Esileht Beebi ja mitmikud Beebi ei taha kõhuli olla

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Beebi ei taha kõhuli olla

Postitas:

Probleem selles, et imik pole nõus kõhuli olema ja mitte midagi tegema. Kui kuu vanune oli, hakkas pead kõhuli tõstma ja hoidma, oli igati tubli. Nüüd on ta 3 kuud ja nädal aega vana ning ta ei taha üldse kõhuli olla. Kõhuli pannes kukub kisama ja mitte midagi ta siis enam ei tee. Ei tõsta ega hoia pead, ainult siputab ja päästab hingamisteed vabaks. Muidu tubli, kannab ja hoiab pead, kael tugev, meeldib rohkem nn. istuli asendis ilma uudistada. Mina aga kardan, et kui nii edasi läheb, siis ta ei hakkagi mul keerama jms. Saavad sellised motoorsed asjad ju alguse kõhuli olemisest. Reedel on arst, siis küsin sealt ka, et mida ma tegema peaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 12:17; 11.06 01:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstiga konsulteerisid? V-o kuskil lihaspinge, pisut massaaži vaja vms. Ega ta pole olnud palju beebikiiges, lamamistoolis vms? Loomulikult on süles ja püsti parem ilma uudistada, kui nii hoitakse…seetõttu soovitatakse tihti hoida küll süles aga oma põlvedel kõhuli, mitte istuli.

Arenguks on kindlasti vaja, et oleks just kõhuli…nii tuleb pööramine, roomamine jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 13:49; 11.06 07:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 7-kuune beebi ei taha ka kõhuli olla.
Max 5min uudistab lelusid ja siis hakkab virisema. Ent selili mängumatil olles keerab end kohe kõhuli.
Pane laps selili lamama kui nii parem on. Küll ta lõpuks pöörama hakkab kui selleks valmis on.
Minu beebi keeras 4-kuuselt seljalt kõhuli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstiga konsulteerisid? V-o kuskil lihaspinge, pisut massaaži vaja vms. Ega ta pole olnud palju beebikiiges, lamamistoolis vms? Loomulikult on süles ja püsti parem ilma uudistada, kui nii hoitakse…seetõttu soovitatakse tihti hoida küll süles aga oma põlvedel kõhuli, mitte istuli.

Arenguks on kindlasti vaja, et oleks just kõhuli…nii tuleb pööramine, roomamine jne.

Ei ole veel konsulteerinud, reedel aeg, siis räägin oma murest. Kuii iga kuu on kontrollitud lihaseid, et toonuses poleks. Siiani kõik korras olnud, ainult sõrmedes pidavat lihased veidi pinges olema. Käime temaga palju ujumas ja siis on küll hästi aktiivne, jalad ja käed liiguvad korralikult. Kiiges, lamamistoolis teda ei hoia, sest ta ei salli niisama vedelemist. Tahab, et temaga kogu aeg jutustataks, tegeletaks ja mööda tuba jalutataks (tema süles, seljaga toetudes vastu minu kõhtu). Võimlen temaga palju tollel suurel pallil ja seal saab ka väga ilusti oma pead hoitud aga põrandal kõhuli olles…võimatu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 12:17; 11.06 01:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selge. Siis on laps, kes juba teab mida tahab 🙂 Tahab näha, tahab süles olla, tahab ringi liikuvat kandmismasinat.

Nüüd on sinu teha, kas teed nii nagu laps tahab st hoiad poolpüsti süles (mitte kõhuli oma põlvedel või veel parem enda kõrval kõhuli põrandal), tassid ringi (mitte ei harjuta kas või minutite kaupa järjest pikemalt kõhuli v selili vaibal olemist, istudes kõrval, lohutades, lõbustades…siis juba jätadki mõneks minutiks jne) st kas harjutad teda sellega, mis talle kasulik ja saad pisutki oma käed vabaks…või kannad süles kuni roomama(või lausa kõndima) hakkamiseni.

Tean, mida räägin, sest noore emana kandsin oma esiklast nii puusal/süles jne kogu tema ärkveloleku aja sisuliselt esimesed u 6k…sest laps ju tahtis. Meil aga sündis teine ja siis tuli mul “mõistus koju” st hakkasin mõtlema, miks teised lapsed oskavad mänguvaibal vms olla st kõik emad ei kanna 24/7 last ju kätel…ja suurem nõudis oma st iga hetk ei saanud enam beebi tujusid täita ning imede ime, õppis minugi oma algul 3-5 min siis juba 15-20 jne olema vaibal minu silmaulatuses. Rääkisin, vahepeal andsin mänguasja, vahetasin asukohta tal…aga kogu aeg sülle ei võtnud. Hüsteeriasse nutta ei lasknud aga iga hõike või väikese jorina järel sülle ei haaranud.

Kolmandaga sai nii tegutsetud algusest peale.

Tasub proovida. Edu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 13:49; 11.06 07:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui süles püsti on põnevam, tuleb kõhuliolek veeeeel huvitavamaks teha:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga paljud 2-3kuused lapsed ei taha kõhuli olla, see on tavaline asi. Proovi ikka iga päev teda natuke kõhuli hoida, see vajalik seljalihastele.

nipid:
1. pane talle väike kokkurullitud rätik kaenlaalla toeks, vaata kas nii parem. Meil oli noorem laps vastupidi – kõhuliolemise fänn, aga kui veel pikalt jaksanud, siis et saaks pikemalt rahus olla, panime talle väsides toe alla.
2. Ära jäta teda üksi. Ole ise tal vastas kõhuli ja jutusta, tee nägusid, laula. Kui veel jonnipunni pole, siis nüüd on aeg jonnipunn näo ette liikuma panna. Mingitest raamatutest pilte näidata (raamatud ette püsti, mitte pikali, et pead tõstaks).
3. Võid proovida ka nö kassimängu moodi mänge, et mingit sulekest liigutad mööda maad, et sirutaks kätt. Või paned suled tema lähedale põrandale ja siis puhud need õhku lendlema.

Ma pakun välja, et asi ei olegi ehk niivõrd asendis, kui et ta ei taha paigal olla. Võibolla teda häiribki see paigalolemine. Mu “kõhuliolemise fännist” noorem laps hakkas just 3kuuselt rohkem virisema kõhuli, sest ta tahtis juba roomata, aga ilmselgelt ei osanud 😀 Pm kohe, kui hakkas end kõhult seljale pöörama, tahtis ka edasi saada ja siis oli üks pidev draama, et kuidagi ei saanud edasi, nii hakkamist täis oli teine 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand, ei taha siis ei taha! Minu laps ei tahtnud ka kõhuli olla enne, kui ise keerama hakkas. Siis ei olnud jälle selili enam üldse. Ja ei, ei pidanud last kuni roomama hakkamiseni süles tassima 24/7. Täitsa sai omaette oldud ja ma sain maakodus toimetatud nii palju kui vaja. Kui käed vabaks oli väga vaja saada, siis lamamistool oli abiks. Ärge pabistage üle.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui meil ei tahtnud/jaksanud sellises vanuses kõhuli pead tõsta, tuli välja, et põhjuseks oli rauapuudus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Beebi ja mitmikud Beebi ei taha kõhuli olla

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.