Esileht Beebi ja mitmikud Beebi ei huvitu lisatoidust

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Beebi ei huvitu lisatoidust

Postitas:
Kägu

Alustasin lisatoidu pakkumisega kuu aega tagasi, kui laps oli viie ja poole kuune. Mitte ükski asi pole seni meeldinud. Ta ei tee suudki lahti, hoiab seda kriipsuna ja kui saan midagi sisse pressida, siis talle see ei meeldi ja hakkab virisema, tahab põgeneda. Proovisin ka riisi- ja tatrahelbe putru anda, ei meeldi. Täna mõtlesin, et proovin siis midagi magusat, andsin ploomipüreed. Ka see ei kõlvanud.

Mis siis nüüd edasi? Kas ajan teda edasi närvi iga päev või pean nädalakese vahet? Mõistus on otsas…. muidu juurviljapüreed olen kõik ise valmistanud. Kanaliha pakkusin ka. Hippi kõrvitsapüree peale läks nägu väga punaseks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Millal sa talle seda annad? Kui tal on kõht tühi, siis ta tahab arvatavasti ikka piima saada, kuna seda ju koguaeg saanud. Kui annad siis kui kõht täiesti täis, siis teda lihtsalt äkki ei huvitagi see mis sa pakud. Äkki kui annad nt 1-2 tundi peale piima andmist?

Kuidas sa talle seda pakud? Meil alguses küll võttis, aga kui tal hakkas mingi hetk streik ja enam ei tahtnud, siis ma andsin talle taldriku enda kätte ja ta reaalselt plätserdas ise seal sees ja pani käega suhu. Lisaks ma vahepeal andsin talle ka lihtsalt lusika enda kätte (lusika peal siis püree) ja ta ise mängis sellega – vahepeal läks suhu, vahepeal mitte. Nii sain ma ta tagasi sellest huvituma.

Mis veel võib olla, et äkki talle sobib nt hoopis näputoit? Osadele beebidele ei maitsegi püree ning nad võivad hoopis näputoitu tahta. Meie pisikesele väga meeldis ise kätte võtta ja suhu panna nt aurutatud brokkolit, lillkapsast. Äkki nendega proovida?

Ei oska rohkem ideid tuua. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Äkki on vara veel?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Anan talle kooritud värske kurk lutsutada, vaata, kas siis tunneb huvi? Mul 2 last, kumbki ei söönud püreesid. Esimesega stressasin meeletult. Teisega olin targem ja pärast 3 nädalat tulutut lusikaga vehkimist hakkasin ainult näputoitu pakkuma. Jah, muidugi ei söönud ta 8-kuuselt mingeid 100-200 grammiseid protse näputoiduna, aga esimene laps, kellele ma üritasin järjepidevalt püreesid pakkuda, ei söönud ka 8-kuuselt veel midagi. Mõlemad olid terved aktiivsed lapsed ja kaalu tuli normaalselt juurde. Esimene laps hakkas normaalsemalt sööma siis, kui loobusin talle püreede tegemisest ja hakkasin pakkuma sama toitu, mida ise sõime, kuid kahvliga peenestatult ja soolata. Ehk aastaselt sõid mõlemad lapsed täiesti rahuldavalt, uus kriis tuli umbes 1,5-2aastaselt ja vanema lapsega kestab siiani (5aastane juba 🙁 )

Please wait...
Postitas:
Kägu

Annangi talle iga päev, kui õhtust sööme, kurgiviilu lutsutamiseks. Väga meeldib.

Mõned ampsud oli nõus ka mu näppude pealt püreed suhu võtma.

Ma lihtsalt ei suuda välja mõelda, kuidas näputoitu anda, kuna ta ei istu ju veel. Enda süles oleksin ma toiduga koos. Meil on söögitool, kuhu saab panna alles istuva lapse. Ootan soovitusi, kuidas näputoitu pakkuda 🙂

Esimene laps hakkas ka alles pea 8-kuuselt normaalselt püreesid sööma. 10-kuuselt oli juba peretoidul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole endal küll sarnast kogemust, sest laps hakkas kohe isuga kõike sööma nii püreesid kui näputoitu, aga meil ta hakkas alles 9-kuuselt istuma. Senikaua andsin süüa lamamistoolist, mille seljatuge sai püstisemaks reguleerida söögiajaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul poiss ei tundnud püreede vastu üldse huvi, hakkas hoopis putrusid sööma. Temast sai tõeline pudrugurmaan. Algul tegin putrusid rinnapiimaga – eks see äratas ka huvi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mitteistuvale lapsele tõesti ei antagi näputoitu, laps peab suutma sirgelt istuda. Seega – ära stressa. Sa võid jätkuvalt talle püreesid pakkuda, kuid tegelikult, su laps on alla 6-kuune ja otsest vajadust lisatoiduks ei ole. Soovituste kohaselt alles 6-kuuselt alustatakse lisatoiduga, mis tähendabki tutvumist. laps natuke limpsib lusikaotsast ja tasapisi siis portsud kas kasvavad või mitte – kuidas veab.

Jäta see püree hetkel sinnapaika, oota natuke ja proovi 2-3 nädala pärast uuesti. Võid proovid aka anda lusikat lapse kätte, teed lusika püreega kokku. Endale panned ka põlle ette või mingid riided, millest kahju pole.

PS näputoidu all peetakse regelina silmas tahket toitu, mitte vedela püree sees kätega lagastamist 🙂 Võib muidugi ka seda teha, aga vähem jama on ikka aurutuatud köögviljakangidega, mis ei pritsi laiali ja määri kõiki köögikappe ära 🙂

Paljud emad minestavad selle mõtte peale, ja lisaks on veel koolkond, kes arvab, et lastele ei tohiks üldse anda tahket enne, kui on purihambad (osadel tulevad alles 1,5aastaselt!), aga tegelikult elati kuidagi ka enne igasuguste blenderite jmt olemasolu

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Beebi ja mitmikud Beebi ei huvitu lisatoidust