Esileht Rasestumine ja lapse ootamine basaali mitte-tavapärased kõikumised – millest tingitud?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: basaali mitte-tavapärased kõikumised – millest tingitud?

Postitas:

Tere!

Minul olukord järgmine: paari kuu jagu olen märkinud basaaltemperatuuri, mille põhjal tean, et esimeses faasis on minul basaal 36.1-36.2 (mõningate väga üksikute kõikumistega) ning teises faasis jääb vahemikku 36.4-36.6, tõusud ja langused faaside vahel on olnud üsna järsud ja selged. Seekord aga (ehk kolmas basaalimõõtmise tsükkel, täna CD4) on mul basaal kahe faasi vahel ehk 36.4 (CD2 langes ka 36.3le, siis jälle tagasi 36.4).

Viimase tsükli teises pooles võtsin ka Duphastoni, mida arvaksin ise juskui olevat põhjuseks tavapärasest väiksemale temp langusele, kuid kaastriibupüüdja puhul oli temp langus Duphastoni kasutades pigem just järsem… See vaid ühe inimese kogemus, seega ei välista, et asi ikkagi Duphas, aga…

Kas keegi oskab veel põhjuseid pakkuda, miks pole mul läinud temperatuur tavapäraselt 36.1-2 peale tagasi. Raseduses ei tohiks ka kahjuks asi olla, sest pole ühtegi vastavat tunnust ning eile tehtud RT oli samuti padunegatiivne…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.02 14:25; 07.02 14:48; 07.02 15:48; 07.02 16:37; 07.02 17:08; 07.02 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Basaaltemperatuuri võib mõjutada ka kõige pisem asi.Võibolla oled kerge viiruse külge saanud, või oled kehvemini või just eelmistest mõõtmistest paremini maganud.Põhjuseid võib olla sadu.Sinu kõikumine on tegelikult ikka võga väike.
Mul on basaal tsükli alguses umbes 36,4-36,6 ja peale ov-d 37-37,2
Kõikumisi tuleb ikka ette.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 14:36; 07.02 16:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõistan, et väikseid kõikumisi tuleb ikka ette. See ei olegi küsimus, et miks mul üks päev nii ja teine päev naa, aga hetkel on mul terve faasi temperatuur kõrgem tavapärasest. Seda enam, et see kõrgem temp jääb pigem sinna poole, mida ma juba teiseks faasiks olen pidanud lugema eelnevatel tsüklitel.

Kuna minu puhul kahe faasi vahe pigem väike, siis ju see mõnekraadine esimese faasi tõus sõidab n-ö sisse teisefaasi temperatuurile. Haige ma ka pole ning palavik tekib mul üleüldse väga-väga harva – selle kaela tõusu ajada ei tahaks.

Tänan siiski vastamat ja kaasa mõtlemast! 🙂
Ootan veel arvamusi, milles asi võiks olla 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.02 14:25; 07.02 14:48; 07.02 15:48; 07.02 16:37; 07.02 17:08; 07.02 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tsüklite vahel võibki olla temperatuur ka erinev. Loeb see järsk muutus ovulatsiooni ajal, mitte see mis su esimese või teise poole keskmine on.
mul on samuti mõni kord esimese poole keskmine 36.2 mõni kord 36.4, ei ole veel aru saanud et need kuud kuidagi muidu oleks erinevad olnud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 15:34; 07.02 21:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, oki. Aga kas Sul ka teine pool siis kõrgem mõnevõrra?
Et kui mul muidu 36.1-2 ja 36.4-6, siis nüüd võiks olla 36.3-4 ja 36.6-8 vms?
Kui jah, siis kõlab loogiliselt, kui ei, siis oleks mul esimene pool 36.3-4 ja teine pool 36.4-6 ehk tõusu nagu oluliselt polekski…

Igaks juhuks mainin, et ma otseselt selle pärast ei põe, et temp pole piisavalt madal, vaid pigem hetkel ju temp langus minimaalne olnud, vaevu 0,1-0,2C (Viimased tsüklipäevad olid vastavalt 36.5 ja 36.6, uus tsükkel on 36.4)

Tahaksin lihtsalt aru saada, mis ja kuidas on normaalne ja millest siuksed kõikumised tekkida võivad. 🙂
Tänud kaasa mõtlejatele 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.02 14:25; 07.02 14:48; 07.02 15:48; 07.02 16:37; 07.02 17:08; 07.02 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, oki. Aga kas Sul ka teine pool siis kõrgem mõnevõrra?

Et kui mul muidu 36.1-2 ja 36.4-6, siis nüüd võiks olla 36.3-4 ja 36.6-8 vms?

Kui jah, siis kõlab loogiliselt, kui ei, siis oleks mul esimene pool 36.3-4 ja teine pool 36.4-6 ehk tõusu nagu oluliselt polekski…

Igaks juhuks mainin, et ma otseselt selle pärast ei põe, et temp pole piisavalt madal, vaid pigem hetkel ju temp langus minimaalne olnud, vaevu 0,1-0,2C (Viimased tsüklipäevad olid vastavalt 36.5 ja 36.6, uus tsükkel on 36.4)

Tahaksin lihtsalt aru saada, mis ja kuidas on normaalne ja millest siuksed kõikumised tekkida võivad. ????

Tänud kaasa mõtlejatele ????

See ei ole reegel, et temperatuur iga kuu peaks just 0,2C ja rohkem tõusma.On ka kuid kus temp. ei tõuse, sest ov ei ole.Kõigil tuleb kunagi ette tsükkleid kus ov pole ja temp. ei tõuse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 14:36; 07.02 16:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on arusaadav, et kui OV ei toimu, ei tõuse ka temperatuur, kuid normaalse tsükli arvestuses peaks temperatuur tõusma vähemalt 0,4 C, minul on seda niigi nibin-nabin.

Sp uuringi, et kui mõnel tsüklil on temperatuur tavapärasest mõni kraad kõrgem, kas siis ka teises pooles on mõni kraad keskmiselt kõrgem või on teine faas sama, mis tavapäraselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.02 14:25; 07.02 14:48; 07.02 15:48; 07.02 16:37; 07.02 17:08; 07.02 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

täpsustan et duphaston (sünteetiline progesteeroon) vastutab emaka küpsemise eest, ja ovulatsiooni see ei mõjuta. Kui basaaltemperatuuri tõus oli selles tsüklis väiksem kui 0.4-0.5 kraadi, siis tõenäoliselt ovulatsiooni ei toimunud. Seda võid kontrollida 20.tsüklipäeva vere progesterooni tasemega või arsti juures UH-ga.

Kui arst määras Duphastoni, siis talle ilmselt tundus et luteaalfaasis on progesteroonitõus ebapiisav (isegi kui ovulatsioon toimub) et rasedus tekkiks ja säiliks. Luteaalfaasi puudulikkuse puhul on tsüklikõikumised tavaline asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Duphaston määrati määrimiste tõttu, mida on mul tubli paar päeva enne korralikumat veritsust. Hoolimata sellest, et peale OV temp tõuseb nibin-nabin 0,4 C, on nii testid kui arst kinnitanud ovulatsiooni toimumised – see pole probleem.

Küsimus on selles, et kui mul esimeses tsüklipooles on temperatuur tavapärasest veidi kõrgem, kas siis ka tsükli teises pooles tõuseb vastavalt temperatuur tavapärasest kõrgemale või on tegu ainult esimese tsüklipoole anomaaliaga…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.02 14:25; 07.02 14:48; 07.02 15:48; 07.02 16:37; 07.02 17:08; 07.02 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga organism on ju erinev, kuidas sa reaalselt arvad, et keegi oskab siin mingit lõplikku vastust anda. Inimeses mõõdavad basaali aastaid ja õpivad oma vastavaid muutusi tundma. Enda organismist lähtuvalt. Võta aega ja jälgi mis nyyd tsykli teises pooles toimub, paari nädalaga on pilt selge. Ka arst vbl oskab basaali hingeelu selgitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema eesmärk oli teada saada teiste kogemusi ja mõtteid, millest selline asi tuleneda võis ja kuidas see minu jaoks edasist tsüklit võib mõjutada. Olen absoluutselt teadlik, et iga inimolevus on erinev ja kõik asjad ei toimi kõigil päris samamdoodi. Samuti olen teadlik, et on olemas arstid jne…

AGA PEREKOOLI FOORUM ONGI KOHT ARUTLEMISEKS JA KOGEMUSTE JAGAMISEKS, mitte selleks, et öelda, et arstid on olemas… Või olen mina asjast valesti aru saanud?

Eks panen teema lukku ja arutlen omaette edasi 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.02 14:25; 07.02 14:48; 07.02 15:48; 07.02 16:37; 07.02 17:08; 07.02 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, oki. Aga kas Sul ka teine pool siis kõrgem mõnevõrra?

Et kui mul muidu 36.1-2 ja 36.4-6, siis nüüd võiks olla 36.3-4 ja 36.6-8 vms?

Kui jah, siis kõlab loogiliselt, kui ei, siis oleks mul esimene pool 36.3-4 ja teine pool 36.4-6 ehk tõusu nagu oluliselt polekski…

Igaks juhuks mainin, et ma otseselt selle pärast ei põe, et temp pole piisavalt madal, vaid pigem hetkel ju temp langus minimaalne olnud, vaevu 0,1-0,2C (Viimased tsüklipäevad olid vastavalt 36.5 ja 36.6, uus tsükkel on 36.4)

Tahaksin lihtsalt aru saada, mis ja kuidas on normaalne ja millest siuksed kõikumised tekkida võivad. ????

Tänud kaasa mõtlejatele ????

jah, järsk muutus ov ajal tähendabki et ov päeval on keskmisest 0.1 madalam ja pärast seda vähemalt 3 päeva vähemalt 0.3 jagu kõrgem.
oluline on see ovi eelne ja järgne vahe, mitte mis see number päriselt on. eriti kui oled just progesterooni saanud siis võib seda veel kehas alles olla ja progesteroon tõstabki temperatuuri.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 15:34; 07.02 21:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igaks juhuks mainin, et ma otseselt selle pärast ei põe, et temp pole piisavalt madal, vaid pigem hetkel ju temp langus minimaalne olnud, vaevu 0,1-0,2C (Viimased tsüklipäevad olid vastavalt 36.5 ja 36.6, uus tsükkel on 36.4)

Oota, aga uue tsükliga ei peagi olema mingit langust, tegelikult langus on eelmise tsükli lõpus, see kutsubki päevad esile ja nii umbes läheb sama temp välja kuni ovulatsioonini, 24t pärast ovulatsiooni tõuseb 0,4-0,5 kraadi ja jääb püsima kõrgemal tasemel. Tähtis on ju just see tõusmise hetk.
Mõõtmisvead ja halvasti magatud ööd ja enne mõõtmist liigutamine jne on ühekordsed mõõtmisvead, mis üldpilti tavaliselt ei sega eriti.
Sul on neljas tsüklipäev, varem võis kusjuures tõesti duphi “jääknähud” olla, sest progesteroon see ju ise ongi, mis temperatuuri tõstab. Ma nende tsükli alguse kõikumiste peale nii suurt tähelepanu ei osutaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.everydaywithblondie.ee/2018/12/basaaltemperatuurmootmine.html?m=1

Siin rida põhjuseid kirjas

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine basaali mitte-tavapärased kõikumised – millest tingitud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.