Kui on võimalik, palu palatisse imetamisnõustajat. Vaadake koos imetamisvõte jm üle.
SIET pakub 5 eurose omaosalusega koduvisiite juhul, kui pärast kodus veel muresid.
Igaks juhuks võib üle vaadata keelekida, ega see ei sega.
Mitu % maksimaalne kaalukaotus oli ja palju kaaluiive on olnud? Kui tihti laps sööb? Nii pisike peaks vähemalt iga 3 tunni tagant sööma ja kui on probleemid, siis pigem isegi 2,5h tagant või tihedamini (k.a öösel, öösel pole vaja äratada last, kelle ei ole söömisega probleeme). Tihe söötmine (k.a öine) tagab selle, et piima tekib rohkem ja lapsel lihtsam seda kätte saada.
Juhul, kui ei õnnestu kuidagi rinnast sööta, siis võimalusel võiks anda pigem väljapumbatud rinnapiima, sest rinnapiima kogus sõltub nõudluse-pakkumise suhtest. Kui laps saab lisaks RPA, siis rinnast eemaldatakse vähem piima ja keha saab signaali, et juurde vaja toota väiksemat kogust, kui ta tegelikult koos RPA sööb ja kui on tegemist laisa imejaga, siis ta ei pruugigi väga viitsima hakata rinnast imeda, kui seal RPA andmise tõttu vähem piima on. Haiglates on üldiselt rinnapumba laenutamise võimalus.
Nibukaitset võib jah ka proovida, aga sellest võib olla pärast raske lahti saada.
Aga igal juhul on see parem variant kui pudel, sest lapsel on imemistehnika sama, mis otse rinnast, pudeliga on imemistehnika teine ja pärast rinnale saamine palju raskem.
Pudelite puhul on selline variant ka, kust lapsel raskem piima kätte saada – Medela Calma otsik, aga enne võiks muud variandid ära proovida. Pudeli asemel võiks hakata vajadusel kasutama kas süstalt või topsi. Haiglas nad näitavad kuidas.
FB on grupp “Imetamine. Küsimused. Vastused.”, soovitan sellega liituda, sealt võib ka nõu küsida, mida veel võiks proovida, seal liigub palju imetamisnõustajaid ja emasid, kes ka leidnud erinevatele toitmisprobleemidele lahendusi. Samuti võib sirvida vanemaid teemasid, mis teised sarnase murega teinud. Eri nippe on hästi palju, kuidas laps sööma saada.
Sinu laps on veel nii väike, et klassikalised rinnastreigi puhul kasutatavad võtted ei pruugi aidata ja aitavad ilmselt natukene vanema lapse puhul (pimedas vaikuses imetamine, unise/poolmagava lapse imetamine, võimlemispallil hüpitades imetamine, püsti kõndides imetamine, imetamiskee kasutamine, kubu kasutamine white noiseiks jne). Aga midagi kindlasti leiad sealt ka endale.
ps! lutti ei soovitata enne, kui imetamisega kõik korras kasutusele võtta.
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 17:07; 28.06 14:53;