Esileht Imetamine Beebi ei söö

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Beebi ei söö

Postitas:

Laps sööb juba kolmandat päeva väga vähe – korraga 50ml. Söömine on tema jaoks alati keeruline olnud, aga et kogused nii väiksed ja sageli lõpeb söötmine suure nutuga…Saab nii rp kui rpa, söögikordade vahed on piisavad (2,5-3h), olen käinud imetamisnõustaja juures ja sealt tean, et rinnast saab ta kusagil 50ml kätte. Seega ka päevased kogused on enamvähem teada (ca 550ml max) Beebi on 2-kuune. Samuti on viimased päevad viril olnud ja kehvasti maganud. Täna hommikul tundub ka kuidagi loid, jäi kohe magama kui oma minikoguse ära sõi. Kas EMOsse minek on ülereageerimine? Süda tunneb, et midagi on korrast ära, et ta süüa ei taha/saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Toitumine vajaks ülevaatamist. Tegelikult Sa ikkagi ei tea, palju ta päeva lõikes sööb. Ühekordne kaalumine ühel korral oli 50 ml, aga tegelikult rinnalaps võib süüa rinnast erinevatel kordadel väga erinevaid koguseid. Kuidas muidu kaaluiibed olid, eriti viimase kuu iive? Kuidas sa täpsemalt teda toidad? 2,5-3 h söögivahe ei ole piisav, vaid võib olla liiga pikk. Ja 550ml oleks keskmisele lapsele liiga vähe, aga nagu öeldud, ei ole teada, kas on ikka päeva lõikes selline kogus.
Aga muidu tundub nagu lähenev haigus. Kontrolli kehatemperatuuri lapsel, jälgi pissimist. Anna rinda, kui ärkab, jälgi.
Kas ise oled terve? Või oled olnud mõnes viiruses?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ei söönud (hakkas lõpuks lausa rinna peale nutma; mõtlesin, et kas tõesti seal 2-3 kuu vahel nn tissistreik äkki). Vaikselt nädala jooksul arenes see asi, kuni ühel ööl üldse ei söönud. Ainult nuttis. Läksime emosse. Kahtlustasin ise ja kahtlustas ka valvearst meningiiti. Õnneks seda sel hetkel ei olnud (seljaajuvedelikku võeti), aga oli viirus, mis oleks võinud meningiidiga tüsistuda. Olime 10 p haiglas ja saime ravi.

Kui süda ütleb, et midagi võib kehvasti olla, siis palun mine kindlasti kontrolli, eriti nii väikesega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan imetamisnõustaja juurde minna. Kohe täna, kui saab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearstist alustaksin, kui varasemalt on temaga kogemused head.
Imetamisvahesid ei loeta 1 imetamiskorra lõpust kuni 2. alguseni, vaid 1. imetamiskorra algusest 2. alguseni. Et kaaluprobleemiga rp lapsel seda vahet üle 3h ei tohiks lasta.

Hetkel teeb olukorra keeruliseks see, et saab kombineeritud toitu, raskeb selgitada välja rinnapiima piisavust, nutu põhjust. Tähtis on ka põhjus, millest üldse tekkis vajadus rpa lisaks anda.

Kui laps lõpetab söömise nutuga, siis ei pruugi olla asi üldse tühjas kõhus, vaid miski võib tekitada valu, nt soor suus, kõht teeb liiga jms, söömisrks peab laps end hästi tundma.
Tasuks kõik kirja panna, kui palju ja mida sööb, kas ahnelt või on huvipuudus toidu vastu. Mis hetkel hakkab nutma, mis meetodeid olete proovinud ( asendid, krooksutamine söömise ajal, mis segud ja lutid). Kui tihti pissib, kõht käib läbi jms.
Selle infoga pöörduda siis nii arsti kui imetamisnõustaja juurde.
Kui aga laps pissib liiga vähe, magab erakordselt palju, siis küll emosse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Imetamine Beebi ei söö

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.