Esileht Lapse ootamine Bandaažidest

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Bandaažidest

Postitas:

Tere!

Küll juba teine laps tulemas aga esimesega kasutasin bandaaži ainult peale sünnitust. Nüüd loen Easymom kodulehelt ulmeliselt ilusat kirjeldust ja mõtlen, et kas see kõik on tõsi ja äkki peaks siis ka ostma ja kandma juba praegu, vahetult enne kolmanda trimestri algust:  https://easymom.ee/ 

Kas keegi on Easymom bandaaži kasutanud või oskab lihtsalt bandaažide osas kogemust jagada? Väidetavalt see muuhulgas:

– väldib venitusarmide ja diastaasi tekkimist

– aitab hoida loodet emakas õiges asendis

– hoiab ära liigse kõhu allavajumise ja hoiab ära enneaegse sünni

– aitab taastuda 2 korda kiiremini, taastab naha elastsuse > see on ilmselt totaalne reklaamjutt, selle tunnen isegi mina ära

Eks ma kõige rohkem diastaasi ja venitusarme kardan. Hind ei ole ulmeline, 49 eurot aga maha viskamiseks on see ikka suur raha. Ehk keegi oskab kaasa rääkida, kas see päriselt on nii kasulik kui reklaamitakse?

 

 

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 09:18; 16.08 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päriselt keegi bandaaži ei kasuta raseduse ajal, et keegi kaasa ei räägi? 😀

Pean vist igaks juhuks siis lihtsalt ära tellima ja saan pärast ise kogemusi jagada 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 09:18; 16.08 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päriselt keegi bandaaži ei kasuta raseduse ajal, et keegi kaasa ei räägi? ????

Pean vist igaks juhuks siis lihtsalt ära tellima ja saan pärast ise kogemusi jagada ????

https://www.aliexpress.com/item/10000009146596.html
Samad, mis Eestis müüvad 50ga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin hiljuti diastaasi kohta loengut (link) ja seal ütles Karina Talk, kes on teemaga kümme aastat tegelenud, et tema ei soovita liiga palju bandaaži kasutada, sest oma lihased lähevad siis laisaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ka seda juttu kuulnud aga selles võtmes, et peale sünnitust ei tohiks liiga palju või liiga kaua bandaaže kasutada aga rasedusaegsetest bandaažide kandmisest ei ole ma kuulnud.

Ise mõtlesin just, et kui raseduse ajal kantava bandaaziga võib tõesti diastaasi/venitusarme ennetada siis ka peale rasedust peaks taastumine parem/kiirem olema?

Kas see kõlab üldse loogiliselt või pigem nagu muinasjutt?  🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh, see on muidugi loogiline, et KUI ta aitab ennetada / vähendab selle ulatust, siis muidugi on taastumine kiirem, sest on vähem, millest taastuda. Kas ta aitab ennetada, on iseküsimus, mul on kuri kahtlus, et seal on tegelikult põhiline ikkagi geneetika, sünnitaja vanus, ja sportlik vorm (mida sportlikum, seda elastsemad koed ja seda paremini tõmbab tagasi). Mina ise kannaksin pigem siis, kui on ka muid vaevusi, seljavalud vms. Aga samas, kui ta sul nagunii olemas on, siis proovida ju võib. Ma kavatsen isegi seda perineaalset massaaži proovida, kuigi selle väidetav kasu rebendite vastu on ainult 10%, aga abiks ikka ja ehk veab jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutasin bandaaži rasedana ja oli parem jalutmas käia küll. Samuti tekkis lõpupoole sümfüüsivalu, mille korral bandaaži kasutamine tegi valu talutavamaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kasutasin sellist EasyMom bandaaži. Kõige tähtsam on seda õigesti kasutada (kandesagedus) ja vastavalt arsti soovitustele. Aga veel parem aitas pärast sünnitust!! Oli supper!

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küll konkreetselt selle firma bandaaži ei kasuta, aga praegu rasedana olles tunnen, et sellega on mugavam olla kui ilma. Ostsin esimese raseduse ajal (2019) ja siis ei tundnud selle järgi erilist vajadust ja ostsin pigem igaks juhuks, venitusarme ega diastaasi ei tulnud, kuigi olin raskem kui uue rasedusega samal ajal… praegu 30n ja kohe tunnen kuidas kõht “venib” alla, pikema jalutuskäigu puhul täitsa ebameeldiv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutasin rasedusaegset bandaaži u 7. kuust ja rasedusjärgset ca 1,5 kuud. Samal ajal tarbisin palju vett, kuivharjasin õhtuti kõhtu ja tarbisin kollageeni kapsleid.

Enne rasedust oli tagasihoidlik sixpack. Ca kuu peale rasedust tavaline sale lame kõht. Sünnitusjärgne “rasedakõht” kadus bandaaži kandes 2 päeva peale sünnitust. Kõht ja keskosa oli küll laiem/paistes, aga seda ühtlaselt ja kõhukest ees ei punnitatud. Diastaasi pole ja sixpacki taastamine seisab enda laiskuse taga. Venitusarme ei tulnud kriipsukestki, kuigi pubekaeast on puusad triibulised ja naisperel suguvõsas kõhud peale rasedust päris veninud ja armilised.

Sünnitusmajas uurisid ämmakad huviga mu bandaaži lugu ja kiitsid takka. Samas raseduse ajal ei maininud ükski arst ega ämmakas seda ja pidin ise uurima, kuidas suurematest “sõjahaavadest” pääseda. Põhjendus: tegemist on “kosmeetilise probleemiga”, mis pole otseselt rasedusele või tervisele ohtlik. ????‍♀️

Mina olen omast kogemusest kahe käega bandaažide poolt. Küll hiljem jõuab kõhulihaseid treenida kui tõesti “laisaks” muutuvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks oma viimasele kommentaarile. Rasedusega võtsin juurde +20kg ja mõlemad bandaažid tellisin Aliexpressist alla 10€/tk. Välimuselt samad, mis meil apteekides 50€ maksavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tekitas ka küsimuse see ega see Easymomi bandaaž pole suvaline Aliexpressi bandaaž mida siin lihtsalt 5x kallimalt müüakse. Sest kui ma kasutan kalkulaatorit siis selle järgi peaksin tellima L-suuruse, mis kõlab suhteline Hiina suurus, sest ma ei ole nii suur. Lisaks poel mitte kusagil ära märgitud bandaaži tootjafirmat, Easymom on ju vaid edasimüüja.

Samas kui vaatan sarnast bandaaži Amazonist, siis vastan ma suurusele S, mis kõlab palju enam Euroopa standardi moodi. Amazonist saab selle tellida poole odavamalt ehk vaid 24 EURiga. Samuti on NEOtech tuntud USA tootja ja paljud tootevõrdlused internetis hindavad selle kõige paremaks bandaažiks mis turul saada.

https://www.amazon.de/-/en/NEOtech-Pregnancy-Supports-Waist-Stomach/dp/B08813D9XX/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=neotech%2Bpflege%2Bschwangerschaftsg%C3%BCrtel&qid=1630328017&sr=8-1&th=1

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen lugenud, enne bandaaži kasutamist tuleks ÄE nõu pidada. Sest on mõned vastunäidused, kui seda ei soovitata kasutada, nt loote põikisuunalise asendi korral vm.

 

V.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Lapse ootamine Bandaažidest