand ennast pärast mullast väljatömbamist tunneb, ei oska öelda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mis bakter see oli, mis eelmine aasta Euroopas levis ja millesse inimesed koguni surid? algul kahtlustati Hispaania kurke, pärast selgus, et olid Saksa idud.
mitte ei mäleta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui banaane suuremas koguses osta, kas siis võiks neid pesumasinas pesta? Mis programmiga? Tsentrifuugimist ilmselt ei kannata?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 102 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Banaani pesemine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.