Esileht Ajaviite- ja muud jutud Barbarid põletasid maha kloostri

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Barbarid põletasid maha kloostri

Postitas:
Kägu

Tundub rumal, et Viimses reliikvias põletati maha klooster. Miks nad tegid seda?

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tundub rumal, et Viimses reliikvias põletati maha klooster. Miks nad tegid seda?

Sest klooster oli anastajate ja vallutajate sümbol. Täpselt samad põhjused, miks Lenini kujud omal ajal igal pool esimese asjana kummuli tõmmati.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need olid tegelikult venelased, kes Pirita kloostri maha põletasid. Liivi sõjast olete midaci kuulnud?

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need olid tegelikult venelased, kes Pirita kloostri maha põletasid. Liivi sõjast olete midaci kuulnud?

Ajaloo tundides koolis tegeleti muude asjadega. 😀

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saksa usk. Venelaste vaatevinklist.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina sain aru, et TA ei küsinud, et KES kloostri maha põletas, vaid et MIKS seda tehti. Minu meelest saavad kah ainult rumalad barbarid sellist asja teha, vahet pole, mis rahvusest nad on.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kloostrite ja kirikute ja ordude ja ka rahvaste hävitamisel (nagu alati ka sõdadel) on ikka ja alati kõige tähtsam olnud raha – need (nii kloostrid kui ka rahvad) riisuti ju lihtsalt paljaks. Kõik muu on ikka ja alati teisejärguline olnud.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võõrvõimu sümbol ja eks kohalikud pidid ju nii võimu- kui kirikuistitutsioone üleval pidama.

Pirita klooster Eesti ajaloomälus: mitte ainult kloostri taga metsas  

Wiki: Klooster põletati lõplikult maha 1577. aastal, kui seda rüüstasid Liivimaa sõja käigus Tallinna piiravad Vene väed Ivan IV juhtimisel.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina sain aru, et TA ei küsinud, et KES kloostri maha põletas, vaid et MIKS seda tehti. Minu meelest saavad kah ainult rumalad barbarid sellist asja teha, vahet pole, mis rahvusest nad on.

Sul on õigus, aga ehk küsiks ka tähtsamate ja fundamentaalsemate asjade kohta kui kivimüürid, ükskõik kui ilusad? MIKS kisuvad barbarid maha elutähtsaid väärtusi nagu perekond, armastus ja moraal?
Kloostri saab alati uue ehitada, aga kui hävitada kõik, mis inimeses on head, siis seda enam ei ehita.
Niisiis, MIKS?

+2
0
Please wait...

Postitas:
kitah

No nad, nurjatud, polnud muinsuskaitsest kuulnudki.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sul on õigus, aga ehk küsiks ka tähtsamate ja fundamentaalsemate asjade kohta kui kivimüürid, ükskõik kui ilusad? MIKS kisuvad barbarid maha elutähtsaid väärtusi nagu perekond, armastus ja moraal?

Kloostri saab alati uue ehitada, aga kui hävitada kõik, mis inimeses on head, siis seda enam ei ehita.

Niisiis, MIKS?

Jah, ma tahaks kah teada, MIKS?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Niisiis, MIKS?

Jah, ma tahaks kah teada, MIKS?

Sest nad olid barbarid. Mis toimub barbarite peas, seda on nagunii võimatu tuvastada. Peame vaid nentima fakti, et nad on olemas ja ümbritsevad meid kõikjal.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Reformatsioon oli kogu Eestis ja kõik kloostrid lõpetasid sellega seoses tegevuse. Aga kui juba selline küsimus, siis sõna reformatsioon kuulub ka ulmevaldkonda. Lisaks oli venemaal juba nagunii “teine ” usk ehk siis õigeusk oli katoliikluse välja visanud enda ridadest ja katoliiklus omakorda õigeusu. Ehk siis klooster oli õigeusklike jaoks paganate tempel.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No nad, nurjatud, polnud muinsuskaitsest kuulnudki.

Kinnisvaraarendajad või biennaalile pürgivad disainerid ilmselt.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleks olnud nõuka ajal võimalus maha põletada Kreml või Ljubljanka poleks kindlasti kahelnud. Sama asi ju – anastajate vihkamine.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahju jah. Inimesed ei mõtle tänapäevalgi et nad hävitavad pärandit, arhitektuuri, kultuuri, iidset mida enam tagasi ei saa. Lihtsalt et see on vaenlaste oma ja tuleb hävitada.
Meil on ju olnud ka uhkeid mõisaid. Aga õige eesti mees pani tule otsa, sest see oli vihatud vaenlase oma. Ükskord prahvab vimm

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

A miks mitte? Sest nad said!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võõrvõimu sümbol pole ründaja jaoks kunagi midagi säilitamistväärt, see on ju alati olnud nii, et eelmise võimu sümbolid hävitatakse. Barbarid, nojah, 300+a hiljem on ju hea targutada, et kultuuriväärtus, aga see oli sel ajal venelaste jaoks ikka võõras võim (küll mitte saksa, birgintiinid on rootsi ordu, aga ega suurt vahet pole). Ja ega sel hetkel (praegugi) keegi ei mõtle, et 400a pärast oleks kellelegi äkki hea vaadata seda kultuurimälestist.

+2
0
Please wait...

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Barbarid põletasid maha kloostri