Esileht Imetamine Beebi imeb aga piima kätte ei saa

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Beebi imeb aga piima kätte ei saa

Postitas:
Kägu

Tere! Mure on 1 nädalase beebiga. Viimasel ajal on iga toitmine sama, laps on rahutu ja otsib rinda, imeb mõne minuti ja siis hakkab lollitama, otsib meeleheitlikult rinda, vahest kisab, aga kinni ei haara. Isegi kui haarab siis imeb 2 korda ja laseb lahti.
Praegu oleme titaga haiglas kuna selle söömata olekuga läks ta kollaseks. Proovisime siin kaaluda enne ja pärast sööki ja ta ei saagi mitte midagi rinnast kätte. Ometi istus õde kõrval kui söötsin ja ütles ka et sööb kenasti, ja tegelikult siis lutsis niisama. Nüüd annan pudelist juurde ja ka pudelist on ta kehva sööja, peaks sööma kuskil 65ml aga vaevu saab 45ml söödud.
On keegi sarnases olukorras olnud? Kuidas õnnestus beebi sööma saada? Kardan ise kôigerohkem et kui siin pudelist saab siis ongi tissitamisega kôik 🙁

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie oleme ka haiglas, küll enneaegsega, aga samuti harjutame ise söömist.
Meile anti üsna esimese asjana nibukaitse. On konkreetsem ning lapsel parem haarata. Vaakum tuleb kergemini ning imemine väsitab vähem.
Äkki küsida selle kohta? Samas pudelist peaks olema tal niigi hea ja lihtne süüa..

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks teile pudel anti? Nii pisikestele, kellel on rinna võtmise probleemid, antakse RPA-d süstlast – just selleks, et ta ei harjuks suhu voolava piimaga ära. Ja ikka nii, et enne paned rinnale, las natuke imeb ja kui näha, et enam ei taha rinnal olla,s isi pakud RPA süstlalt.

Soovitan küsida seal haiglas imetamisnõustaja kohta, kes õpetab sulle, kuidas süstlaga piima anda.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas rinnas piima on? Kui ise pigistad, kas tuleb piima välja?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui on võimalik, palu palatisse imetamisnõustajat. Vaadake koos imetamisvõte jm üle.
SIET pakub 5 eurose omaosalusega koduvisiite juhul, kui pärast kodus veel muresid.

Igaks juhuks võib üle vaadata keelekida, ega see ei sega.

Mitu % maksimaalne kaalukaotus oli ja palju kaaluiive on olnud? Kui tihti laps sööb? Nii pisike peaks vähemalt iga 3 tunni tagant sööma ja kui on probleemid, siis pigem isegi 2,5h tagant või tihedamini (k.a öösel, öösel pole vaja äratada last, kelle ei ole söömisega probleeme). Tihe söötmine (k.a öine) tagab selle, et piima tekib rohkem ja lapsel lihtsam seda kätte saada.

Juhul, kui ei õnnestu kuidagi rinnast sööta, siis võimalusel võiks anda pigem väljapumbatud rinnapiima, sest rinnapiima kogus sõltub nõudluse-pakkumise suhtest. Kui laps saab lisaks RPA, siis rinnast eemaldatakse vähem piima ja keha saab signaali, et juurde vaja toota väiksemat kogust, kui ta tegelikult koos RPA sööb ja kui on tegemist laisa imejaga, siis ta ei pruugigi väga viitsima hakata rinnast imeda, kui seal RPA andmise tõttu vähem piima on. Haiglates on üldiselt rinnapumba laenutamise võimalus.

Nibukaitset võib jah ka proovida, aga sellest võib olla pärast raske lahti saada.
Aga igal juhul on see parem variant kui pudel, sest lapsel on imemistehnika sama, mis otse rinnast, pudeliga on imemistehnika teine ja pärast rinnale saamine palju raskem.
Pudelite puhul on selline variant ka, kust lapsel raskem piima kätte saada – Medela Calma otsik, aga enne võiks muud variandid ära proovida. Pudeli asemel võiks hakata vajadusel kasutama kas süstalt või topsi. Haiglas nad näitavad kuidas.

FB on grupp “Imetamine. Küsimused. Vastused.”, soovitan sellega liituda, sealt võib ka nõu küsida, mida veel võiks proovida, seal liigub palju imetamisnõustajaid ja emasid, kes ka leidnud erinevatele toitmisprobleemidele lahendusi. Samuti võib sirvida vanemaid teemasid, mis teised sarnase murega teinud. Eri nippe on hästi palju, kuidas laps sööma saada.
Sinu laps on veel nii väike, et klassikalised rinnastreigi puhul kasutatavad võtted ei pruugi aidata ja aitavad ilmselt natukene vanema lapse puhul (pimedas vaikuses imetamine, unise/poolmagava lapse imetamine, võimlemispallil hüpitades imetamine, püsti kõndides imetamine, imetamiskee kasutamine, kubu kasutamine white noiseiks jne). Aga midagi kindlasti leiad sealt ka endale.

ps! lutti ei soovitata enne, kui imetamisega kõik korras kasutusele võtta.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Üks mõte veel – kui jätkuvalt raske last rinnale saada, siis ehk proovida enne käsitsi niikaua lüpsta, kuni piim nö voolama saada ja esimesed piimatilgad välja tulevad, ehk oleks tal siis suurem motivatsioon rinnast süüa. Samuti vajavad osad lapsed, kes alguses hästi haarata ei oska rinna nö ettevoltimist

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

0
0
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Imetamine Beebi imeb aga piima kätte ei saa