Esileht Tasuta teated teemad

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 99 )

Teema: teemad

Postitas:

Kas te ise näeksite ennast sellises leinafaasis tõöd tegemas?

Et nüüd kohe peaks tööle minema, muidugi keegi ei eeldagi ja olen igati selle poolt, et talle makstaks mõned kuud hüvitisi edasi. Aga küsimus on ju selles, et tal polnudki varem mingit plaani tööle minna enne kui suurem laps kooli läheb ja tundub, et praegu ka pole seda plaani. Ta peab alles hakkama tööd otsima, sest tal pole töökohta, et kuskile tagasi minna. Kui rahaga nii kitsas, siis ehk poleks pidanud neid hauapiirdeid jne asju ka just praegu 900 euro eest ostma, kapitaalsemaid asju haual saab ka hiljem teha. Ja kui ei soovi tööl käia, siis ei saa ka sellist elamispinda pidada, laste lasteaias käimine on natuke imelik õigustus. Lasteaed kohustuslik pole, vaid võib nende eest ka ise hoolitseda, kui tööl ei käi.

+43
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Lugedes selle artikli läbi ja nähes ka varasemat abipalvet, on õhus ikka mõned küsimused. Üürikorter mis maksab 625€ kuus + paarsada kommud. Naise ainus sissetulek oligi 520+ 640 vanemahüvitis ja üksikvanema toetus. Saan aru, et noor üksikema, aga ma ei julgeks eluski, olles üksikema ja ainsaks sissetuleks on peretoetus ja vanemahüvitis( mis on ajutine) võtta endale nii kallis korter. Mul pole suure maja laengi nii palju. Mis edasi oleks saanud tulevikus? Saan aru, et ta ütles, et ei olnud plaaniski lähiajal tööle minna, vaid siis kui vanim laps kooli oleks läinud. Kullake, oma elu ei saa ometi üles ehitada lastetoetustele.

Lisaks selgub artiklist ikkagi ka, et laps oli haige( palavik, nohu) ja kuigi diagnoosiks läks hällisurm, siis lahang selgitas välja ka, et lapsel oli kopsuinfektsioon, et ikkagi haiguse tagajärjel?

Jah, kirjas ka, et aasta lõpuni sai annetustest üüri makstud ja töötuna võttis ka end arvele, aga ikkagi tuleks kiiremas korras korterit vahetada. Mida ta teha nagu ei taha, sest lapsed käivad lasteaias( ilmselt siis kodu lähedal). Samal põhjusel, ei tahtnud ka vanemate juurde kolida.

Ehitadki oma elu ülesse toetustele. Kolmas laps oli ju garant toetustele, aga garant suri, siis suurim probleem kes neid üleval peab. Elu ja heaolu tuleks ikka töötasule ülesse ehitada. Noor inimene sai ehk ôppetunni ja läheb kooli, ôpib ameti. Vôi teeb uue rahakoti.

+29
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kurb, et lapsega sedamoodi juhtus. Võib-olla peaks kohalikust OV sotsiaaltöötaja olema perele mõneks ajaks tugiisikuks. Aitama leida lastele lasteaia kohta ja emale tööd, ümberõpet vms.

kas sa artiklit ei lugenud? Suuremad lapsed 2 ja 5 aastane käisid/käivad lasteaias.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
  • Uskumatult õelad ja parastavad nõiad siin koos ikka,

    äkki samad, kes mõrvarkoera õigustasid.

    Hea vähemalt, et ise oskavad õigesti elada.

    Milles ôelus seisneb?

+22
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te ise näeksite ennast sellises leinafaasis tõöd tegemas? Mina küll ei näe. Inimene peab saama aega leinata. Eriti veel olukorras, kus ema peab matma oma lapse.

Kas kôikidele leinavatele emadele makstakse suuri peretoetuseid? Selleks ikka omad reeglid.

+23
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegemist oli mehe vanemate poolt meile ostetud korteriga ja ei mina ega ka mu vanemad ei olnud nõus, et ma niiviisi raha saaks

Ma ei peaks seda sellisel juhul oma kinnisvarakski. Arvasin, et te selle koos soetasite.

Juriidiliselt oli see meie ühisvara. Siis toimus korteri erastamine ja me olime juba abielus ning kasutasime ka endi EVP sid, lisaks tema vanemate omadele. Müüa ta ilma minuta ei saanud, aga jah eetiliseks ma seda ei pidanud.

Nagu ülevalpool lugeda võib, paljud oleksid pidanud

Sinuga täiesti ühelmeelel. Rikkus mis ei kuulu sinule ei tee sind ônnelikuks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi võiks see toetus mõne kuu veel kesta, et anda aega oma elu ümber seada. Aga mis abisse puutub, siis neiu vajab minu meelest pigem kedagi, kes talle selgitaks, et lastega ellu jäämiseks tuleb vahel kolida – ka Tallinnast välja. Pärnu äärelinnas saab ühetoealise korteri üürida ka paarisaja euroga pluss maksud. Veel väiksemas linnas ilmselt ka kahetoalise. Et lasteaia kohti on vaja siis, kui ema töötab ja ise lastega olla ei saa. Ja et ka sellisel juhul võivad need kohad olla mujal kui praeguses asukohas. Jah, ma saan aru küll, et need on tõsised muutused. Aga selle noore naise elus ongi tõsine asi toimunud. Artikkel on kena küll aga pigem kinnitab, et neiu elas üle oma võimete ja praegu on probleem pigem selles, et ootamatult ei saa samal moel jätkata. Kui tema korteri kulud oleksid praegu kokku nii 4-500 euro ringis, ta ise plaaninud tööle minna kohe, kui väiksem laps saab piisavalt vanaks, elaks ma talle rohkem kaasa. (Olen olnud vallasema ja tean, mida vähene raha tähendab.) Muidugi võib tegelikult ka olla, et neiu on alles toimunust nii segaduses, ei suuda veel selgelt mõelda ja leiab edaspidi õiged lahendused isegi. Lapse surma põhjuste üle ma siin teemas küll ei spekuleeriks, kui ekspertiis on kinnitanud, mis see põhjus oli, siis pole meil siin midagi ilkuda.

+28
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Artikli pealkiri on minu arust täiesti sobimatu – loob juba negatiivse kuvandi, et laps on rahateenimise allikas. Keskendutakse täiesti valedele asjaoludele – nagu eelpool öeldud –  lapse ema vajab tugiisikut, kes aitaks teda majandada, tööd leida jne. Ma saan aru, et ajakirjaniku töö on müüa oma lugusid, aga natuke võiks enne mõelda, mis moel seda müüa.

+7
-26
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Artikli pealkiri on minu arust täiesti sobimatu – loob juba negatiivse kuvandi, et laps on rahateenimise allikas. Keskendutakse täiesti valedele asjaoludele – nagu eelpool öeldud – lapse ema vajab tugiisikut, kes aitaks teda majandada, tööd leida jne. Ma saan aru, et ajakirjaniku töö on müüa oma lugusid, aga natuke võiks enne mõelda, mis moel seda müüa.

Kas sulle pealkiri meeldis vôi ei, aga nii see ju on ja pealkiri vastas artikli sisule.

+23
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi võiks see toetus mõne kuu veel kesta, et anda aega oma elu ümber seada. Aga mis abisse puutub, siis neiu vajab minu meelest pigem kedagi, kes talle selgitaks, et lastega ellu jäämiseks tuleb vahel kolida – ka Tallinnast välja. Pärnu äärelinnas saab ühetoealise korteri üürida ka paarisaja euroga pluss maksud. Veel väiksemas linnas ilmselt ka kahetoalise. Et lasteaia kohti on vaja siis, kui ema töötab ja ise lastega olla ei saa. Ja et ka sellisel juhul võivad need kohad olla mujal kui praeguses asukohas. Jah, ma saan aru küll, et need on tõsised muutused. Aga selle noore naise elus ongi tõsine asi toimunud. Artikkel on kena küll aga pigem kinnitab, et neiu elas üle oma võimete ja praegu on probleem pigem selles, et ootamatult ei saa samal moel jätkata. Kui tema korteri kulud oleksid praegu kokku nii 4-500 euro ringis, ta ise plaaninud tööle minna kohe, kui väiksem laps saab piisavalt vanaks, elaks ma talle rohkem kaasa. (Olen olnud vallasema ja tean, mida vähene raha tähendab.) Muidugi võib tegelikult ka olla, et neiu on alles toimunust nii segaduses, ei suuda veel selgelt mõelda ja leiab edaspidi õiged lahendused isegi. Lapse surma põhjuste üle ma siin teemas küll ei spekuleeriks, kui ekspertiis on kinnitanud, mis see põhjus oli, siis pole meil siin midagi ilkuda.

Miks peaks saama suurperetoetust, tal pole ju kolme last enam. Leinast ülesaamiseks on muud variandid ja nôustamist ta juba sai, annetuste abiga on tal ka selle kalli korteri üür makstud. Ta elates ennast ainult lastetoetustest nagu näha ei ole see jätkusuutlik.

+27
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see ema ei saaks taotleda toimetulekutoetust? Maksavad üüri, elektri ja kommunaalid kinni, kätte peab jääma 2 lapsega 200+240+240 eurot. Kui oled toimetulekutoetuse saaja saab lasteaiast taotleda kohatasu soodustust. Eks olukord ole muidugi ebainimlik, lapse surm vh ajal on nii haruldanu juhtum, et tõesti võiks paar kuud edasi maksta seda.

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Makstigi ju “paar kuud edasi”, küll mitte riigi, vaid annetajate poolt ja seda suuremas summas kui riik seda teinud oleks.

+22
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebi surm on muidugi kohutav. Aga kolm väikest last ja kõigil erinev isa? Viimasest mehest lahus juba enne lapse sündi, isa teadmata?

Laste planeerimine on väga oluline otsus ja suur vastutus. Lapsed vajavad mõlemaid vanemaid.

Lapsed peaks sündima abiellu. Jah, garantiid see ei anna. Aga ometi mõeldakse nii põhjalikumalt läbi, kellega ja millal pere luua.

Samuti oleks mõistlik enne laste planeerimist korralik töökoht hankida, sest lapsi peab ka pärast vanemahüvitist ülal pidama.

+39
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Laste planeerimine on väga oluline otsus ja suur vastutus. Lapsed vajavad mõlemaid vanemaid.

Lapsed peaks sündima abiellu. Jah, garantiid see ei anna. Aga ometi mõeldakse nii põhjalikumalt läbi, kellega ja millal pere luua.

Samuti oleks mõistlik enne laste planeerimist korralik töökoht hankida, sest lapsi peab ka pärast vanemahüvitist ülal pidama.

 

See kõik – targad nõuanded – on ju tagantjärgi tarkus ja hetkel täiesti kasutu.

Võite kodus oma lastele õpetada ja siin lihtsalt targutada.

+8
-27
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kõik on nii kohutav, et pisikestega nii läks. Juhtusin just FB pilti vaatama – lapse rindkerel, kaelal roomab madu. Vb nägin siiski väga valesti.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on noorest emast/inimesest kahju, ilmselt katkise hingega katkisest kodust tulnud noor, kes erinevatelt meestelt otsinud hoolimist, tagajärjeks ära kasutamine ja lapsed.

Ema vajab abi, kedagigi, kes oleks olemas. Siin perekoolis anonüümselt kiviga visata oskavad kõik, väga inetu.

Emale kaastunne minu poolt 🙁

+14
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emale loomulikult kaastunne.
Aga see, mis netikommentaarides toimub on ebanormaalne. Sõimatakse riiki, nii kuidas torust tuleb. Sõimajad on klassikalised täiskohaga emmed ja eluülikooli vilistlased. Maksaks siis makse või kust nende meelest see raha peaks tulema? Loll küsimus muidugi- alati on riik süüdi ja maksumaksjad peaks kinni taguma sigimise, kodusistumise ja kallid üürikorterid.

+35
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on imelik see, et nii noor naine on nii väikeste lastega üksi. Artiklist sain aru, et tal on lapsed ka erinevate meestega. Kuidas üldse sedasi oma elu planeerida kui ühegi lapse autoriga suhe ei sobi. Aga eesti riik pole kunagi hoolinud oma inimestest, kui ajakirjandusse lugu ei jõua, siis jäädki vaesusesse. Selline ongi eestlasest ametnik, külm ja kalk – enamus ametnikke on ka naised.  Selline ärapanemine.

+1
-26
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Minu jaoks on imelik see, et nii noor naine on nii väikeste lastega üksi. Artiklist sain aru, et tal on lapsed ka erinevate meestega. Kuidas üldse sedasi oma elu planeerida kui ühegi lapse autoriga suhe ei sobi. Aga eesti riik pole kunagi hoolinud oma inimestest, kui ajakirjandusse lugu ei jõua, siis jäädki vaesusesse. Selline ongi eestlasest ametnik, külm ja kalk – enamus ametnikke on ka naised. Selline ärapanemine.

Asjad läksid kuskil viltu kui 24-aastasel on kolme erineva mehega kolm last ja tööl pole kunagi käinud, aga ma poleks nii kindel, et selles riik süüdi on.

Kust sinu arvates kõik toetused tulevad? Maksumaksja taskust. See 24-aastane on saanud terve elu tasuta haridust, meditsiiniabi ja kõike muud. Nüüd abistab riik lisaks talle endale tema lapsi. Samas maksumaksja pole ta kunagi olnud ja nagu ma aru saan, siis pole plaani selleks ka niipea hakata.

+39
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on imelik see, et nii noor naine on nii väikeste lastega üksi. Artiklist sain aru, et tal on lapsed ka erinevate meestega. Kuidas üldse sedasi oma elu planeerida kui ühegi lapse autoriga suhe ei sobi. Aga eesti riik pole kunagi hoolinud oma inimestest, kui ajakirjandusse lugu ei jõua, siis jäädki vaesusesse. Selline ongi eestlasest ametnik, külm ja kalk – enamus ametnikke on ka naised. Selline ärapanemine.

Kuidas riik ei aita? Maksis ju suuri  lastetoetusi, hüvitisi. Edasi maksab toimetuleku toetust niikaua kui ema tööle läheb. Ametnikud paraku peavad lähtuma seadustest.

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on imelik see, et nii noor naine on nii väikeste lastega üksi. Artiklist sain aru, et tal on lapsed ka erinevate meestega. Kuidas üldse sedasi oma elu planeerida kui ühegi lapse autoriga suhe ei sobi. Aga eesti riik pole kunagi hoolinud oma inimestest, kui ajakirjandusse lugu ei jõua, siis jäädki vaesusesse. Selline ongi eestlasest ametnik, külm ja kalk – enamus ametnikke on ka naised. Selline ärapanemine.

Kuidas riik ei aita? Maksis ju suuri lastetoetusi, hüvitisi. Edasi maksab toimetuleku toetust niikaua kui ema tööle läheb. Ametnikud paraku peavad lähtuma seadustest.

Eesti riik ongi kummaline, seadus on ametnikule, aga kohus võib väänata seadust kuidas tahab, luua pretsedente. Milleks pöörduda ametniku poole kui temast pole abi, peab pöörduma kohtu poole, maksma raha ja siis ootama õiglust. Absurdne riik. Miks ametnik siis ei võiks aidata? Õige, nemad lähtuvad seadusest. Aga kõik eesti seadused on puder ja kapsas, iga kohtunik tõlgendab kuidas ise tahab.

Riik maksis toetusi küll, aga ei uurinud kuidas noor ema saab sellises olukorras ka hakkama. Ainult tänu ajakirjandusele hakatakse tema muret analüüsima, ilma oleks ta unustatud juba. See ei kehti ainult antud teemas vaid abs kõigi teistega, haigetega, puuetega inimestega, vanuritega jne.

+1
-26
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kõik on nii kohutav, et pisikestega nii läks. Juhtusin just FB pilti vaatama – lapse rindkerel, kaelal roomab madu. Vb nägin siiski väga valesti.

Kaelal madu?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kurb ja õudne asi, pole kahtlustki.

 

AGA ta ei ole esimene ega viimane inimene, kelle laps sureb. Juhtub ka teisi asju, nt ühe vanema tervis ütleb üles (kelle palk peamine jne). Kui inimene on saanud endale KOLM last siis kuidas on ta elanud oma elu nii, et a la järgmine päev on nälg majas.

Asjata ei öelda, et enne laste saamist tuleks end veidi kindlustada. Ei ole vaja suuri rahakoormaid aga midagi!

Kuidas ta enne beebit üüri maksis ja ära elas, kui mingit tööle mineku ega kokkuhoiu plaani pole? Väga hea, et saab natuke aega vabamalt olla aga peale annetuste lõppu…?

+31
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te ise näeksite ennast sellises leinafaasis tõöd tegemas? Mina küll ei näe. Inimene peab saama aega leinata. Eriti veel olukorras, kus ema peab matma oma lapse.

Minu kolleeg sünnitas kõhus surnud lapse ning oli nädal hiljem tööl. Ütleski, et kodus lapse asjade keskel olemine ei mõju hästi. Eelistas tööl käia, et saada mõtted eemale.

 

+19
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on imelik see, et nii noor naine on nii väikeste lastega üksi. Artiklist sain aru, et tal on lapsed ka erinevate meestega. Kuidas üldse sedasi oma elu planeerida kui ühegi lapse autoriga suhe ei sobi. Aga eesti riik pole kunagi hoolinud oma inimestest, kui ajakirjandusse lugu ei jõua, siis jäädki vaesusesse. Selline ongi eestlasest ametnik, külm ja kalk – enamus ametnikke on ka naised. Selline ärapanemine.

Kuidas riik ei aita? Maksis ju suuri lastetoetusi, hüvitisi. Edasi maksab toimetuleku toetust niikaua kui ema tööle läheb. Ametnikud paraku peavad lähtuma seadustest.

Eesti riik ongi kummaline, seadus on ametnikule, aga kohus võib väänata seadust kuidas tahab, luua pretsedente. Milleks pöörduda ametniku poole kui temast pole abi, peab pöörduma kohtu poole, maksma raha ja siis ootama õiglust. Absurdne riik. Miks ametnik siis ei võiks aidata? Õige, nemad lähtuvad seadusest. Aga kõik eesti seadused on puder ja kapsas, iga kohtunik tõlgendab kuidas ise tahab.

Riik maksis toetusi küll, aga ei uurinud kuidas noor ema saab sellises olukorras ka hakkama. Ainult tänu ajakirjandusele hakatakse tema muret analüüsima, ilma oleks ta unustatud juba. See ei kehti ainult antud teemas vaid abs kõigi teistega, haigetega, puuetega inimestega, vanuritega jne.

Tegu on siiski teovõimelise täiskasvanud inimesega. Ükski ametnik ei saa vägisi inimest aidata. Ei saa ka igale paljulapselisele emale valvurit kõrvale panna. Kus olid lähedaste silmad?

+23
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kõik on nii kohutav, et pisikestega nii läks. Juhtusin just FB pilti vaatama – lapse rindkerel, kaelal roomab madu. Vb nägin siiski väga valesti.

Kaelal madu?

Rindkerel ja õlapiirkonnas.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle mao kohta oli palju kommentaare ta algse postituse all. Inimesed küsisid, et kuhu see video jäi, kus madu beebi peal roomas, paljud olid seda näinud. Vastuseks kirjutasid noore ema meessoost sõbrad stiilis, et lõugade lõksutamise eest saadetakse mannapudru peale ja muid selliseid ähvardusi.

+24
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kõik on nii kohutav, et pisikestega nii läks. Juhtusin just FB pilti vaatama – lapse rindkerel, kaelal roomab madu. Vb nägin siiski väga valesti.

Kaelal madu?

Rindkerel ja õlapiirkonnas.

Nägin ka seda. Mõtlesingi, et kas pärismadu ????????????

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on imelik see, et nii noor naine on nii väikeste lastega üksi. Artiklist sain aru, et tal on lapsed ka erinevate meestega. Kuidas üldse sedasi oma elu planeerida kui ühegi lapse autoriga suhe ei sobi. Aga eesti riik pole kunagi hoolinud oma inimestest, kui ajakirjandusse lugu ei jõua, siis jäädki vaesusesse. Selline ongi eestlasest ametnik, külm ja kalk – enamus ametnikke on ka naised. Selline ärapanemine.

Kuidas riik ei aita? Maksis ju suuri lastetoetusi, hüvitisi. Edasi maksab toimetuleku toetust niikaua kui ema tööle läheb. Ametnikud paraku peavad lähtuma seadustest.

Eesti riik ongi kummaline, seadus on ametnikule, aga kohus võib väänata seadust kuidas tahab, luua pretsedente. Milleks pöörduda ametniku poole kui temast pole abi, peab pöörduma kohtu poole, maksma raha ja siis ootama õiglust. Absurdne riik. Miks ametnik siis ei võiks aidata? Õige, nemad lähtuvad seadusest. Aga kõik eesti seadused on puder ja kapsas, iga kohtunik tõlgendab kuidas ise tahab.

Riik maksis toetusi küll, aga ei uurinud kuidas noor ema saab sellises olukorras ka hakkama. Ainult tänu ajakirjandusele hakatakse tema muret analüüsima, ilma oleks ta unustatud juba. See ei kehti ainult antud teemas vaid abs kõigi teistega, haigetega, puuetega inimestega, vanuritega jne.

Mis abi ta vajas, raha puudust tal ju polnud, kui nii kalli kinnisvara endale rentis. Mida riik pidi tegema?

+24
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ema vajab kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötaja konsultatsiooni, kes aitab leida lahenduse, millega saaks ema edasi minna annetustele toetumata. Arvutatakse eelarve läbi ja mõeldakse koos edasised sammud.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 99 )


Esileht Tasuta teated teemad