Esileht Beebi ja mitmikud Beebi alustab lisatoiduga, nõuandeid söömise korraldamises?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Beebi alustab lisatoiduga, nõuandeid söömise korraldamises?

Postitas:

Beebi saab viiekuuseks ja plaanis hakata putru-püreesid andma. Meie beebigrupis jagatakse imelisi vidinaid, millega last toita. Küll on raketikujulised asjandused, mille seest putru imeda, küll spetsiaalsed toidunõud ja söötmissüsteemid. Ise mõtlesin “lolli peaga” hakata lihtsalt kodus olevatest nõudest käega lusikaga  talle putru suhu panema (nagu vanasti).
Andke nõu, kas on neil uue aja moevidinatel ka mingit tolku või tekitab hoopis pärast lapsel mugavuse ega oskagi “normaalsetest nõudest” süüa?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.03 04:47; 17.03 20:50; 20.03 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti okei on kasutada tavalisi nõusid ja söögiriistu. Kui laps juba istub ja võib-olla iseseisvalt süüa üritab, siis on nt iminapaga lauale kinnituv taldrik/kauss küll hea mõte, sest vastasel juhul võib sööginõu lihtsalt klirinal kildudeks lennata. Lisaks on natuke ümarama otsaga söögiriistad ohutumad kui laps nendega ise toimetab. Ma alustasin just lisatoidu pakkumisega ja meil on toidukorra ajal kaks silikoonlusikat kasutusel, üks minu ja teine lapse käes. Laps harjutab ka vahepeal lusika suhu panemist ja lutsub seda niisama, Minu lusika pealt saab korralikumaid ampse. Eraldi teema on näputoitumine, mille kohta uurida soovitan. Näiteks on Facebookis grupp Näputoidu inspiratsioon. Jõudu!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on hoopis n-ö sotsiaalse poole pealt soovitus: laps nii vara kui võimalik koos perega lauda, mitte eraldi aegadel ja olukordades sööta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingeid imevidinaid pole vaja, hiljem raskem ümber õpetada. Sh ei ole mina oma kummagi lapsega mingit puuviljalutti kasutanud, mida väga palju “ohutuse” kaalutlusel reklaamitakse, aga täiesti ebavajalik. Ikka õun-pirn-banaan kohe kätte, kui laps juba istub ise. Ja kui ei istu veel, siis ei anna lihtsalt. Kõik need imevidinad nagu ka nt pehme kiiver lapse kukkumise eest kaitsmiseks, pärsivad lapse arengut, ohutunde ja taju tekkimist.

Esimesele lapsele tegin püree üldse tassi alguses ja andsin tassist. Ostsin küll mingi vinge termolusika, aga noh, suht ruttu õpid näpuga katsuma temperatuuri 😀 Kuna teine laps püreesid ei tahtnud üldse (tegelikult ka esimene), siis tema oli juba 6,5kuuselt täielikult näputoidul. See tähendab, et tooidunõusid ei olnudki, asetasin talle toidupalad lihtsalt kandikule (piisavalt suured tükid, et saab rusikasse haarata), hiljem ostsin mingi spets silikoonalusele kinnitatud kausi,  et siis nagu meilgi taldrik ees + suht ruttu sai ka vastavalt kahvli või lusika – sama riista millega ise parasjagu sõime 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 11:49; 18.03 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan, head nõuanded, ei hakka üleliia tõesti võimlema mingite vidinatega. Aga veel üks esmase ema küsimus – kuidas on selle kurku tõmbamisega? Kui kergelt see juhtub? Esialgu küll vist pudru ja püreega ei juhtu, aga peagi peaks kurki ja banaani proovima….

Olen pisut hirmul ja muudkui kordan peas esmaabivõtteid. Kõigepealt tagurpidi käele ja koputada seljale jah?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.03 04:47; 17.03 20:50; 20.03 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan, head nõuanded, ei hakka üleliia tõesti võimlema mingite vidinatega. Aga veel üks esmase ema küsimus – kuidas on selle kurku tõmbamisega? Kui kergelt see juhtub? Esialgu küll vist pudru ja püreega ei juhtu, aga peagi peaks kurki ja banaani proovima….

Olen pisut hirmul ja muudkui kordan peas esmaabivõtteid. Kõigepealt tagurpidi käele ja koputada seljale jah?

Siin on esimene reegel – ära kasuta toolil turvarihmasid (kui päriselt vaja laps pahupidi pöörata, siis kaotad aega)!

teine reegel – igasugune öökimine ei tähenda lämbumist. Kui laps hakkab öökima, siis esmalt vaata, ära paanitse, äkki öögib ise välja (ma esimese lapsega tegin ka vea, et kohe abistasin teda, aga teisega olin rahulikum ja sai alati ise hakkama).

Kolmas reegel – Kui näed, et laps vajab abi, ära sattu paanikasse, ära hakka röökima, meest appi kutsuma – ajad lapse paanikasse :

Nelja s- ei pööra koha last pahupidi, vaid esmalt libistad käe lapse rinna-kaenla alla ja siis kergelt kallutad teda ettepoole (toime nagu Heimlichi võte), sellest ehk piisab. Kui see ei aita, siis asetad lapse kõhuli oma põlvedele ja lööd lahtise käega seljale, aga proovi seda teha suunaga lapse pea poole, mitte täpselt risti seljaga. Kui ikka ei aita – siis laps jalgadest kinni ja pahupidi ja näoga enda suunas, et näeksid lapse nägu-  ÄRA RAPUTA! vaid tugevate liigutustega jõnksatad allapoole. St ei ole selline rütmiline raputamine vaid 1 korra kaupa suunaga alla.

No ja kui miski ei aita, siis 112 ja alustad südamemassaažiga ….

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 11:49; 18.03 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas on selle kurku tõmbamisega? Kui kergelt see juhtub?

Siin ei ole ühest vastust, sest lapsed on erinevad. Pead lihtsalt katsetama, et kas laps saab hästi hakkama või on selline, kes tõmbab kurku.
Minul pole kumbki laps üldse toitu kurku tõmmanud. Mõlemad on olnud ettevaatlikud sööjad ja suuremad tükid lihtsalt välja sülitanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 18:08; 21.03 15:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole ka mingeid imevidinaid kasutanud, sest eesmärk ju laps lusika/kahvliga sööma saada. Mul pole kumbki laps kurku midagi tõmmanud, teine laps kasvatas esimese hamba alles aastaseks ja sõi kõike, isegi toorest porgandit. Küll aga on mu lapsed suured ronijad ja söögitoolis ilma rihmadeta on kindel ei.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 07:55; 20.03 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan taas väga heade nõuannete eest!

Mul on veel üks küsimus, kui siin juba nii asjalikku infot saab. Nimelt soovitas perearst anda lapsele puhast riisi- ja tatraputru kõigepealt, et kaaluiive tõuseks. Riisiputru on nüüd saanud (Holle mahe riisipuder), see riisijahust. Aga tatraputru pole beebitoitude letis näha. Kas võib ka anda seda, mis endale teen: https://www.selver.ee/taistera-rostitud-kiirtatrahelbed-tartu-mill-500-g Või peaks veel mikseriga üle käima?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.03 04:47; 17.03 20:50; 20.03 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole ühtki titeputru andnud. Keetsin tavalistest riisihelvestest ja tatraputru tegin tavalisest tatrast. Ei peenestanud rohkem midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 07:55; 20.03 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tatrapuder on täitsa olemas ka beebiputrude letis. Hipp tatrapuder, aga see on koos piimaasendajaga. Prismas, Selveris, Maximas olen näinud müügil.
Ma olen andnud alguses beebiputrusid, sest väga väikest kogust on tüütu teha. Hiljem, kui juba kausitäie sööb ära, siis on mugavam talle tavalist putru keeta. Olen helbed või terad purustanud alguses kohviveskis peeneks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 18:08; 21.03 15:34;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Beebi ja mitmikud Beebi alustab lisatoiduga, nõuandeid söömise korraldamises?