Esileht Beebi ja mitmikud Beebi ja väiksem korter

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Beebi ja väiksem korter

Postitas:

Teretulnud igasugused nipid, kuidas võimalikult efektiivselt ja kompaktselt vajalikud beebiasjad väiksemasse korterisse ära mahutada 🙂

Elan ise kahetoalises (u 45 ruutu peaks olema), aga jama lihtsalt selles et magamistuba ei ole kõige avaram ehk sinna just ülemäära palju asju ära ei paiguta..

Kellel veel väiksemapoolsem korter, siis:
-Kas võtsite kohe algul beebile võrevoodi või alguses mingi väiksema (nt vooditasku)? Ja kui väiksema, siis kas see tasub ennast ära
-Kus hoiate beebi riideid jm asju (a’la tegite enda kapis ruumi või soetasite ikkagi eraldi kummuti)
-Kus vahetate mähkmeid (kas eraldi mähkimisalus või saab hakkama nt voodi peal mähkmete vahetamisega)
-Kas on mingeid selliseid asju, mida tegelikult vaja ei lähekski ja mida ilmtingimata ei ole vaja osta?

Ma tean et korterite planeering varieerub ja mis ühel juhul sobib see teisele ei pruugi sobida, aga äkki saab häid ideid, mille peale ise ei tule.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli väike 36 ruudule 2 toaline korter.

Magamistoas oli ikka võrevoodi lapsel ja selle peal oli kõva põhjaga mähkimisalus. Kuna ma panin beebi kohe alguses eraldi võrevoodisse ja ei tegelenud mingite voodi külgede alla laskmisega siis see oli hea variant. Mähkimisalus oli heal kõrgusel ja kasutasin seda kuni laps sai aastaseks.

Riiete jaoks ostsin eraldi väikese kummuti, sest meie enda riidekapp oli väga pisike ja sinna ei oleks midagi mahtunud.

Eraldi mingit mängukaart ei ostnud lapsele. Tekitasin väikese pehme tekiga nurgakese elutuppa, kus me mängisime.

Ja kohe kui laps mõnest asjast välja kasvas sai see maha müüdud. Nt lamamistool, turvahäll.

Kuna vannituba oli väike siis meil oli Stokke flexi bath, mis mahtus ilusti kokku panduna peitu ära.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebile ikka eraldi võrevoodi, magas seal 1,5 aastat, siis alles kasvas välja.

Mähkimisalus oli kõva põhjaga ja risti üle võrevoodi, nii oli täpselt paras mugav kõrgus.

Alguses said beebiriided koha minu enda kummutis, ühest sahtlist piisas.

Lamamistooli, mängukaart, tegelustekki, söögitooli vms kohe ei ostaks vaid alles siis kui vajadus tekib.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebi magas kaisus (magab siiamaani, saab varsti 1,5aastaseks soovitan seda teemat uurida, kaisus magamisel on palju plusse)

Mähkusid vahetan seal kus parasjagu olen

Kindlasti pole vaja beebipesa, voodipehmendust, baldahhiini, mähkimisalust, sadu erinevaid mänguasju (mu oma on elu jooksul huvitunud ainult ühest mängust- klotsidest torni ladumine), käimistooli, hüppekiike, tipitelki, pallimerd ja mida kõike veel kokku ostetakse. Mõttetu rämps, mis võib beebile  ohtlik olla.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võrevoodi on kasutusel vooditaskuna, minu voodipoole ja seina vahel, mina saan voodist välja vaid üle voodi otsa. Lapse asjad on olemasoleva kapi kahes sahtlis, viskasime mehega mõlemad riideid vähemaks et saaks sahtlid tühjaks. pehmenduse ja äärtega mähkimisalus on köögilaua ja seina vahel püsti, kui vaja mähkida, tõstan sealt ühe liigutusega laua peale, karp mähkmete ja nabapuhastusvahenditega seal kõrval kohe.

Mägukaare ostsin, sinna on hea last käest maha panna kui vaja sekundiks teise tuppa minna, veel on üks beebiraamat, muid mänguasju pole ise ostnud, kingitud on suuri loomi mida laps veel ei kasuta. Ütleks et vanker on täiesti ülehinnatud ja ruumivõttev, meie beebi tahab kõhukotis olla, vankrit kasutame mitu korda harvem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Beebiasjad – mis nö ettevarutud, hoiad kotis/kohvris/kastis voodi all. Kasutuses olevatele saab siis enda kapis natuke ruumi teha. Ka oma riided sorteeri, nt mingeid riideid ei lähe mõnda aega vaja. Mul nt kontoririided kõik kohvrisse pakitud praegu.</p>
Riiuli/ sahtli asemel võib beebiriideid ka riputada, kui nii rohkem ruumi.

Kas mähkimisaluse saaks panna vannitoas pesumasina peale hoopis? Meil nii, on puhas vesi kohe kõrval pepupesuks.

Kas võrekas või tasku, sõltub tõesti, kas võrekas mahub ära.

Meil võrekas on pesukastiga, saab ka seal träni hoida, mis nt sugulased toonud, aga kohe pole vaja, mähkmevaru vmt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebi magab kaisus, võrevoodit ei ostnudki. Tema riiete jaoks ostsime väikese kummuti. Mähkimislaua mahutasime vannitoa juurde  ja see on meil tõesti vajalik ka, sest ma ei saanud rebendit tõttu pikalt istuda ja nii oli alguses mugavam mähkida kui näiteks voodi kohal küürutada. Vankri asemel, mis esikus palju ruumi võtaks, kasutame kandelina. See asendab tegelikult ka lamamistooli. Tegelustekk mängukaarega on hea asi, mis leiab palju kasutust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on veel väiksem korter ja mahume väga lahedalt ära.

Mähkimislaua seadsime ülesse kirjutuslaua peale – ideaalsel kõrgusel ning mugav, ei raiska ka ruumi. Voodi peal mähkimine võib paaril korral olla ok, kuid tegelikult seljale väga koormav.

Kasutame vooditaskut, pidime selleks voodi ühe seina äärde lükkama. On küll inimesi, kes magavad, beebi kaisus, kuid minu ja mu mehe jaoks on vaja, et beebi magaks eraldi – oleme väga sügava unega, isegi beebi vähkremine ja vaiksemad hääled ei ärata meid kohe ülesse. Beebi turvalisuse ja kõigi mugavuse jaoks on tasku ideaalne lahendus.

Tasub ka mõelda, kas mööblit vahetades või ringi tõstes saaks rohkem asju ära mahutada. Veidi modifitseerimist ja saime kodus kummuti ära mahutada, mis beebiasju täis. Kuna lisaks riietele on veel igasuguseid mähkmeid-linu-tarvikuid vaja kusagil mugavalt hoiustada, siis kitsam kõrgem kummut on selleks ideaalne.

Käru soovitan vaadata sellise, mis käib kompaktseks kokku. Meil on käru toas hoiul kokkupakituna garderoobis üleriiete ja jalatsiriiuli ees, vajadusel hoiame käru ka auto pakiruumis. Kuna see on piisavalt kompaktne ja kerge, ei teki probleeme selle hoidmisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalse suurusega võrevoodi on minu meelest praktilisem. Seda saab kaua kasutada, meil magas esimene laps seal kuni kolmeaastaseks saamiseni. Muidu hakka veel pärast pooleaastast kasutust seda vooditaskut või hälli müüma ja enne kui müüdud saab, siis võtab kodus asjatult ruumi. Väikeses toas on ehk vaja veidi mööbeldada enne kui võrevoodi tuppa toote. Vahel ümbertõstmine aitab vajalikku kohta ruumi tekitada. Soovitan võrevoodi panna ühe küljega suure voodi vastu, siis on öösel lihtsam beebit toita ja sülle võtta, eriti kui voodil üks külg maha võtta. Meil mahtus napilt võrekas suure voodi kõrvale 8,4m² magamistoas ja see on tõesti väike tuba.
Tegelikult beebile polegi väga palju asju vaja. Riided mahuvad ühte riiulisse või sahtlisse, need on ju väikesed alguses. Mähkimisaluse võib panna pesumasina peale ja kui pole, siis saab beebit mähkida ka diivanil või suures voodis mingi teki või lina peal. Meil oli vajalik ka lamamistool, selline, mida sai ühe nupulevajutusega lapikuks teha ja vajadusel kuhugi peitu panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Beebi ja mitmikud Beebi ja väiksem korter