Esileht Beebi ja mitmikud Beebi ei maga sisse mässimata

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Beebi ei maga sisse mässimata

Postitas:

Minu neljakuune oli saanud päris heaks magaks. Õhtul andsin rinda, pärast mässisin ta teki sisse (ta oli täitsa ärkvel), panin ta võrevoodisse, musi-musi, head ööd ja unne ta jäigi, enamasti vaid väikese protestinutuga. Nüüd aga hakkas laps keerama kõhule ja seepärast lõpetasin mähkimise. Juba varem olin üritanud mässida sisse vaid ühe käe. Aga nii ühe käega kui täitsa ilma mässimata laps nüüd ei jää magama. Panen ta pärast imetamist magamiskotti ja siis voodisse, alguses on rahulik, aga siis hakkab kätega möllama. Paneb neid suhu, imeb sõrmi, aga ei rahune sellest, vaid läheb hoopis rohkem närvi. Kui üritan lutti anda läheb täiesti pöördesse. Lõpuks karjub täitsa meeletult ja lihtsalt magama ei jää. Uninub siis ainult rinnaga, pean laskma täitsa unne vajuda, seejärel tõstan voodisse, aga iga unetsükli lõpus on nüüd suure kisaga üleval ja nii kogu öö (päeval magab kärus, sest voodisse magama saamine nii raske ja ma ei taha kogu aeg magama imetada). Üritan öösel rahustada patsutamise ja lutiga aga enamasti saame uuesti magama ikka ainult rinnaga. Kaua see harjumine ilma mässimata magamisega võtab aega? Kas saan midagi veel teha, et iseseisvat uinumist innustada? White noise taustal käib, kaisulapp on ka voodis, aga sellest ei tee laps välja veel. Kas peaksin käed nt sokkidesse panema, et ta nende sõrmedega end närvi ei ajaks ja lõpuks pöialt imema ei hakkaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.05 12:36; 04.05 14:00; 05.05 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõenäoliselt ei ole tegmist niivõrd ilma mässimata magamisega harjumisega vaid sellega, et igemed teevad haiget. Piima imemine toimib valuvaigistajana. Kuigi seda on kerge kontrollida nii, et vaatad, kas mähituna jääb kenasti magama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olengi katsetanud ja seepärast usungi, et asi ikka mähkimises. Isegi kui ühe käe lahti jätsin ei jäänud magama, nii kui mõlemad kenasti kinni panin, jäi ilusti tuttu. Olen juba mitu nädalat püüdnud mähkimist ära jätta, aga mähkisin muutkui edasi, sest siis jäi kohe kiirelt magama ja kisa polnud. Aga nüüd kui juba keerab ei julge enam mähkida ja jama majas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.05 12:36; 04.05 14:00; 05.05 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi teki asemel beebide magamiskotti, seal ei saa end nägupidi sisse keerata, lukuga kaelani kinni. Käed võid siis koti sisse panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 18:53; 05.05 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu ka kirjutasin, siis hakkasingi nüüd magamiskotti kasutama, aga ikka käed lahtiselt/käeavadest läbi, sest vastasel juhul võiksin samahästi ka teki sisse mähkimist jätakata. Aga selle ju lõpetasin ära turvalisuse pärast, sest ta hakkas end kõhuli keerama. Kui ma magamiskotti ta käed panen on ju samamoodi ebaturvaline, sest ta ei saa end vajadusel tagasi keerata kui on kõhuli keeranud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.05 12:36; 04.05 14:00; 05.05 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt ta ei oskagi end veel tagasi keerata? Need oskused – seljalt kõhule ja kõhult seljale, ei tulegi korraga. Küll aga oskab ta pead tõsta ja keerata, nii et ninapidi madratsisse ei jää.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 18:53; 05.05 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõhult seljale keerata ei oska nad niikuinii 4kuusena. Pane ta peale söömist kõhuli voodisse, siis ei siputa nii väga. Kui hakkab pead püsti ajama ja protestima, siis tegeled. Krooksutada enne korralikult, ja lapp nina alla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel läks ka ikka veidi aega kuniks õppis uinuma mittemähitult. Eks uus oskus ka halvendab une kvaliteeti. Väike aju ragistab öö läbi ja tihti laps unes ka keerab (nüüd ta ju oskab seda), aga kui pole harjunud kõhuli magama, siis ärkab üles. Minu lapsel ajapikku möödus selline rahutus uinumisel. Vajadusel siis sel perioodil kussutasingi või lasin süles uinuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Beebi ja mitmikud Beebi ei maga sisse mässimata