Esileht Beebi ja mitmikud Beebi ei oska magads teisiti kui kinnimässitult

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Beebi ei oska magads teisiti kui kinnimässitult

Postitas:
Kägu

Tere. Küsimus pealkirjas. Beebi juba 2.kuu vanune ja ei oska magada muudmoodi kui teki sisse mässituna. Vahel harva jääb ka kõhuli, kuid sellises asendis ei ole nii magus uni kui teki sees. Selili olles laps niheleb ja ei suuda magama jääda. Küll käivad jalad ja käed korraga jne. Külili sama teema. Uneleb kuid magama ei suuda jääda. Õnneks vankris ajapikku ikka jääb. Kas see on kellegil ka probleeme hiljem tekitanud beebi unes kui ta vanemaks saab ja enam teki sisse mässida ei saa ? Hakkab ju keerama ennast jne. Kaua ma teda mässin ?:)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma pole kunagi mässinud, sest ei viitsinud ära harjutada.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mässimine ei mõjuta mitte kuidagi lapse füüsilist või vaimset arengut.

“Juba 2-kuune” on veel nii pisipisi, et mässimine esiteks loob beebile turvatunde, et ta on “kaitstud” ning teiseks on 2-kuuse üldmotoorika veel kehvavõitu ning kui 2-kuune ikka ärkab ehmatusega, kui käsi-jalgu unes olles liiga järsku liigutab ning hakkab nutma, siis pole küll Sul vaja olematute asjade üle muretseda, vaid Sa võid oma last rahumeeles mässida!

NB!

Mingit “ära harjumist” ei saa sellest, kui beebit unede ajaks mässida!

Lapse motoorika areneb iga kuuga jõudsalt ning kui ta enam nii lihtsalt ei ehmata ning tal tekib uus seos Sinu, kodu, voodi, vankri jne vahel, ning kui need seosed on talle pakkunud piisava aja jooksul rahulolevat ning regulaarset turvatunnet, siis  hakkab ta magama jääma  ilma mässimata.

Võid rahumeeles mässida nii kaua, kuni vaja – tavaliselt kestab see etapp kuni 6. elukuuni.

Siis ta hakkab sellele ise vastu juba, ning annab ka üsna häälekalt teada, et ta soovib oma käte-jalgade ning kehaasendi üle ise otsustada. 😊

Mässimine ei tekita beebile sõltuvust!!

 

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahekuuse puhul tõesti ära üldse muretse selle pärast, et mähkimine kuidagi halb oleks. Naudi seda, et on olemas nii lihtne vahend beebile hea une tagamiseks! Kuni laps ei keera end ise kõhuli, pole sisse mässimine kuidagi kahjulik, seevastu last ise kõhuli magama panna ei soovitata, isegi lausa ei lubata, kui ta ise kõhuli minna ei oska.

Üsna kindel on, et kui laps suuremaks saab ja kõhuli keeramise selgeks saab, siis leiab ta juba ka uued viisid uinumiseks ja siis saate rahulikult sissemässimise lõpetada. Võib-olla tekitab mässimisest loobumine natukene protesti või nõuab uut harjumist, siis praegu, kahekuuse puhul pole kindlasti mõtet selle pärast ette muret tunda. Saad kindlasti veel mitu kuud rahulikult nautida sissemässimise eeliseid ja siis kui õige aeg käes tegeleda mässimise lõpetamisega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Beebit mähkida tohikski nii kaua, kui ta hakkab ise keeramist õppima (tavaliselt ca 2-3-kuusena). Kas sa magamiskotti oled proovinud – seal käed vabad 🙂 nt tudupood.ee hea valik

0
0
Please wait...

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Beebi ja mitmikud Beebi ei oska magads teisiti kui kinnimässitult