Esileht Beebi ja mitmikud Beebi ja koer

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Beebi ja koer

Postitas:

Meil on neljas laps alles sündinud ja peres keskmist kasvu koer. Esimeste laste beebieas koera meil veel polnud. Mul on endal natuke raske ettekujutada, kuidas see asi toimima hakkab. Koerale oleme beebit tutvustanud. Tegu emase koeraga, kes siis käib ja limpsib last. Kui asi liiga intensiivseks läheb, annan koerale teada, et aitab küll. Tegu siiski minu lapsega, mitte tema omaga. Koer on nagu tank. Rahmeldis, saba taga nagu vai, millega vastu jalga saada on isegi täiskasvanul valus. Käpad ja küüned tugevad. Kui ikka käpaga vehib, on tugevad kriimud peal. Täiskasvanuid koer austab, lapsi aga mitte. Meie 5-aastane on ikka haiget saanud. Koer on ta ka õues niimoodi pikali jooksnud, et laps kukkus suure kaarega. Kui koeral suus midagi lubamatut, siis ka suuremad lapsed seda kätte ei saa. Kui mina või mees koerale läheneme, siis kukub see asi koera suust välja.
Lisaks on meil kodus väga suur karvaprobleem. Nimelt koer lühikarvaline ja karvad nagu nõelad. Mõnikord tõmban talla alt välja mitu karva pintsettidega. Käin küll sussidega, aga ikka mõni karv nahas sees. Karvu on meil aastaringi kogu elamine täis. Kahjuks midagi teha pole. Tolmuimejaga teen 2 korda päevas. Selge on see, et last tekiga maha panna tulevikus ma ei saa. Siis on tekk karvane. Ma ei kujuta ette, kui laps hakkab käputama, roomama põrandal. Käed ja suu karu täis.
Kas keegi oskaks nõu anda. Elame korteris ja siin ei ole kohta, kus koer ei käiks. Magamistuppa ma teda eriti ei luba, aga selles toas pole põrandal ruumi. Robottolmuimeja muretseda? See ummistub hetkega karvadest. Või siis mitte?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas enne koera võtmist selliste asjade peale ei mõelnud? Ja see pikali jooksmine jne on täiesti teie enda viga, sest te pole koera piisavalt koolitanud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte enne koera võtmist, vaid enne lapsetegu. Kõik need asjad olid ju teada, mida mõtlesite, kui last planeerisite? Mingit plaani polnud?

Karvaprobleemi vast – pesta ja kammida kord nädalas? Pügada?

Keelata koeral laste peale hüpara. Ka tuleb hakata keelama liiga elevil käitumist. Koertekool. Beebit tuleb kaitsta koera elevuse eest. Ei saa nii, et beebi sulgub ühte tuppa, kuna peres koer.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

postitus juba sellise alatooniga kirjutatud, et vaene koer antakse varsti ära.. koer on pereliige ja selliste asjade peale oleks pidanud enne lapse saamist mõtlema.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul täpselt sama seis, 40kg rõõmsat karvast koera ja alguses imik, nüüd juba kõndiv põnn.

* kammi koera kvaliteetse ja tema sobiva harjaga iga päev

* robottolmuimeja 100% – kvaliteetne masin ei lähe umbe, vaid paak saab täis. Peab peale iga tiiru tühjendama.

* Lapse tuba koerale keelutsoon (et tegelustekk ja korteri ainus vaip karvutud oleks). Treenid nii, et juhatad koera rahulikult välja kui sinna on läinud. Kui satud peale et hakkab minema, teed misiganes oma keelamishäält ja annad maiust kui kohe ära tuleb. Maiused ajaga jätad harvemaks. Olen mõnikord öelnud ka nt oi-oi ja koera magamistuppa pooleks tunniks eraldanud (üksi jätnud nö)

* koer treenida lapsest üldse eemale hoidma. Ikkagi endale on ka see psühholoogiliselt rahulik protsess, kui  sõna kuulamise eest maiust anda ja keelata vaid mõistlikul toonil.

Koer õpib paremini kergelt tühja kõhuga. See on üksjagu vaeva, aga olete selle oma koerale kindlasti võlgu. Eriti, kui ta tegelikult teist üsna hästi juba aru saab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan luua koeravaba tsooni. Selleks saab kasutada ukseavasse käivat laste turvaväravat. Selliselt saate luua ühe karvavaba ja koeravaba ruumi, kus beebi saab rahulikult käputada ja hiljem ka hea käputavat/kõndivat last koerast erldada kui pole aega parajasti neid kahte korraga jälgida. 1-aastsed ju ei mõista seda, et koerale ei meeldi kui talle näpp ninna/kõrva/suhu torgata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil koeraks prantsuse buldog  (ka rõõmsameelne, 15 kg, pealetükkiv ja karvu ajav), aga probleemi väga ei ole.

Minu nipid on järgmised:

a) koeravaba tsoonid (meil siis teine korrus, lisaks saab koera esikusse lukustada laste turvavärava abil, kui on tema koht ja kaus)

b) roobottolmuimeja undab mitu korda päeva (kuiv- ja märgkoristus). Oleme mitu mudelit vahetanud, eluiga on küll karvade tõttu lühem, aga  oma 3-4 aastat peab ikka vastu. Koera igapäevasest kammimisest on ka kasu, kuigi ise jõuan sellega tegeleda heal juhul kord nädalas.

c) auruga pesukuivati (koerakarvad riiete pealt jäävad kenasti filtrisse, samuti saab auruga värskendada beebitekki, pehmeid mänguasju jne).

d) koera keelamine teatud tegevuste juures. Meie oma nt teab väga hästi, et beebitekil lamada tohi ning eristab oma mänguasju laste omadest.

e) üldiselt tuleb lapsi koera silmis kehtestada. Kui meil on mõni konfliktne olukord tekkinud lapse ja koera vahel, siis alati koer on see, kes karistada saanud. Nüüd üldiselt  teab, et väikelastest on mõistlik eemale hoida. Ja kui laps kipub nutma mis iganes põhjusel, siis läheb koer ise kohe oma kohale. Või nt uriseb lapse peale mänguasja pärast, siis võtan mänguasja koerasuust kohe välja ja annan lapse kätte. Teatud asju, mida koer kipub laste eest kaitsma (nt kondid) olen lihtsalt välja visanud. Veidi suurem laps (2-3 a) saab juba koera süüa anda, see suurendab ka lapse tähtsust koera silmis. Meil oli nt nii, et laps tuleb kausiga, koer samal ajal istub ja ootab. Kaus maha, laps mängib natuke koera krõbinatega ja siis lubab koeral süüa.

f) ka lapsele tuleb õpetada korraga käitumist varakult: haiget teha ei tohi, söömise ajal ligi ei tulda jne. Aga lapsevanem on siiski see, kes ohtlikke olukordi ennetab (nt koera isoleerimine ajaks, kui lapsed kodus müravad või õues jooksevad).

 

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 17:16; 18.07 23:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu imikuga ja kolme suurema lapsega vähe tegemist oleks. Nüüd kantselda ja koolita ja kasi suurt tubast koera ka. Täitsa müstiline teistmoodi mõttemaailm minu jaoks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu imikuga ja kolme suurema lapsega vähe tegemist oleks. Nüüd kantselda ja koolita ja kasi suurt tubast koera ka. Täitsa müstiline teistmoodi mõttemaailm minu jaoks.

Koera kantseldamine ja koolitamine on muide koeraomaniku elu üks osa, nagu ka söötmine, jalutamine ja tervise eest hoolitsemine. Olenemata sellest, kas peres on lapsi või mitte. Kes tegeleda ei viitsi, see koera ei võta.

Ja kui kolme lapsega perre on koer tulnud, siis ilmselt arvestati sellega, et koera kasvatamisse tuleb panustada.

Tulles teema juurde tagasi: kui koer on suuremate lastega harjunud, siis beebiga pole tarvis muud kui paar-kolm lisareeglit kehtestada. Üldiselt on koerad taibukad ja harjuvad olukorraga kiiresti. Mõned nädalad keelamist ja paar korda karistamist ning uus kodukord on selgeks õpitud.

TA koer on ilmselt ka noor (kuna peres on lapsi, aga beebidega pole kokku puutunud). See annab lootust, et temperament läheb ajaga rahulikumaks. Steriliseerimisest võib ka siin abi olla.

P.s. Ise ka pabistasin, kuidas imik ja koer omavahel läbi saavad, aga reaalsuses polnud hullu midagi. Koera “pesa” esikus sai väravaga eraldatud ja haukumisvastane rihm ostetud, kuna beebi ärkas nutuga koera haukumise peale. Muu rutiin kujunes iseenesest ilma suurema vaevata. Tõsi, koristamisega tuleb rohkem vaeva näha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 17:16; 18.07 23:58;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Beebi ja mitmikud Beebi ja koer