Esileht Beebi ja mitmikud Beebi ja lisatoit

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Beebi ja lisatoit

Postitas:

Tere,
Beebi on kohe kohe 5.5 kuune, tahaks hakata vaikselt lisa andma, aga kuidas ja mida ? Osad kirjutavad et annavad nädal ja nädal midagi . Osad alustavad kõrvitsast .. mul on nagunii alles esimene laps, seega väga kõike ei tea:) targemad andke soovitada, millest alustada ja kui palju:)
Hetkel on olnud ainult rinnapiima peal 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 21:34; 16.08 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitatakse alustada millestki, mis ei ole magus. Meie alustasime lillkapsast, siis tuli suvikõrvits, siis tatar. Iga asja kolm-neli päeva, et näha, kuidas reageerib. Tagantjärele tarkusena võib-olla lillkapsast ei soovitaks esimeseks, päris räige lõhna ja maitsega ikkagi – esimesed katsetused lõppesid nii, et laps oli pealaest jalatallani püreega koos. Aga nüüdseks sööb lillkapsast jällegi hea meelega.

Kuuekuuse “norm” on 50-100 g lisatoitu päevas, aga proovimist tuleb alustada poolest teelusikatäiest, järgmisel päeval terve teelusikatäis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ostsin veel lisaks mõne Salvesti pudru, mis mõeldud 4+ ja öko.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsi netist või kuskilt perearsti juurest mingi voldik, kus kirjas, kui vanale beebile midagi tohib anda. Põhimõtteliselt siis võid alustada ükskõik millest, mis on selles vanusegrupis lubatud 😀

Mina päris nädalat ei andnud sama, päris pikk aeg – 4-5 päeva ja siis uus asi kas segatult vana sisse või puhta maitsena, kuidas ise soovid. Mõni küll paneb sulle täpse õpetuse, aga ma arvan, et se eie ole nii range ja ei ole vaja üle mõelda, pigem lihtsl tjälgi lubatud vanuse gruppe ja uute asjade kogustega ettevaatlik algul (y´uut asja esimesel päeval 1 tl max ja vaikselt suurendad kogust, vajadusel vana asjaga segades, kui sööbki suuri koguseid)

Esimese lapsega alustasin suvikõrvitsast, kuna oli oma aia oma. Järgnesid kõrvits, lillkapsas, brokoli, kapsas. Ei tahtnud neist ühtegi. Veidi paremini läksid hiljem tangaineid, aga ka mitte teab mis hästi. Putrusid sõi ka “hästi”, lausa 30 g korraga 8-kuuselt 😀 aga 9-10kuuselt siis vaiksel thakkas putrusid normaalselt sööma ja umbes aastaselt ka muud toitu (10kuuselt enam eraldi talle ei teindu, sest oli asjatu vaev, kui nagunii ei söönud, pealegi sai tükilisega hakkama kenasti al 7k selle vähesega, mida ta sõi, 6,5 hakkasin ka köögiviljakange näppu andma)

Teise lapsega alustasin just tavaliselt kõrvitsast, kuna see veidi magusam. Järgnes lillkapsas. Esimese nädala lõpuks tundus, et läheb päris hästi, alustasin 5kuuselt lootuses, et varem alustades läheb paremini see asi. Aga teise nädala lõpuks olid kogused tagasi kahanenud, 6kuuselt hakkasin ka näputoitu andma (köögiviljakangid, lihakangid) ja 6,5 loobusin püreedest täielikult, kuna lihtsalt pöörati pea ära. Ja nii ta kuni 10k oligi ainult näputoidul, siis hakaks järsku sööma lusikalt ja juba tavalisi pajaroogasid jne.

Kuna mul esimese lapsega aliha püreestamine ei õnnestunud ja talle liha meeldis kõigest kõige vähem, siis teisega olin juba ette otsustanud, et liha saabki ainult näputoiduna. Läks huvitaval kombel nii, et esimene laps oli(on) lihapõlgur ja teine ainult liha tahabki 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 12:42; 16.08 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui nüüd annan lisatoitu , ja hetkel muidugi rinnapiima nagu joogiks. Aga mis muidu beebile lisaks võib juua anda? Arstid ju soovitavad et kuni 6nda elukuuni rp . Aga mis edasi?:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 21:34; 16.08 09:32;
To report this post you need to login first.

Aga kui nüüd annan lisatoitu , ja hetkel muidugi rinnapiima nagu joogiks. Aga mis muidu beebile lisaks võib juua anda? Arstid ju soovitavad et kuni 6nda elukuuni rp . Aga mis edasi?:)

Kui lisatoidu kogus läheb suuremaks, siis hakkad joogiks pakkuma vett, tassist. Imetamine muidugi jätkub ka pärast 6. elukuud, seda lõpetada ei ole mitte mingit põhjust (ei saa Su tekstist hästi aru, kas mõtlesid, et arstid soovitavad 6 k rp ja siis on sellega kõik? … arstid soovitavad 6 k ainult rinnapiima ja edasi rp koos eakohase lisatoiduga kuni imetamise lõpetamiseni). 1 a vanuselt võid pakkuda soovi korral lehmapiima ja lehmapiimatooteid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alla aastase lapse joogiks ongi rp ja vajadusel vesi juurde. Mina hakkasin vett pakk6ma, kui lapsed juba istusid – tassist joomise harjutamiseks. Mingeid mahlasid ei andnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 12:42; 16.08 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alustasin püreedena suvukõrvitsast, siis porgand. nüüd läksin poe püreedele üle, laps 8k
Vett joogiks. alguses tegin jääkuubiku vormidesse, hea oli võtta, sest kogused alguses väga väikesed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina andsin hippi ja salvesti 4+ öko tooteid. Nüüd kui 7 kuune, teen ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Beebi ja mitmikud Beebi ja lisatoit

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.