Esileht Kodunurk Batuudi turvalisus

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Batuudi turvalisus

Postitas:

Tere

Palun jagage oma kogemust batuudi turvalisuse osas. Kas kellegi laps või täiskasvanu ise on kukkunud suure hooga vedru katte peale? Milline on tagajärg olnud? Kas vedrukate on püsinud ilusti paigal?
Loen internetist, et osad soovitavad osta batuudi, mille turvavõrk on hoopis vedruringist seespool. Kas kellelgi on ka selliste batuutidega kogemust ja julgeb soovitada?
Kas kellegi laps või täiskasvanu ise on kukkunud vastu turvavõrku ning kas turvavõrk on aidanud seejuures vältida tõsisemaid vigastusi?
Teretulnud on ka kõik muu turvalisust puudutav informatsioon.
Tore oleks kui kirjutate millise batuudiga saadud kogemusest kirjutate (kuskohast ostetud).

Suur aitäh kõigile, kes oma aega panustavad minu küsimustele vastamisel.
PS! Vastused nagu “turvavõrk on kindlasti ebavajalik, sest ma seisan koguaeg kõrval ja püüan lapse ise kinni kui mööda satub ootamatult hüppama” või “minuga ei ole midagi juhtunud, seepärast ei saa mitte mingit õnnetust juhtuda” või “kui lapsel on lõbus, siis turvalisus ei ole üldse tähtis ja üldse äkki ikka meiega ei juhtu” huvi ei paku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ongi turvavõrk sees. Teisiti ei kujuta ette, kuidas ta kaitseks piisavalt. Võrku kukuvad nad küll pidevalt, aga haiget ei ole saanud. Kardan ainult, et kui 3-4-kesi kargavad, et võivad üksteisele otsa hüpata. Ei taha ka kommentaare “kas sa ei tea, et hüpata võib 1 korraga”, sest seda on küll ilmvõimatu tagada. Mul tundub siin hoovis ja toas ka nagu mingi suvelaager olevat..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.07 18:22; 28.07 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, et sa jagasid oma kogemust. Kas täpsustaksid, miks sa ei kujuta ette, et turvavõrk väljapool vedruala piisavalt kaitseks?
Kuna mul oma kodus veel batuudi omamisega kogemust ei ole, siis ei oska ka kindlalt öelda kas suudan lapsele (ja külas olevatele lastele) selgeks teha, et koos hüppamine ei ole ohutu. Praegu ei käi ka väga tihti/palju lapsi korraga meil külas (mis võib tulevikus muidugi muutuda). Samas plaanin kodus lastepidu pidades batuudi peo ajaks ära korjata. Lisaks plaanin lapsele näidata videosid batuudiõnnetustest, mis on seotud mitme lapse korraga batuudil hüppamisega ja selgitusi juurde jagada.
Hetkel olen leidnud ainult ühe batuudifirma, millel on võrk seespool ja mis tundub ka muus osas normaalne batuut – http://www.4kids.ee/batuut-kaitsevorguga-blue-frog-3,66-m/ ja http://www.lastekaup.eu/batuut-kaitsevorguga-blue-frog-366-m/ . Kas keegi oskab teisi firmasid ka soovitada?
Kaalu peal on ka üks selline, millel on turvavõrk väljapool. Veel uurin kas sellel on piisavalt hästi kinnitatud vedru kate ja kas see vedru kate on piisavalt pehme. Mõned on nii kõvad, et kogemata peale hüpates on valus sellele kukkuda. http://www.active24.ee/index.php/batuudid/batuudikomplektid-redeliga/batuut-31736.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Turvavõrku pole meil olnudki (batuut on olnud 5 aastat) ja see vedrukate läks eelmisel suvel täiesti räbalaks nii, et sel suvel pole ka seda enam peal…hüpatakse pidevalt kahe-kolmekesi, tehakse saltosid, backflippi jne. Suured lapsed juba, 10+ vanuses, ei oska nagu pabistada enam millegi pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil pidas vedrukate vastu ca 3 aastat. vedrukattele kukkudes keegi haiget pole saanud. kui võimalik, osta väemalt 4m batuut, siis on ruumi hüpata.meil on turvavõrk väljaspool.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Turvavõrku pole meil olnudki (batuut on olnud 5 aastat) ja see vedrukate läks eelmisel suvel täiesti räbalaks nii, et sel suvel pole ka seda enam peal…hüpatakse pidevalt kahe-kolmekesi, tehakse saltosid, backflippi jne. Suured lapsed juba, 10+ vanuses, ei oska nagu pabistada enam millegi pärast.

juhtub ka vanematega, kui 10-aastastega. loe seda:

http://tervis.postimees.ee/3127393/tv3-batuudikeskuses-rangalt-viga-saanud-mees-tahaks-riigilt-rohkem-abi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.07 21:04; 31.07 09:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin nüüd huviga oma batuuti vaatamas. Meil on selline nagu viimasel lingil, ainult et võrk ei ole kinni postide küljes, vaid kinnitub postide otsa ülevalt ja alt paeltega. Annab sellise tulemuse, et võrk on vedrukattest seespool ja selle vedrukatte peale võimalik kukkuda ei ole. Vedrukate pidas meil ka vastu 2 või 3 aastat, siis pudenes päikese tõttu juba nii palju, et ostsime igaks juhuks uue. Samas selle katte peale ei ole kunagi keegi kukkunudki, sest võrk ei lase. Mina meie batuudi kohta küll ühtki paha sõna öelda ei või. Aga seda, et mitmekesi ei hüppa, see pole lihtsalt võimalik. Üksi nad seal hüpata ei tahagi, ikka kahekesi või ka rohkem. Kui lapsed olid väiksemad, seisin kõrval ja valvasin. Nüüd on noorim ka juba 8 ja õu pidevalt võõraid lapsi täis, täiesti mõeldamatu on seal vitsaga kõrval seista. Soovitan suuremat batuuti, meil on 4,2, sest see võrk võtab ka ruumi ja tegelikkus on see, et nad hüppavad ikka mitmekesi ja mida rohkem ruumi, seda vähem õnnetusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.07 18:22; 28.07 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa tahad arstide arvamust, siis ega tegelikult suurt vahet pole, kus see võrk on või mitu neid lapsi seal batuudi peal on. Batuut on oma olemuselt “saatanast” 🙂

Mina otsisin 2 aastat tagasi batuuti ja ma ei mäleta, et ma üldse oleksingi näinud batuuti, millel võrk oleks vedrudest väljaspool olnud. Ilmselt siiski selliseid batuute on, nagu ühelt lingilt on näha. Lõpuks ostsin 396 cm batuudi koos võrguga Handymannist 199 euro eest. Jah, mulle on hind oluline.
Mõtte, et sünnipäeva ajaks viid batuudi ära, võid ära unustada. Paljud ei jaksa seda isegi talveks kokku panna. See ei ole kerge asi ja sünnipäeva ettevalmistuste ajal on 100 muud asja, millele keskenduda. Lihtsalt tuleb reeglid paika panna. Päris üksinda on jah seal võimatu hüpata, kui sõbrad peaksid pealt vaatama, aga nt. ainult 2 last korraga on võimalik kehtestada. Väikelapsed võivad hüpata ainult täiskasvanu järelvalve all. Kui reeglitest kinni ei pea, siis ei saa üldse hüpata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.07 23:13; 29.07 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, et sa jagasid oma kogemust. Kas täpsustaksid, miks sa ei kujuta ette, et turvavõrk väljapool vedruala piisavalt kaitseks?
Kuna mul oma kodus veel batuudi omamisega kogemust ei ole, siis ei oska ka kindlalt öelda kas suudan lapsele (ja külas olevatele lastele) selgeks teha, et koos hüppamine ei ole ohutu. Praegu ei käi ka väga tihti/palju lapsi korraga meil külas (mis võib tulevikus muidugi muutuda). Samas plaanin kodus lastepidu pidades batuudi peo ajaks ära korjata. Lisaks plaanin lapsele näidata videosid batuudiõnnetustest, mis on seotud mitme lapse korraga batuudil hüppamisega ja selgitusi juurde jagada.
Hetkel olen leidnud ainult ühe batuudifirma, millel on võrk seespool ja mis tundub ka muus osas normaalne batuut – http://www.4kids.ee/batuut-kai…..og-3,66-m/ ja http://www.lastekaup.eu/batuut…..rog-366-m/ . Kas keegi oskab teisi firmasid ka soovitada?
Kaalu peal on ka üks selline, millel on turvavõrk väljapool. Veel uurin kas sellel on piisavalt hästi kinnitatud vedru kate ja kas see vedru kate on piisavalt pehme. Mõned on nii kõvad, et kogemata peale hüpates on valus sellele kukkuda. http://www.active24.ee/index.p…..31736.html

Ma ei soovitaks sul kiusatust koju üldse osta. Tunnen sinu paanitsemises ära tüüpilise kanaema- peorikkuja, kes käib lastel kogu aeg sabas ja muudkui kaagutab, et seda ei vöi ja toda ei tohi ja kolmandat ärge ka tehke. No nii ei saa lapsed rahus mängida ja löbutseda ja täiskasvanutel hakkab see ka löpuks närvidele, kui “politsei” ratsutab terve ürituse lastel sabas. Loomulikult peab pilku peal hoidma, kui lapsed mängivad aga saavad batuudil ka 4-5 kaupa ja rohkemakesigi hakkama ja ei juhtu nendega midagi. Alati leidub keegi, kes tahab oma oskusi teistele demonstreerida, trikitada batuudil jms. ja selle pead lihtsalt öigel ajal “rajalt maha” vötma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 23:37; 29.07 13:38; 30.07 22:42;
To report this post you need to login first.

Meil on batuut olnud 7 aastat, ostetud on Bauhofist. Turvavõrk on “väljaspool” ja loomulikult võrku kukutakse ikka vahel, eks ta selleks ju ongi. Traumasid ei ole olnud (ptüi, ptüi, ptüi).

Erinevatel aegadel on välja vahetatud nii vedrukaitse, kui turvavõrk. Võrku on isegi 2x vahetatud selle 7 a jooksul. Vedrukatte paelu peab vahepeal kontrollima, on tulnud uuesti kinnitada! Kui paelad on terved, siis püsib ka paigal.

Soovitan osta vähemalt 4 m batuudi. Meie batuut sarnaneb sellele active24 lingil toodule, ilmselt lihtsalt põhi on teine. See turvaäär ei ole tõesti eriti paks, samas tema põhiülesandeks on olla vedrukate, mitte kukkumise pehmendaja. Sinna serva peale tavaliselt ei kuku- st kui hüpe läheb mööda, siis kukud pigem vastu võrku ja sealt vajud alla alles. Pakun, et haiget ikka saab, kui peaks sinna serva peale kukkuma (mulle lihtsalt pole keegi kaevanud).

Meil ei ole õnnestunud lapsi ühekaupa hüppama panna. Viimasel ajal, kui lapsed suuremad, oleme kehtestanud reegli, et 3 võib korraga olla. Mitmekesi olek on pool lõbu, aga samas tasub kogu aeg lastel silma peal hoida ja oma reeglistik luua- ei tohi üksteisele peale ja külje alla hüpata jne. Ja mitmekesi olles ei tehta trikke ja saltosid. Lisaks võib probleemiks kujuneda see, kui mõni laps on teisest väga palju osavam (mul üks laps käib nt akrobaatikatrennis), teised võivad hakata trikke järele tegema ja haiget saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kehtivad reeglid ja neist on 6 aastat kinni peetud:
* Batuudil ei hüppa rohkem kui kaks last korraga
* Batuudi alla ei minda kunagi
* Batuudile ei tooda asju (palli, rula, kaigast ega muid mänguasju)
* Batuudile minnakse tühjade taskutega (kõik asjad taskust välja)
* Batuudil ei hüpata jalanõudega

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kehtivad reeglid ja neist on 6 aastat kinni peetud:
* Batuudil ei hüppa rohkem kui kaks last korraga
* Batuudi alla ei minda kunagi
* Batuudile ei tooda asju (palli, rula, kaigast ega muid mänguasju)
* Batuudile minnakse tühjade taskutega (kõik asjad taskust välja)
* Batuudil ei hüpata jalanõudega

Miks jalanõudega ei hüpata? Meil hüppevõrk on nii määrdunud, et sokis ja paljajalu on pärast tükk tegemist, et puhtaks saada. Ma olen just nõudnud, et sportimise tossud jalas oleks, kui hüppavad. Kui vale see siis nüüd olla võib?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 23:37; 29.07 13:38; 30.07 22:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mingis saates näitas, et lõikas passeinis millega ujumas käid, need torukesed tükkideks ja lõhed sisse ja ladus vedrudele, et pehmem oleks (ilus värviline oli ka).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks jalanõudega ei hüpata? Meil hüppevõrk on nii määrdunud, et sokis ja paljajalu on pärast tükk tegemist, et puhtaks saada. Ma olen just nõudnud, et sportimise tossud jalas oleks, kui hüppavad. Kui vale see siis nüüd olla võib?

Esiteks jalanõud kulutavad batuuti rohkem. Teiseks teeb jalanõuga jalg hulga rohkem haiget kui ilma selleta, kui keegi peaks kukkuma vms ja jalaga pihta saama.

Päris õudne on lugeda, kuidas ohutusnõuete rikkumist peetakse normaalseks ja isegi kiidetakse takka. Tundub, et enamus inimesi pole ikka üldse endale selgeks teinud, mis asi see batuut on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.07 23:13; 29.07 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan sul osta nn. vedruvaba batuudi. See on küll kallim, kuid ohutum samuti. Ma ei tea, kas seda Eestis müüakse, kuid oletan et seda saab otse tootjalt tellida.

http://www.springfreetrampoline.com/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tänapäevastel batuutidel ei saagi vedrukatte peale kukkuda, sest turvavõrk kinnitub sissepoole vedrusid. Ebaturvaliste batuutidega juhtub igal suvel sadu õnnetusi, mis vajavad traumapunkti külastamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, et sa jagasid oma kogemust. Kas täpsustaksid, miks sa ei kujuta ette, et turvavõrk väljapool vedruala piisavalt kaitseks?
Kuna mul oma kodus veel batuudi omamisega kogemust ei ole, siis ei oska ka kindlalt öelda kas suudan lapsele (ja külas olevatele lastele) selgeks teha, et koos hüppamine ei ole ohutu. Praegu ei käi ka väga tihti/palju lapsi korraga meil külas (mis võib tulevikus muidugi muutuda). Samas plaanin kodus lastepidu pidades batuudi peo ajaks ära korjata. Lisaks plaanin lapsele näidata videosid batuudiõnnetustest, mis on seotud mitme lapse korraga batuudil hüppamisega ja selgitusi juurde jagada.
Hetkel olen leidnud ainult ühe batuudifirma, millel on võrk seespool ja mis tundub ka muus osas normaalne batuut – http://www.4kids.ee/batuut-kai…..og-3,66-m/ ja http://www.lastekaup.eu/batuut…..rog-366-m/ . Kas keegi oskab teisi firmasid ka soovitada?
Kaalu peal on ka üks selline, millel on turvavõrk väljapool. Veel uurin kas sellel on piisavalt hästi kinnitatud vedru kate ja kas see vedru kate on piisavalt pehme. Mõned on nii kõvad, et kogemata peale hüpates on valus sellele kukkuda. http://www.active24.ee/index.p…..31736.html

Ma ei soovitaks sul kiusatust koju üldse osta. Tunnen sinu paanitsemises ära tüüpilise kanaema- peorikkuja, kes käib lastel kogu aeg sabas ja muudkui kaagutab, et seda ei vöi ja toda ei tohi ja kolmandat ärge ka tehke. No nii ei saa lapsed rahus mängida ja löbutseda ja täiskasvanutel hakkab see ka löpuks närvidele, kui “politsei” ratsutab terve ürituse lastel sabas. Loomulikult peab pilku peal hoidma, kui lapsed mängivad aga saavad batuudil ka 4-5 kaupa ja rohkemakesigi hakkama ja ei juhtu nendega midagi. Alati leidub keegi, kes tahab oma oskusi teistele demonstreerida, trikitada batuudil jms. ja selle pead lihtsalt öigel ajal “rajalt maha” vötma.

Paanitsemine oleks see kui ma ostaks ilma läbi mõtlemata, teiste kogemust kuulamata esimese ettejuhtuva batuudi ja pärast kaagutaks kui ohtlik minu valik oli. Elus ei ole ka nii must-valge, et on olemas ainult kanaemad ja rongaemad. Ma olen ema, kes laseb väga palju oma lapsel ise teha, mäkerdada ning lapsel palju ringi ukerdada ja katsetada. Aga aina osavamaks saamiseks ei pea minu arust last viskama äärmuslikesse olukordadesse (mida võib ikkagi muidugi elus ette tulla, aga õpetatud laps oskab ka nendes olukordades üldiselt paremini käituda minu arust). Ka näiteks puupakkudel ukerdamist saab järk-järgult õppida, alguses käest hoides, edasi juba vähem hoides kuni oskab iseseisvalt ukerdada. See ei väldi täielikult küll kukkumisi, aga samas on tal võimalus oskusi suurendada mõistlikult ja sellega seoses üldiselt oskab ka paremini kukkumise ajal reageerida. Võiks ju ka alles käima õppinud lapse kohe iseseivalt puupakkudele ukerdama lasta, aga selle jaoks on liiga suur tõenäosus, et ta varsti seal end ebameeldivalt vigastab. Mänguväljakul võiks ju ka lapse alati üksi mängima jätta ja ise raamatusse süveneda või nutitelefoni süvenenult näppida, aga ka seal on minu arust mõistlik last vähehaaval käituma õpetada. Teada ju on, et lapsed kipuvad seal üksteisest ette trügima ja kui teisele see ei meeldi, siis ei osata tihtipeale meeldiva lahenduseni viivate sõnadega konflikti lahedada, vaid hakatakse tõukama või sõimlema. Samas kui ma olen vaevunud varem mänguväljakul viibides lapsele õpetada, et kõigile on meeldivam kui seal ei ette ei trügita ja ei tõugelda (ja seda aeg-ajalt talle üle korranud), siis tõenäoliselt ta oskabki teiste arvestavamalt seal käituda ning annab ka normaalset eeskuju. Ja kui isegi tekib ebameeldiv olukord, siis saan teda õpetada sellesama olukorra baasil.
Või veel mustvalgem näide oleks, et lapsele meeldiks kindlasti kääre kasutama õppides vahepeal nendega ka ringi joosta ja võib-olla ei juhtugi midagi halba. Aga kuna loogiline mõtlemine ütleb, et selleks on ikka väga suur võimalus ja samas on ju võimalik lapsele õpetada, et kääridega ringi jooksmine on ohtlik, siis tundub elementaarne, et ma ei vaata läbi sõrmede ning vaevun teda õpetama selles asjas. Samas võib valida ka variandi, et ei viitsi õpetada ja ÄKKI ikka ei juhtu (minuga ju ei juhtunud) ja üldse võiks juba siis noa ka teise kätte talle anda, siis oleks lapsel veel lõbusam.

Selle kõigega tahaks öelda, et minu arust on parem uurida ja küsida teiste kogemust, valida enda jaoks piisavalt ohutu variant ning siis õpetada laps kodus seda kasutama.
Kindlasti ei ole ma nõus valima batuuti, millest ma midagi ei tea või tean, et ta on kahtlase väärtusega, kuid valin ta seepärast, et ta on piisavalt odav. Kui batuut, mis on piisavalt turvaline, aga liiga kallis minu jaoks, siis ma jätan ta kas ostmata või kogun veel raha selle jaoks, selle asemel, et teadlikult odav ja ebakvaliteetne osta.
Variant on ka batuut kindlalt ostmata jätta. Aga ühte pidi teades, et mu laps käib hoovides kus on batuut, siis tundub ohutum kui ta enne seal hüppamist õpib batuudil hüppamist ja käitumist oma kodus, kus ma saan tal paremini silma peal hoida ning tunnen paremini batuuti, millel ta hüppab. Teist pidi kui ma olen näinud, et talle batuut meeldib ning senimaani olen aru saanud, et batuudi juures on põhiliselt vigastusi põhjustanud ennetatav ohutusreeglite eiramine (turvavõrgu puudumine, mitmekesi hüppamine, vihmast märg batuut) või ebakvaliteetne batuut (turvavõrk ei pea vastu, jalg saab libiseda kergelt vedrukatte ja batuudi hüppeala vahelt läbi, turvavõrk on nii madal, et laps võib sellest kogemata üle hüpata), siis miks mitte talle ikkagi seda osta..ja iseendale, sest selle peal on ikka paganama lõbus ja võhmale ajav hüpata.

PS! Kuna ma tean, et ma ei viitsi lastepeo ajal hullult jälgida batuudil olevaid lapsi, nendele pidevalt kommentaarida kuidas ohutum on, kuid arvan, et suure tõenäosusega lapsed tahavad “hullu panna”, siis seepärast näeksingi pigem enne pidu vaeva ja korjaks selle ära. Peo ajal muidki ägedaid tegevusi lastel teha meie kodus, mille puhul ei ole vaja nii pingsalt ja närvesöövalt neid jälgida ning pidevalt korrale kutsuda. Samas mõistlikkuse piires jälgida on vaja ikka ning vajadusel valmis olla vahele sekkuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, et sa jagasid oma kogemust. Kas täpsustaksid, miks sa ei kujuta ette, et turvavõrk väljapool vedruala piisavalt kaitseks?
Kuna mul oma kodus veel batuudi omamisega kogemust ei ole, siis ei oska ka kindlalt öelda kas suudan lapsele (ja külas olevatele lastele) selgeks teha, et koos hüppamine ei ole ohutu. Praegu ei käi ka väga tihti/palju lapsi korraga meil külas (mis võib tulevikus muidugi muutuda). Samas plaanin kodus lastepidu pidades batuudi peo ajaks ära korjata. Lisaks plaanin lapsele näidata videosid batuudiõnnetustest, mis on seotud mitme lapse korraga batuudil hüppamisega ja selgitusi juurde jagada.
Hetkel olen leidnud ainult ühe batuudifirma, millel on võrk seespool ja mis tundub ka muus osas normaalne batuut – http://www.4kids.ee/batuut-kai…..og-3,66-m/ ja http://www.lastekaup.eu/batuut…..rog-366-m/ . Kas keegi oskab teisi firmasid ka soovitada?
Kaalu peal on ka üks selline, millel on turvavõrk väljapool. Veel uurin kas sellel on piisavalt hästi kinnitatud vedru kate ja kas see vedru kate on piisavalt pehme. Mõned on nii kõvad, et kogemata peale hüpates on valus sellele kukkuda. http://www.active24.ee/index.p…..31736.html

Ma ei soovitaks sul kiusatust koju üldse osta. Tunnen sinu paanitsemises ära tüüpilise kanaema- peorikkuja, kes käib lastel kogu aeg sabas ja muudkui kaagutab, et seda ei vöi ja toda ei tohi ja kolmandat ärge ka tehke. No nii ei saa lapsed rahus mängida ja löbutseda ja täiskasvanutel hakkab see ka löpuks närvidele, kui “politsei” ratsutab terve ürituse lastel sabas. Loomulikult peab pilku peal hoidma, kui lapsed mängivad aga saavad batuudil ka 4-5 kaupa ja rohkemakesigi hakkama ja ei juhtu nendega midagi. Alati leidub keegi, kes tahab oma oskusi teistele demonstreerida, trikitada batuudil jms. ja selle pead lihtsalt öigel ajal “rajalt maha” vötma.

Paanitsemine oleks see kui ma ostaks ilma läbi mõtlemata, teiste kogemust kuulamata esimese ettejuhtuva batuudi ja pärast kaagutaks kui ohtlik minu valik oli. Elus ei ole ka nii must-valge, et on olemas ainult kanaemad ja rongaemad. Ma olen ema, kes laseb väga palju oma lapsel ise teha, mäkerdada ning lapsel palju ringi ukerdada ja katsetada. Aga aina osavamaks saamiseks ei pea minu arust last viskama äärmuslikesse olukordadesse (mida võib ikkagi muidugi elus ette tulla, aga õpetatud laps oskab ka nendes olukordades üldiselt paremini käituda minu arust). Ka näiteks puupakkudel ukerdamist saab järk-järgult õppida, alguses käest hoides, edasi juba vähem hoides kuni oskab iseseisvalt ukerdada. See ei väldi täielikult küll kukkumisi, aga samas on tal võimalus oskusi suurendada mõistlikult ja sellega seoses üldiselt oskab ka paremini kukkumise ajal reageerida. Võiks ju ka alles käima õppinud lapse kohe iseseivalt puupakkudele ukerdama lasta, aga selle jaoks on liiga suur tõenäosus, et ta varsti seal end ebameeldivalt vigastab. Mänguväljakul võiks ju ka lapse alati üksi mängima jätta ja ise raamatusse süveneda või nutitelefoni süvenenult näppida, aga ka seal on minu arust mõistlik last vähehaaval käituma õpetada. Teada ju on, et lapsed kipuvad seal üksteisest ette trügima ja kui teisele see ei meeldi, siis ei osata tihtipeale meeldiva lahenduseni viivate sõnadega konflikti lahedada, vaid hakatakse tõukama või sõimlema. Samas kui ma olen vaevunud varem mänguväljakul viibides lapsele õpetada, et kõigile on meeldivam kui seal ei ette ei trügita ja ei tõugelda (ja seda aeg-ajalt talle üle korranud), siis tõenäoliselt ta oskabki teiste arvestavamalt seal käituda ning annab ka normaalset eeskuju. Ja kui isegi tekib ebameeldiv olukord, siis saan teda õpetada sellesama olukorra baasil.
Või veel mustvalgem näide oleks, et lapsele meeldiks kindlasti kääre kasutama õppides vahepeal nendega ka ringi joosta ja võib-olla ei juhtugi midagi halba. Aga kuna loogiline mõtlemine ütleb, et selleks on ikka väga suur võimalus ja samas on ju võimalik lapsele õpetada, et kääridega ringi jooksmine on ohtlik, siis tundub elementaarne, et ma ei vaata läbi sõrmede ning vaevun teda õpetama selles asjas. Samas võib valida ka variandi, et ei viitsi õpetada ja ÄKKI ikka ei juhtu (minuga ju ei juhtunud) ja üldse võiks juba siis noa ka teise kätte talle anda, siis oleks lapsel veel lõbusam.

Selle kõigega tahaks öelda, et minu arust on parem uurida ja küsida teiste kogemust, valida enda jaoks piisavalt ohutu variant ning siis õpetada laps kodus seda kasutama.
Kindlasti ei ole ma nõus valima batuuti, millest ma midagi ei tea või tean, et ta on kahtlase väärtusega, kuid valin ta seepärast, et ta on piisavalt odav. Kui batuut, mis on piisavalt turvaline, aga liiga kallis minu jaoks, siis ma jätan ta kas ostmata või kogun veel raha selle jaoks, selle asemel, et teadlikult odav ja ebakvaliteetne osta.
Variant on ka batuut kindlalt ostmata jätta. Aga ühte pidi teades, et mu laps käib hoovides kus on batuut, siis tundub ohutum kui ta enne seal hüppamist õpib batuudil hüppamist ja käitumist oma kodus, kus ma saan tal paremini silma peal hoida ning tunnen paremini batuuti, millel ta hüppab. Teist pidi kui ma olen näinud, et talle batuut meeldib ning senimaani olen aru saanud, et batuudi juures on põhiliselt vigastusi põhjustanud ennetatav ohutusreeglite eiramine (turvavõrgu puudumine, mitmekesi hüppamine, vihmast märg batuut) või ebakvaliteetne batuut (turvavõrk ei pea vastu, jalg saab libiseda kergelt vedrukatte ja batuudi hüppeala vahelt läbi, turvavõrk on nii madal, et laps võib sellest kogemata üle hüpata), siis miks mitte talle ikkagi seda osta..ja iseendale, sest selle peal on ikka paganama lõbus ja võhmale ajav hüpata.

PS! Kuna ma tean, et ma ei viitsi lastepeo ajal hullult jälgida batuudil olevaid lapsi, nendele pidevalt kommentaarida kuidas ohutum on, kuid arvan, et suure tõenäosusega lapsed tahavad “hullu panna”, siis seepärast näeksingi pigem enne pidu vaeva ja korjaks selle ära. Peo ajal muidki ägedaid tegevusi lastel teha meie kodus, mille puhul ei ole vaja nii pingsalt ja närvesöövalt neid jälgida ning pidevalt korrale kutsuda. Samas mõistlikkuse piires jälgida on vaja ikka ning vajadusel valmis olla vahele sekkuma.

Liiga pikk jutt.
Kindla peale minek on sul jätta batuut ostmata.Batuut on ohtlik meelelahutus.
Ei usu, et lastele oleks möni ohutu “äge tegevus”. Tavaliselt see on siiski ohu piiril tegevus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 23:37; 29.07 13:38; 30.07 22:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma isegi ei viitsinud lugeda seda pikka eepost, aga parem on sul ostmata jätta jah see…

p.s. pole halvaga öeldud, enda lastele pole ka batuuti ostnud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.07 21:04; 31.07 09:33;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Kodunurk Batuudi turvalisus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.