Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Beebi

Postitas:

Tere. Miks ei tohi beebidele anda ntex tavalist teed vett v piima? Vanasti koguaeg anti ja nyyd ei tohi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Vanasti” (defineeri – 20a tagasi, 40a tagasi?) ei olnud uuringuid tehtud. Nüüd leitakse mitmeid põhjusi – erinevad lisaained, rasvasus vms koormavad neere. Miks oma lapse tervisega mängida? On sul muidu mingi põhjus, miks sa tahad lapsele teed või piima anda? Vesi iseenesest pole lihtsalt vajalik – vett sisaldavad nii rinnapiim kui ka rpa, muud lapsel vaja pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sellele vanasti ja vanasti on vahe sees. enda vanaema, kes oli põline maainimene, rääkis alati, et laps peab kuni 3 eluaastani rinda saama ja mingi tee või lehmapiima andmine imikule on halb. samas nõukaaegse kasvatusega inimesed on mulgi soovitanud vastsündinule teed ja vett joota, sest laps ju tahab.
vanasti anti lastele gaasivalude ja hambatulekuvalude leevendamiseks heroiini. algselt oligi heroiin lastele mõeldud valuvaigisti. eks ta toimiks nüüd ka, aga ükski mõistusega inimene ei annaks seda lapsele.
meditsiin areneb pidevalt ja teadmised arenevad pidevalt. kunagi aastate pärast vaadatakse meie kasvatusmeetodeid kui jubedaid keskaegseid piinavõtteid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“vanasti” – vähemalt minu ema rääkis, et teed anti küll, aga üksnes gaasivalude korral teelusikatis kummeliteed enne söömist. Mitte nii, et lutipudeliga 200 ml teed vmt. Tänapäeval pigem soovitatakas esisi juba kummelivanni (nb kuivatab nahka, väga tihti ei tohi teha).

Ei tea, et ka “vanasti” (33 a tagasi) oleks beebile piima antud. Vett anti ilmselt palavatel suvepäevadel ja seda võib vajadusel ka praegu teha, kui pole võimalik rinda anda või ei soovi seda kuskil õues teha. Siiski ka mitte nii, et 200 ml lutipudelitäis korraga, vaid paar lonksu janu kustutamiseks. Meil oli laps suvel 7-kuune ja siis oli mul tõesti jalutuskäikudel nokaga tass kaasas ja enne magama jäämist pakkusin lapsele paar lonksu – kõht oli selleks ajaks nagunii täis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lehmapiima ei annaks – inimlapse ema ei ole lehm. Teed ei ole ka andnud, sest pole näinud vajadust. Vett olen küll nokaga tassist juurde andnud kui lapsel 3 kuud täis sai. Nimelt oli siis suvi ja leitsak. Ja mul oli valida, kas imetada iga 20 minuti tagant või lapsele aegajalt juua pakkuda.
Kui hakkas lisatoitu saama, siis sai vett ka toidu kõrvale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis te sest veest pelgate, peljake oma teesid ja morsijooke, paluks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.