Esileht Beebi ja mitmikud Beebi ei läbinud haiglas kuulmisskiiringut

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Beebi ei läbinud haiglas kuulmisskiiringut

Postitas:
Kägu

Tere!
Mul sündisid kolm nädalat tagasi kaksikud. Üks läbis kohe haiglas kuulmisskriinigu ja teine mitte. Kuuendal päeval tehti see taas uuesti ja ikka ei läbinud. Väidetavalt ei tulnud sealt praktiliselt mingit signaali. Arst arvas, et ehk on kõrvad lootevõiet täis vms. Kutsuti kuu aja pärast tagasi. Enne ma ei tulnud selle peale, aga nüüd täna tegin siis katseid nendega. Plaksu peale üks ehmatas läbi une ja teine mitte. Küll aga ehmatas ta siis kui poti vastu lusikaga lõin. Proovisin seda kaks korda ja mõlemad korrad võpatas. Mulle tundub, et mingi kuulmine tal siiki võiks olla, isegi kui see ei ole päris normaalne. Oskab keegi kommenteerida?

Kuidas teil selle uuringuga läks? Kas kellelgi on kogemusi, mida jagada? Praegu kuluksid teiste emmede kogemused ära.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu esimene ei läbinud mõlema kõrvaga seda uuringut. Kohe seletati, et see väga tavaline, et ongi vesi/võie ees ja kutsuti tagasi 2 nädala pärast, et siis on kindlasti kõik kõrvast kadunud, mis seal olema ei peaks. Muidugi närveerisin end hulluks selle 2 nädalaga, aga teise testi läbis kohe. Teine laps ei läbinud ühe kõrvaga ja kutsuti ka 2 nädala pärast tagasi, kus kõik ok oli. Nüüd sünnib kolmas ja enam isegi ei looda, et ta selle kohe läbib. Ma usun, et su beebile tehti teine test liiga vara lihtsalt.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul ka üks laps haiglas ei läbinud, 1nädalaselt ja ka mitte 2 nädalat hiljem.

Suunati edasi kuulmisõe juurde ja tehti kuulmistest, selle läbis lõpuks, siis ilusti, aga siis oli juba ka 3kuune, kui sinna saime, seega närvitsemist ja muretsemist oli see ootamise aeg palju.

Minu kogemus siis itk, nii sünnitus, kui hiljem kuulmisõe juures.

Minu soovitus olge ise rahulikud, ega muuta ei saa ja närvitsemine ei aita. Tuleb, mis tuleb. Kui ikka reageerib, siis mingi kuulmine on.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on 2 last kuulmisskriiningus põrunud. Mõlematega veel kuu hiljem vähemalt üks kõrv ei läbinud testi. Vanem laps on nüüd 14 ja kuuleb suurepäraselt. Nooremaga käisime umbes 1,8aastaselt KNK-arsti juures adenoidide pärast ja seal tehti muuhulgas veel seda kuulmistesti. Ta endiselt ei läbinud seda, kuigi ilmselgelt kuuleb normaalselt ja adenoidi eemaldamisel polnud temal vaja kõrvadest mingit vedelikku eemaldada ega šunteerida, kõik oli korras ja on jätkuvalt. Kõrvaarst ei teinud sellest erilist numbrit, et aparaadiga testi ei läbinud ja ta ei kommenteerinud, miks nii võib juhtuda. Aga ilmselt pole me siis ainsad, kellel nii on. Ka noorem laps kuuleb hästi. Nüüd on ta juba kolmene ja me saame juba temaga vestlemisel aru, et ta kuuleb igati hästi.

Kui ka kuu vanuselt testi ei läbi, eks siis uuritakse täpsemalt, kui tundub, et laps tõesti ei kuule. Aga sinnamaani ei pea küll liigselt muretsema, sest see, et esimesel elunädalal kõrvad testi ei läbi, on väga tavaline. Ka mu pesamuna ei läbinud sünnitusmajas testi (läbis 9-päevaselt ja sel visiidil pidi umbes 10-15 korda proovima, enne kui masin ütles, et kõik korras).

0
0
Please wait...

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Esileht Beebi ja mitmikud Beebi ei läbinud haiglas kuulmisskiiringut