Esileht Beebi ja mitmikud beebi ei taha uinuda

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: beebi ei taha uinuda

Postitas:
Kägu

On kellelgil olnud vastsündinud beebiga sellist probleemi et ta lihtsalt ei taha uinuda? Mis võib olla põhjuseks?

Beebi on ise vaevu 2 nädalane alles. Rinnal jääb unelema kenasti, aga tihti on üsna pea silmad uuesti ikka lahti ja unest ei ole kippu ega kõppu. Kiigutamine, laulmine jne samamoodi küll uinutavad (kuigi sedagi mitte alati), aga magama ikka ei jää. Vankriga sõitmine on seni vist ainus mis tõesti sügavalt magama jätab beebi. Siis ausaltöeldes ei raatsi äratadagi et toita.

Suurema osa ajast õnneks ei nuta ja vahib niisama ringi, mulle tundub et nutt tuleb pigem siis kui ärkveloleku aeg on juba pikale veninud ja üleväsimus peal on.

Peamiselt on see probleem päeval, öösel magab enamvähem kenasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasura sius vankrit. Täiesti normaalne on, kui beebi teeb kõikuned õues.

Kui sul pole see võimalik ( pole kohta, kuhu turvaliselt jätta, rõdu, ja ei saa/jaksa ka terve päeva jalutada, nt veel vöikelapsi), siis vähemalt kord päevas magab pikalt õues, aga proovi ka kõhukotti. Mul laps magas esimesed 3 kuud päeval peamiselt kõhukotis, sest teisiti magas ainult 30-40 min.

Osad kiigutavad ka toas vankris ???? Nt kui sul on olemas täislamavasse käiv kergkäru.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas oled mõõtnud palju beebi ööpäevas kokku magab? Ehk on lapsel oma ööpäevane vajadus täis ja ta ei vaja rohkem und. See on mingi vene aja teema, et laps peab päeval 3-4 tunnise uinaku tegema. Kui laps on rõõmus ja rõõsa ning öösiti kenasti magab, ei tasu liiga palju pikkade päevaunede puudumise pärast muretseda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu loeks enda kohta. Mul laps 11-kuu vanune ja unega jamame ikka päeval, tund ja rohkem läheb kindlasti tema magama panekuks. Enne ei aidanud vanker ka, aga paar kuud on olnud isegi nõus pikemaid imesid seal tegema. Päris väiksena/beebina ei nutnud, aga see oli lühikest aega ja ülejäänud unne jäämised olid suure jutu saatel, vahel nutsin ma ise ka. Uneteema ajab mind siiani vihale ja närvid krussi.

 

Aga võin nii palju öelda, et 2-nädalane on alles nii pisike, et ju ta alles kujundab oma graafikut välja. Kui võimalus, siis magage koos, ärkab siis ürita veel magama panna. Kirjutad et uinub kärus, siis lähedki pea iga uni näiteks jalutama (esimese lapsega ma käisin mitu korda päevas jalutamas) või pane toas/rõdul vankris magama. Minu lapsel aitas white noise ka, aga päris nii vara ma seda ei kasutanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ei maganud sünnist saadik. Tegi paar 10min uinakut, kui olin 5 tundi kiigutanud, kussutanud, raputanud ja tissitanud. Oli terve päeva väsinud ja viril, aga magama ei jäänud ei vankris, ei linas, ei kõhu peal. Öösel magas hästi, kui oli peale 7 tundi kussutamist ja tissitamist lõpuks uinunud. Nüüdseks on 9k, magab 2 uinakut kärus, aga ööunne saamiseks teen ikka veel 7 tundi tsirkust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Beebi ja mitmikud beebi ei taha uinuda